Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl
https://www.suzukiklub.pl/forum/

EGR w Suzuki Swift z 2006 1.3 DDIS
https://www.suzukiklub.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=8025
Strona 1 z 1

Autor:  Chudy [ 20-05-2011, 10:27 ]
Tytuł:  EGR w Suzuki Swift z 2006 1.3 DDIS

Witam

Otóż mam taki problem, w moim autku prawdopodobnie zapchał się EGR, gdyż podczas ruszania czy lekko zrywniejszej jazdy puszcza takiego "bąka" że tylko autobusy MPK większego dają. Niby to bardzo nie przeszkadza, ale jednak cos się dzieje i autko całe z tyłu jest osmolone.

Czy ktoś z was może to czyścił? robił? na co uważać?
Dzwoniłem do serwisu, powiedzieli mi że producent nie przewidział czyszczenia tylko wymiana a to ciągnie ze sobą spore koszta bo ~1500zł

Autor:  daniryba [ 20-05-2011, 15:19 ]
Tytuł:  Re: EGR w Suzuki Swift z 2006 1.3 DDIS

Chudy pisze:
Witam
Czy ktoś z was może to czyścił? robił? na co uważać?


Ja czyściłem w swoim suzuki ale 1.3 benzyna. Żadnej większej filozofii nie ma przy tym. Benzyna ekstrakcyjna, pędzelek i jazda. Uważać trzeba na ubranie bo brudzi mocno :)

Chudy pisze:
Dzwoniłem do serwisu, powiedzieli mi że producent nie przewidział czyszczenia tylko wymiana a to ciągnie ze sobą spore koszta bo ~1500zł


Producent nie przewidział jeszcze dużo innych spraw.
Np. Nie można kupić potencjometru przepustnicy. Trzeba kupić całą przepustnicę. Cena 1960 PLN
Nie można kupić zabezpieczenia cięgna skrzyni biegów. Taki "zawleczka" plastikowa. Trzeba kupić całe cięgna nowe. Cena 700 PLN.


A jeśli chodzi o DIESLA czyściłem też w swoim Clio. Czyszczenie dużo pomaga. Ja miałem problem z czasowym brakiem mocy.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+01:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/