Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 16:28

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
Post: 26-02-2007, 15:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-05-2006, 07:24
Posty: 691
Lokalizacja: Nowy Sącz
Doszedłem do wniosku, że pora zamontować antenę od Cb na stałe. Zamontowanie z ASO to koszt rzędu 250 zł :sciana:
Nie mam ochoty na takie wydatki, więc postanowiłem sam dokonać zamiany anten :szalony:
Zanim jednak zabiorę się za demolkę wole spytać, coby czegoś nie urwać albo nie zniszczyć. Na czas przeglądu mam zamiar montować z powrotem antenę od FM coby się ASO nie zorientowało :)
Potrzebuję 2 informacji zanim się za cokolwiek zabiorę:
1 – jaka jest średnica otworu (dziury w dachu) w którym zamontowana jest antena , ewentualnie jak bezpiecznie zdemontować antenę, wtedy sam zmierzę sobie średnicę.
2 – jak dobrać się do podsufitki, żeby móc ją zamontować z powrotem bez żadnych śladów?


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-02-2007, 17:55 
O ile dobrze kojarzę (ale mogę się bylić) to zamiast demontować podsufitkę wystarczyło by wyjąć lamkę górną i powinien być dostęp do anteny. W węgierskich tak powinno być. W japońskich może być z tym problem.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 26-02-2007, 18:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-05-2006, 07:24
Posty: 691
Lokalizacja: Nowy Sącz
Sęk w tym, że to japończyk i trzeba ściągać, jeśli nie całą, to na pewno znaczną część podsufitki.


Na górę
Post: 26-02-2007, 19:27 
Kitza pisze:
Doszedłem do wniosku, że pora zamontować antenę od Cb na stałe. Zamontowanie z ASO to koszt rzędu 250 zł :sciana:
Nie mam ochoty na takie wydatki, więc postanowiłem sam dokonać zamiany anten :szalony:
Zanim jednak zabiorę się za demolkę wole spytać, coby czegoś nie urwać albo nie zniszczyć. Na czas przeglądu mam zamiar montować z powrotem antenę od FM coby się ASO nie zorientowało :)
Potrzebuję 2 informacji zanim się za cokolwiek zabiorę:
1 – jaka jest średnica otworu (dziury w dachu) w którym zamontowana jest antena , ewentualnie jak bezpiecznie zdemontować antenę, wtedy sam zmierzę sobie średnicę.
2 – jak dobrać się do podsufitki, żeby móc ją zamontować z powrotem bez żadnych śladów?

Tylko Pimposh jest władny żeby pomóc wal na warsztat i tam pytaj
Powodzenia


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 26-02-2007, 21:39 
Offline

Rejestracja: 16-05-2006, 06:33
Posty: 205
Lokalizacja: Warszawa
Zdejmowanie podsufitki odradzam, bo fabrycznie jest przyklejona do dachu, odginanie jej w jakimś delikatnie małym zakresie jej nie zaszkodzi ale jak przedobrzysz - materiał się złamie.

Ale jeżeli koniecznie chcesz to uczynić musisz odkręcić klapki p. słoneczne, wszystkie 4 uchwyty, osłony wewntrzne słupków A (śruba lub zatrzask zalezy jaka wersja), słupki B, C (uważać trzeba na zatrzaski bo lubią się łamać), w zasadzie to wszystko. później włożyć płaskie coś szerokie (płaskownik metalowy) i oderwac podsufitke od dachu ;-)

Antenka przykręcona jest od wewnątrz, śmieszną nakrętką którą łatwo zepsuć bo jest afair plastikowa, a rozmiar otworu antenowego w dachu - oj nie sprawdzałem :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-02-2007, 22:08 
A nie mówiłem że tylko Pimposh może pomóc :lol:


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 26-02-2007, 23:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-05-2006, 07:24
Posty: 691
Lokalizacja: Nowy Sącz
No to pimposh sprowadziłeś mnie na ziemię :(
Gdyby podsufitka nie była klejona pewnie bym się jeszcze zdecydował ale w takiej sytuacji będę musiał sobie niestety odpuścić.
Dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-02-2007, 01:09 
Offline

Rejestracja: 01-11-2006, 00:07
Posty: 140
pitpaw pisze:
A nie mówiłem że tylko Pimposh może pomóc :lol:


Brawo Pimposh :) Jesteś wielki :uznanie:
a tak przy okazji może rozwiążesz mój "drobny problem" : viewtopic.php?t=740
Pozostali członkowie jakość milczą :( , a w mojej okolicy SWIFTÓW "nie uwidzisz".
Z góry dziękuję za jakąkolwiek odp. :):):)


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-02-2007, 10:16 
RESPEKT :uznanie:


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 27-02-2007, 18:24 
Offline

Rejestracja: 16-05-2006, 06:33
Posty: 205
Lokalizacja: Warszawa
JaRon pisze:
pitpaw pisze:
A nie mówiłem że tylko Pimposh może pomóc :lol:


Brawo Pimposh :) Jesteś wielki :uznanie:
a tak przy okazji może rozwiążesz mój "drobny problem" : viewtopic.php?t=740
Pozostali członkowie jakość milczą :( , a w mojej okolicy SWIFTÓW "nie uwidzisz".
Z góry dziękuję za jakąkolwiek odp. :):):)


przestańcie już :szok:

co do słupków A - ja montując alarm nie zauważyłem różnicy pomiędzy lewym a prawym, nic tam fajnego nie ma.


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-02-2007, 18:53 
JaRon a może ten słupek jest np. wadliwie założony po montażu alarmu...........

Pimposh nie udawawaj , że nie jest Ci przyjemnie w końcu każdy ma w sobie odrobinę próżności , chyba że pimposhe mają inaczej ;)
pozdrawiam


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 17-05-2007, 10:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-05-2006, 07:24
Posty: 691
Lokalizacja: Nowy Sącz
Uznałem, że nie będę ściągał całej podsufitki tylko spróbuje dobrać się do anteny od strony bagażnika.
Zacząłem od rzeczy z pozoru najprostszej i poległem :)
Zanim zabiorę się za słupki chciałem odchylić lekko podsufitkę i sprawdzić ile jest miejsca pomiędzy nią, a dachem. W tylnej części podsufitki, przy końcu dachu są takie ładne 3 klipsy, spinki, wkręty (niepotrzebne skreślić) z szerokimi łbami.
Sytuacja wygląda tak:
pierwszy od lewej prawie wyszedł,
środkowy ma urwany łeb,
lewy ani drgnął.
Pora na pytania, czyli pimposh pomóż :D
Jak bez strat wyjąć te klipsy/spinki/wkręty?
Czy jest możliwość dokupienia nowych poza ASO?
Nie odpuszczę dopóki nie spróbuję, a nie chciałbym zostać w razie problemów z luźno wiszącą podsufitką z tyłu.


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-05-2007, 11:26 
Offline

Rejestracja: 16-05-2006, 06:33
Posty: 205
Lokalizacja: Warszawa
A jak waść wyjmowałeś te kołki ? Paluszkami czy narzędziem do wyjmowania kołków tapicerskich (obrazowo - mini-łom) ?

Bo jezeli paluszkami, to nie jest dziwne, że połamałeś - wyjęcie musi być szybkie, zdecydowane i oczywiście narzędziem.

W kwestii zakupu - albo leć do ASO - nie będzie drogie, albo (reklama) skorzystaj z firmy Margot (http://www.margotjg.com/) - dawno temu szukałem dziwnych spinek do Nissana, i tam udało się znaleźć - jeżeli nie mają na stronie, skontaktuj się przez email (zrób fotkę swoich spinek, zdejmij wymiary i gotowe).


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-05-2007, 11:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28-06-2006, 07:46
Posty: 131
Lokalizacja: lbl/krk
spinki powinni miec w ASO (mieli w STA-CAR w Krakowie) - bo mi wpadla jedna w bagazniku przy klapie, zglosilem przy przegladzie i panowie zalozyli :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-05-2007, 12:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-05-2006, 07:24
Posty: 691
Lokalizacja: Nowy Sącz
Paluchami :skromny:
Chciałem tak na szybko sprawdzić czy się da :)
Dzwonił przed chwilą do mnie gość z ASO odnośnie klocków i dowiedziałem się, że można u nich zamówić.
5,25 zł za sztukę.
Wziąłem 3 na zapas :D


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]