Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 07-05-2024, 23:36

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 14-12-2010, 20:53 
Offline

Rejestracja: 14-12-2010, 20:37
Posty: 3
Lokalizacja: Medynia Łańcucka
Witam ma poważny problem kupiłem niedawno Suzuki Swift glx 1.6 w dowodzie jest napisane ze rok produkcji to 1996 jednakże jest to składak wiec sprawdziłem na allegro z którego faktycznie może być roku i okazało się ze ta wersja produkowana była w okolicach 1990 teraz muszę się szybko dowiedzieć jaki naprawdę jest rok produkcji. Może po numerze vin jednak w tym przypadku nie jest to dla mnie takie proste. Oto mój nr : JSAEAH14S00101371 Bardzo proszę o pomoc życzliwym z góry dziękuje

_________________
Krystian


Na górę
 Tytuł:
Post: 14-12-2010, 22:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-08-2008, 19:39
Posty: 1132
Numer VIN w przypadku pojazdow Suzuki nie zawiera niestety kodu jednoznacznie identyfikujacego rok produkcji.
Informacje na ten temat moze uzyskac tylko oficjalny importer na podstawie numeru seryjnego (ostatnie kilka cyfr w VIN).
W "normalnym" modelu, nie bedacym skladakiem, mozna dosyc dokladnie okreslic rok produkcji np. na podstawie nadruku na szybach.
Jest tam podana ostatnia cyfra roku produkcji, w Twoim przypadku powinno bys zatem ***6 lub ewentualnie ***5 (jesli samochod zostalby
wyprodukowany na poczatku 1996 roku).
Warto sprawdzic, czy wszystkie szyby sa tak samo datowane. Mozna na tej podstawie wyciagnac np. wnioski czy nie byl zbyt poturbowany.
Jezeli samochod pochodzil z krajowego salonu, to mozesz zwrocic sie do ASO, nie powinni miec problemu z uzyskaniem potrzebnej informacji
za posrednictwem banku danych SMP.
W przypadku samochodu sciagnietego prywatnie z zagranicy, beda jednak prawdopodobnie bezradni.


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-12-2010, 06:41 
Offline

Rejestracja: 14-12-2010, 20:37
Posty: 3
Lokalizacja: Medynia Łańcucka
Właśnie coś mi się z tym numerem nie zgadzało. Dzięki za pomoc

Odkodowałem na stacji diagnostycznej okazało się że jest 89 rok produkcji teraz właściciel nie chce oddać pieniędzy i pytanie czy wygram sprawę jeśli skieruje wniosek do sądu? Dodam że w umowie nie było napisane że to składak.


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-12-2010, 09:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-12-2010, 14:30
Posty: 10
Lokalizacja: Wrocław
A czy w dowodzie rejestracyjnym była odpowiednia adnotacja ?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]