Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 14:01

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 03-01-2007, 13:04 
Offline

Rejestracja: 16-05-2006, 06:33
Posty: 205
Lokalizacja: Warszawa
Przestrogę uważam za istotną, bowiem multimetr nie kłamie, a problem może dotknąć każdego i wystarczy naprawdę chwila beztroskości (opisałem to na końcu postu) by pozbawić się 915 zł bo z SMP bywa różnie. Nie jest to również zapewne kwestia jednego egzemplarza, bo nowy silnik (2006/08 sądząc po stempelku QC) zrobiony jest identycznie.

Cała sprawa dotyczy mechanizmu wycieraczek przednich i ich obwodu elektrycznego.

Mechanicznie mówię o mechanizmie powrotnym - czyli dla mniej obeznanych elemencie odpowiedzialnym za powrót wycieraczek w pozycję przy podszybiu.

Natomiast elektrycznie mówię o obwodzie całego układu wycieraczek, który zabezpieczony jest bezpiecznikiem prądowym 15A, który powinien się przepalić m.in. w przypadku przyblokowania pracujących wycieraczek jakimś przedmiotem.

O ile w momencie przyblokowania wycieraczek gdy te jadą w górę można mówić o prądzie >15A co jest empirycznie proste do sprawdzenia bez multimetru (test na odwagę - trzeba zablokować wycieraczki i po 2/3 sekundach bezpiecznik się spali) to w przypadku gdy wycieraczki jadą w dół zabezpieczenie nie zadziała. Pies pogrzebany jest we wcześniej wspomnianym elemencie odpowiedzialnym za powrót wycieraczek na swoje miejsce.

Poniżej zdjęcie (przy okazji pstrykne je zwykłym aparatem bo to marne jest z mojej komórki) feralnego elementu powrotnego czyli miedzianej ścieżki przez którą przepływa prąd pomiędzy dwoma jeżdzącymi nań stykami, aż do momentu gdy silniczek obróci się do pozycji gdy trzeci styk złapie masę (ten osobny kawałek ściezki). Ścieżka zatopiona jest w polimerowym jak sądze elemencie który i tak bardzo ciężko jest wymontować, to tak na marginesie.

Wracając do problemu - zatrzymując pracujące wycieraczki w ich fazie opadania, nie ma szans na przekroczenie 15A czy nawet zbliżenie się do tego.
Prosty test - zatrzymanie mechanizmu gdy pracuje (tym razem nie polecam nikomu bo kosztuje to 915,39 zł) prowadzi do upalenia styków które są wraz z ich mocowaniem przynitowane do obudowy całości mechanizmu wycieraczek.
Przed upaleniem układ pobiera ok 9A co wystarczyło do wytopienia i utlenienia się styków po niecałej minucie. A niestety, że 9A to nie 15A, nie można polegać na bezpieczniku głównym układu.

FOTKA - to czarne to wypalenie na 3mm głębokie.

Kolejna porada - odśnieżajcie dach :)
Mój był pięknie przysypany, ale ciut zmarźniętym śniegiem którego nie chciałem odrywać, więc wyruszyłem no i po chwili jak wszystko się nagrzało, hamując śnieg spłynął mi z dachu, spadł na podszybie, a wycieraczki które wracały akurat w dół przyblokowały się dosłownie tuż nad nim (podszybiem, zresztą to nie miałoby znaczenie gdzie one by się zatrzymały), a ja beztrosko chwilę jeszcze jechałem. Minuta w ciepłym autku mija baardzo szybko, zanim znajdziemy miejsce do zaparkowania to jest po przysłowiowych ptokach.

Pozytywnie wtrącając - wycieraczek nie tracimy, ale nie wracają do domu co porą zimową jest lekko mówiąc arcy-irytujące, i niebezpieczne. Mechanizm wycieraczek sprzedawany jest jako jedna nierozłączna całość, a delikatność jego nie pozwala a wiele zabaw w naprawę (cynowanie itp.)

Uff ;)


Ostatnio zmieniony 25-09-2007, 11:04 przez pimposh, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: 04-01-2007, 23:32 
A ile pobiera układ w trakcie normalnej pracy lub z lekkim tarciem?
Może wystarczy na wszelki wypadek wymienić ten bezpiecznik na mniejszy, tak by się przepalił w przypadku jakiegoś zablokowania?
Poza tym - skoro ten układ jset tak zrobiony to SMP powinno uznać jego naprawę na gwarancji, bo nie zawinił tu użytkownik pojazdu bezpośrednio, a producent po to montuje zabezpieczenie by było ono skuteczne - a nie jest jak widać.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 05-01-2007, 08:14 
Offline

Rejestracja: 16-05-2006, 06:33
Posty: 205
Lokalizacja: Warszawa
~4-5A + ewentualnie ciut na pompeczkę spryskiwacza.

Ja sam od razu pomyślałem o założeniu 10A, ale nie zrobiłem tego z braku małego (wymiarowo) bezpiecznika pod ręką.

W kwestii SMP. Krok 1 to zlokalizowanie osoby w ASO która pomyśli przez chwilę, obejrzy i przychyli się do mojej opinii a potem powalczy z SMP.


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-01-2007, 11:22 
Hm.
Przy założeniu, że nikt z SMP i ASO nie czyta tego forum:

Jest jeszcze metoda na tzw. "głupa".
Przyjeżdzasz do serwisu i mówisz: "Panie, coś mi wycieraczki nie chodzą. Sprawdziłem bezpiecznik i wszystko jest ok. Coś się musiało stać! Pomóżcie!" I do końca rżniesz głupa, że działało i nagle jak jechałeś to przestało.

Niestety parę razy skorzystałem z tej metody i jest często bardziej skuteczna niż tłumaczenie co i jak się stało. Bo ludzie to tacy są, że wolą sami być mądrzejsi i meć wrażenie, że sami doszli do rozwiązania, a nie jak im klient tłumaczy... przecież oni są "fachury", a klient... co on się znać może...

Niestety... polecam.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 31-01-2007, 11:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-11-2006, 10:04
Posty: 41
Lokalizacja: Poznań
czy zmniejszenie wartości bezpiecznika z 15A na 10A nie spowoduje czasem tego, że raz na tydzień będzie on do wymiany? (zakładając normalną pracę czasem silnik wycieraczek trafia na opór jaki kolwiek - czy wtedy prąd płynący przez obwód nie wzrośnie do 12-14A czasem?) szczególnie zimą? gdzie mechanizm wycieraczek narażony jest na działanie wody i lodu ... (mimo odśnieżania i dachu i szyby / używania osłony na szybę przednią itd)


Na górę
 Tytuł:
Post: 31-01-2007, 11:48 
Offline

Rejestracja: 16-05-2006, 06:33
Posty: 205
Lokalizacja: Warszawa
Mamy śnieg, lód, minusik z rana - i 10A się sprawdza znakomicie :)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]