Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 25-04-2024, 22:08

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 05-08-2006, 00:19 
1. Należy zdjąć osłonę plastikową pod kierownicą poprzez energiczne uderzenie od dolu w górę. Osłona trzyma się na plastikowych zatrzaskach i powina bez problemu odskoczyć.

2. Od strony pasażera otwieramy schowek i delikatnie udarzamy ręką od dołu. Powinien wyskoczyć z zaczepów od spodu. Przekrzywiamy o 35 stopni i wyjmujemy półkę schowka.

3. Teraz bez problemów dostrzeżemy śrubę mocującą cały element radia. Nie jest to śruba mocująca radio do ramki (jak można by sądzić na pierwszy rzut oka na widocze śrubki) tylko większa ciemna śruba poniżej.

4. Jeśli udało nam się odkręcić tą śrubę to teraz kolej na 2 stronę... tu jest znacznie trudniej... trzeba włożyć rękę pod kierownicą i niemalże po omacku odnaleźć tę samą śrubę. Można ją zlokalizować "nurkując" pod pedały... wtedy coś może uda nam się dostrzec.

5. Gdy mamy te 2 śruby z głowy to teraz trzeba wysunąć radio. Płaskim śrubokrętem owiniętym w szmatkę podważamy od dołu radio najpierw z jednej, potem z drugiej strony. (tu też zatrzaski). Jak odskoczy lekko to rękami prubujemy pociągnąć z boku.
UWAGA!!! tu KONIECZNIE trzeba wykazać się delikatnością, bo można sobie spaskudzić deskę rozdzielczą.

6. Jak uda nam się wysunąć radio z zatrzasków to ponad połowa sukcesu :)
Deska rozdzielcza bez radia wygląda jak na zdjęciu poniżej:

Obrazek

oraz widok przewodu antenowego i złączki (niebieska)

Obrazek

7. Poniżej prezentuję zdjęcie tylnej części radia (podłączenia) oraz rozpiskę podłączeń do kostki.

Obrazek

Obrazek

8. Na podstawie powyższej rozpisku podłączyć można np zestaw głośnomówiący do przewodów prowadzących do radia. Niestety, radio PACR01 w swifcie nie posiada złącza do wyciszania, ani do wejścia telefonu. Pozostaje więc tylko specjalna przejściówka (np niektóre parrot'y) lub przygotowanie układu elektronicznego odcinającego sygnał idący na głośniki z radia. Układ taki może mieć opcję przełączania sygnału z zestawu na głośniki radia. Cały układ powinien być zmontowany na przekaźnikach i działać po podaniu na wejściu sygnału wyciszania z zestawy HF.

9. Po zamontowaniu całego zestawu (w moim przypadku padło na Siemens'a HKW-600 - bardzo fajny zestaw głośnomówiący. Posiadam nokię 6230 i mimo, iż sprzedawca twierdził, że zestaw będzie pokazywał tylko numery osób dzwoniących i nie będzie dostępu do książki tel. to się miło zaskoczyłem. Zestaw pokazuje normalnie nazwę z książki, oraz wyświetla wisy z książki tel. zapisanej na karcie SIM wg. kolejności wpisywania, a nie alfabetycznie. Dźwięk super.) wygląda to mniej więcej tak:

Obrazek

10. Pilot zestawu został zamontowany na taśmie dwustronnej, piankowej pod sterowaniem nawiwewm, a głośnik przykręcony pod schowkiem (jest tam przynajmniej jeden otwór w plastiku, który do niczego nie służy, więc można go wykorzystać, nie dziurawiąc żadnych blach czy plastików w samochodzie.) Centralka zestawu mieści się bez problemu w dolnej części kieszeni radia. Mikrofon podłączony został od strony kierowcy między drzwiami a osłoną zegarów (tuż przed kratką nawiewu na szybę boczną).

11. Może uda mi się gdzieś znaleźć, albo rozszyfrować schemat podłączenia zmieniarki do tego radia... było by miło. Na pewno dzięki temu można by podłączyć dowolne zewnętrzne źródło dźwięku... i może nawet taniej niż:
http://cgi.ebay.ie/Aux-in-MP3-iPod-adapter-lead-Landrover-Ford-Seat-Toyota_W0QQitemZ9727112576QQcategoryZ14932QQcmdZViewItem
lub
http://www.caraudioshop.ch/product_info.php?products_id=734&cPath=159_160&XTCsid=3b52b183153c576380215e4f91991796
lub
http://www.niq.de/catalog/product_info.php?products_id=1604&cPath=116_125

Pozdrawiam wszystkich.


Na górę
   
Post: 05-08-2006, 11:43 
Offline

Rejestracja: 16-05-2006, 06:33
Posty: 205
Lokalizacja: Warszawa
chiron pisze:
5. Gdy mamy te 2 śruby z głowy to teraz trzeba wysunąć radio. Płaskim śrubokrętem owiniętym w szmatkę podważamy od dołu radio najpierw z jednej, potem z drugiej strony. (tu też zatrzaski). Jak odskoczy lekko to rękami prubujemy pociągnąć z boku.
UWAGA!!! tu KONIECZNIE trzeba wykazać się delikatnością, bo można sobie spaskudzić deskę rozdzielczą.


Łatwiej jest śruby odkręcić, a radio wypchnąć od tyłu - jest wystarczająca ilość miejsca.
Co do przewodu nr 12 - spójrz na mój schemat, jak najbardziej jest. Masz starą instrukcję.

Dobra robota :!:


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-08-2006, 11:54 
Co do instrukcji... możliwe.
Ale radio wypchnąć od tyłu... mnie się przynajmniej nie udało. Siedziało w zatrzaskach bardzo mocno, a z tyłu miejsca prawie nic.
Najważniejsze, że się udało.

Pozdrawiam


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 06-08-2006, 02:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-03-2006, 15:19
Posty: 119
http://www.eserviceinfo.com/service_man ... s_p_0.html

Tutaj sa rozne schematy, moze dalo by sie wykorzystac cos z innych modeli panasonicka :)

A tak swoja droga, to dlaczego wybrales akurat ten zestaw ? Sam tez mysle o jakims HF ale nie mam pojecia jaki wziasc:)


Na górę
 Tytuł:
Post: 06-08-2006, 11:49 
crism pisze:
A tak swoja droga, to dlaczego wybrales akurat ten zestaw ? Sam tez mysle o jakims HF ale nie mam pojecia jaki wziasc:)


Hm... rozglądałem się od dłuższego czasu.
1. Jest to najtańszy zestaw bloototh do montażu na stałe.
2. Współpracuje z wieloma telefonami w całkiem poprawny sposób.
3. Ma wyświetlacz, na którym można wybierać numery z książki tel. (czego nie ma w droższej, lecz podstawowej, wersji np nokii CK-1W - tam jest tylko przycisk odbierania i wybierania głosowego. Nawet w kolejnej wersji CK-7W nie ma wyświetlacza...)
4. Jak się okazało zestaw (mimo informacji od sprzedawcy, że nie będzie miał pełnej funkcjonalności) współpracuje z moim telefonem bardzo dobrze (Nokia 6230 - bez "i"). Pokazuje wpisy w książce tel. (tylko z karty SIM, a nie z pamięci tel.), pokazuje ostatnio wybrane kontakty, numery przychodzące itp., umożliwia zestawianie poł. konferencyjnych, zawieszanie połączeń w trakcie rozmowy itd. Bez wyciągania tel. z kieszeni. Droższe zestawy tego nie mają.
5. Zastanawiałem się jeszcze nad Parrot'em. Ale ten nie dość, że kosztuje min. 2 razy więcej, to nie współpracuje już tak z tel. i jakoś mniej mi się podoba (sterowanie, bez wyświetlacza lub, w droższej wersji, z nim). Jedyną przewagą Parrot'a jest przelotka do wyciszania radia. Problem tylko taki, że ta przelotka jest do ISO więc najpierw trzeba by znaleźć przewód RADIO <-> ISO, a następnie po wpięciu przelotki, przewód ISO <-> SUZUKI. Co nie jest proste. A wpinanie się bezpośrednio we wszustkie przewody... bleech.

Stąd moja decyzja.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 11-04-2007, 18:43 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06-04-2007, 20:56
Posty: 236
Lokalizacja: NE
Jeśli chcecie wyciszenia przez zestaw to nic prostszego jak zwykły przekaźnik.

Najpierw trzeba zobaczyć co zestaw sam ma na wyjściu wyciszania:
plus czy minus, przeważnie minus , więc drugi przewód podłączamy do plusa na stałe np. w radiu samochodowym jest takie zasilanie.
Teraz trzeba rozciąć kabel podający plus ze stacyjki do radia i podłączyć do przekaźnika do styków NC czyli normalnie zwartych.
Kiedy przyjdzie rozmowa przekaźnik po prostu rozłaczy zasilanie i wyłączy radio.
:!: bardzo ważne jest oczywiście aby nie podłączać rozłączania przez przekaźnik do zasilania na stałe bo może rozprogramować się radyjko (zależnie od radia)

Pzdr

Atosik


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-06-2007, 13:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-03-2007, 17:54
Posty: 78
Lokalizacja: Wrocław
Wlasnie udalo mi sie wywalic radio z konsoli i ku mojemu zdziwieniu na panelu bylo napisane PACR05 a w srodku na radiu jest PACR06. Wiecie moze gdzie znlezc opis tego radia? Wiem ze to panasonic, na tej stronce z service manual co podal crism nie ma tego modelu niestety:/ tzn jest ale trzeba sobie kupic za 15$. Walcze caly dzien bo chce podlaczyc wzmacniacz pod to radio.... chyba sie wybralem z motyka na slonce.


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-07-2007, 20:39 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06-04-2007, 20:56
Posty: 236
Lokalizacja: NE
a jakie tam są złącza?
tylko jedno z tyłu czy może oprócz tego z zasilaniem cos okrągłego albo coś??

pzdr

MJ

_________________
Mariusz


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-07-2007, 08:56 
Offline

Rejestracja: 16-07-2007, 21:03
Posty: 1
Witam

Kupiłem niedawno takie radio z myślą zamontowania w innym aucie lecz mam problem z podłączeniem. Jak są liczone piny na schemacie? Czy patrząc na radio w ten sposób jak zrobiłeś zdjęcie (lewy górny róg 1 a prawy dolny róg 20) czy może do góry nogami? Bo zrobiłem tak jak napisałem wyżej i niestety radio się nie włącza, i nie wiem czy mam je reklamować.

Pozdrawiam, Bartek


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]