Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 16-04-2024, 20:06

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Post: 09-08-2022, 00:24 
Offline

Rejestracja: 08-08-2022, 19:04
Posty: 1
Suzuki: Swift
Witam

Nazywam się Gogo i jestem ze Słowenii. Mam Suzuki Swift 2010 Petrol Hatchback (chyba Mk5) FZ,NZ1242cc 69KW 94KM K12B (z hamulcami tarczowymi nie bębnowymi) i niedługo moja oś pęknie na środku. I prawie niemożliwe jest znalezienie używanej belki skrętnej/osi w moim kraju do mojego samochodu. W Niemczech i Wielkiej Brytanii nawet trudno jest znaleźć taką w normalnej cenie. A nowy jest bardzo drogi (nie żartuję - tak z 30% ceny, którą zapłaciłem kilka lat temu za cały samochód).

Zastanawiam się więc, czy numery katalogowe 46500-68L11 46500-68L12 (mojego samochodu) i część 46500-68L01 (innego samochodu) są kompatybilne (mowa o belce/drążku skrętnym/oś).
Kiedy mechanik od Suzuki je sprawdzał stwierdził że nie są kompatybilne, ale mój samochód ma hamulce tarczowe, a samochód osoby sprzedającej ma hamulce bębnowe.
Na zdjęciu wyglądają identycznie, ale nie mam żadnych wymiarów do sprawdzenia.

Pierwsze 2 zdjęcia z euro auto powinny pasować do mojego samochodu (według numerów części od mechanika), a zdjęcia 3 i 4 są z osią/belką z samochodu, który ma bębny (samochód sprzedającego).
Już nie wiem, co robić. Skoro szczerze nie stać mnie na wyrzucenie tylu pieniędzy tylko na nową oś/belkę + opłacenie mechanikowi kilku godzin za jego pracę.

Czy ktoś wie, czy mogę wziąć go z samochodu sprzedawcy, a potem po prostu zdjąć bębny i przykręcić dyski?
Byłbym naprawdę wdzięczny, gdybyście wiedzieli coś, co by mi pomogło

Z góry dziękuję za wszystkie pomocne informacje i życzę miłego dnia
Gogo

P.S. Im not from Poland, so im sorry if i made some mistakes. Polish friend helped me with text, otherwise i would just use google translate. I will add text in english too for easier understanding with hope you guys will know what i want/need. Thank you for your time and help <3

Hello

My name is Gogo and im from Slovenia. I have Suzuki Swift 2010 Petrol Hatchback (its Mk5 i think) FZ,NZ1242cc 69KW 94HP K12B (with discs brakes not drums) and my axle will split in middle very soon. And its almost impossible to find used torsion bar/axle in my country for my car. Its even hard to find one for normal price in Germany and UK. And new is omfg expensive (im not joking - like 30% of price i payed few years ago for whole car).

So im wondering if catalogue numbers 46500-68L11 46500-68L12 (my car) and part 46500-68L01 (different car) are compatible (talking about beam/torsion bar/axle ofc).
They are not compatible when Suzuki dealership checked, but my car has disc brakes and donors car have drum brakes.
On picture they look identical, but i do not have any dimensions to check.

First 2 pictures from euro auto should be right for my car (according to part numbers from dealership) and pic 3 and 4 are from axle/beam from car who has drums (donor car).
I dont know what to do anymore. Since honestly i cant afford throw so much money just for new axle/beam + paying mechanic few hours for his work.

So does anyone know if i can take it from donor car and then just take off drums and bolt on my discs?
I would be really happy if you guys know anything that would help me

Hmm when i checked https://partsouq.com for 6500-68L11 i can see on picture there is little extra "meat" on top of 4 bolts where disc and cover come bolted on. If that is only difference i can just saw it off from old one and weld it on on new axle (on black and white picture).

I can see here https://partsouq.com/en/catalog/genuine ... 2S00115861

that for my VIN number there are 3 possible variants of axle. 1 is with drum brakes, 1 4WD and 1 with discs.
So that means they all should fit on my car?

Disregard naming of pictures, they are random. I dont have pictures of my axel at all, they are all from internet:
Im sorry guys for writing so much, but im getting desperate and dont know what to do anymore
Thank you for any information and have a nice day guys :)
Gogo


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]