Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 11:07

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 08-01-2020, 06:18 
Offline

Rejestracja: 26-10-2018, 20:31
Posty: 73
Witam,
mam problem ze swiftem 2009 1.3
mianowicie, coś mu odwala i nie zawsze, ale często.. na jałowym obroty spadają do 400-300 i silnik się dławi, cały trzęsie, jakby miał zgasnąć. nie wiem co jest grane?
Czeka mnie standardowy serwis, olej filtry, pewni świece... przyczyną mogą być też zużyte kable wysokiego napięcia?
Może filtr paliwa?

Miałem podobny problem z Lianie u matki, ale tam auto w pewnym momencie nie chciało wg jechać, max 10km/h,
przyczyną okazał się zapchany katalizator.
Nie wiem co tutaj robić.


Na górę
Post: 08-01-2020, 07:49 
Offline

Rejestracja: 09-04-2015, 18:14
Posty: 142
Lokalizacja: Żory
Kolego, oczekując trafnej diagnozy wypadałoby podać nieco więcej informacji. Tylko informacja o kablach wysokiego napięcia pozwala wnioskować, że chodzi o silnik benzynowy, a nie diesel. Nie wspomniałeś natomiast, czy wymieniałeś kiedyś te kable i świece zapłonowe (te części nie mają wieczystej gwarancji). W większości silników za utrzymanie obrotów na biegu jałowym odpowiada silniczek krokowy, tyle że do jego prawidłowej pracy potrzebne są poprawne odczyty sondy lambda, temperatury silnika, położenia przepustnicy, lub przepływomierza. Podobne objawy (falowanie obrotów) może dawać także nieszczelny dolot (silnik zasysa lewe powietrze). Tak więc pochyl się nieco nad swoim autkiem, podziel się uwagami, a być może do ustalenia przyczyn problemu nie trzeba będzie angażować wróża Macieja. ;)

_________________
ekspertyzy, wyceny, odszkodowania


Na górę
Post: 08-01-2020, 08:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-12-2017, 21:12
Posty: 127
Lokalizacja: WD
Suzuki: SWIFT, SX4
BarMoto pisze:
Witam,
Czeka mnie standardowy serwis, olej filtry, pewni świece... przyczyną mogą być też zużyte kable wysokiego napięcia?
Może filtr paliwa?

Wymień filtry - zrób ten serwis - może się okazać, że problem ustanie. Jak nie to przynajmniej będziesz miał wyeliminowane kilka rzeczy.

_________________
SwiftSport 1.6 2012 - SOLD,
Swift 1.5 2008 - SOLD
Swift 1.2 2015 VVT
SX4 1.6 2010
Swift 1.0 2003


Na górę
Post: 08-01-2020, 10:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-12-2018, 20:22
Posty: 174
Suzuki: Swift
U mnie w 1.3 z 2009 też czasami (powiedziałabym że w 1 na 5 przypadków stania na luzie) spadały obroty, co prawda nie do aż tak niskiego poziomu, Suzinka się trzęsła - pierwszy trop to była zanieczyszczona przepustnica, więc została wyczyszczona i pomogło.


Na górę
Post: 10-01-2020, 16:11 
Offline

Rejestracja: 26-10-2018, 20:31
Posty: 73
gosia51340 pisze:
U mnie w 1.3 z 2009 też czasami (powiedziałabym że w 1 na 5 przypadków stania na luzie) spadały obroty, co prawda nie do aż tak niskiego poziomu, Suzinka się trzęsła - pierwszy trop to była zanieczyszczona przepustnica, więc została wyczyszczona i pomogło.


Pamiętam jak pisałaś też o tym w poprzednim moim poście na ten temat.
Pamiętam w Suzuki Liana też miałem takie problemy. widać te silniki tak mają, ale u mnie ten problem już wytacza daleko poza poziom komfortu.
W najbliższym czasie powymieniam kilka rzeczy w tym filtry paliwa, świece może przewody i dam znać czy pomogło.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]