Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 16-04-2024, 08:34

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 23-08-2007, 16:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28-07-2007, 15:27
Posty: 29
Lokalizacja: Warszawa
W nowym Swift Sport (1700km przebieg) jak chce się pobawić na asfalcie albo na kostce zaciągając ręczny to koła nie blokują się i samochód nie chce tak łatwo zarzucać tyłem. Czy w waszych sportach też tak jest ze ręczny nie ma siły na swobodne zablokowanie tylnich koł? Moze wystarczy podciągnąć linke?


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-08-2007, 19:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-05-2006, 16:03
Posty: 280
Lokalizacja: Katowice
Chyba wszystkie suki tak maja, w moim GLX'ie tez nie da sie "postawic" auta na recznym. Na suchym jest to praktycznie nie mozliwe, a na mokrym juz jakos powoli zaczyna blokowac, ale i tak jest to zalosne w skutkach. Co wiecej na bardzo stromej gorce z pelnym obciazeniem, musialem kiedys poprawic cos co wydawalo mi sie max. zaciagnietym bo minimalnie sie staczal. Swego czasu zglaszalem to w serwisie bo wydawalo mi sie ze ten reczny jest zwyczajnie za slaby i cos jest nie tak, ale w serwisie stwierdzili ze wszystko jest prawidlowo. Nie wiem, moze trzeba do nich podjechac i wylozyc im sprawe na czysto zeby ustawili tak zeby sie dalo zapiac boka, albo zrobic jakis sensowny nawrot kolo beczki :) Jakby ci sie udalo w tej kwestii wskorac to bylbym wdzieczny za info. Fakt ze nie mozna rzucic GLX'em jestem w stanie jakos zaakceptowac, ale jako posiadacz SPORT'a bylbym tym faktem mocno wkur...


Na górę
Post: 24-08-2007, 00:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06-01-2006, 23:54
Posty: 960
Lokalizacja: Kobylnica/Poznań
Walker pisze:
W nowym Swift Sport (1700km przebieg) jak chce się pobawić na asfalcie albo na kostce zaciągając ręczny to koła nie blokują się i samochód nie chce tak łatwo zarzucać tyłem. Czy w waszych sportach też tak jest ze ręczny nie ma siły na swobodne zablokowanie tylnich koł? Moze wystarczy podciągnąć linke?


W GS-ach (moim i crisma) chodzi na szutrze calkiem ladnie.

Co prawda, podobno potem sie crismowi przez dwa dni swiecila kontrolka ABS-u, ale dziala ;P

Moze za malo sily uzywasz i przy za malej predkosci (tak, po namysle, w predkosci pewnie jest problem? Na suchym zapomnij w ogole -zreszta szkoda auta i opon :)

P.S. Widzisz jak SS sie trzyma drogi :skoczek:


Na górę
Post: 15-09-2007, 16:22 
Offline

Rejestracja: 16-05-2006, 06:33
Posty: 205
Lokalizacja: Warszawa
Walker pisze:
W nowym Swift Sport (1700km przebieg) jak chce się pobawić na asfalcie albo na kostce zaciągając ręczny to koła nie blokują się i samochód nie chce tak łatwo zarzucać tyłem. Czy w waszych sportach też tak jest ze ręczny nie ma siły na swobodne zablokowanie tylnich koł? Moze wystarczy podciągnąć linke?

Hamulec pomocniczy, zwany ręcznym, nie służy do blokowania kół tylnych podczas jazdy :))
A teraz poważniej - mój, choć dobrze naciągnięty, też cudów nie czyni.
Prawidłowe naciągnięcie oznacza wg. Suzuki sytuacje potrzebną aby zatrzymany samochód stał w miejscu przy nachyleniu 25 promili, i zaciągniętych 7 ząbkach... do zabawy to za mało, ale nie jest to wada fabryczna.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]