Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 23-04-2024, 14:06

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 22-05-2007, 21:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-03-2007, 18:36
Posty: 15
Lokalizacja: Damasławek (wlkp)
Po bardzo, bardzo długim czekaniu mam moje autko. Dzisiaj zwrócił moją uwagę odgłos centralnego zamka. Wydaje mi się, że wcześniej było "pyk" (tylko taki krótki delikatny odgłos przeskakiwania) natomiast teraz jest "wrrrr" (tak jakby siłowniki pracowały za długo/za mocno). Efekt jest w porządku tzn. "na raz" otwierają się drzwi (puszcza zamek) kierowcy "na dwa" wszystkie drzwi natomiast "zamknięta kłódka" zamyka wszystkie drzwi. Niby wszystko OK ale dźwięk jest trochę "nieprzyjemny" (zgrzyt). Czy ten typ tak ma?


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-05-2007, 19:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-03-2007, 18:36
Posty: 15
Lokalizacja: Damasławek (wlkp)
Dzisiaj znalazłem w internecie, że istnieje cichy i głośny sposób uzbrajania i rozbrajania centralnego zamka. Może ja mam ten właśnie głośny? W każdym razie wolałbym cichy. Na kluczyku mam 2 przyciski: kłódka otwarta i kłódka zamknięta - "otwarta" na raz otwiera drzwi kierowcy na dwa otwiera wszystkie "zamknięta" - wiadomo. Czy można jakoś tymi przyciskami przejść w tryb "cichy"?


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-05-2007, 20:46 
Jest to kwestia zaprogramowania alarmu jezeli nie masz instrukcji sam nie kombinuj bo narobisz sobie kłopotów.
A tak nawiasem mówiąc przepisy UE nie dopuszczają stosowania głośnego roz i uzbrajania alarmu ze względów ograniczenia emitowania zbędnych dzwięków
Pozdrawiam


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 29-05-2007, 21:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-05-2006, 13:34
Posty: 293
Lokalizacja: Warszawa
W moim nie ma nic głośnego, w centralnym zamku słychać tylko siłowniki, zamykanie klik, otwieranie, w zależności czy otwieram drzwi kierowcy czy wszystkie, klik lub klik ,klik
Wrrrr to coś nie tak (jeśli na gwarancji to do ASO ) ;)

Ciche i głośne to uzbrajanie alarmu , z dźwiękiem syreny , w zależności od typu alarmu :|


Ostatnio zmieniony 29-05-2007, 21:38 przez keraj, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: 29-05-2007, 21:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-03-2007, 18:36
Posty: 15
Lokalizacja: Damasławek (wlkp)
Samochód ma ledwie rok ... ale gwarancji ani instrukcji nie ma, kupiłem uszkodzonego (sprowadzony z Danii). Bardzo długo (2 miesiące) trwało doprowadzenie wozu do obecnego stanu, stale coś "wyskakiwało". Ze względów ekonomicznych nie korzystałem z usług ASO lecz z usług miejscowych fachowców. Dzisiaj byłem u mechanika i jestem z nim umówiony na jutro jednak chciałbym zdobyć jak najwięcej informacji aby nie marnować niepotrzebnie czasu ... i pieniędzy oczywiście. Sam moment pojawienia się "zgrzytów" zaczynam kojarzyć z dniem kiedy moi synowie (10 i 6 lat) zaczęli się bawić w samochodzie z ręcznym blokowaniem zamków.


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-05-2007, 22:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-05-2006, 13:34
Posty: 293
Lokalizacja: Warszawa
I być może Twoje maluchy zmajstrowały coś, dlatego jest takie wrrr
Moim skromnym zdaniem to siłowniki centralnego zamka
Ale nie jestem fachowcem, dlatego może jeszcze ktoś kompetentny wypowie się w tej materii


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-05-2007, 13:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-03-2007, 18:36
Posty: 15
Lokalizacja: Damasławek (wlkp)
Sprawa się rozwiązała :) moduł zamka był zbyt poluzowany, właściwie była to pewnie wina tego mechanika. W każdym razie już jest OK - zamek chodzi cicho :)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]