Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 02-05-2024, 17:13

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 15-05-2016, 20:16 
Offline

Rejestracja: 15-05-2016, 20:04
Posty: 5
Witam.

Dokładnie od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem Swifta w najtańszej wersji wyposażenia club.Autko kupione w salonie z wyprzedaży rocznika 2015.

Czy ktoś z was posiada taką wersję wyposażenia i wie jak obsługiwać ten mini komputer pokładowy? Instrukcja którą dostałem z samochodem jest kompletnie DO BANI! i odnosi się do droższej wersji z obrotomierzem i bardziej rozbudowanym komputerem pokładowym.

Otóż:

Kiedy na włączonym zapłonie przyciskam prawy "czarny kołek"(nazwijmy go roboczo prawym dziabągiem :-) ).Wyskakują jakieś dodatkowe opcje-jakiś Con A,B jakiś Log itp.-ogólnie kompletnie nie wiem o co chodzi i jak się tym pobawić-czy ktoś z was ogarnął te ustawienia? wie jakie tam są pochowane funkcje w tym komputerze?

Mam nadzieję że znajdę tu pomoc-w końcu to tu dowiedziałem się jak ustawić godzinę bo oczywiście w instrukcji o tym nie pisało.


Na górę
Post: 16-05-2016, 07:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-11-2008, 17:37
Posty: 348
Lokalizacja: śląskie
Witam,
Nie wiem jaki jest wyswietlacz w wersji 1.2 Club.
Może cos bedzie jednak przydatne ,jak robi sie to praktycznie w Swifcie Comfort 1.2 z 2013 z manualna skrzynia biegow.
W moim ustawia sie tak.Wyświetlacz informacyjny ma 4 wyswietlacze: od gory pokazuje :
1 wyswietlacz: temperature
2: srednie zuzycie paliwa
3: licznik przebiegu całk.
4: zegar
Ma 2 przyciski ,lewy i prawy.
Naciskajac jeden raz prawy przycisk przełacznika wskazan, na drugim wyswietlaczu od gory pojawi sie zasięg Range(ilośc km mozliwych do przejechania na ilości paliwa znajd. sie w zbiorniku, bez rezerwy).
Naciskajac drugi raz prawy przycisk, na drugim wyswietlaczu pojawi sie bieżace zużycie paliwa (wyswietlane tylko w ruchu).
Lewy przycisk ,to przycisk przebiegu licznika dziennego.
Naciskajac jeden raz lewy przycisk , pojawi sie na drugim wysw. od gory licznik przebiegu dziennego A
Naciskajac drugi raz lewy przycisk ,pojawi sie na drugim wyśw. od gory licznik przebiegu dziennego B
Liczniki moga pokazywac Ci ,np. na A :ilośc km przejechanych od ostatniego tankowania “pod korek”, do nastepnego tankowania “pod korek”,
drugi B:mozna ustawiac np. wyjezdzajac na trase, ile km zrobi sie TiP.
Liczniki te mozna ustawiac niezaleznie, zeruje je sie przyciskajac dłużej lewy przycisk .
Reszte info masz pewnie w tej samej instr. ktora mam i ja.
Jezeli nie dasz sobie rady ,a moje podpowiedzi nic nie daja,podjedz do serwisu ,powinni pomoc.
Pozdrawiam i zycze zadowolenia z nowego auta
harry


Na górę
Post: 17-05-2016, 13:57 
Offline

Rejestracja: 15-05-2016, 20:04
Posty: 5
To co wymieniłeś przeczytałem też w instrukcji-ale ten komputer ma chyba jeszcze jakieś funkcje a może jest to jakieś menu serwisowe? Jakbyś mógł sprawdzić czy masz to samo co ja:

Na włączonym zapłonie (ON) przytrzymaj prawego dziabąga na 3-4 sekundy mi wtedy wyskakuje:
EPNS i jak naciskam dalej:CoNF (A,B),SUCCE,

Przy epns jak kręcę dziabągien to wyskakuje:oCL ,DEFUL lub END

Przy oCl:RESET albo BACH

Przy DEFUL:dE-on lub BACH

Co to w ogóle jest?


Na górę
Post: 17-05-2016, 18:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-11-2008, 17:37
Posty: 348
Lokalizacja: śląskie
Przy dłuższym naciskaniu prawego przycisku nic takiego w moim wyswietlaczu nie wyskakuje.


Na górę
Post: 19-04-2024, 15:35 
Offline

Rejestracja: 19-04-2024, 15:15
Posty: 1
Suzuki: Swift 2012
harry pisze:
Przy dłuższym naciskaniu prawego przycisku nic takiego w moim wyswietlaczu nie wyskakuje.


Dzięki za pomoc z zerowaniem licznika km. Czy istnieje możliwość zmiany trybu zegarka z 12h na 24h ?


Na górę
Post: 21-04-2024, 13:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-12-2018, 20:22
Posty: 178
Suzuki: Swift
Nie ma możliwości ustawienia trybu 24h w mk7.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]