Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 29-03-2024, 15:14

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 17-09-2021, 22:33 
Offline

Rejestracja: 15-05-2016, 20:04
Posty: 5
Jeżdżę już swoim swiftem 5 rok i przejechałem śmieszne 68 tys.km.Auto kupione nowe w salonie.Od tego czasu w ogóle nie sprawdzałem luzów zaworowych co rzekomo trzeba zrobić po 30 tys.km.Silnik pracuje cicho,spalanie w normie,moc w normie.Przy ostatniej wymianie oleju mechanik osłuchał silnik i powiedział,że skoro nie słychać żadnych niepokojących objawów to nie widzi potrzeby sprawdzania czegokolwiek.

Zrobić tą regulację luzów czy jeździć i dać sobie spokój? Jest to dość kosztowna sprawa ok.1000 zł więc zastanawiam się jak do tego podejść.


Na górę
Post: 24-09-2021, 12:40 
Offline

Rejestracja: 17-12-2014, 15:28
Posty: 93
Suzuki: Swift
Mój 2010r z przebiegiem 52000 nic nie robiłem,dlaczego tak drogo?


Na górę
Post: 17-10-2021, 20:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-12-2018, 20:22
Posty: 174
Suzuki: Swift
Zdecydowanie warto kontrolować luzy. Jeżeli nie ma gazu to ZWYKLE trzymają fabryczne wartości do co najmniej 200kkm, jednak zwykle nie znaczy zawsze. Mam trzy Swifty - mk6 z M13A, z M16A oraz mk7 z K12B. W dwóch z nich luzy nadal są w normie fabrycznej, w trzecim - przy ok. 105kkm pomiar luzów uratował ten silnik przed remontem "za chwilę", na jednym z cylindrów zawory były już konkretnie podparte.
Z doświadczenia podpowiem, że jeżeli mechanik podaje cenę z góry to lepiej poszukać kogoś, kto podejdzie do tematu uczciwie. Sam pomiar + wymiana uszczelki pokrywy to jest chwila roboty. Jeżeli luzy będą poza normą i trzeba będzie wymienić kilka szklanek to owszem - cała operacja może kosztować w okolicy 1000zł (szklanki są relatywnie drogie), jednak jak za sam pomiar to cena bardzo mocno przesadzona (uszczelka pokrywy do K12B w ASO kosztuje 88zł).


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]