Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 23-04-2024, 13:34

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: 04-01-2011, 02:34 
Offline

Rejestracja: 19-12-2010, 00:08
Posty: 11
Lokalizacja: Warszawa
Witam,

mam GV 2.0 2006 (wersja europejska) z oryginalnym radiem PACR02 (Panasonic z CD, bez MP3). Wymieniłem fabryczne głośniki (dźwięk był dramatyczny), jest sporo lepiej, ale postanowiłem wymienić również radio (dźwięk z CD jest akceptowalny, ale tuner niestety słaby, brak wyjścia i wejścia audio oraz wkurza mnie brak możliwości wyłączenia "piszczenia" przy naciskaniu przycisków).

Zależy mi przede wszystkim na dobrym dźwięku, dobrej jakości tunerze, wyjściu na wzmacniacz (subwoofer, który miękko uzupełni dół przy niezbyt głośnym słuchaniu), fajnie żeby miało jakieś wejście audio i/lub obsługę MP3, ew. iPoda (ale nie jest to niezbędne), w umiarkowanej cenie (ca. do 500zł).

Kuszą mnie modele fabryczne, bo są idealnie dopasowane, i mają obsługę z kierownicy (bez przystawki za 200zł), nie wiem natomiast jak wygląda kwestia kompatybilności podłączeń - czy może ktoś jest w stanie coś podpowiedzieć na temat dostępnych fabrycznych modeli Clariona (seria CLxxxx) lub VDO/Siemens (te z nawigacją) - jak wygląda w nich temat jakości dźwięku, tunera, podłączeń, czy warto zawracać sobie nimi głowę? (miałem w Oplu Zafira fabryczne radio VDO/Siemens + 8 fabrycznych głośników i grało naprawdę bardzo ładnie)

Generalnie - jakie radio sugerujecie do GV 2006?


Na górę
 Tytuł:
Post: 20-01-2011, 19:14 
Offline

Rejestracja: 20-11-2010, 17:19
Posty: 73
A więc stało się stacja multimedialna wylądowała w miejscu oryginalnego Clariona,efekt nieziemski,tym bardziej ze udało mi się wyrwać cały komplet z ramką plastikową oryginalną ekstra spasowaną,anteną GPS,ramką metalową pod 2din,wszystko w stanie idealnym,używane niecały rok,pasujące pod oryginalne mocowania i kostki,działa nawet sterowanie z kierownicy,przyciemnianie ekranu przy włączaniu świateł,kolor podświetlenia identyczny jak w samochodzie,no i firma Clarion zobowiązuje


Ostatnio zmieniony 21-01-2011, 19:21 przez trucha0, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: 20-01-2011, 20:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27-12-2010, 13:59
Posty: 16
Kolego ile Cię kosztowała stacja multimedialna? Chodzi mi o całkowite koszty. No i jeśli to nie problem poproszę o zdjęcie jak teraz wygląda radyjko (pewnie nieziemsko).
Kiedyś czytałem że te stacje multimedialne w GV różnie działają...
le jak piszesz że i sterowanie z kierownicy itd...


Na górę
 Tytuł:
Post: 20-01-2011, 21:40 
Offline

Rejestracja: 19-12-2010, 00:08
Posty: 11
Lokalizacja: Warszawa
trucha0, podaj proszę dokładniej (model), jaką stację sobie sprawiłeś


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-01-2011, 19:17 
Offline

Rejestracja: 20-11-2010, 17:19
Posty: 73
A więc jako że zdjęciami teraz nie dysponuje to wklejam link do YouTube

http://www.youtube.com/watch?v=fBTfbK5JgxY

gdzie przedstawione jest po krotce parę możliwość i wygląd stacji,zaznaczam że jest ona oryginalna od Suzuki ale od wersji Limited i nie na nasz rynek,u nas odpowiednik Clarion MAX973HD,różniący sie panelem,koszt śmieszny za stację z 30GB dyskiem twardym,1000zł bo sprzedający nie widział co sprzedaje:),oczywiście była dostępna dla każdego na allegro.... nawet jest obecnie ten MAX973HD tylko ta cena....

http://allegro.pl/clarion-max973hd-i1414546428.html

aha jeszcze taka informacja dla tych którzy myślą nad takimi stacjami z allegro dedykowanymi niby do Vitary po 2000-3000zł,bo jest ich kilka,wykonanie tandetne,kolor panelu rożni się od reszty konsoli,spasowanie słabe,zasięg FM na każdym zakręcie inaczej gra,GPS z zasięgiem w miarę,miałem okazje oglądać i testować firmy Peying,nie kupiłbym jej za takie pieniądze,jeszcze za 800zł to może i warte ale nawet grosza więcej bo to jest po prostu China!!!! ale dopasowana do konkretnego samochodu...a kupując ramkę maskującą można wsadzić sobie dowolne radio 2 din za polowe tej ceny!!!!


Mogę załatwić taką samą stację Clarion QY-5002S wszelkie informcje na priva badz telefonicznie 501 527 416


Ostatnio zmieniony 08-03-2011, 10:04 przez trucha0, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Post: 25-01-2011, 17:24 
Offline

Rejestracja: 14-09-2010, 06:16
Posty: 29
Lokalizacja: podkarpacie
mam taki problem z stacja medialna po zainstalowaniu działała moze godzine teraz załancza sie na kilka sekund pokazujac symbol suzuki i sie wyłancza prawdopodobnie cos nie podpiołem czy kabelik< hamulec>
oraz < back>maja jakis zwiazek z tym ?podswietlenie działa stare radio działa czy ktos to juz przerabiał prosze o pomoc dzieki


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-01-2011, 23:54 
Offline

Rejestracja: 19-12-2010, 00:08
Posty: 11
Lokalizacja: Warszawa
Witam ponownie, trafiło mi się bardzo okazyjnie nowe radio VDO/Siemens (to z nawigacją), więc kupiłem na próbę. Za kilka dni pochwalę się co jest warte.
Potrzebuję jeszcze dokładnego opisu pinów tego modelu, chętnie też do Clariona (jakby VDO nie wypalił) - moźe ktoś ma? (instrukcję obsługi mam)

jerzy1971 - podaj chociaż model radia i popraw pisownię.


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-01-2011, 00:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-08-2008, 19:39
Posty: 1132
TUTAJ znajdziesz opis wszystkich pinow dla Siemensa/VDO 4150


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-01-2011, 15:48 
Offline

Rejestracja: 14-09-2010, 06:16
Posty: 29
Lokalizacja: podkarpacie
sory za pisownie ale jestem wku.......ny, model to sv2011, działał 1 godz teraz czasem zaswieci sie logo Suzuki na 1 sek i czarny ekran ,podswietlone klawisze czy moze to byc zwiazane ze nie zostało podłoczone pod chamulec reczny ale radio powinno sie włanczac prosze o jakies sugestie, zanim oddam sp
rzet do naprawy


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-01-2011, 01:01 
Offline

Rejestracja: 19-12-2010, 00:08
Posty: 11
Lokalizacja: Warszawa
SX4ever - piękne dzięki za link, jestem pod wielkim wrażeniem czytając Twoje posty - szacun.

jerzy1971 - rozumiem, też bym był. Podaj proszę jakiej firmy jest to radio (szukając SV2011 znalazłem jedynie jakieś niefirmowe) i o co chodzi z tym podłączeniem do hamulca ręcznego? Nie jestem specjalistą w tym temacie (jedynie informatykiem, lekkim audiofilem i elektronikiem amatorem), ale nie kumam o co chodzi.


Odebrałem radio i mogę stwierdzić, że fabryczne radio Siemens/VDO w dużej mierze jest tym, czego szukałem. Oczywiście pozostaje niedosyt wypasionej stacji multimedialnej i kolorowej nawigacji z dużym ekranem dotykowym, ale nie w tym przedziale cenowym (szczególnie w moim przypadku - 153,50zł).

Mój model to SUKNR101-06, w menu przedstawia się jako MS 4150, czyli identycznie jak model "sklepowy" 1Din wskazany przez SX4ever w/w linku.
Dźwięk - o niebo lepszy od Panasonic'a - bardziej szczegółowe wysokie tony, przyjemny, "niedechowaty" środek, zadziwiająco dobre niskie tony i to na niezbyt drogich głośnikach Rockford Fosgate i bez wygłuszenia drzwi. Po podbiciu tonów nie zauważyłem zniekształceń dźwięku (nie słucham muzyki na max głośności), na dodatek mogę stwierdzić, że nie ma wyraźnej konieczności uzupełniania zestawu subwooferem (oczywiście nic nie zastąpi 30cm głośnika z porządną skrzynką z MDF, ale nie jest on tu niezbędny).

Kompatybilność i złącza - fizycznie radio pasuje idealnie. Jak widać w opisie złącz (w/w link - SX4ever jeszcze raz dzięki) wyjścia są typu ISO, wymagają więc przejściówki na kostkę Suzuki - ja takową dostałem z radiem. Drugim problemem jest gniazdo anteny - trzeba kupić przejściówkę (ok. 7zł). Po podłączeniu radio działa w pełni poprawnie, nawet bez kluczyka w stacyjce (super, bo Panasonic nie chciał). Jest sterowanie z kierownicy, podświetlenie, wszystko jak należy.
Radio ma normalne wyjście na wzmacniacz (oczywiście oprócz wyjść głośnikowych). W tym celu trzeba dokupić odpowiednią przejściówkę - żółta kostka na 4 chinch'e (koszt ok. 20zł).

Menu - jest dość rozbudowane (zarazem bardzo funkcjonalne) w porównaniu z Panasonic'iem, zarówno w zakresie ustawień ogólnych, jak i radia oraz CD. Nawigacji nie sprawdzałem, bo nie mam map i odbiornika GPS (po AutoMapie, jakoś nie ciągnie mnie do poznania tego systemu). Generalnie można sporo rzeczy ustawić (np. głośność przy włączeniu, janość podswietlenia przycisków i niezależnie wyświetlacza oraz nawet zapanować nad irytującym mnie wcześniej BEEP'em, choć tu ktoś pomyślał i sygnał jest wydawany wtedy, kiedy trzeba, a nie po zrobieniu każdej operacji).

To tyle po dwóch godzinach montażu i zabawy radiem na postoju (z czego montaż zajął ok.15 min). Sprawdzę jak spisuje w trasie oraz jak minie mi obecny zachwyt (jakość do ceny!) i dam znać.

Generalnie znam już odpowiedź na zadane przeze mnie pytanie w temacie tego wątku - z niedrogich modeli dobre jest fabryczne radio Siemens/VDO z navi i MP3, jeśli ktoś oczekuje jeszcze więcej, to pozostaje mu zakup kombajnu multimedialnego, ale niestety firmowego (najlepiej okazyjnie, jak zrobił to trucha0), bo w kwestii "chińczyków" poznałem kilkanaście opinii osób, które miały z nimi do czynienia przez minimum kilka dni i nikt (ani jedna osoba!) nie polecił mi tego rozwiązania.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

p.s. jutro dorzucę tu zdjęcia, szczególnie porównania złącz i rozbierania konsoli Suzuki.


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-02-2011, 12:56 
Offline

Rejestracja: 27-03-2010, 19:32
Posty: 2
kolego polecam serdecznie alpine :D ida x311


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-10-2012, 18:29 
Offline

Rejestracja: 17-10-2012, 11:07
Posty: 3
witam!

poszukuję instrukcji do radia simens vdo..

albo chociaż informację czy można zmienić język menu na polski? albo chociaz angielski? ;)

z góry dziękuję za odpowiedź!


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-10-2012, 20:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-08-2008, 19:39
Posty: 1132
@anya88: odpowiedz znajdziesz TUTAJ


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-10-2012, 20:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01-03-2012, 20:42
Posty: 391
Lokalizacja: Hajnówka
Ja polecam radio DVD. Sam kupiłem chinskie dedykowane do vitary. W sumie to nie narzekam bo za taką kase jest ok i ma wszystko czego chciałem, a jakośc dźwięku chyba nawet lepsza niż w oryginalnym


Na górę
 Tytuł:
Post: 22-11-2012, 20:50 
Offline

Rejestracja: 06-11-2012, 17:25
Posty: 1
Lokalizacja: Ostróda
Witam

Kupiłem Grand Vitarke z oryginalnym radiem Siemens VDO Satellite Navigation 4150 C-1Q RS. Niestety nie otrzymałem do tego płyt. Mam problem, ponieważ nie chodzi mi CD. Jak wkładam płytę to wyświetla mi się "please insert cd". Jeśli ktoś ma na to receptę to z góry dzięki.


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-03-2015, 14:05 
Offline

Rejestracja: 22-01-2015, 22:21
Posty: 92
Które oryginalne radio gra najlepiej ?


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-03-2015, 15:34 
Offline

Rejestracja: 30-09-2010, 11:19
Posty: 30
Lokalizacja: mławskie
Moim zdaniem Kenwood :)

_________________
Robert


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-03-2015, 17:16 
Offline

Rejestracja: 26-02-2015, 18:58
Posty: 209
Oryginalne radiootwarzacze czy to clariona czy kenwooda nie przekraczają mocy 17w na kanał. To zdecydowanie za mało aby nam to dobrze zagrało. Pozatym głośniki są szerokopasmowe i to niestety też nie jest dobre. Audio w Grand Vitarze można zrobić na dwa sposoby:

1.Wymieniamy radio, albo do fabrycznego dokupujemy wzmacniacz 4 kanałowy i wymieniamy głośniki na odseparowane Hertz lub PowerBass, dla pracowitych można też popracować nad dodatkowym tłumieniem drzwi.
2.Do bagażnika wsadzamy subwoofer i zasilamy go wzmacniaczem biorąc sygnał z tylnych głośników, a na przednie fabryczne trzeba założyć filtr aby wyciąć częstotliwości poniżej 300Hz.

Każda inna próba poprzez wymianę samego radia czy samych głośników da mierne efekty i prędzej czy później poczujesz potrzebę zrobienia tego lepiej:)


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-03-2015, 17:48 
Offline

Rejestracja: 30-09-2010, 11:19
Posty: 30
Lokalizacja: mławskie
Warto zerknąć tutaj viewtopic.php?t=7038&start=25

_________________
Robert


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-03-2015, 19:20 
Offline

Rejestracja: 14-10-2013, 09:06
Posty: 119
Lokalizacja: Kwidzyn
W grudniu założyłem chińczyka na androidzie.


Ostatnio zmieniony 13-03-2015, 17:06 przez krudnik78, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: 11-03-2015, 20:06 
Offline

Rejestracja: 26-02-2015, 18:58
Posty: 209
A jak wrażenia chińczyka?


Na górę
 Tytuł:
Post: 12-03-2015, 11:22 
Offline

Rejestracja: 14-10-2013, 09:06
Posty: 119
Lokalizacja: Kwidzyn
Ja za 1411PLN (razem z przednią kamerą DVR) kupiłem coś takiego:
http://www.aliexpress.com/item/Capaciti ... 87539.html

I jestem zadowolony. Zależało mi na nawigacji (wcześniej miałem w telefonie i musiałem mieć dodatkową ładowarkę w zapaliczce oraz problemy, gdy ktoś dzwonił), automatycznym nagrywaniu w czasie jazdy (nie chciałem instalować kolejnego urządzenia za kilkaset PLN i kabelka do zapalniczki), sterowaniu z kierownicy (oprócz muzyki zaprogramowałem sobie również odbieranie telefonu), możliwość wgrania dowolnej aplikacji z Google Play (dograłem np. Torque dzięki czemu mogę sprawdzać błędy w czasie jazdy). Można się łączyć z internetem albo przez WiFi albo z komórki dać internet do CAR DVD. kombajn wspiera multitasking czyli np. słucham radia albo muzyki z pendrive oraz jednocześnie w tle nagrywa trasę. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu auta np. na drugi dzień sprzęt pamięta ostatnio działające programy. Dzięki temu nie trzeba za każdym razem uruchamiać nagrywania trasy. Jest opcja puszczenia obrazu na dodatkowe monitory (np. dla dzieci w długiej podróży). Wszystkie połączenia plug&play. Wady: ok. 0,5 min start (jak w tabletach). Nie wiem czy wszystko dobrze podłączyłem ale radio nie włącza się na wyłączonym zapłonie (oryginalne działało). Muszę przekręcić zapłon w pozycję 1 i wtedy mogę uruchomić radio z przycisku. Dodatkowa wada, ale to już dot. Suzuki - odcinanie prądu podczas kręcenia rozrusznikiem. czyli radio za każdym razem startuje dwa razy. Mam też Astrę G w diesel'u i tam nie odcina radia podczas rozruchu silnika.

Co do muzyki to trudno mi się wypowiadać bo nie jestem audiofilem. Wydaje mi się, że w tym aucie problem leży głównie w głośnikach (jakość dźwięku w mojej Astrze jest dużo lepsza - tam jest 6 głośników w tym wysokotonowe).


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-03-2015, 16:43 
Offline

Rejestracja: 22-01-2015, 22:21
Posty: 92
Właśnie zamieniłem Panasonica na Siemensa/VDO, różnica jest MASAKRYCZNA ! tak jak opisał Grabson
Seryjne głośniki nawet zaczęły grać ...


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-03-2015, 20:29 
Offline

Rejestracja: 12-02-2015, 19:27
Posty: 142
Suzuki: GV II ,
krudnik78 pisze:
Ja za 1411PLN (razem z przednią kamerą DVR) kupiłem coś takiego:
http://www.aliexpress.com/item/Capaciti ... 87539.html

Kolego, kupowałeś na aliexpress? też mam ochotę ale wiadomo - ciężko się przełamać. Znalazłem nawet stacje za 80$ ale gość nie ma komentarzy. Niby i tak nie dostanie kasy póki nie wystawię pozytywnej opinii ale w głowie krąży pewna obawa.
aha, i link do przykładowej aukcji:
chińskie allegro


Na górę
 Tytuł:
Post: 31-03-2015, 11:23 
Offline

Rejestracja: 14-10-2013, 09:06
Posty: 119
Lokalizacja: Kwidzyn
Tak, kupowałem na początku listopada 2014 i kurs PLN/USD był trochę korzystniejszy niż teraz. Gorzej niż na allegro to już być nie może. Na ali masz ok 2 miesiące zanim sprzedawca dostanie pieniądze. Poza tym zawsze można negocjować ze sprzedawcą na portalu i jest historia w razie formalnej dysputy. Na allegro jest ten sam sprzęt tylko sprzed 2-3 lat (jeżeli chodzi o parametry) i kilkaset zł droższy. Wszystkie przesyłki możesz śledzić na emonitoring.poczta.pl. dostawa trwa ok. 2 tygodni. Płacąc kartą kredytową masz jeszcze dodatkową ochronę ze strony emitenta karty. Na pewno jest dużo bezpieczniej niż na allegro, bo sprzedawca robi wszystko żebyś był zadowolony i zwolnił pieniądze oraz wystawił pozytywną opinię.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]