Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 24-04-2024, 23:25

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: 31-10-2010, 22:02 
Offline

Rejestracja: 31-10-2010, 21:16
Posty: 8
Witajcie.


Od kilku dni posiadam Suzuki GV II rocznik 2006.

Z racji iż jestem amatorem wysokiej jakości dźwięku chce dokonać tuningu fabrycznego systemu audio + zamontować stacje multimedialna. Szukam cały dzień po sieci lecz nigdzie nie ma schematu jak zdjąć konsolę środkową + osłony drzwi bocznych. Oczywiście można oddać samochód do firmy profesjonalnie zajmującej się tym tematem lecz chce sam spróbować:)

Dodam iz posiadam wersje 1.9 DDIS 2006 a wersja wyposażenia to comfort.


Na górę
 Tytuł: Konsola
Post: 01-11-2010, 10:19 
Offline

Rejestracja: 12-08-2010, 13:40
Posty: 6
Lokalizacja: Śląskie
witam, pytałem już tu kiedyś o to niestety bez odpowiedzi, być może teraz ktoś podpowie jak bez uszkodzeń zaczepów ściągnąć konsolę środkową, please...


Na górę
 Tytuł: Re: Konsola
Post: 01-11-2010, 10:39 
Offline

Rejestracja: 31-10-2010, 21:16
Posty: 8
Może ma ktoś znajomego w suzuki i był by w stanie cos takiego po cichu załatwić :)


Z tego co pamiętam bywały takie książki z tytułu "sam naprawiam" niestety nie znalazłem nic do naszego modelu.


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-11-2010, 19:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01-11-2010, 19:08
Posty: 639
Lokalizacja: Wisła
Aby dobrać się do konsoli środkowej,wystarczy zdjąć te srebrne listwy(na zatrzaskach),pod nimi znajdują się śrubki :D
Servis manual w języku angielskim dostępny w sieci.

_________________
GV I 04 2,5 V6 A/T-była i znowu jest, wielki powrót :takjest:


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-11-2010, 20:21 
Offline

Rejestracja: 31-10-2010, 21:16
Posty: 8
Mógłbyś dać jakiegoś linka? szuka i szukam ale nie widac nic..


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-11-2010, 10:05 
Offline

Rejestracja: 12-08-2010, 13:40
Posty: 6
Lokalizacja: Śląskie
leniwiec zapodaj linka, tez nic nie znalazłem, albo chociaż info w którym miejscu najlepiej podważać te listwy


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-11-2010, 00:13 
Offline

Rejestracja: 18-01-2009, 07:13
Posty: 9
Lokalizacja: Gdańsk
Witam
gdzies kiedys wyczytalem , ze podwazac na dole listwy kolo lewarka biegow. Zrobcie jakies foty i opis jak juz sie do tego zabierzecie. Ja tez bede to otwierac i zakladac stacje multimedialna- zakupilem wedlug podanego linka w temacie " stacja multimedialna" ale jescze nie zalozylem.
Pozdro


Na górę
 Tytuł:
Post: 22-11-2010, 11:16 
Offline

Rejestracja: 20-11-2010, 17:19
Posty: 73
Kolego przerabiałem ściąganie tych srebrnych listew,to żadna sztuka,mianowicie,bierzesz najlepiej nóż nie za cienki nie za gruby i praktycznie na samym rogu jak one się już kończą na dole obok lewarka zmiany biegów wciskasz go pomiędzy listwę a ten czarny plastik (oczywiście należy uważać żeby zbyt nie porysować),podważasz do góry puszcza zaczep i powoli podnosisz do samej góry bo to mocowane na wcisk jest na zaczepach na samej górze jest taki plastik który trzyma żeby od góry nie odeszła listwa manewrujesz żeby ją wyjąć i po sprawie masz dostęp do wkrętów i wyjmujesz co chcesz radio,panel klimy,schowek (oczywiście wszystko z wyczuciem żeby nie połamać listew),do audio się jeszcze nie dobierałem więc nie pomogę w tej kwestii,za to zakładałem w ten schowek pod panelem klimy CB-radio pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 20-12-2010, 02:16 
Offline

Rejestracja: 19-12-2010, 00:08
Posty: 11
Lokalizacja: Warszawa
Witam,

nie wiem, czy temat jest aktualny, ale ponieważ nie ma zbyt dużo opisów tego typu czynności, to podzielę się moimi doświadczeniami.
Od ponad miesiąca mam Suzuki GV II 2.0 2006 i dzisiaj właśnie zakończyłem częściowy upgrade systemu audio (wymieniłem głośniki, dołożyłem subwoofer, zastanawiam się nad ew. wymianą fabrycznego radia PACR02). Również lubię dobrą jakość dźwięku, zarówno przy w miarę cichym słuchaniu (tak zazwyczaj używam radia), jak i przy trochę głośniejszym (jak mi się jakiś kawałek spodoba). Fabryczny zestaw... mówiąc dyplomatycznie, mocno odstaje jakością od reszty samochodu. Temat w 90% leży po stronie głośników.

Konsolę rozbiera się zaczynając od srebrnych listew wg sposobu opisanego powyżej przez TTQ i Trucha0, czyli lekko podważając je od dołu zaczynając koło lewarka zmiany biegów (bardzo dziękuję za opis, bardzo mi się przydał). Później należy odkręcić radio wraz panelem klimatyzacji (6 śrub) i wyjąć całość (są połączone razem dodatkowymi 2-ma śrubkami od tyłu). Po ich wyjęciu bez problemu można oddzielić radio od panelu klimy.

Osłony drzwi (ze dwa wieczory bezskutecznie szukałem opisu)
Zaczniemy od tylnej (minimalnie łatwiejsza do zdjęcia)
Obrazek
1. Wyjąć zaślepkę znajdującą się za uchwytem do zamykania drzwi (najłatwiej płaskim śrubokrętem)
Obrazek Obrazek
2. Wykręcić śrubę śrubokrętem krzyżakowym
3. Zdjąć plastikową czarną ramkę wokół klamki (przy pewnej wprawie można ją zdjąć "automatycznie" przy wykonywaniu następnej czynności)
Obrazek
4. Zdjąć osłonę drzwi podważając ją od dołu czymś płaskim lub palcami (najłatwiej zacząć od dolnego rogu od strony zawiasów drzwi).
Panel trzyma się na kilku plastikowych zatrzaskach, u góry na uchwytach wsuniętych od góry przy szybie.
Zatrzaski odczepia się odginając panel od dołu zdecydowanym ruchem (potrzeba trochę siły), na koniec całą osłonę podnosi się kilka cm do góry, żeby wysunąć mocowania przy szybie.
5. Odłączyć przewody sterowania podnoszeniem szyby.

Zdejmowanie przedniej osłony jest niemalże identyczne, należy rozpocząć od zdjęcia zaślepki przy lusterku (wystarczy dobrze chwycić palcami u góry i pociągnąć - jest na jednym wciskanym zatrzasku). Przednia osłona posiada dodatkową czarną spinkę widoczną po otworzeniu drzwi (przy zawiasach). Nie wiem jak ją właściwie odczepić (pod presją mrozu ja swoje zdecydowałem urwać - troszeczkę więcej siły niż przy zatrzaskach i puszczają łebki spinek, uzupełnię je jak zrobi się cieplej). W osłonie kierowcy jest dodatkowy kabel z dużą wtyczką od sterowania pozostałymi szybami i zamkiem centralnym. Jeśli się nie mylę w wersji amerykańskiej jest jeszcze dodatkowy kabelek od oświetlenia u dołu przednich drzwi (mam wersję europejską, w drzwiach jest wolne gniazdo - chyba właśnie od tego, w miejscu oświetlenia czarna zaślepka - zrobi się cieplej to sprawdzę dokładniej).

Montaż osłon w odwrotnej kolejności - podłączenie kabla (kabli), wsunięcie góry przy szybie (osłona lekko odchylona), minimalne wyrównanie, aby spinki pasowały w otwory, dociśnięcie osłony do drzwi (zaczynamy od góry ku dołowi), przykręcenie śrubki, zaślepka, ramka przy klamce.

Dodam, że osłony drzwi w mojej Vitarze zdejmowałem jakieś 8-10 razy (wielokrotne przymiarki, poprawki i takie tam) i nie uszkodziłem ani jednej spinki (pomimo mrozu nawet -12 stopni)

Głośniki - fabryczne (TWD, 25W, 4ohm, CHINA) są... mizernej jakości. Cały korpus wraz z dystansem odlany z jednego kawałku plastiku (chyba z powtórnego recyclingu), magnes średnicy "aż" 3.5cm, membrana papierowa, mniejsza, niż mogłaby być, bo średnicą odpowiada głośnikowi 13cm. Przód/tył są identyczne. W 90% są odpowiedzialne za niską jakość dźwięku (brak tonów niskich, słabe wysokie, w dodatku tłumione poprzez zasłonięcie głośnika nogami, płaski środek, spore deformacje dźwięku w postaci wpadania w rezonans, charczenia itp. - generalnie płaski, mało dynamiczny i kubłowaty dźwięk).
W ich miejsce spokojnie można wstawić głośniki średnicy 16.5cm. Pozostaje jedynie kwestia dystansów i/lub sposobu montażu (ja zainstalowałem bez dystansów bezpośrednio w osłonie drzwi w miejscu wyciętych osłon głośników - na życzenie mogę opisać dokładnie oraz dlaczego tak zrobiłem). Warto zainstalować głośniki wysokotonowe u góry, żeby uniknąć tłumienia wysokich tonów przez zasłanianie ich nogami - producent przewidział na nie miejsce za zaślepkami lusterek, doprowadził nawet do nich kable.
Obrazek Obrazek
Po przetestowaniu w przednich drzwiach kilku zestawów głośników, zarówno na fabrycznym radiu, jak i oddzielnym wzmacniaczu zdecydowałem się jednak na zastosowanie dodatkowego subwoofera. Żadne z głośników nie były w stanie zapewnić miękkiego, soczystego basu - przy niezbyt głośnym słuchaniu słabo, przy głośniejszym było w miarę. Przy próbach podbijania niskich tonów dźwięk deformował się, a drzwi dopominały się o porządne wygłuszenie (zaczynały brzęczeć). Generalnie za każdym razem pozostawał pewien niedosyt. Z subwooferem (najtańszy Rockford R1S412) przy każdej głośności jest satysfakcjonująco, nie ma potrzeby dotykać korekty tonów.

Radio - mam fabryczne PACR02, czyli najprostsze radio/CD (bez MP3) firmy Panasonic. Po wymianie głośników okazało się nawet nie takie złe, jak początkowo myślałem. Wiem, że z "fabrycznych Suzuki" są jeszcze modele Panasonic z MP3, radia Clariona (modele zaczynające się na CLxxx), z 6-płytową zmieniarką lub bez, oraz VDO/Siemens z nawigacją. Niestety nie wiem, jak grają (np. w porównaniu z moim Panasonic) - nie znalazłem żadnego konkretnego opisu, nie miałem jeszcze okazji testować.
Zamiast firmowego radia można dokupić odpowiednią ramkę (koszt ok. 50-100zł) i zamontować dowolne wielkości 1 lub 2 DIN.
Oczywiście i ja zwróciłem uwagę na stacje multimedialne typu "full wypas wszystko w jednym" (ekran dotykowy 7 cali, radio, MP3 i nie tylko, DVD i wszelakie inne formaty filmów, TV, pilot, nawigacja, kamera cofania, Bluetooth, USB, SD itd.). Niestety firmowe kosztują ok. 5 tys., zaś o niefirmowych słyszałem tylko złe opinie (zarówno od sprzedawców, jak i użytkowników). Główne zarzuty, to słaba jakość dźwięku, słaby tuner, awaryjność, zawieszanie się, przycinanie się bez powodu. Nikt, kto bawił się tego typu kombajnem nie polecił mi jego zakupu (zaznaczałem, że zależy mi na dobrej jakości dźwięku i radia), wszyscy mi radzili opuścić temat i kupić dobre firmowe radio za połowę tej ceny.

Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony 10-01-2011, 22:01 przez Grabson, łącznie zmieniany 2 razy.

Na górę
 Tytuł:
Post: 06-01-2011, 23:58 
Offline

Rejestracja: 20-11-2010, 17:19
Posty: 73
Kolego Grabson możesz coś bardziej rozjaśnić na temat montażu tych głośników,bo interesuje mnie czy np.wstawiając 16.5cm z porządnym magnesem opuszczając szybę nie będzie opierać o magnes,czy będzie tam w ogóle miejsce na porządny magnes,bo mam takie zgrabne Lanzary 4 szt. i leża się kurzą a może bym je wykorzystał,czy trzeba ciąć jakieś kostki do podłączenia czy są tam zwyczajne wsuwki,czy przykręcając 16,5cm musimy robić nowe dziury pod wkręty,aha odnośnie tej stacji na 2DIN jak znajdziesz jakąś która będzie współgrała z przyciskami na kierownicy i w rozsądnej cenie to daj znać co prawda ja mam Clariona ze zmieniarka na 6cd i mp3 ale może coś podobnego foto pewnie nie robiłeś ale jak może jakieś masz to mile widziane na priv pozdrawiam i czekam na odp.


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-01-2011, 01:57 
Offline

Rejestracja: 19-12-2010, 00:08
Posty: 11
Lokalizacja: Warszawa
Przepraszam za jakość fotek i brudny samochód (niestety zabrakło czasu i robiłem o zmierzchu bez statywu)
Wszystkie dane są na podstawie pomiarów w mojej GV 2.0 2006 wersja europejska.

Montaż głośników - oryginalne przymocowane są na 3 śrubki do wewnętrzej blachy drzwi (w blasze plastikowe "kołki"). Nie udało mi się znaleźć idealnie pasujących dystansów, które zapewniłyby dobry montaż bez robienia dodatkowych oworów w drzwiach - niby dedykowane do GV plastikowe miały inny rozstaw otworów, z MDF'u na 3 śrubkach nie były dobrze dociśnięte do blachy drzwi, obawiam się, że mogłyby rezonować. Może oryginalnym lekkim papierowo-plastikowym głośnikom wystarczą 3 śrubki + opaska z gąbki (żeby nie brzęczały o blachę), ale cięższe głośniki wg mnie trzeba zamocować trochę solidniej. Miałem nawet pomysł, żeby zrobić dystanse z oryginalnych głośników (idealny montaż i gniazdo pod wtyczkę), ale niestety one nie nadają się nawet do tego :)

Ja zamontowałem głośniki bezpośrednio w osłonach drzwi - wyciąłem fabryczne maskownice głośników, zdemontowałem srebrną okrągłą osłonkę (jest przygrzana na 3 uchwytach), głośniki zamontowałem przy użyciu ich oryginalnych maskownic. Wg mnie fabryczne maskownice w osłonach drzwi znacznie tłumią dźwięk (mają może 50% prześwitu), mają tuleje, przez co głośnik jest glębiej w drzwiach i daje bardziej "kubłowaty" dźwięk. W przednich drzwiach tuleja ma ok.20mm, w tylnych 20-40mm (jest skośna). Dzięki temu zyskałem dodatkową głębokość, wg mnie lepszy dźwięk i ładniejszy wygląd.

Miejsce na głośniki - generalnie jest go sporo.
Oryginalny głośnik jest zainstalowany na wewnętrznej blasze drzwi, ma wysokość 24mm + gąbka 6mm. Tuleja osłony drzwi dociska ową gąbkę na ok.1-3mm.
Obrazek Obrazek

Instalując nowy głośnik w podobny sposób należy zastosować dystans wysokości ok. 22-25mm (w zależności od zastosowanego głośnika).

Drzwi tylne - średnica otworu w blasze 138mm, opuszczona szyba nie koliduje (jest ciut powyżej otworu), głębokość 110mm (w najpłytszym miejscu) foto, co daje razem z dystansem głębokość minimum ok.130mm.
Obrazek Obrazek Obrazek

Drzwi przednie - średnica otworu w blasze 138mm, opuszczona szyba wchodzi w światło otworu na ok.20-22mm (foto poniżej), głębokość 50mm do opuszczonej szyby (foto), 112mm (w najpłytszym miejscu z podniesioną szybą).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Podłączenie głośników - oryginalne podłączone są wtyczką, na szczęście są dostępne adaptery (przejściówki z owej wtyczki na wsówki), ja kupiłem dokładnie takie http://elektrodor.pl/adapter-glosnikowy-ford-mazda-daewoo-suzuki.html. Pozostaje jedynie czymś je osłonić (gąbka) i/lub przymocować, żeby nie stukały wewnątrz drzwi. Na wsówki założyłem dodatkowo osłonki termokurczliwe.

!!! Wewnątrz drzwi bywa mokro, np. podczas deszczu, czy mycia !!!
Warto zabezpieczyć głośniki jakąś osłoną od góry, żeby opadająca z szyb woda nie zniszczyła ich.

Sterowanie radiem z kierownicy - są dostępne odpowiednie przystawki, ale podobno kosztują ok. 200zł (cena trochę odstrasza, chyba że porównamy ją z ceną np.stacji Kenwooda za 4-5 tys.zł :) )

Trucha0, daj proszę znać, jak gra Twój Clarion - podjąłem decyzję, że zmieniam radio, waham się czy zastosować inne firmowe (Clarion lub VDO/Siemens), czy też inne - tu dokładnie proszę o pomoc w tej kwestii http://www.suzukiklub.pl/forum/viewtopic.php?p=67208#67208.


Ostatnio zmieniony 11-01-2011, 00:38 przez Grabson, łącznie zmieniany 3 razy.

Na górę
 Tytuł:
Post: 09-01-2011, 23:53 
Offline

Rejestracja: 20-11-2010, 17:19
Posty: 73
A więc kolego czekam na te fotki i podejmę próbę żeby ulepszyć te audio,co do tego mojego oryginalnego Clariona to powiem Ci że gra całkiem przyzwoicie ale głośniki nie wyrabiają,dlatego chce zmienić co prawda mam oryginalne soprany obok lusterek to chociaż jako tako wysokie graja ale zaglądałem to tez siedzą tam Made IN CHINA,z czasem wymienię na coś porządniejszego,wracając do radia,fale trzyma bardzo ładnie na przykładzie Eski wyjeżdżając z Warszawy w stronę Suwałk mam Eskę aż do mojego miasteczka czyli Grajewa,ok.200km do najbliższego nadajnika mam 60km,inne radia dociągały maksymalnie do 25-30km od nadajnika,a były to Pioneery,Sony,Jvc,Blaupunkt,LG,więc to jest bomba,co do pikania nie ma takiego czegoś chyba że przyciśniemy na kierownicy i przytrzymamy to pik,a tak wciskając raz to jest cisza,odtwarza elegancko nawet porysowane plyty,CD,mp3 i wma,koniec zalet teraz wady:mały wyświetlacz,bylem przyzwyczajony do Pionnera w OLED,na całym panelu to tu jak z lat 90",nie wyświetla tytułów piosenek itd.Radio wyświetla RDS,brak jakichkolwiek możliwości podpięcia zewnętrznych urządzeń czyli brak choćby AUX IN,no i moc tego radyjka w instrukcji wyczytałem że ma raptem nie powiem dokładnie teraz ale chyba 22W na kanał MAX co zwykle Sony ma 45W,więcej przeciw niż za no tyle że można z kierownicy sterować,mi to się widzi jakiś ekranik 7" w tym miejscu i nawet na allegro oryginalny jest za dobre pieniądze i przez niego nie mogę spać bo śni mi się po nocach ale żona chłodzi mój zapał....


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-01-2011, 23:47 
Offline

Rejestracja: 20-11-2010, 17:19
Posty: 73
Dzięki kolego za zdjęcia dużo pomogą przy rozbiorce mojego samochodu,interesuje mnie jeszcze jedna rzecz mianowicie w przednich drzwiach siedzą zaślepki lampek podświetlających nogi przy wsiadaniu bądź wysiadaniu czy do drzwi są poprowadzone już kable czy to zarezerwowane jest tylko dla amerykańskich wersji?bo jeżeli są to jest odrazu plan na zrobienie czegoś świecącego i fajnego pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-03-2011, 15:24 
Offline

Rejestracja: 29-12-2010, 22:52
Posty: 85
Lokalizacja: Chorzów
Cytuj:
do audio się jeszcze nie dobierałem więc nie pomogę w tej kwestii,za to zakładałem w ten schowek pod panelem klimy CB-radio


Niezły pomysł żeby umieścić tam CB. W sumie schowek nie specjalnie wykorzystywany. U mnie CB wisi na razie na widoku.
Kolego, gdzie umieściłeś głośnik z CB radia (bo chyba trzeba wymontować, żeby był słyszalny)? Czy schowek moża zamknąć? Byłoby to esteryczne rozwiązanie.


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-03-2011, 17:37 
Offline

Rejestracja: 20-11-2010, 17:19
Posty: 73
Tak jak piszesz kolego ten schowek jest ale coś tam do niego wrzucić to później to coś wygrzebać to dopiero problem,wiec uznałem że lepsze będzie jak założę tam CB-radio,wiec tak:nie wejdzie tam żadne inne radio wymiarowo jak Uniden 510,520 lub podobne,nie może być dłuższe,i grubsze może być szersze,bo więcej nie ma tam miejsca,w konsoli,wycinamy dolną półeczkę ze schowka i plecki na szerokość radia wsuwamy je tam i nic więcej nie trzeba nawet mocować jeżeli nie wytniemy za dużej dziury na radio,ja mam Unidena 520XL i jest elegancko,co do zamykania byłoby to możliwe gdyby można było wsunąć radio głębiej a tak musi być otwarte cały czas,głośnik u mnie np. nie jest potrzebny bo wszystko elegancko słychać gdy mam rozkręcone na pół potencjometru,a i to czasem bywa za głośno,jak chcesz to podeśle ci zdjęcia daj namiar na siebie jak to wygląda w rzeczywistości chyba że dowiem się jak dodać zdjęcia na forum albo ktoś poradzi:)


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-03-2011, 20:26 
Offline

Rejestracja: 19-12-2010, 00:08
Posty: 11
Lokalizacja: Warszawa
Ja wrzuciłem fotki do serwisu fotosik.pl i do posta podpiąłem linki (serwis fotosik trochę podpowiada jak to zrobić) - niestety nie jest to tak banalnie proste jak wstawianie fotek w Allegro.
Dodatkowo postarałem się ominąć wkurzające reklamy serwisu fotosik, aby otwierały się od razu zdjęcia - normalnie otwiera się strona tego serwisu z miniaturką zdjęcia (możliwą do powiększenia) i masą reklam.
Niestety do zamieszczenia fotek musiałem założyć konto i dostaję teraz sporo maili z reklamami, minimum 1 dziennie :(


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-03-2011, 16:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-12-2010, 17:33
Posty: 45
Lokalizacja: lubelskie
Suzuki: GV II 1.9 DDiS
Mam małe doświadczenie na temat zmiany audio, wszystkie fotki pochodzą z mojej GV, najlepiej grało radio ALPINE.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na górę
 Tytuł:
Post: 20-03-2011, 23:34 
Offline

Rejestracja: 29-12-2010, 22:52
Posty: 85
Lokalizacja: Chorzów
Kolego Trucha0 zdjęcie mile widzane, a wkleić je można klikając Dodaj zdjęcie pod oknem w którym wpisujesz wiadomości, chociaż czasem nie działa od razu i trzeba próbować kilka razy.

Kolego mariomix z tego co widzę, żeby wymienić radyjko muszę wymienić też całą konsolę klimy (mam wersję z 2010r). Jakie to koszty? U mnie siedzi firmowe, Panas z MP3. Wygląda jak z innej epoki :( Chociaż myślę, że po wymianie głośników i wytłumieniu drzwi może grać całkiem przyzwoicie. Tyle, że skacze nawet na drobnych ryskach na płytach nagrywanych. Też tak macie, bo zastanawiam się nad reklamacją?...


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-03-2011, 08:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-12-2010, 17:33
Posty: 45
Lokalizacja: lubelskie
Suzuki: GV II 1.9 DDiS
Nie musisz wymieniać całej konsoli, ja miałem jednoczęściową a teraz mam dwuczęściową konsolę, 1 część klimatronik 2 część radio. Głośniki rzecz ważna ale radyjko ważniejsze, mam głośniki fabryczne i przy ALPINE był efekt jakby subwoofer był gdzieś schowany (niesamowity bas), a ta stacja multi (fot. wyżej) to porażka na całego jeśli chodzi o fonię, nie żartuję !!


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-03-2011, 11:13 
Offline

Rejestracja: 16-10-2009, 18:16
Posty: 246
ta ramke do radia odkreca sie bez problemu od konsoli klimy:)czyli w twoim przypadku odkrecasz radio.tylko aby to zrobic musisz wyjac wszystko i od tylu sa chyba dwie srubki


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-03-2011, 16:24 
Offline

Rejestracja: 29-12-2010, 22:52
Posty: 85
Lokalizacja: Chorzów
Cytuj:
w przednich drzwiach siedzą zaślepki lampek podświetlających nogi przy wsiadaniu bądź wysiadaniu czy do drzwi są poprowadzone już kable czy to zarezerwowane jest tylko dla amerykańskich wersji?

Z tego co wyczytałem na angielskim forum w europejczykach nie ma podłączonych kabli, jest tylko gnazdo do podłączenia. Angol dokupił kabelki i lampkę (sprzedawane osobno) - nie kojarzę już dokładnie ale chyba wyszło coś koło 400zł za komplet. Mam nadzieję że w wersji na Polskę te gniazda są chociaż zasilane. Może ktoś podłączał i ma jakieś pewne wiadomości? Może jakąś domowej roboty przejsciówka wchodzi w grę?

Cytuj:
Głośniki rzecz ważna ale radyjko ważniejsze

...hmmm, no nie wiem, te originalne głośniki strasznie zniekształcają przy głośniejszym słuchaniu, charczą jakby miały wylecieć zaraz membramy. Nie chce mi się wierzyć, że to przez kiepskie radio. Ale osobiście nie sprawdzałem, więc to tylko moje przemyślenia.


Na górę
 Tytuł:
Post: 22-03-2011, 08:52 
Offline

Rejestracja: 19-12-2010, 00:08
Posty: 11
Lokalizacja: Warszawa
siubuk pisze:
mam pytanie moze ktos napisac firme i jaki rozmiar glosnikow bedzie odpowiedni do przednich drzwi.jakie dystansy do nich wtedy i jakie gwizdki nie bardzo sie na tym znam wiec prosze o pomoc!!


Kolego siubuk, odpowiedź na Twoje pytanie jest nieco wyżej - masz opis z fotkami.


Na górę
 Tytuł:
Post: 22-03-2011, 12:30 
Offline

Rejestracja: 20-11-2010, 17:19
Posty: 73
Witam,z racji że jakoś nie mogę poradzić z tym dodaniem zdjęć,to wklejam linki z fotosika odnośnie umiejscowienia i wyglądu CB oraz anteny na dachu a przy okazji stacji Clarion QY-5002S,jak ktoś życzy sobie na tym fotosiku jest więcej zdjęć tej stacji proszę sobie przeglądnąć,wszystko robione i zmieniane własnoręcznie w nowym samochodzie na gwarancji bez pomocy serwisu,pytania-proszę pisać pozdrawiam

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/081 ... 54fac.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/70c ... 7ef10.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b28 ... 27374.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/238 ... 5de41.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2cf ... 112b8.html


Na górę
 Tytuł:
Post: 22-03-2011, 17:10 
Offline

Rejestracja: 29-12-2010, 22:52
Posty: 85
Lokalizacja: Chorzów
No podziwiaqm kolegę za odwagę :). Szczególnie ta dziurka w dachu, chyba serce się krajało? Szkoda tylko, że nie dało się całkiem sachować tego CB. Pokombinuję ze swoim presidentem, niech się tylko trochę ociepli.
Ja antenę kupiłem taką 3 w 1 FM/CB/komórka. Wygląda całkiem jak te w VW czy skodach i zastępuje tą oryginalną. Jest dzięki temu mniej podatna na "proces prywatyzacji" - przynajmniej taką mam nadzieję ;)


Na górę
 Tytuł:
Post: 22-03-2011, 17:36 
Offline

Rejestracja: 20-11-2010, 17:19
Posty: 73
Aj tam się wcale nie krajało innego wyboru nie miałem,przerabiałem temat anteny CB w 4 wcześniejszych samochodach i właśnie najlepszy efekt dawały te mocowane na stałe,był magnes i non stop problem jak nie z przecierającym się przewodem,to porysowanym lakierem,był splitter słabo działało wiec wyleciało,była antena Cb w miejscu oryginalnej,a FM na wewnętrznej to musiałem się oduczyć słuchać radia,bo pomimo wysokiego modelu Pioneera,na każdym zakręcie grało inaczej,była też jak kolega powyżej pisze antena wyglądem przypominająca oryginalną 3w1,ja miałem Sirio 2w1 nie mogliśmy w zakładzie zestroić jej porządnie i miała słabe parametry,wiec do Vitary trafiła Presidenta mała i nie rzucająca sie w oczy z 2 metrowym batem może nie robi szału w zasięgu ale dziś gdzie polowa osobówek ma radia,te ok 5-6km wystarczy spokojnie żeby się porozumieć,zresztą ja rzadko coś mówię tylko nasłuchuje,pierwotnie ta antena miał trafić z przodu wprost nad panelem oświetlenia ale mam szyberdach i lecą tam kable oraz siedzi silniczek i byłby problem ją zmieścić,wiec z tylu to jedyne miejsce gdzie jest pojedyncza blacha bez żadnych wzmocnień,w nowym X-Trailu też się nie szczypałem tylko wywaliłem dziurę założyłem antenkę i jest spokój,wiec nie ma co żałować to tylko blacha:D,a co do schowania tego radia głębiej nie da rady bo tak jak pisałem nie ma tam więcej miejsca i tak trzeba kombinować żeby wtyk od anteny był w miarę niski bo będzie jeszcze więcej wystawać żeby można było swoje bym schował:P


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]