Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 24-04-2024, 05:45

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: 14-08-2010, 21:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04-11-2008, 17:21
Posty: 9
Lokalizacja: Krakow
Przy czwartym !!! złozeniu lusterka pojawił się kompletny luz. W efekcie lusterko telepie się. Jak można dobrać się do niego aby je dokręcić ? Tylko proszę nie odsyłajcie mnie do serwisu , ponieważ przez taką bzdetę nie mam ochoty tracić połowy dnia w serwisie.

_________________
Marek


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 20-08-2010, 13:43 
Offline

Rejestracja: 20-08-2010, 00:10
Posty: 3
Lokalizacja: Bydgoszcz
Witaj!
Z podobnym problemem spotkałem się u mojej rodzicielki w aucie. Ktoś chlasnął lusterkiem jak przechodził obok auta i teraz telepie się góra-dół. Z braku czasu jeszcze się tym nie zająłem, ale znalazłem mały tutorial na sx4club.com: http://www.sx4club.com/forums/showthread.php?t=5603 .
Mam cichą nadzieję, że nic się w środku nie połamało, a tylko jedna z dwóch śrubek znajdujących się w podstawie poluzowała. Niestety, z tego co widzę po tutorialu, żeby dostać się do śrubek trzeba zdemontować lusterko. Jeśli kabel od zasilania jest na tyle długi, żeby można było operować lusterkiem swobodnie, to nie trzeba zdejmować boczka drzwi.

Powodzenia przy demontażu i daj znać jak efekty pracy.
Pozdrawiam


Na górę
 
Post: 20-08-2010, 16:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04-11-2008, 17:21
Posty: 9
Lokalizacja: Krakow
O jejku, chyba się wygłupiłem :? Wprawdzie jestem " kolegą manualnym" ale wyrywanie lusterka z czterech zatrzasków mnie przestraszyło. Jak znam swoje szczęście to z pewnością mi pęknie , a samochód na gwarancji. Może się również okazać , że to mało i należy odkręcić lusterko od drzwi . Więc jeszcze z kabelkami będę musiał walczyć .To już lepiej bedzie jak umówię wizytę w serwisie .
Bardzo dziekuję za pomoc. Dam znać po naprawie w serwisie.

Pozdrawiam.

_________________
Marek


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 20-08-2010, 21:03 
Offline

Rejestracja: 20-08-2010, 00:10
Posty: 3
Lokalizacja: Bydgoszcz
Myślę, że nie taki diabeł straszny ;) Lustro powinno się dać zdemontować bez większego problemu ;) A potem, z tego co widzę, to powinno wystarczyć zdjęcie trójkątnej zaślepki od wewnątrz, odkręcenie trzech nakrętek i już lusterko powinno być luźne. Będzie dostęp do zaślepki od spodu, pod którą są dwie śrubki z nacięciem krzyżowym.
Obawiam się też, że jak pojedziesz z tym do ASO, to stwierdzą, że nie da się tego naprawić i mogą jedynie wymienić całe lustro
:roll: A to można i tak zrobić samemu, jeśli się okaże, że w środku coś się połamało i jest nienaprawialne ;)
W przyszłym tygodniu najprawdopodobniej też zajrzę do tego lusterka i zobaczę, czy da się to jakoś sprytnie i małym kosztem zafixować ;)

Pozdrawiam i odwagi :)


Na górę
 
Post: 21-08-2010, 13:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04-11-2008, 17:21
Posty: 9
Lokalizacja: Krakow
Lisu.
Żle się czułem z tym problemem. Ty znalazłeś mi tutoriala a ja nawet nie podjąłem próby. Więc dziś zdjąłem lusterko podważając je od dołu, gdyż na dole mamy dwa klipsy a na górze dwa zaczepy. Ukazały się cztery -te zaznaczone żółtymi kółkami- zatrzaski. W instrukcji pisze aby użyć dwa śrubokręty. Więc aby ściągnąć tę czarna część do której przymocowany jest silnik lusterka należy równocześnie odchylic wszystkie dociski. Z mojej trzeżwej kalkulacji wynika , ze tych śrubokrętów powinienem mieć 7 sztuk :D. Wydaje mi się, że bez specjalnego oprzyrządowania tego nie da się zdemontować .
No i na koniec ostrzeżenie , lusterko łatwo jest ściągnąć ale założyć to dopiero jest problem.
Więc ja się poddaję i z niecierpliwością czekać będę jak serwis sobie z tym poradzi. cdn

Pozdrawiam

_________________
Marek


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 25-08-2010, 20:25 
Offline

Rejestracja: 20-08-2010, 00:10
Posty: 3
Lokalizacja: Bydgoszcz
Hej!
W ciągu kilku ostatnich dni lusterko poluzowało się jeszcze bardziej, do tego stopnia, że myślałem, że lada moment odpadnie ;) Nie zbaczając na porę dnia (przed chwilą skończyłem) zabrałem się za to nieszczęsne ustrojstwo ;)
Przydatne narzędzia:
- śrubokręt płaski do odgięcia trójkątnej maskownicy;
- śrubokręt krzyżowy do przykręcenia lustra na przegubie;
- klucz oczkowy 10, klucz z nasadką 10.
- pomocna ręka do podtrzymania latarki, jeśli robimy w ciemności (ja radziłem sobie podtrzymując lustro głową) ;)
Zdjęcia linkuję do strony z fotkami właściciela z forum www.sx4club.com, myślę, że nie będzie miał mi on za złe w imię solidarności suzuki :)
No to jadziem:
1. Zdejmujemy osłonę trójkątną lusterka po wewnętrznej stronie drzwi (proponuję śrubokrętem podważyć od góry, przy uszczelce - nie porysuje się lakier).
2. Odkręcamy 3 śrubki kluczem 10 (w zależności od dostępu - nasadką lub oczkowym). Uważamy na dolne śrubki - mogą wpaść przez szczelinę w drzwi.
Obrazek
3. Wypychamy lusterko i zdejmujemy dolną maskownicę lustra (jest na dwóch zaczepach, delikatnie podważamy). Jest z tym trochę gimnastyki, kabel od lustra jest dość krótki.
Obrazek
4. Teraz ukażą się nam dwie śrubki, które w moim przypadku były poluzowane:
Obrazek

Dokręcamy, składamy wszystko w odwrotnej kolejności i cieszymy się sprawnym lusterkiem :D

Całość w polowych warunkach zajęła mi 25 min. Nie musimy demontować boczka drzwi, ani zwierciadła lustra.

Mam nadzieję, że w Twoim przypadku będzie to także kwestia tylko tych dwóch śrubek i nic nie będzie w środku połamane.

Pozdrawiam :)


Na górę
 
Post: 26-08-2010, 06:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04-11-2008, 17:21
Posty: 9
Lokalizacja: Krakow
No to cieszę się , że udało się Tobie naprawić lusterko.
Ja jestem pewien ,że u mnie z całą pewnością poluzowały się śruby w miejscu do którego próbowałem się dostać. Jak na razie da się z tym jeżdzić, więc zgłosimy- autko żony- usterkę w czasie przeglądu , co nastąpi w listopadzie :? . Dziękuję za sympatyczna i dowcipną wymianę doświadczeń
Pozdrawiam.

_________________
Marek


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 27-08-2010, 10:48 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
lisu, piękny post :brawo:
Uczcie się ludzie jak podejść do pytania forumowicza ;)


Na górę
 
 Tytuł: Lusterko lewe
Post: 07-09-2010, 13:47 
Offline

Rejestracja: 06-09-2010, 10:08
Posty: 5
Lokalizacja: KRAKÓW
Lusterko nie jest poluzowane, tak jak piszecie że trzeba przykręcić wewnątrz śruby. Trzyma się mocno. Wydaje mi się że jest zły kąt ustawienia i podczas jazdy mocno gwiżdże. Zmiana ustawienia kąta zapobiega temu, ale lustro nie siedzi w zatrzaskach.

Pozdrawiam
Jol


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 06-12-2010, 10:10 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Informacja na ten temat jest w temacie Akcje serwisowe:
viewtopic.php?t=841&start=25


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]