Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-03-2024, 12:40

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: 09-05-2007, 17:38 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06-04-2007, 20:56
Posty: 236
Lokalizacja: NE
Mam nadzieje że nikt mnie nie zlinczuje za ciekawskie pytania ale znajduje różne dziwne rozwiązania i tak się zastanawiam czy ten typ tak ma.
Do rzeczy:
Jak zamknę drzwi pojedynczym wciśnięciem pilota to po otwarciu tylko lewych drzwi (też oczywiście z pilota) i przekręceniu stacyjki reszta drzwi się nie otwiera,
natomiast jak zamknę drzwi podwójnym kliknięciem i otworzę później tylko lewe drzwi to przy uruchomieniu silnika central wyskakuje w pozostałych trzech.
Na mój chłopski :| rozum to powinno być odwrotnie, albo nie powinno w ogóle odblokowywać drzwi, wszak jest przycisk na lewych drzwiach do sterowania centralem.
:?: Pytanie czy to można przeprogramować lub zamienić funkcjami no i oczywiście czy to samo macie w swoich autkach.

Pzdr

Atosik

_________________
Mariusz


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-05-2007, 12:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09-05-2007, 12:19
Posty: 12
Lokalizacja: Gdynia
Nie wiem czy można to przeprogramować, ale u mnie jest dokładnie tak samo.


Na górę
Post: 11-05-2007, 19:31 
Jest dobrze i tak ma byc zgodnie ze zdrowym rozsadkiem.

A dlaczego juz tlumacze. Podwojne klikniecie powoduje zamkniecie drzwi w trybie dead-lock. Oznacza to ze nawet jak od srodka podniesie sie blokady zamkow to drzwi nie da sie otworzyc. Po wlozeniu kluczyka musi nastapic odblokowanie gdyz podczas jazdy nie mozna miec zablokowanych drzwi w trybie dead-lock -> w razie wypadku nie daloby sie drzwi otworzyc!


Na górę
   
Post: 20-05-2007, 13:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-02-2006, 21:22
Posty: 240
Lokalizacja: Wiązowna
Suzuki: Liana
witam

zamówiłem Ignisa w wersji świeżomiętowy
a tam jak wiadomo nie ma centrala - zastanawiam się nad dołożeniem u dilera tego zamka (chciałbym żeby obsługiwał wszystkie 5 drzwi). Japan Motors w Warszawie (tam jest Ignac zamówiony) twierdzi że nigdy do Ignisa nic takiego nie montowali i nie wiedzą czy i jak to będzie działało (czekają na wypowiedź dostawcy zamków) ale cenę na zamek dali - w sumie mogliby założyć oryginalny taki jaki fabryka zakłada do wersji lepiej wyposażonych.
Czy ktoś z was dokładał centralny zamek do Ignisa np w wersji GC?
Czy da się obsłużyć wszystkie 5 drzwi?

_________________
Fate Is the Hunter


Na górę
 Tytuł: Centralny zamek
Post: 28-05-2007, 09:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-09-2006, 22:36
Posty: 142
Lokalizacja: Siedlce
Witam
Trochę dziwne to pytanie o zamek centralny na pięć drzwi. Przecież na logikę, centralne zamki obsługują też bagażniki (piąte drzwi). U mnie jest na wszystko (czyli na wszystkie pięć wejść do samochodu ...o ile mogę tak powiedzieć, i nie mam z tym jakichś tam problemów. Zamek działa rewelacyjnie. Może czasem jak wciskam dwa razy klawisz to nie od razu odskakują mi pozostałe drzwi ale ponowne wciśnięcie (3 raz) pozwala na ich otworzenie.
Nigdy nie próbowałem zamykać auta na dwa wciśnięcia kluczyka. Zawsze wciskałem raz, auto się zamykało i szczęśliwy szedłem do domciu. Teoretycznie jeżeli zamknie się samochód na raz, potem otworzy się na raz (tylko drzwi kierowcy), następnie wciśnie blokadę centrala na drzwiach kierowcy (zamknięcie wszystkich zamków) i wciśnie się ją ponownie to powinne wszystkie zamki sięrozblokować. Na logikę weźcie przykład z sytuacji: ruszacie spod domu otwierając tylko drzwi kierowcy, ale podczas jazdy zatrzymuje was znajoma i chce wiąść do samochodu, a tu ...central nie otwiera drzwi pozostałych?!?!?! To daje do myślenia. U mnie test z klawiszem w drzwiach się sprawdził więc nie widzę problemu z tym centralem. Choć z drugiej strony ...za rzadko chyba mnie zatrzymują znajome ....widocznie teraz BMW 4x4 są w modzie .... :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-05-2007, 12:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-02-2006, 21:22
Posty: 240
Lokalizacja: Wiązowna
Suzuki: Liana
Cytuj:
Trochę dziwne to pytanie o zamek centralny na pięć drzwi. Przecież na logikę, centralne zamki obsługują też bagażniki (piąte drzwi).


Logika logiką ale ten model (Świeżomiętowy) nie ma w standardzie CZ (centralnego zamka) oraz elektrycznych szyb i dealer dokładałby jakiś uniwersalny CZ za 800-1200 PLN. Oryginalny CZ kosztuje ok. 3-4 kPLN -(min. wymaga: nowych boczków i chyba zawiera w sobie pełną elektrykę szyb).
Uniwersalne CZ (np. na alledrogo) mają w zestawie 4 siłowniki

Dowiadywałem się w MAWRO (Promienna - Warszawa) że oni dokładają za 800 CZ z 5 siłownikami ale podobno po jakimś czasie są problemy z zamknięciem klapy bagażnika (przestaje zamykać??). Założyć CZ założą ale do Ignisa bez orygnialnego CZ nie polecają. :placze:

_________________
Fate Is the Hunter


Na górę
 Tytuł: Centralny zamek
Post: 31-05-2007, 10:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-09-2006, 22:36
Posty: 142
Lokalizacja: Siedlce
Witam
Przejrzałem stronę suzuki i odświeżyłem wiadomości na temat nowości :)
Zatem patrząc na obecne modele Igniski zastanawiałbym się nad wersją przednionapędową za 43.9tyś. Fresh Mint co prawda kosztuje te 4tyś mniej, ale z tego co zauważyłem jest nieco gorzej wyposażony. Nie wiem jak kolorystyka w obu tych przypadkach. Do tego zamek centralny i elektrycznie sterowane szyby oraz ustawianie wysokości fotela przeważają mi szale. Ja osobiście wolałbym dołożyć te parę złotych i kupić wersję za 43tyś. Tak na marginesie sprawa wysokości fotela nie jest wcale taka absurdalna. Przy źle ustawionym fotelu jak prowadzę Ignię to po 200 km muszę sobie pchać coś pod kręgosłup bo zaczynają mnie boleć plecy.
Inna sprawa niedawno widziałem w Siedlcach zielone Ignis (prawdopodobnie Fresh Mint) i niestety muszę powiedzieć, że co do wyboru koloru mam inny gust.
Podsumowanie. Porównaj cenowo ile musiałbyś dołożyć za wstawienie samemu tych "różnic" pomiędzy wersją GLX a Fresh Mint a potem zastanów się którą wersję jednak lepiej kupić.


Na górę
 Tytuł:
Post: 31-05-2007, 12:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-02-2006, 21:22
Posty: 240
Lokalizacja: Wiązowna
Suzuki: Liana
Cytuj:
Porównaj cenowo ile musiałbyś dołożyć za wstawienie samemu tych "różnic" pomiędzy wersją GLX a Fresh Mint a potem zastanów się którą wersję jednak lepiej kupić.


Ale ten Ignac już jest kupiony :D

TŻ-tka już nim od tygodnia śmiga i chwali.

Świeżomiętowy był od ręki w salonie a na inne to trzeba by czekać do lipca.

Kolor też jej od razu podpasował.

Wiesz jak to jest z kobietami:
- Ten!
- Ale dlaczego ten?
- Ten i już!!!
- Ale dlaczego?
- Bo tak!

El. szyby nie są konieczne - jest w nim klima!
Regulacja fotela okazała się nie potrzebna (TŻ okazała się dopasowana do Ignisa :D )

_________________
Fate Is the Hunter


Na górę
 Tytuł:
Post: 31-05-2007, 17:18 
Offline

Rejestracja: 12-03-2007, 17:11
Posty: 99
smiesznie... ja mam lianę, tyle że srebrną z 2004, zaś żona od 2 miesięcy ignisa -czarnego (z rurą z przodu). kobita się uparła i musieli ją założyć :D za jedyne 1tys., śmiga jak tzw mały samochodzik i mołaby z niego nie wysiadać :szok: pozdrawiam!!!


Na górę
 Tytuł:
Post: 31-05-2007, 21:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-02-2006, 21:22
Posty: 240
Lokalizacja: Wiązowna
Suzuki: Liana
coś te Ignace mają w sobie :D

_________________
Fate Is the Hunter


Na górę
 Tytuł: Centralny zamek
Post: 04-06-2007, 08:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-09-2006, 22:36
Posty: 142
Lokalizacja: Siedlce
Suzuki Ignis "Instrukcja Obsługi", dział 1 str. 5 i 6:
STEROWANIE CENTRALNYM ZAMKIEM W WERSJI Z CAŁKOWITĄ BLOKADĄ ZAMKÓW
W celu zabezpieczenia zamków drzwi przed otwarciem w razie włamania do samochodu, należy zablokować drzwi niżej opisanym sposobem. Po zablokowaniu w ten sposób drzwi nie można ich odblokować przyciskiem wewnętrznym.
Uruchomienie blokady:
- Dwukrotnie w ciągu 3 sekund nacisnąć przycisk CLOSE nadajnika zdalnego sterowania.
Zwolnienie blokady:
- W celu odblokowania wszystkich drzwi należy dwukrotnie w ciągu 5 sekund nacisnąć przycisk OPEN nadajnika zdalnego sterowania.
- W celu odblokowania jedynie drzwi kierowcy należy jeden raz nacisnąć przycisk OPEN nadajnika zdalnego sterowania.
- Zablokowaniu drzwi bez uruchomienia całkowitej blokady zamków potwierdza pojedyncze błyśnięcie kierunkowskazów.
- Zablokowanie drzwi z uruchomieniem całkowitej blokady potwierdza pojedyncze błyśnięcie kierunkowskazów trwające 2 sekundy.
- Odblokowaniu drzwi towarzyszy dwukrotne błyśnięcie kierunkowskazów oraz na 20 sekund włącza się oświetlenie wnętrza. Tylna lampka oświetlenia wnętrza włącza się jedynie wtedy, gdy jej wyłącznik jest ustawiony w pozycji środkowej.

OSTRZEŻENIE:Nie należy uru chamiać całkowitej blokady zamków, gdy w samochodzie znajdują się pasażerowie. Nie mając możliwości odblokowania drzwi od wewnątrz, zostaną uwięzieni w samochodzie.


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-06-2007, 14:44 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06-04-2007, 20:56
Posty: 236
Lokalizacja: NE
No tak tylko to co napisałeś MarcinK-u to nic nie wspomina o odblokowywaniu całkowitym centralzamka po przekręceniu kluczyka kiedy jest permanentna blokada, a kiedy nie jest to kluczyk nie otwiera wszystkich drzwi (tak jak pisałem u góry)

_________________
Mariusz


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-11-2007, 10:09 
Offline

Rejestracja: 05-11-2007, 14:00
Posty: 65
Lokalizacja: w-wa
moze troche zapomniany post ale poniewaz ostatnia " dostalem sie ' do boczkow i zamkow drzwi faktycznie uklad dziala tak jak opisal Atosik i zgodnie z instrukacja obslugi - patrz MarcinK
po przekreceniu kluczyka odblokowuje sie tylko " calkowita blokada zamkow " gdyz przy tej blokadzie nikt nie otworzy dzwi bez ukladu elektrycznego ( gdy cos sie stanie tfutfu .... ) natomiast przy blokadzie zwyklej mozna otworzyc drzwi recznie od srodka
natomiast pochwale Ignisa za element ktory wypatrzylem a jest to solidna metalowa plytka oslaniajaca od srodka wkladke/bebenek zamkow drzwi
a " dostawalem sie " do boczkow montujac owiewki a niech je kaczki...
musialem podciac obudowe lusterek zeby szyba chodzila plynnie i bez naprezen
pocieszam sie ze w serwisie na poczatku w ogole zwrocili owiewki do dostawcy jako wygiete a one poprostu takie sa ( mimo ze z niemiec ?? )
natomiast alarm Cobra zamontowany w serwisie jast tak prymitywny ze nie myslalem ze jeszcze takie robia
dziala w sposob niezsynchronizowany z zamkiem centralnym
jezeli zamkne drzwi z zamka i wlacze alarm z pilota drzwi sie otwieraja a alarm uzbraja sie i na odwrot. musze pamietac o stanie drzwi gdy wlaczam alarm
( czasami korzystam tylko z zamka centralnego )
przed zima zycze zawsze otwierania drzwi :lol:

_________________
Darek, Ignis 4x4 > S-Cross 1.0 AllGr


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-12-2007, 13:38 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06-04-2007, 20:56
Posty: 236
Lokalizacja: NE
DADO

Czy widziałeś gdzieś sterownik central zamka w lewych drzwiach (czasami tam montują układ)?
Chodzi mi o alarm bo można w łatwy sposób podłaczyć każdy inny alarm ze sterowaniem c.zamka tylko trzeba wiedzieć jakie potrzebuje impulsy sterownik na wejściu.
Zwłaszcza interesuje mnie blokada permanentna, np. czy wystarczy podać dłuższy impuls na sterowaniu a nie dwa razy (takie sterowanie jest stosowane do domykania szyberdachu)

Pzdr

Atosik

_________________
Mariusz


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-12-2007, 08:51 
Offline

Rejestracja: 05-11-2007, 14:00
Posty: 65
Lokalizacja: w-wa
Hej
raczej sterownika w drzwiach nie bylo , blok zamka ( z centralnym ) byl podobny do tego w drzwiach prawych.
mam zamiar " zajrzec " jeszcze do modulu alarmu wiec poszukam centralki zamka i sprobuje sprawdzic sygnal z super blokady
o wynikach powiadomie ale kiedy to bedzie :?:
osobiscie stawialbym na podwojny sygnal sterujacy
( patrz instrukcja obslugi blokady z kluczyka - trzeba dwukrotnie przekrecic kluczyk )
mam tylko obawy nie co do zamykania super blokady z alarmu.... moze
ale jaki sygnal ja otworzy, przekrecenie stacyjki , niewygodne chyba.

_________________
Darek, Ignis 4x4 > S-Cross 1.0 AllGr


Na górę
 Tytuł:
Post: 13-12-2007, 22:29 
Offline

Rejestracja: 29-11-2007, 11:53
Posty: 10
Lokalizacja: Warszawa
DADO pisze:
...
a " dostawalem sie " do boczkow montujac owiewki a niech je kaczki...
musialem podciac obudowe lusterek zeby szyba chodzila plynnie i bez naprezen
pocieszam sie ze w serwisie na poczatku w ogole zwrocili owiewki do dostawcy jako wygiete a one poprostu takie sa ( mimo ze z niemiec ?? )...


To niekoniecznie w temacie zamka, ale mi się skojarzyło.
Właśnie założyłem sobie komplet owiewek na przód i tył. Trwało to może kwadrans. Nic nie podcinałem ani nie kombinowałem, a szyby chodzą prawie tak jak poprzednio. Oczywiście przy samym domknięciu szyby jest lekki opór od owiewek, ale w końcu doszedł ponad milimetr grubości owiewki.
Polecam zatem nasze polskie owiewki z HEKO. Do kupienia w siedzibie firmy za 67,50 PLN (kod: 28628) lub dla leniwych z sieci za 65 PLN (w obu przypadkach komplet - przód i tył): http://www.grzemoni.pl/product_info.php?cPath=24_79&products_id=2081. Trochę taniej wychodzi sam przód.

_________________
Marceli


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-01-2008, 20:04 
Offline

Rejestracja: 04-01-2008, 21:41
Posty: 21
Lokalizacja: Warszawa
Mam takie pytanie :

Chcę założyć centralny zamek , ale w tylnych drzwiach nie ma gumy łączącej drzwi ze słupkiem ( do pociągnięcia przewodów ).

Nie wiecie gdzie można dokupić ???

Pozdrawiam Mariusz


Na górę
 Tytuł:
Post: 12-01-2008, 05:39 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06-04-2007, 20:56
Posty: 236
Lokalizacja: NE
A w takich sklepach z elektroniką czyli elementami.
W zasadzie są dwa rodzaje:
1. Taki karbowany (coś ala rura do odkurzaczy)
2. Taki jak to mówią fachowcy damsko-męski czyli długa sztywna rurka sztywnej gumy i uszczelka do drzwi w którą to wchodzi tamta gumka.

Jak nie znajdziesz to daj sygnał to może ja w swoich starych zapasach cos takiego odnajdę.

Pzdr

Atosik

_________________
Mariusz


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-12-2008, 19:16 
Offline

Rejestracja: 20-10-2008, 19:57
Posty: 4
dorabianie klucza w salone 870 zł a nigdzie więcej nie robią bo ma pilota do centralnego


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-12-2008, 19:58 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12204
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Miałeś tylko 1 pilota??
A co mu się stało? Zginął?


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-12-2008, 15:37 
Offline

Rejestracja: 12-03-2007, 17:11
Posty: 99
ja bardzo często jestem w szoku z związku z suzuki... to normalne, ciężki są pierwsze dwa lata później "idzie przywyknąć" :D


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-12-2008, 16:42 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12204
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Wybadałem trochę sprawę.
Podobne ceny (>800 zł) są w Toyocie i Nissanie, a więc nie ma podstaw do skakania na Suzuki :zly:

Taniej będzie wymienić centralkę i kupić nowe piloty, chyba że to wersja w kluczyku...


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-12-2008, 00:11 
Offline

Rejestracja: 14-10-2006, 22:38
Posty: 73
Lokalizacja: Wrocław
Jeżeli taniej jest wymienić centralkę i kupić dwa nowe piloty niż dorobic jeden, to jest powód do 'skakania na 'Suzuki', a że Tojka czy NIssan robią tak samo? żadne to usprawiedliwienie


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-12-2008, 19:20 
Offline

Rejestracja: 27-01-2007, 12:38
Posty: 550
Lokalizacja: Bydgoszcz
Cena kosmiczna :szok:
Tym bardziej, że Ignis ma "pilota" fabrycznie tylko w jednym kluczyku :?

_________________
Robert


Na górę
Post: 15-12-2008, 21:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-01-2008, 01:50
Posty: 155
Lokalizacja: Katowice
Alex pisze:
dorabianie klucza w salone 870 zł a nigdzie więcej nie robią bo ma pilota do centralnego

Robia, robia :lol:
Prawie w kazdym punkcie dorabiania kluczy (np. Zenit w Katowicach) dorabiaja klucze z pilotami do centralnego i z immobilizerami i z tego co sie orietuje znacznie taniej niz w ASO.
http://tiny.pl/6jhc


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]