Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 24-05-2018, 18:29

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość

Zakupiłem nową Vitarę 1,6 comfort tzw. golasa. Czy ktoś może opisać metodologię korzystania z licznika A i B, umożliwiającą pozostawienie licznika B tak by pokazywał niezależnie od wyniku z licznika A średnie spalanie na całym dystansie. Każde skasowanie licznika kilometrów i średniego spalania w liczniku A powoduje automatyczne kasowanie danych o spalaniu w B. Efektem jest ten sam wynik spalania dla pierwszych kilometrów w liczniku A i w B dla 2000 km?

Liczniki możesz mieć 2, spalanie1 -tak z pamięci.
Masz auto nowe, czytaj instrukcję.

Liczniki A i B liczą tylko przebieg. Spalanie to oddzielny licznik, który działa niezależnie od nich.

MS pisze:
Liczniki możesz mieć 2, spalanie1 -tak z pamięci.
Masz auto nowe, czytaj instrukcję.

Czytałem, próbowałem kasować licznik A na każdej z trzech opcji 1) Manualnie, 2) LicznikA, 3)Po zatankowaniu paliwa, za każdym razem skasowaniu ulegają obydwa liczniki a nie jeden z nich. Może ktoś ten temat ma opanowany?

krzymo pisze:
Liczniki A i B liczą tylko przebieg. Spalanie to oddzielny licznik, który działa niezależnie od nich.

Zgadza się, można skasować średnie spalanie pozostawiając licznik kilometrów jednak próba skasowania spalania na jednym z liczników kasuje spalanie na drugim.

Legacy2005 pisze:
krzymo pisze:

Zgadza się, można skasować średnie spalanie pozostawiając licznik kilometrów jednak próba skasowania spalania na jednym z liczników kasuje spalanie na drugim.

Czytaj ze zrozumieniem, nie ma czegoś takiego jak spalanie na drugim.

aaannnd pisze:
Legacy2005 pisze:
krzymo pisze:

Czytaj ze zrozumieniem, nie ma czegoś takiego jak spalanie na drugim.

W poprzednich moich autach obydwa liczniki wykorzystywałem w sposób następujący:
- licznik A kasowałem przy tankowaniu, km - 0, śr. spalanie - 0. Przed skasowanie pokazywał przejechany dystans np. 100 km i wynikające z przebiegu śr. spalanie/100 km, np. 6.1l,
- licznik B pozostawał nie skasowany i pokazywał całkowity dystans od poprzedniego kasowania np. 5k km i śr. spalanie 5,5 l/100 km,

Teraz pytanie: w jaki sposób ustawiać dwa liczniki aby ich użyteczność była jak opisałem powyżej chyba, że nie ma takiej możliwości, co można wywnioskować czytając ze zrozumieniem Twoją odpowiedź.

OK, powiedzmy więc tak: możesz to założyć, że w sumie są 4 liczniki. Rzeczywisty licznik kilometrów, chwilowe liczniki A i B oraz licznik spalania.
Na pierwszy oczywiście nie masz wpływu. Trzy pozostałe możesz wyzerować wedle życzenia. Niezależnie od siebie.

Owszem możesz także w opcjach wybrać takie ustawienie że zerowanie licznika A równocześnie zeruje średnie spalanie. Możesz, ale nie musisz.

Średnie spalanie nie jest "częścią licznika". to osobna, niezależna (choć powiązana) informacja.

igi pisze:
OK, powiedzmy więc tak: możesz to założyć, że w sumie są 4 liczniki. Rzeczywisty licznik kilometrów, chwilowe liczniki A i B oraz licznik spalania.
Na pierwszy oczywiście nie masz wpływu. Trzy pozostałe możesz wyzerować wedle życzenia. Niezależnie od siebie.

Owszem możesz także w opcjach wybrać takie ustawienie że zerowanie licznika A równocześnie zeruje średnie spalanie. Możesz, ale nie musisz.

Średnie spalanie nie jest "częścią licznika". to osobna, niezależna (choć powiązana) informacja.

Rozumiem, że jesteś użytkownikiem Vitary Premium z panelem dotykowym, czy jesteś pewien,że zerowanie ''wedle życzenia" można przeprowadzić w wersji Comfort - tu mam tylko dwa pokrętła na liczniku.

Panel dotykowy to radio, nie połączony i nie wyświetlający informacji o przebiegach. Wejdź w opcje tam masz sposób kasowania średniego spalania. Przy kasowaniu przebiegu, tankowanie, nie kasuje się

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00