Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 24-05-2018, 18:20

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość

Witam

Mam pytanie dotyczące podświetlenie środkowej konsoli w Baleno w wersji poliftowej. Przewertowałem wszystkie wątki dotyczące tego tematu i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Chodzi o to, czy to czerwono-niebieskie pole wskazujące ustawienie temperatury oraz cyfry nad samym suwakiem siły nadmuchu powinny być podświetlone? U mnie odkąd mam baleno to nie jest podświetlone, świecą się tylko kontrolki w samych przyciskach kierunku nawiewu no i przyciski świateł awaryjnych, ogrzewania szyby oraz oświetlenie popielniczki. Denerwuje mnie to ciągłe szukanie po ciemku tych suwaków od temperatury i siły nadmuchu. Jak jest ciemno to nie wiem też nigdy w jakiej pozycji mam ustawioną temperaturę. Jedni piszą, że to powinno być podświetlone, inni że nie, a nie chciałbym rozbebeszać całej konsoli w celu wymiany żarówki której tam może wcale nie ma.
Są tutaj na forum wątki, gdzie ludzie dokładali sobie sami oświetlenie suwaków, ale to z reguły było w wersjach przedliftowych. Nie o to mi jednak chodzi, żeby coś przerabiać w samochodzie.

Prośba więc o jednoznaczną odpowiedź, że u kogoś to co opisałem jest podświetlone w wersji poliftowej, a najlepiej jakby ktoś wrzucił fotkę jak to wygląda. Być może ten typ już tak ma i z oszczędności nie wstawiono tam podświetlenia.

Mam baleno i u mnie w nim nie ma podświetlania na środkowej konsoli suwaków, czy też tych oznaczeń czy ciepło czy zimno.

Moderator
Awatar użytkownika

Nie pamiętam jak było z tymi paskami, ale na suwakach miałem przyklejone cienkie paski fosforyzujące, żebym widział ich położenie :D

Dzięki za odpowiedzi. Obawiałem się, że już nikt nie jeździ takim autkiem i nie dostanę odpowiedzi na takie proste pytanie. :D Mieszkam w dużym mieście i już dawno poza moim baleno nie widziałem na ulicach takiego samochodu. Na forum też niestety widać, że nas z miesiąca na miesiąc ubywa, a szkoda :( U mnie nawet na okolicznych szrotach nie można znaleźć baleno :( A to mimo wszystko takie wdzięczne autko jak się o nie dba.
Wracając do tematu, pomysł z fosforyzującymi paskami na suwakach nie jest zły, ale nadal nie będzie widać tego niebiesko-biało-czerwonego pola oraz liczb nad suwakiem od nawiewu. Widziałem tutaj w wątkach, że ludzie wstawiali sobie też diody świecące w suwaki.
Poczekam jeszcze, może ktoś oprócz kolegi gruber99 jeszcze mi potwierdzi, że to niebiesko-biało-czerwone pole nie jest podświetlone w poliftowym baleno, będę wiedział na 100% że nie mam co szukać tam przepalonej żarówki.

Moderator
Awatar użytkownika

W mojej okolicy widuję tylko dwa: hatchbacka GS w ostatniej wersji (od 2000 r.) i kombi GLX na oko z 1998 -1999 r.

Na 100% nie są podświetlane kolego te pola.. Nie ma też tam żadnej żarówki bo przyglądałem się, to tylko zwykła naklejka bo już u mnie odstaje lekko.. Co do tego autka fakt, ja swojego mam od maja i tylko jeden taki w okolicy widziałem srebrny, tak to nigdzie, ani szroty ani nic. Na szczęscie w skleepie zamawiają do niego części, ale rzadkie to autko jak cholera. Na forum też fakt, mniej ludzi się robi i mniej osób to autko ma.. Przez co ciężko o jakiekolwiek informacje..

gruber99 pisze:
Na 100% nie są podświetlane kolego te pola.. Nie ma też tam żadnej żarówki bo przyglądałem się, to tylko zwykła naklejka bo już u mnie odstaje lekko..

Jeszcze raz dzięki kolego. Moje dotychczasowe wątpliwości wynikały między innymi z tego starego postu:
Szczupły pisze:
wes82 pisze:
Szczupły pisze:
A po lifcie jest inaczej skonstruowana? Przed liftem wystarczy odkrecic jedna srube nad radiem i zdjac caly panel. Do podswietlenia sluzy tylko jedna zaroweczka.
.

Szczupły co ta żaróweczka oświetla Twoim zdaniem bo ja mam informacje ze nie ma oswietlenia suwaków ogrzewania?

No samych suwakow nie, ale to pod nimi (sila nadmuchu, temperatura itp).

który sugerował, że siła nadmuchu i temperatura są podświetlane. Ale być może to dotyczyło wersji przedliftowej.

gruber99 pisze:
jeden taki w okolicy widziałem srebrny, tak to nigdzie, ani szroty ani nic. Na szczęscie w skleepie zamawiają do niego części, ale rzadkie to autko jak cholera.

Nie jest tak tragicznie bo dużo części pasuje od swifta, jimny, liany, mazdy 323 a nawet od SX4 (np. cewki zapłonowe, wiem bo sam wymieniałem). To ciekawe w sumie, że w takim SX4, który jest dużo młodszym autem japończycy pakują dokładnie te same cewki zapłonowe, które były kilkanaście lat temu w baleno. W sklepach niekoniecznie trzeba też pytać od razu o części do baleno, najlepiej mieć tylko numer referencyjny i sprawdzać czy dana część nie występuje w innych modelach, z reguły jest nawet tańsza. A nawet jeśli nie występuje to są bardzo drobne różnice względem części z baleno - patrz mój wątek na temat czujnika ABS. Oczywiście blach, zderzaków itp. z wiadomych względów już nie dopasujesz.
Avalanche pisze:
W mojej okolicy widuję tylko dwa: hatchbacka GS w ostatniej wersji (od 2000 r.) i kombi GLX na oko z 1998 -1999 r.

U mnie w mieście ostatni raz jeżdżącego baleno (oprócz mojego :D ) widziałem jakiś rok temu. Chyba więc jestem jedynym, który regularnie, niemal codziennie od 7 lat używa takiego auta. Moim zdaniem jak się dba i na przykład w porę zakonserwuje "sanki" i całe podwozie to naprawdę nie ma się co czepiać. No może poza komfortem jazdy, bo autko niestety jest małe, niskie i słabo wyciszone. No i brak tego podświetlenia środkowej konsoli... :( Ale na codzienne dojazdy w mieście do pracy jest idealne. Można go porzucić/zaparkować gdziekolwiek, nawet z otwartymi zamkami a i tak go nikt nie ukradnie :D Dużo rzeczy można też samemu naprawić w garażu. Ja kupiłem z już wymienionymi łożyskami skrzyni przez poprzedniego właściciela i od 7 lat nic ze skrzynią się nie dzieje.
Tak więc ratujmy baleno bo tak szybko odchodzą.... :(
Jak czytam jakie problemy mają ludzie z tym nowym baleno to mam wrażenie, że ten nowy model to jakiś dziwny, hinduski wyrób samochodopodobny i dużo szybciej "umrze" na złomowcach niż jego poprzednik
Trochę się rozpisałem nie na temat, ale mam nadzieję że moderator będzie łaskawy :D

Moderator
Awatar użytkownika

Powiem wam tak - w moim z 1998 roku podświetlane były oczywiście przyciski na konsoli, ale też to miejsce z regulacją siły nawiewu i (prawie na pewno) paski temperatury.
Ale na pewno NIE suwaki.

Jak na zdjęciu.

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Avalanche pisze:
Powiem wam tak - w moim z 1998 roku podświetlane były oczywiście przyciski na konsoli, ale też to miejsce z regulacją siły nawiewu i (prawie na pewno) paski temperatury.

Jak to by napisał klasyk: prawie robi dużą różnicę :D Moim zdaniem gruber99 ma rację i mało prawdopodobne, że u niego i u mnie przepaliła się akurat ta jedna jedyna żarówka podświetlająca paski temperatury. No chyba, że robili dwie wersje oświetlenia i w wersji bardziej "wypasionej" to było podświetlone. Podobnie jak z głośnikami z tyłu w hatchbacku, lepsze wersje je miały (u mnie niestety brak :( ).
Podobna historia jest z filtrem kabinowym, jest jak yeti, niektórzy twierdzą, że istnieje, ale nikt go nie widział...

No nic, poczekajmy, może odezwie się jeszcze jakiś inny, ostatni użytkownik baleno i potwierdzi jak to jest z tym oświetleniem.

Awatar użytkownika

Oj męczycie... :P pasek temperatury jest podświetlany. Tylko suwaki nie (wiadomo) choć Banan je przerobił, wkomponował tam diody :-)

Gdzie można szukać lampeczki od podświetlania paska temperatury ?

Awatar użytkownika

Tu masz fotke "bananowej" konsoli, mam nadzieje ze nie bedzie zły :P

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Kurcze, na prawdę fajnie wygląda podświetlenie tego paska temperatury i biegów dmuchawy..

A taśmy led? Takie do podświetlania wnętrza? Dobrze się sprawdzą?

estmat pisze:
A taśmy led? Takie do podświetlania wnętrza? Dobrze się sprawdzą?

Na allegro jest tego naprawdę bardzo dużo w różnych opcjach cenowych. Chociaż jeżeli szukasz jakiegoś sprawdzonego rozwiązania, to wydaje mi się, żelepiej zainwestować w sprawdzone taśmy Ośram LEDambient. W skład takiego zestawu wchodzą dwa samoprzylepne paski LED-owe, każdy o długości około 30 cm. Do tego przewody zasilające. Diody wykonane są w wersji RGB z 16 kolorami oraz różnymi poziomami jasności. Ich specyfikację znajdziesz np tutaj: https://nocar.pl/blog/auto-inne-niz-wsz ... a-pojazdu/

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00