Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 23-04-2024, 16:03

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Apple CarPlay
Post: 17-12-2015, 16:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-12-2015, 16:09
Posty: 6
Lokalizacja: Bydgoszcz
Suzuki: Vitara
Dla zainteresowanych:

Pytanie:
Witam, czy aby moc używać funkcje CarPlay w Suzuki Vitara 2015, potrzebuje aktualizacji oprogramowania w samochodzie ? Dwa iPhone'y mające aktualne oprogramowanie nie wykrywają Suzuki, wiec może problem leży po stronie samochodu ? Pozdrawiam Jakub

Odpowiedz:

Suzuki Polska
Jakubie,
Vitara 1.4 BOOSTERJET S jest już fabrycznie dostępna z funkcją Apple Car Play (oraz MirrorLink).
Pozostałe Vitary 1.6 z produkcji do Września 2015 nie są doposażone fabrycznie w Apple CarPlay (tylko MirrorLink).
Dlatego interaktywny system multimedialny Suzuki (SLDA) musi zostać zaktualizowany, aby "dołożyć" funkcję Apple CarPlay (Suzuki Motor Corporation już oferuje taką możliwość).
Wkrótce będziemy dystrybuować oprogramowanie aktualizacyjne dla Dealerów/Serwisów w celu dokonania update'u w samochodach klientów (samochody z produkcji do Września 2015). Obecnie czekamy na dostawę oprogramowania.


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-12-2015, 21:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05-10-2015, 21:06
Posty: 33
Rozumiem, że podczas jazdy system nie będzie działał? Czy orientuje się ktoś, czy w salonach jest już dostępna aktualizacja, czy dopiero będzie systematycznie przesyłana do serwisów/salonów - przymierzam się do odwiedzenia serwisu piątek/sobota w Wwa (dam znać, czy mają jakiekolwiek aktualizacje).


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-12-2015, 22:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-12-2015, 16:09
Posty: 6
Lokalizacja: Bydgoszcz
Suzuki: Vitara
wrzesin pisze:
Czy orientuje się ktoś, czy w salonach jest już dostępna aktualizacja

Na poczatku Grudnia, 2 tyg temu, bydgoski serwis nic na ten temat nie wiedział.


Na górę
 Tytuł:
Post: 31-12-2015, 13:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05-10-2015, 21:06
Posty: 33
W Warszawie aktualizacja jest już dostępna (informacje z 3 serwisów). Jeszcze nie aktualizowałem, ale jak będę po to opiszę, czy coś się zmieniło.


Na górę
 Tytuł:
Post: 31-12-2015, 15:45 
Offline

Rejestracja: 18-04-2015, 17:02
Posty: 890
wrzesin pisze:
W Warszawie aktualizacja jest już dostępna (informacje z 3 serwisów). Jeszcze nie aktualizowałem, ale jak będę po to opiszę, czy coś się zmieniło.

Wzywali Cię czy sam się dowiedziałeś?


Na górę
 Tytuł:
Post: 31-12-2015, 19:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05-10-2015, 21:06
Posty: 33
Sam dzwoniłem, podawałem numer VIN, samochód kupiłem w październiku 2015, więc przypuszczam, że dotyczy to wszystkich kupionych w danym okresie.


Na górę
Post: 05-01-2016, 17:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05-10-2015, 21:06
Posty: 33
Stacja multimedialna zaktualizowana, jak na razie sprawdzałem, czy działa MirrorLink:

-iPhone iOS 9.2:
*działa od razu po podłączeniu przez USB
*podstawowe aplikacje to Spotify, Mapy Apple, Podcasty, Audiobook'i, Telefon, Wiadomości, Muzyka (pewnie można zainstalować aplikacje, które współpracują z CarPlay)
*Nawigacja działa, jednocześnie można słuchać Spotify, Muzyki lub RADIO
*najważniejsza funkcjonalność, to działanie CarPlay (MirrorLink) podczas jazdy - przetestowałem, działa cały czas

Moim zdaniem nie jest to rewelacja, aczkolwiek działa i w końcu jest taka możliwość.

-Samsung Galaxy S3:
*jak nie działało, tak nie działa

Aktualizacja została wykonana w serwisie w Warszawie, usługa bezpłatna, czas trwania (wraz z przyjęciem samochodu) to ok. 1h.

Prześlę dzisiaj kilka zdjęć.


Na górę
Post: 07-01-2016, 10:58 
Offline

Rejestracja: 10-07-2015, 19:20
Posty: 12
W jakim serwisie była przeprowadzona aktualizacja


Na górę
Post: 07-01-2016, 20:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05-10-2015, 21:06
Posty: 33
Suzuki Auto Club al. Krakowska, Warszawa


Na górę
Post: 01-03-2016, 15:26 
Offline

Rejestracja: 01-03-2016, 15:00
Posty: 6
Suzuki: Vitara
wrzesin pisze:
Suzuki Auto Club al. Krakowska, Warszawa

Wrzesin, czy możesz mi podpowiedzieć, w jaki sposób się łączysz? Zaktualizowałem dziś Vitarę, wszystko niby powinno działać, a jednak nie działa, albo nie spełniłem jakiegoś warunku. Vitara 2015, nowy soft, iPhone 5S, bluetooth ON. Czy gdzieś wcześniej muszę coś konfigurować w telefonie, aby mi się telefon połączył z samochodem? Do tej pory łączy się i rozłącza.

Będę super wdzięczny.


Na górę
Post: 01-03-2016, 19:21 
Offline

Rejestracja: 10-01-2016, 17:21
Posty: 178
Suzuki: Vitara IIS 1.4AT 4WD
A czy czasem CarPlay nie działa tylko po kablu?

_________________
Vitara II 1.4 AllGrip AT
Swift V 1.2 CVT


Na górę
Post: 01-03-2016, 21:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05-10-2015, 21:06
Posty: 33
CarPlay działa po kablu. Po podłączeniu działa automatycznie - wyświetla się ekran CarPlay na telefonie, natomiast w stacji multimedialnej uruchamia się w prawym dolnym oknie - po wejściu dostępne są zainstalowane na telefonie aplikacje CarPlay.

Przez Bluetooth działa tylko obsługa muzyki (muzyka wgrana oraz Spotify), jak również zestaw głośnomówiący.


Na górę
Post: 02-03-2016, 14:00 
Offline

Rejestracja: 01-03-2016, 15:00
Posty: 6
Suzuki: Vitara
wrzesin pisze:
CarPlay działa po kablu. Po podłączeniu działa automatycznie - wyświetla się ekran CarPlay na telefonie, natomiast w stacji multimedialnej uruchamia się w prawym dolnym oknie - po wejściu dostępne są zainstalowane na telefonie aplikacje CarPlay.

Przez Bluetooth działa tylko obsługa muzyki (muzyka wgrana oraz Spotify), jak również zestaw głośnomówiący.


Tak, mam podłączone przez kabel (choć nieoryginalny od Apple) i niby się łączy i przez chwilę działa, ale za moment pojawia się informacja o tym że CarPlay nie jest już aktywny, bo się rozłączył. Ogólnie nieco to "wariuje" i łączy się co chwilę. Przy ustanowionym połączeniu bluetooth - piszę o tym, bo wyczytałem gdzieś na brytyjskich stronach, że to czasem powoduję takie właśnie wariowanie i po odparowaniu telefonu od pojazdu może być lepiej - u mnie nie było. Wygląda jakby "chciał, a nie mógł" :)


Na górę
Post: 02-03-2016, 22:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05-10-2015, 21:06
Posty: 33
Różnica w Iphonach raczej nie jest problemem (ten sam system). Aktualizacja stacji multimedialnej też jest ta sama. Spróbuj może na oryginalnym kablu, ja tylko na takim się łączę. Jak jeszcze nie było aktualizacji, a podłączałem nieoryginalny, często potrfafił się sam siebie rozłączyć itd.


Na górę
Post: 04-03-2016, 12:21 
Offline

Rejestracja: 01-03-2016, 15:00
Posty: 6
Suzuki: Vitara
wrzesin pisze:
Różnica w Iphonach raczej nie jest problemem (ten sam system). Aktualizacja stacji multimedialnej też jest ta sama. Spróbuj może na oryginalnym kablu, ja tylko na takim się łączę. Jak jeszcze nie było aktualizacji, a podłączałem nieoryginalny, często potrfafił się sam siebie rozłączyć itd.

Być może więc jest to ten problem. Wielkie dzięki za poradę i za informację. Jak tylko połączę go kablem od Apple to również dam znać, co i jak - może innym też to pomoże :)


Na górę
Post: 09-03-2016, 20:13 
Offline

Rejestracja: 23-11-2015, 20:54
Posty: 28
Suzuki: Vitara
Iphony współpracują tylko z oryginalnymi kablami lub kablami "BELKINA" które polecam gdyż są tańsze i moim zdaniem solidniej zrobione. Apple uparcie próbuje eliminować podróbki dlatego pewnie problem z rozłączaniem. Ja narazie zrobiłem dopiero 100km i przez ten czas Apple CarPlay chodził bez żadnych problemów. Wszystko działa podczas jazdy również.

_________________
Vitara AllGrip AT
X-LED Sun


Na górę
Post: 20-03-2016, 08:33 
Offline

Rejestracja: 01-03-2016, 15:00
Posty: 6
Suzuki: Vitara
Dejf pisze:
Iphony współpracują tylko z oryginalnymi kablami lub kablami "BELKINA" które polecam gdyż są tańsze i moim zdaniem solidniej zrobione. Apple uparcie próbuje eliminować podróbki dlatego pewnie problem z rozłączaniem. Ja narazie zrobiłem dopiero 100km i przez ten czas Apple CarPlay chodził bez żadnych problemów. Wszystko działa podczas jazdy również.

Pełna zgoda. Kupiłem oryginalny kabel i wszystko działa bez najmniejszych problemów - włącznie z nawigacją, co było tutaj kluczowe. Wielkie dzięki za pomoc i mam nadzieję, że ten wątek pomoże też innym właścicielom Vitar :)


Na górę
Post: 20-03-2016, 09:38 
Offline

Rejestracja: 10-01-2016, 17:21
Posty: 178
Suzuki: Vitara IIS 1.4AT 4WD
Nie mam Iphone'a ani niczego spod znaczka nadgryzionego jabłka więc spytam z ciekawości - czy CarPlay w Vitarze nie zadziała po bluetooth? Widziałem gdzieś zdjęcia, które zasugerowały mi, że byłoby to możliwe.

_________________
Vitara II 1.4 AllGrip AT
Swift V 1.2 CVT


Na górę
Post: 20-03-2016, 19:21 
Offline

Rejestracja: 01-03-2016, 15:00
Posty: 6
Suzuki: Vitara
szulik pisze:
Nie mam Iphone'a ani niczego spod znaczka nadgryzionego jabłka więc spytam z ciekawości - czy CarPlay w Vitarze nie zadziała po bluetooth? Widziałem gdzieś zdjęcia, które zasugerowały mi, że byłoby to możliwe.

Niestety nie posiadam jakichkolwiek informacji w tej kwestii, choć wydaje mi się, że tu jednak tylko kabel, a i Android nie jest lubiany przez CarPlay - w końcu to produkt Apple'a, co raczej wyklucza współpracę. Niemniej mogę się mylić, jedynie głośno myślę.

Swoją drogą zastanawiam się, czy Apple rozszerzy listę kompatybilnych aplikacji, dostępnych na ekranie Suzuki :)


Na górę
Post: 20-03-2016, 20:24 
Offline

Rejestracja: 23-11-2015, 20:54
Posty: 28
Suzuki: Vitara
Z tego co gdzieś, kiedyś czytałem CarPlay działa tylko po kablu. Aplikacji jest kilkanaście na CP, ale wszystkie sprowadzają się do audiobooków, stacji radiowych, newsów itp. ogólnie "dupy nie urywa" ;))


Na górę
Post: 21-03-2016, 21:34 
Offline

Rejestracja: 01-03-2016, 15:00
Posty: 6
Suzuki: Vitara
Dejf pisze:
Z tego co gdzieś, kiedyś czytałem CarPlay działa tylko po kablu. Aplikacji jest kilkanaście na CP, ale wszystkie sprowadzają się do audiobooków, stacji radiowych, newsów itp. ogólnie "dupy nie urywa" ;))

A jak dla mnie to jest bardzo okej - wszystko to, czego bym chciał na tym ekranie. Nie mówmy, że puszczanie na nim filmu ma sens. Nawet dla dzieci. Od tego są ipady, bo do tej roli ostatnio sprowadziły się te urządzenia - zabawek dla dzieci ;)


Na górę
 Tytuł: Re:
Post: 22-03-2016, 22:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-03-2016, 08:10
Posty: 10
Lokalizacja: Łódzkie
Suzuki: Vitara
wrzesin pisze:
W Warszawie aktualizacja jest już dostępna (informacje z 3 serwisów). Jeszcze nie aktualizowałem, ale jak będę po to opiszę, czy coś się zmieniło.


Dobrze wiedzieć, bo moj dealer nic nie wspomniał o takiej możliwości, jak odbierałam auto tydzień temu:-( Muszę w takim razie zadzwonić i dopytać.

_________________
Suzuki Vitara 1.6 Premium 2WD


Na górę
 Tytuł: Re: Re:
Post: 22-03-2016, 22:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05-10-2015, 21:06
Posty: 33
Moon pisze:
wrzesin pisze:
W Warszawie aktualizacja jest już dostępna (informacje z 3 serwisów). Jeszcze nie aktualizowałem, ale jak będę po to opiszę, czy coś się zmieniło.


Dobrze wiedzieć, bo moj dealer nic nie wspomniał o takiej możliwości, jak odbierałam auto tydzień temu:-( Muszę w takim razie zadzwonić i dopytać.


Być może masz już aktualne oprogramowanie.


Na górę
Post: 22-03-2016, 23:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-03-2016, 08:10
Posty: 10
Lokalizacja: Łódzkie
Suzuki: Vitara
Sprawdzę rano,ale chyba nie,bo jak odbieralam auto to mowili,ze szkoda ze mam Iphona;-)

_________________
Suzuki Vitara 1.6 Premium 2WD


Na górę
Post: 26-03-2016, 21:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-12-2015, 16:09
Posty: 6
Lokalizacja: Bydgoszcz
Suzuki: Vitara
Moon pisze:
Sprawdzę rano,ale chyba nie,bo jak odbieralam auto to mowili,ze szkoda ze mam Iphona;-)


Jakies 3 tyg temu akutalizowalem Vitare z Czerwca 2015. Serwis byl dość zaskoczony faktem ze wiedzialem o tej aktualizacji. Odniosłem wrazenie ze ode mnie sie o niej dowiedzieli. Nowsze Vitary ponoc maja juz aktualne oprogramowanie, ale warto wyprobowac. Nastepnym razem jak bede w samochodzie sprawdze wersje firmware'u ktory jest kompatybilny z CarPlay.

Aktualizacja trwa 2 godziny i serwisy przesylaja sobie oprogramowanie na.. flashu USB. Jednak rynek automoto jest w tej kwesti lekko przesadnie zacofany.

Dodam tez ze Carplay dziala tylko przez kabel.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]