Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 25-04-2024, 23:34

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 18-09-2015, 18:08 
Offline

Rejestracja: 18-09-2015, 17:53
Posty: 3
Witam wszystkich,
jest to mój pierwszy post, mam nadzieje że nie ostatni :)
Rozglądam się za Vitarą 3d w dieslu, znalazłem interesujący mnie egzemplarz ALE odstrasza mnie rdza na podwoziu.
Podpowiedzcie czy to jest standard w tym roczniku (2006r), czy odpuścić ten egzemplarz i szukac dalej. Wygląda to na powierzchowny nalot, da radę to jeszcze odratować?


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-09-2015, 18:10 
Offline

Rejestracja: 18-09-2015, 17:53
Posty: 3
Jeszcze inne foto


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-09-2015, 21:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04-02-2012, 00:27
Posty: 145
Lokalizacja: Norwegia
Suzuki: GVII,Jimny
na ten rocznik to niewiele tego,jak powierzchniowe to szprajuj tym http://allegro.pl/niemiecki-baranek-kon ... 15379.html a jak masz kompresor to tym http://allegro.pl/super-srodek-do-konse ... 05176.html

_________________
GVII 2,0,Jimny1,3


Na górę
 Tytuł:
Post: 19-09-2015, 09:31 
Offline

Rejestracja: 18-09-2015, 17:53
Posty: 3
Auta jeszcze nie kupiłem, najpierw chce się zorientować czy rdza w takiej "ilości" jest normalnym zjawiskiem w tym roczniku. Gdybym się zdecydował na zakup, to na pierwszy ogień auto pojedzie na kompleksową konserwację podwozia.
Wasze Vitary wyglądają podobnie?

Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 19-09-2015, 15:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-01-2015, 20:19
Posty: 228
Lokalizacja: śląsk
Lepiej widzieć co i jak niż kupić auto w którym ktos przed sprzedażną popsikał biteksem by rudej nie było widać. Takie auta odpuszczałem od razu.
Lepiej sobie samemu to porządnie zdrobić i wiedzieć co jest niż kupić zapudrowanego wrzoda.
U mnie dużo rudej /prócz podwozia/ było też koło tylnych nadkoli - jakoś tego nie dopracowali bo plastikowe nadkole kończy się ok 20cm przed progiem...

Wszystko wyczyściłem to zamalowałem sam (2 tygodnie to trwało bo robiłem tylko po robocie).

Samo zamalowanie tego "smołą w spraju" nic nie da bo wyjdzie to za pół roku. Z drugej strony jak rdza jest to i tak kiedyś wyjdzie - trzeba zrobić tak by wyszła jak najpóźniej.

Jak wpierw pozbyłem się rdzy Fosolem - kwas fosforowy idelanie usuwa rdze do gołej blachy.
W niektórych miejscach rdza było głęboka to kilka razy fosol i papier ścierny.
Potem musisz porządnie do umyć wodą i wysuszyć.
Na to położyłem kilka warstw farby ELASTOMETAL - (polecano ją w sieci a producent daje 10 czy 15 lat gwarancji /maluje się tym mosty/dachy itp). Zobaczymy na ile się to sprawdzi i czy rzeczywiście powstrzyma rdze - jak na razie minął rok i nie ma rudej ani śladu. Farbą można też malować bezpośrednio na rdze - pomalowałem tak bębny i jak na razie farba się trzyma.
Po jakimś czasie pomalowałem jeszcze wszystko barankiem Tectyla
W otwory w podwoziu, drzwiach, progach, boczkach itp wpuściłem TECTYL do profili zamkniętych (chyba z 6 puszek poszło).

Zobaczymy na ile to będzie skuteczne:-)

Mam znajomego dziadka co robił konserwacje samochodowe i on swoje auta i znajomych malowa na gorącoł biteksem rozmieszanym z mazutem/przepracowanym olejem - wg niego najlepsze ale na zdrową blachę. Mówił, że sam biteks itp po jakimś czasie pęka, szczególnie w zimie a olej powoduje ze jest dłużej miękki i elastyczny. Potem co roku po zimie zawsze przemalował tylko podwozie tylko pędzlem i olejem. Coś w tym może być bo na jego aucie /na czarnych blachach/ rudej nie ma ani śladu.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]