Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 26-04-2024, 17:06

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: 21-07-2015, 20:20 
Offline

Rejestracja: 21-07-2015, 19:36
Posty: 12
Witam szanownych forumowiczów,
Jestem szczęśliwym posiadaczem suzuki GV II od miesiąca, auto kupiłem od pierwszego właściciela z polskiego salonu z realnym przebiegiem 71000 km. Autko było na bieżąco serwisowane w ASO , zadbane przez właściciela, wszystko mam potwierdzone i 100% pewne. Oleje wymienione w mostach, skrzyni rozdzielczej przy przebiegu 60000km. Przed zakupem sprawdzałem dokładnie auto w serwisie autoryzowanym pod kątem napędowym i zawieszenia - stan oceniony przez mechaników jako wzorowy. Ale..

Dziś po powrocie do domu stała się dziwna rzecz. tzn. jadąc spokojnie z górki 80km/h jakoś tak przypadkowo wrzuciłem na luz, gdy chciałem powrotnie wrzucić na 5 bieg (podczas wciśniętego sprzęgła) poczułem nieprzyjemny opór i cichy zgrzyt z pod auta (poczułem na drążku wybieraka skrzyni). 5 bieg dało się wrzucić dopiero przy 70km/h.. Myślałem że to przypadek, więc z ciekawości powtórzyłem tą sytuację i stało się to samo. Więcej nie próbuję bo wiem że przy takiej prędkości nie należy jeździć na luzie - ale jest to dla mnie trochę dziwne i ten objaw mnie niepokoi. Generalnie biegi w tej vitarce zmienia się idealnie w kolejności 1,2,3,4,5 i redukując - bardzo rzadko na parkingu wsteczny nie wskakuje ale czytałem że niby to normalne (na drugim wysprzęgleniu wejdzie). Także mam pytanie do was drogich forumowiczów, czy jest to powód do zmartwień ??

Olej w skrzyni przed zakupem był sprawdzany na moich oczach, idealny złoty klarowny, na dobrym poziomie - pachnący nowym olejem:)

Pozdrawiam, Jakub


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-07-2015, 05:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04-02-2012, 00:27
Posty: 145
Lokalizacja: Norwegia
Suzuki: GVII,Jimny
Wrzucajac biegi przy takich predkosciach musisz pamietac o obrotach silnika musza byc wysze. Wtedy biegi benda wchodzily plynnie

_________________
GVII 2,0,Jimny1,3


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]