Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 25-04-2024, 13:34

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2485 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5100 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 10-09-2015, 09:45 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Harun pisze:
4. Zdaję sobie sprawę, że na chwilę obecną, jeśli w ogóle mirrorlink zadziałą, to kiedy ruszę ekran stacji się wyłączy. Uważam to za kuriozum - ponieważ jeżdżę w dłuższe trasy z dzieckiem, planowałem mu czasem wyświetlić jakiś filmik w czasie jazdy, nie mówiąc już o tym, że fajnie byłoby mieć na ekranie nawigację typu yanosik. Ale spróbujemy z tym powalczyć później, jak w ogóle mirrorlink zadziała.

Ze względów bezpieczeństwa takie funkcje są niedozwolone już na etapie projektowania.
Chyba, że kupisz coś typu Mercedes S, gdzie na tym samym ekranie masz nawigację, a pasażer obok widzi film z DVD ;)


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-09-2015, 18:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-07-2015, 21:48
Posty: 90
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Suzuki: Vitara2015
Panowie, mam pytanie dotyczące odtwarzania muzyki z pendriva - jeśli utwór jest otagowany (ma dołączoną okładkę płyty do pliku z utworem), to czy okładka wyświetla się na ekranie stacji? A jeśli tak, to czy widoczna jest na całości ekranu, czy tylko na jednej jego ćwiartce?


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-09-2015, 20:12 
Offline

Rejestracja: 09-09-2015, 20:32
Posty: 12
Lokalizacja: Radom
Suzuki: Vitara II 1.6 4WD
Bohor pisze:
Panowie, mam pytanie dotyczące odtwarzania muzyki z pendriva - jeśli utwór jest otagowany (ma dołączoną okładkę płyty do pliku z utworem), to czy okładka wyświetla się na ekranie stacji? A jeśli tak, to czy widoczna jest na całości ekranu, czy tylko na jednej jego ćwiartce?

Ja odtwarzan z karty sd i na ekranie wyświetla się okładka plyty.


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-09-2015, 20:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-07-2015, 21:48
Posty: 90
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Suzuki: Vitara2015
Dzięki @Mario1408. Czyli z pena też będzie się wyświetlać. A czy okładka jest widoczna na całym ekranie czy tylko na jego części?

_________________
VITARA II 1.6 4WD AT X-LED


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-09-2015, 20:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
Harun pisze:
W pierwszej kolejności, ponieważ to mój pierwszy post, kłaniam się wszystkim nisko i mam nadzieję, że grono forumowiczów przyjmie mnie życzliwe.

Od dwóch tygodni jestem właścicielem nowej Vitary. Pierwszy raz zdecydowałem się na Suzuki. Widzę już pewne zalety i wady tego samochodu, nie wspominając o jak najbardziej negatywnej opinii co do salonu, w którym samochód kupowałem. Ale to w tym miejscu nieistotne.

Głównym problemem jest na chwilę obecną stacja multimedialna.

1. Po kilkunastu próbach bezskutecznego, zgodnego z instrukcją parowania telefonu ze stacją, kolejna wreszcie się udała. Mój telefon jest wykrywany i dobrze działa.

2. Mój telefon - Samsung A3 jest wymieniony na wskazanej w instrukcji stronie, jako współpracujący z mirrorlink. Jednak zaznaczono tam, iż wymagane jest zainstalowanie aplikacji. Nie znajduję w sklepie Android żadnej aplikacji, która w sposób jednoznaczny byłaby tą właściwą. Zainstalowałem 2 o nazwach CarMirror ii CarLink. Czy ktoś z Was mógłby wskazać mi o jaką dokładnie aplikację chodzi?

3. Mój telefon jest rozpoznany przez stację jako połączony przez mirrorlink, jednak nie pojawia się na stacji ekran telefonu. Niezależnie czy stoję, stoję na hamulcu, stoję na wyłączonym silniku, czy jadę. Co może być przyczyną?

4. Zdaję sobie sprawę, że na chwilę obecną, jeśli w ogóle mirrorlink zadziałą, to kiedy ruszę ekran stacji się wyłączy. Uważam to za kuriozum - ponieważ jeżdżę w dłuższe trasy z dzieckiem, planowałem mu czasem wyświetlić jakiś filmik w czasie jazdy, nie mówiąc już o tym, że fajnie byłoby mieć na ekranie nawigację typu yanosik. Ale spróbujemy z tym powalczyć później, jak w ogóle mirrorlink zadziała.

5. I pytanie z innej beczki - czy jest możliwość zgrania muzyki np. z usb do pamięci stacji?

Przepraszam, jeżeli odpowiedzi na te pytania gdzieś już są zapisane. Szukałem, nie znalazłem.


Witaj :] Niestety, ale Mirrorlink jak już wielu potwierdziło i to nie tylko użytkowników Suzuki to super pomysł, ale tylko na razie pomysł bo praktycznie niedziałający. A nie takie były zamierzenia i plany. Część Smartfonów ma apkę typu Car i po jej kliknięciu i podłączeniu kabelkiem ze stacją, widok z fona pojawia się na stacji. Jednak tylko na postoju właśnie.
Więc jeśli nie masz tej apki a takowej nie da się zainstalować to raczej będzie kiepsko bo to za duża nowość w Suzuki, żeby mieli rozwiązanie. Jak już jednak wiesz i też napisałem nie ma czego żałować, bo nie użyjesz navi, filmu nie puścisz dziecku itp. bo jakiś inteligent nie przewidział, że auto jeździ a nie stoi:p Prawie jak 20lat temu kiedy trzeba było stanąć, żeby zerknąć na trasę na papierowej mapie:p
Lepiej jeśli chcesz w jakikolwiek sposób zrobić użytek z navi na fonie np.. Automapy, to kiedy masz fona sparowanego przez Bluetooth, to wybierz w mediach stacji zamiast radia lub usb opcję Bluetooth. Wtedy będzie odtwarzał strumieniowo to co masz na fonie zgrane np. mp3 lub radio internetowe z fona np. Open Fm, a dodatkowo przy włączonej navi w tle z głośników auta będzie słychać komunikaty. Można tym samym posłuchać muzyki, bo nie zagłuszy dźwięku nawigacji. Na fonie musisz mieć ustawioną opcję przesyłu strumieniowego muzyki.
Muzyki do pamięci stacji nie zgrasz, bo nie ma ona partycji ani dysku twardego itp. Ale jest i USB i slot na kartę:)

Co do Salonu ASO, to ja też na temat tego w którym kupiłem swoją Suzi to wiązankę z chęcią bym na forum napisał.

Mam nadzieję, że coś pomogłem.
Pozdrawiam serdecznie

P.S. Podobno czytałem, że można dostając się do bebechów stacji odpiąć kabelek Parking czy coś takiego i wtedy nic się nie wyłącza podczas jazdy, ale tego nie testowałem więc nie potwierdzam


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-09-2015, 20:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
Bohor pisze:
Dzięki @Mario1408. Czyli z pena też będzie się wyświetlać. A czy okładka jest widoczna na całym ekranie czy tylko na jego części?


Ja mam tylko na części z lewej strony, małe okienko z widokiem okładki


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-09-2015, 20:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-07-2015, 21:48
Posty: 90
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Suzuki: Vitara2015
Tak myślałem. Dzięki.

A co do salonów ASO - to ciekawe, że wielu z nas ma podobne doświadczenia. A co najlepsze, bardzo możliwe, że czasami jest pewnie tak, że np. ja - mimo że jestem z Warmii - swój samochód kupuję w Gdańsku, a ktoś spod Gdańska kupi go w Olsztynie :) Ot taka troska o klienta, którego już się wcześniej upolowało ;)


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-09-2015, 08:42 
Offline

Rejestracja: 03-09-2015, 08:26
Posty: 2
dzięki Vitararafała za odp.


Na górę
 Tytuł:
Post: 13-09-2015, 07:49 
Offline

Rejestracja: 19-07-2015, 18:04
Posty: 15
Patrzcie co wyprawiają inne chłopaki z zaganicy ...
Mają pomysła żeby wgrać Androida zamiast tego szmelcu co mamy w Boash'u
Rozebrali plastik z przodu, aby dostać się do kostek układu radia.

http://www.suzuki-forums.com/2g-2006-vi ... ent-2.html


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-09-2015, 14:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-07-2015, 21:48
Posty: 90
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Suzuki: Vitara2015
Cierpliwie czekam na swoje auto (grudzień), a póki co wiem o nim już coraz więcej.
Mam jeszcze takie pytanie - czy jest możliwość losowego odtwarzania utworów odsłuchiwanych z pendriva?


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-09-2015, 15:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
Bohor pisze:
Cierpliwie czekam na swoje auto (grudzień), a póki co wiem o nim już coraz więcej.
Mam jeszcze takie pytanie - czy jest możliwość losowego odtwarzania utworów odsłuchiwanych z pendriva?


Jest i do tego z wygodną funkcją bo jeśli akurat za szybko klikniemy na następną piosenkę, a poprzednia się nam podobała to możemy cofnąć i wskoczy właśnie ta poprzednia. W innym radiu w poprzednim aucie przy lodowym odtwarzaniu jak już za szybko polecialem to kicha i trzeba było znowu szukać😜


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-09-2015, 20:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-07-2015, 21:48
Posty: 90
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Suzuki: Vitara2015
Dzięki Rafał. Czyli jest dobrze :]


Na górę
 Tytuł:
Post: 20-09-2015, 10:55 
Offline

Rejestracja: 20-09-2015, 10:34
Posty: 51
witam wszystkich, ja jeszcze czekam na swoją Vitarę, jednak mam pytanie dot. nawigacji i systemu mirrorlink, który działa niestety tylko na niektórych telefonach.

czy ktoś z was próbował po podłączeniu telefonu za pomocą mirrorlink jechać na nawigacji dedykowanej do mirrorlink czyli sygic navigation??
Nawigacja na początku jest bezpłatna później kosztuje 25 euro więc cena nawet nawet, ale dopóki nie będę miała auta (już nie mogę się doczekać) nie mam jak sprawdzić.

tutaj np działa:
https://www.youtube.com/watch?v=pMdaM0Fhh_U

https://www.youtube.com/watch?v=moG_l8s4t_0

lub może próbowaliście innych nawigacji, które są na stronie: http://www.mirrorlink.com/apps


Na górę
Post: 22-09-2015, 12:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
Wczoraj jeden serwis zajmujący się spolszczeniami do nawigacji samochodowych na info, że chodzi o Suzuki od razu powiedział, że takowych nie robią bo to mimo wszystko nisza. Jednak gdyby miał więcej Klientów/ zamówień to może opłacałoby się napisać spolszczenie konkretnie pod stację w naszej Vici.
Co myślicie i czy byłby ktoś chętny? Jak będzie nas wielu to będziemy ustalać cenę i może wreszcie rozwiążemy problem i pomożemy biednemu ASO:P

Odp. najlepiej na priv w krótkiej formie tj. użytkownik/Tak
Zliczę wówczas za tydzień lub dwa ilu nas jest, zadzwonię tam i dam zainteresowanym info.

Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-09-2015, 21:49 
Offline

Rejestracja: 25-09-2015, 20:55
Posty: 4
Witam wszystkich,

Orientujecie się może, czy jest możliwość wymiany zwykłego radia z wersji podstawowej na stację multimedialną z nawigacją, np. DNX4150BT? Stacja jest w konfiguratorze, ciekaw jestem czy ASO zrobi taka modyfikację w wersji podstawowej (+np. dołożenie kamery cofania).


Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-09-2015, 13:27 
Offline

Rejestracja: 26-09-2015, 12:58
Posty: 55
Witajcie, jestem nowym użytkownikiem Vitary. Od jakiegoś czasu myślę o zmianie telefonu i chciałbym aby nowy model posiadał mirrorlink i był kompaktowy (mieścił się zarówno do spodni jak i na półkę pod klimą).

Mam pytanie: czy orientujecie się (w 1-2 zdaniach) jaka jest różnica pomiędzy mirrorlink 1.0 i 1.1 ?

Na Youtube znalazłem film z chodzącym Sony xperia Z1 compact (mirrorlink 1.0) oraz xperia z3 (mirrorlink 1.1). Z tego, co mi wiadomo stacja Bosh-a w Vitarze jest kompatybilna również z 1.1.

ps1. btw można zdjąć blokadę obrazu z mirrorlink w czasie jazdy - jest to połączenie pomiędzy hamulcem ręcznym a stacją. Oficjalnie żaden dealer Suzuki tego nie zrobi, ale można dogadać się z pracownikiem serwisu tak, aby szef nie widział. ;-)

ps2. pavulon1024: mogą zainsntalować i stację i nową kamerę lub tylko stację wykorzystując zainstalowaną kamerę (dowiadywałem się), ale co serwis, to polecają różne urządzenia i mają różne doświadczenia - z tego, co pamiętam żaden serwis nie polecał Kenwooda - być może nie mają w tym doświadczenia a serwis z W-wy mówił, że instalowali Kenwooda i występowały jakieś problemy i polecali inną stację, tylko nie pamiętam jaką.

_________________
Vitara 2015 Premium Allgrip


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-09-2015, 12:02 
Offline

Rejestracja: 01-09-2015, 16:59
Posty: 16
[quote="MrPyrek"]Witajcie, jestem nowym użytkownikiem Vitary. Od jakiegoś czasu myślę o zmianie telefonu i chciałbym aby nowy model posiadał mirrorlink i był kompaktowy (mieścił się zarówno do spodni jak i na półkę pod klimą).

Mam pytanie: czy orientujecie się (w 1-2 zdaniach) jaka jest różnica pomiędzy mirrorlink 1.0 i 1.1 ?

Na Youtube znalazłem film z chodzącym Sony xperia Z1 compact (mirrorlink 1.0) oraz xperia z3 (mirrorlink 1.1). Z tego, co mi wiadomo stacja Bosh-a w Vitarze jest kompatybilna również z 1.1.

Hej!
Ja mam Sony xperia Z1 compact. Z telefonu ogólnie jestem bardzo zadowolony, kupowałem go specjalnie z myślą o nowej Vitarze. Mirrorlink to ogólnie porażka... działa ale tylko podczas postoju. Jakbym wcześniej wiedział, że mirrorlink to ściema to chyba kupiłbym inny telefon bo Z1 była dość droga.
Reasumując - moja rada - nie warto zaprzątać sobie głowy tym mirrorlinkiem, chcieli dobrze a wyszło jak zawsze...

_________________
Bednarka


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-09-2015, 10:18 
Offline

Rejestracja: 13-05-2015, 10:11
Posty: 29
Lokalizacja: Łódź
Cytuj:
Reasumując - moja rada - nie warto zaprzątać sobie głowy tym mirrorlinkiem, chcieli dobrze a wyszło jak zawsze...


Cześć.

Mirrorlink jest technologią dość świeżą, nie da się ukryć. Objaw o jakim piszesz bierze się stąd, że jeżeli aplikacja nie posiada certyfikatu wystawionego przez Mirrorlink,
to w czasie jazdy zostanie odłączony ekran. Na chwilę obecną jest zaledwie kilka aplikacji posiadających takie poświadczenie (http://mirrorlink.com/apps).
U siebie testowo zainstalowałem BrigGo, i działa to również w czasie jazdy (Samsung Galaxy S5).
Być może z czasem pojawi się "lewe" rozwiązanie usuwające to ograniczenie (może wystarczy jakiś kabelek z tyłu odłączyć?) i nasz problem przestanie istnieć.

Osobiście czekam z utęsknieniem na NaviExperta z certyfikatem Mirrorlink...

_________________
Vesper
Vitara AllGrip MT Premium


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-09-2015, 18:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28-04-2015, 21:34
Posty: 116
Lokalizacja: Polska
Suzuki: Vitara
Vesper pisze:
Osobiście czekam z utęsknieniem na NaviExperta z certyfikatem Mirrorlink...


To dokładnie tak jak ja. Kupując Vitarę bardzo liczyłem na to, że ta aplikacja da się przenieść na ekran za pomocą bluetoth lub kabla. Ciekawe, czy doczekam się tego przed zmianą samochodu...


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-09-2015, 11:57 
Offline

Rejestracja: 26-09-2015, 12:58
Posty: 55
Bednarka a na postoju jak Tobie działa Z1 compact w mirrorlinku ? Są jakieś ograniczenia, czy coś się wykrzacza?

Vesper: mam to samo pytanie do Ciebie z S5 - chodzi ok? Słyszałem różne opinie o Drive Link Samsunga (rozumiem, że to musisz odpalać do ml), ale może pochodziły te opinie ze starszych telefonów.

ps. mówię Wam chłopaki, że spokojnie można usunąć blokadę tak, by mirrorlink działał również w czasie jazdy - cała operacja trwa kilka minut i nie wymaga demontażu stacji - trzeba się tylko dostać pod spód samochodu i odłączyć kabel pomiędzy stacją a hamulcem ręcznym.

_________________
Vitara 2015 Premium Allgrip


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-09-2015, 14:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
MrPyrek pisze:
Bednarka a na postoju jak Tobie działa Z1 compact w mirrorlinku ? Są jakieś ograniczenia, czy coś się wykrzacza?

Vesper: mam to samo pytanie do Ciebie z S5 - chodzi ok? Słyszałem różne opinie o Drive Link Samsunga (rozumiem, że to musisz odpalać do ml), ale może pochodziły te opinie ze starszych telefonów.

ps. mówię Wam chłopaki, że spokojnie można usunąć blokadę tak, by mirrorlink działał również w czasie jazdy - cała operacja trwa kilka minut i nie wymaga demontażu stacji - trzeba się tylko dostać pod spód samochodu i odłączyć kabel pomiędzy stacją a hamulcem ręcznym.


To właśnie zamierzam zrobić, tylko jedna rzecz mnie blokuje. Na HTC-eku od jakiegoś czasu mam Andka 5 czyli durnego Lolipopa i od aktualizacji nawet na postoju gadzina nie pokazuje mi mapy przez Mirrorlinka:/


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-09-2015, 15:01 
Offline

Rejestracja: 26-09-2015, 12:58
Posty: 55
VITARARAFAŁA pisze:
To właśnie zamierzam zrobić, tylko jedna rzecz mnie blokuje. Na HTC-eku od jakiegoś czasu mam Andka 5 czyli durnego Lolipopa i od aktualizacji nawet na postoju gadzina nie pokazuje mi mapy przez Mirrorlinka:/


Tu jest opisany podobny problem: https://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-Z3/Z3-Lollipop-update-breaks-Mirrorlink/td-p/957793 i chyba na ostatniej stronie rozwiązanie supportu Sony. Nie wiem jak z HCT.

_________________
Vitara 2015 Premium Allgrip


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-09-2015, 14:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
Szukany specjalista, ale nie na miarę" Usterki" :p

Przeglądając internet w poszukiwaniu navi dla Linuksa( bo takowy jest w stacji Boscha Suzi)
natknąłem się na dosyć ciekawą stronę i całkiem możliwe, że jest na niej rozwiązanie w postaci plików z navi:)
Nie jestem jednak ekspertem więc chwilę mi zajmie zanim to posprawdzam, ale w międzyczasie wysyłam Wam do analizy i eksperymentowania.
Znaleźć można kilka różnych wersji i programów, które są dostosowane ponoć do większości urządzeń.
http://ump.fuw.edu.pl/wiki/Wersje
http://ump.fuw.edu.pl/wiki/Wersje#Navit
http://ump.fuw.edu.pl/wiki/Wersje#7ways
http://ump.fuw.edu.pl/wiki/Viking
http://ump.waw.pl/wszystkie.html
http://www.navit-project.org/?page=download
http://wiki.navit-project.org/index.php ... evelopment
http://en.navikey.org/download.html

Co myślicie? Damy radę z tego wykrzesać rozwiązanie dla naszych Vici?


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-10-2015, 08:36 
Offline

Rejestracja: 21-04-2012, 05:40
Posty: 395
Lokalizacja: WPI
http://oss.bosch-cm.com/suzuki.html

_________________
Pozdrawiam,
MarekC


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-10-2015, 12:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
MarekC pisze:
http://oss.bosch-cm.com/suzuki.html


Czyli korzystając z kodu źródłowego można będzie coś z mapami 7ways zrobić?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2485 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5100 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]