Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 26-04-2024, 13:33

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 06-10-2014, 13:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-12-2012, 21:20
Posty: 11
Witam po dłuższym czasie

Nie grzeje mi kabina, temperatura silnika jest ok, lpg założony na przewodzie do kabiny.
Miałem remont silnika (pęknięta głowica) - być może jest zasyfiona w środku od oleju, albo myślałem czy może przewody są na odwrót podpięte - WE/Wy nagrzewnicy...

Od czego zacząć? czy od razu wymontować nagrzewnicę? Jak tak to gdzie, od której strony to zrobić - tego tematu jeszcze nie przerabiałem... Co proponujecie - idzie zima a w środku rarytasów już teraz nie ma...


Na górę
 Tytuł:
Post: 12-10-2014, 09:50 
Offline

Rejestracja: 29-11-2012, 18:09
Posty: 356
Jeśli przedtem grzało, a po naprawach przestało, to raczej nie winił bym nagrzewnicy.


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-10-2014, 21:30 
Offline

Rejestracja: 26-04-2012, 09:05
Posty: 13
Lokalizacja: Polska
1 sprawdź czy nie jest pominięta nagrzewnica (z silnika na reduktor od lpg i z powrotem na silnik)
2 czy nagrzewnica jest odpowietrzona
3 jak masz podłączony reduktor szeregowo czy równolegle jak szeregowo to na co temperatura idzie pierwsza na reduktor czy na nagrzewnice ( równolegle to źle) sprawdź czy przełącza na gas
4 kup płukankę do układu chłodzenia bo jak głowica pękła to morze być tam syf i szlam, zależy jak pękła, płukankę kup dobrom bo temat przerobiłem z tanimi :|


Ostatnio zmieniony 16-10-2014, 21:31 przez Żubr, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: 16-10-2014, 11:45 
Offline

Rejestracja: 10-11-2008, 18:46
Posty: 54
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Miałem podobną sytuację jak Twoja. Moja 1,9 DDiS przestała grzać z dnia na dzień. Grzała tylko przy wysokich obrotach silnika. Okazało się, że chłodnica była zapchana w 80 % i trzeba było ją wymienić !!!


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-10-2014, 18:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-09-2010, 06:24
Posty: 125
Zanim dobierzesz sie do nagrzewnicy to ja sprawdz. Podłącz do węża zasilajacego nagrzewnice wąż z woda ( jak np.podlewa sie ogródki,trawniki itd ) odłacz przewód wychodzący z nagrzwnicy i sprawdz przepustowość . Zobaczysz jak woda leci,czy słabo,czy brud wylatuje z niej... Jesli zapchana tylko jakims (szlamem) to woda pod cisnieniem powinna przepchac to i wypłukać. A jak słabo leci woda i nie widac brudu to zakamieniona i do wymiany jest


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-10-2014, 22:52 
Offline

Rejestracja: 26-04-2012, 09:05
Posty: 13
Lokalizacja: Polska
boss-24 pisze:
Zanim dobierzesz sie do nagrzewnicy to ja sprawdz. Podłącz do węża zasilajacego nagrzewnice wąż z woda ( jak np.podlewa sie ogródki,trawniki itd ) odłacz przewód wychodzący z nagrzwnicy i sprawdz przepustowość . Zobaczysz jak woda leci,czy słabo,czy brud wylatuje z niej... Jesli zapchana tylko jakims (szlamem) to woda pod cisnieniem powinna przepchac to i wypłukać. A jak słabo leci woda i nie widac brudu to zakamieniona i do wymiany jest


dobrze goda po lejta mu


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]