Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 09:53

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 11-09-2014, 17:07 
Offline

Rejestracja: 24-01-2014, 18:08
Posty: 3
Witam. Od kilku dni mam problem z błędami p0133 i p0171 w mojej GV II 2.0 lpg 140KM 2006 rok. Proszę o pomoc czy ktoś spotkał się z takimi problemami?? Oprócz wyskakujących błędów strasznie rośnie spalanie z 12 na 15 litr lpg/100 oraz delikatnie szarpie i jest mułowate. To samo dzieje sie na benzynie. silnik dostaje uboga w tlen mieszanke wiec paliwo nie ma jak sie spalic.

Kilka słów o aucie. Kupiłem GV w styczniu tego roku przy przebiegu 114 000. Jeszcze przed zalozeniem lpg wyskoczyl błąd wydajnosc katalizatora ponizej progu. Zamontowanie tulejek na sondy zalatwilo problem. Teraz na lpg zrobilem 20 000 i w miedzy czasie zostały sprawdzone luzy zaworowe (wszystko w granicach normy). 2 miesiace temu zostało wymienione sprzegło i po złożeniu wszystkiego do kupy powstała nieszczelnosc w wydechu przed i za katalizatorem. ale do tej pory nic sie nie działo złego. Czytajac na forach radzą zeby zlikwidowac nieszczelnosci wiec czekam na pierscienie uszczelniajace.

Czy moze to byc problemem czy jest inny powod.

Prosze o pomoc


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-09-2014, 17:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01-11-2010, 19:08
Posty: 639
Lokalizacja: Wisła
Masz błąd sondy lambda i ubogiej mieszanki,przy czym drugi błąd może być spowodowany wystąpieniem pierwszego...Do sondy przed katem nie stosowałbym tulejki,gdyż ona ma wpływ na spalanie i skład mieszanki...

_________________
GV I 04 2,5 V6 A/T-była i znowu jest, wielki powrót :takjest:


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-09-2014, 20:33 
Offline

Rejestracja: 24-01-2014, 18:08
Posty: 3
leniwiec pisze:
Masz błąd sondy lambda i ubogiej mieszanki,przy czym drugi błąd może być spowodowany wystąpieniem pierwszego...Do sondy przed katem nie stosowałbym tulejki,gdyż ona ma wpływ na spalanie i skład mieszanki...


Tak wiem o tym bardzo dobrze ale tylko z tulejka nie było błedu katalizatora. Teraz mam tulejke tylko na 2 sondzie, która została wymieniona na nową oryginalną Denso (dawała napiecie 1,25 V wiec mogła zakłocac 1 sonde). Błędu kata nie ma ale jest ubogiej mieszanki. Wątpię zeby powodem tego była nieszczelność wydechu (rozumiem ze do sond dostaje sie lewe powietrze) ale ta nieszczelnosc jest od 2 miesiecy a bład od tygodnia. Jaki moze być jeszcze powod tych błędów. Na innych forach nie mozna znaleźć konkretnej odpowiedzi ;(


Na górę
 Tytuł:
Post: 12-09-2014, 06:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01-11-2010, 19:08
Posty: 639
Lokalizacja: Wisła
Jeszcze jedno pytanie,jaką masz listwę wtryskową ?

_________________
GV I 04 2,5 V6 A/T-była i znowu jest, wielki powrót :takjest:


Na górę
 Tytuł:
Post: 12-09-2014, 15:54 
Offline

Rejestracja: 24-01-2014, 18:08
Posty: 3
leniwiec pisze:
Jeszcze jedno pytanie,jaką masz listwę wtryskową ?


Wtryskiwacze LPG OMVL Super Light Rail


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]