Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 26-04-2024, 23:00

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 25-02-2014, 16:19 
Offline

Rejestracja: 19-06-2013, 12:23
Posty: 1
Witam Wszystkich!

Od ok pół roku jestem szczęśliwym posiadaczem Suzuki GVII z 2006r i dzisiaj napotkałem na pewien problem...Mianowicie po umyciu auta i włączeniu silnika radio przestało przekazywać dźwięk na głośniki. Samo urządzenie pracuje, stacje które były w pamięci nadal tam są, działa podświetlenie i sterowanie z kierownicy, ale mimo zwiększania głośności nie ma żadnego dźwięku. Poza tym zniknęło charakterystyczne "pikanie", które występowało podczas wciskania przycisków na kierownicy. Czy ktoś z Was napotkał na podobny problem albo ma jakieś sugestie? Będę wdzięczny za podpowiedzi.


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-02-2014, 15:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-02-2009, 19:18
Posty: 56
Lokalizacja: Chicago
Radio zwykle sie blokuje jak na ktoryms z wyjsc na glosniki pojawia sie zwarcie. Moze ktorys glosnik dostal wode?


Na górę
 Tytuł:
Post: 02-03-2014, 09:09 
Offline

Rejestracja: 18-01-2008, 11:11
Posty: 48
Na 100% kabelek z głośnika odleciał


Na górę
 Tytuł:
Post: 02-03-2014, 17:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-02-2009, 19:18
Posty: 56
Lokalizacja: Chicago
Jesli to rzeczywiscie glosnik to mozna to zdiagnozowac na dwa sposoby:
1. Wyjac radio i cicac po kolei kabelki do glosnikow i za kazdym razem wlaczac radio. Za ktoryms razem radio powinno zagrac.
2. Zdjac panele ze wszystkich drzwi, odpiac wszystkie glosniki, wlaczy radio i podlaczac glosniki. Jesli zagra po pierwszym - podlaczac nastepny. Jesli glosnik powoduje zwarcie to po podlaczeniu tego zepsutego radio sie wyciszy.

ewentualnie radio p prostu padlo. U mnie na przyklad padl AM (wiem, kto tego jeszczde slucha, ale tutaj w Chicago polskie tacje sa tylko na AM i czasem chcialo sie cos posluchac po Polsku.)


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-02-2015, 12:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26-12-2008, 16:17
Posty: 9
Lokalizacja: Zabrze
witam,
również mam problem w GVII z 2006 z radiem.
jak auto jest zimne (czyli nie było odpalane z jeden dzień), nie działają tez głośniki, ale samo radio działa.
po przejechaniu kilku kilometrów (jak się zagrzeje) i lekkim uderzeniu na wysokości przycisku świateł awaryjnych głos powraca.
też szukać zwarcia na głośnikach?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]