Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 27-04-2024, 06:18

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 04-01-2013, 06:38 
Offline

Rejestracja: 26-11-2007, 07:01
Posty: 47
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pewnie większość użytkowników Suzuki SX4 ma oryginalnie zamontowany moduł skandynawski włączający światła mijania.
Zastanawiam się, czy można go użyć do załączania świateł dziennych LED.
Może ktoś z forumowiczów już to zrobił?
Może jakaś porada, schemat ?


Na górę
Post: 04-01-2013, 13:45 
Offline

Rejestracja: 31-05-2007, 12:42
Posty: 107
Lokalizacja: Toruń
Rafcio pisze:
Pewnie większość użytkowników Suzuki SX4 ma oryginalnie zamontowany moduł skandynawski włączający światła mijania.
Zastanawiam się, czy można go użyć do załączania świateł dziennych LED.


Kupowałem autko pod koniec 2011 r., kiedy światła dzienne stały się (cyt. za Wikipedią):
Cytuj:
Od 7 lutego 2011 roku zgodnie z Dyrektywą 2008/89/WE wszystkie nowe modele pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony sprzedawane na terenie Unii Europejskiej będą obowiązkowo wyposażone w światła do jazdy dziennej. Oznacza to, że obowiązek ten nie dotyczy wszystkich nowych samochodów, ale wyłącznie nowych modeli, które uzyskają homologację po tej dacie. Pozostałe produkowane dotąd modele samochodów nie muszą być wyposażone w światła do jazdy dziennej
obowiązkowe, ale nie do końca.
Suzuki Motor wkurzyło mnie brakiem DL, ale co robić.
Analiza kosztów - porządne LED-y Philipsa czy Osrama to koszt ca. 400 PLN + montaż (a w aucie na gwarancji nie chcę sam grzebać), skłoniła mnie do pozostania przy H4 Osram NB+ z wymianą zarówek ca. co rok za 50 PLN ...

_________________
Jacek

była Vitara 2.0 V6 Long
jest SX4 1.6 4WD
miał być S-Cross 1.4 4WD, ale nie ma i chyba nie będzie, bo jest Captur 1.2 Tce


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-01-2013, 16:19 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Ja kupowałem w 2007 i przepis już był zapowiadany, ale ASO nie chciało mi doposażyć samochodu za dopłatą w ten system.
SMP nawet odpowiedziało mi, że sprowadzane wtedy do Polski SX4 nie miały takiej opcji, a to niby była kwestia wyposażenia fabrycznego.
Powiedzieli, że rozważą wprowadzenie modułu do sprzedawanych nowych aut po wejściu ustawy :roll:

Więc na początek zmieniłem fabryczne Osramy na lepsze żarówki (+50%), które przepaliły się (jedna) po 7 miesiącach. Zmieniłem ją i druga padła po 2 miesiącach.
Kupiłem drugi komplet i ... leży w garażu, a założone z powrotem Osramy przetrwały do dziś.


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-01-2013, 16:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-01-2011, 07:15
Posty: 69
Lokalizacja: POMORSKIE
Temat jest tutaj opisany

viewtopic.php?t=6203&postdays=0&postorder=asc&start=50

w skrócie: moduł odłączyłem, zastępując wtyczkę od modułu - wtyczką od aut z przed liftu (zworka). W każdej chwili mogę wrócić do starego ukałdu (brak utraty gwarancji )
A dzienne (moje PHILIPS) mają swoją kontrolkę, która sama zapala ledy po uruchomieniu silnika, ledy gasną po włączeniu pozycji.

Jakby ktoś się nudził to można zamontować czujnik zmierzchu, przekaźniki i powrót do świateł mijania odbyłby się samoczynnie (samoczynne przełączenie na moduł oryginalny)


Na górę
Post: 02-03-2016, 06:39 
Offline

Rejestracja: 28-02-2016, 13:10
Posty: 1
Suzuki: Sx4
Witam. Jestem posiadaczem samochodu Suzuki SX4. W samochodzie zamontowany był moduł skandynawski. Założyłem światła do jazdy dziennej sam. Podjechałem do Auto Clubu w Szczecinie . Zapłaciłem 120 zł . Jest podłączone światło . Warto zapłacić i człowiek się nie martwi.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]