Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 25-04-2024, 18:03

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 14-06-2015, 16:33 
Offline

Rejestracja: 14-06-2015, 16:13
Posty: 10
Witam, jestem nowy. Proszę o pomoc, mam Suzuki Grand Vitarę 2003r 2.0 benz. Od pewnego czasu coś się dzieje tj. Samochód pali bez problemu na zimnym silniku, w trasie też jest ok, ale po rozgrzaniu i jeździe w terenie jak sie nagrzeje to traci obroty, szarpie, strzela w kolektor i w końcu zgaśnie i nie chce odpalić. Jak ostygnie to odpala bez usterki jakby nie było problemu, chodzi równo, a komputer nie pokazuje błedu. Wymieniłem czujnik położenia wału korbowego, który jest za kołem zamachowy, więc trzeba było wyciągać skrzynie i nic nie pomogło jest jeszcze czujnik położenia wałka rozrządu też go dzisiaj wymieniłem ale jeszcze nie wiem czy to coś pomoże bo nie miałem czasu go przetestować. Może coś doradzicie co może być przyczyną usterki? Już brak mi pomysłów, a wszystkie wymiany są kosztowne.


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-06-2015, 11:59 
Offline

Rejestracja: 24-08-2013, 18:37
Posty: 66
Lokalizacja: Zielona Góra
Próbowałeś od najprostszych sposobów? Świece, cewki zapłonowe?
Jakie masz świece? Irydowe czy elektrodowe?


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-06-2015, 13:35 
Offline

Rejestracja: 14-06-2015, 16:13
Posty: 10
Nie próbowałem, na razie wyminiłem czujnik położenia wału korbowego i wałka rozrządu jak to drugie nie pomoże to radzą mi jeszcze spróbować wymienić czujnik temperatury silnika, jak to nie pomoże to będę próbował z świecami itd. Myślałem, że ktoś miał już podobny problem. Najgorsze jest to, że jak się podłooczy pod komputer to nic nie pokazuj, wszystko jest ok i trzeba szukać po omacku.


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-06-2015, 18:35 
Offline

Rejestracja: 22-07-2011, 19:19
Posty: 207
Sprawdz może przewody w tej wiązce które idą do cewek ,może tam cos się dzieje.Kiedys w krótkiej przewód się upitolił i tez szrpał gasł i nieodpalał i tak na zmianę .Elektronik wygrzebał ten przewód i [potem było ok.


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-06-2015, 18:35 
Offline

Rejestracja: 24-06-2015, 18:17
Posty: 5
Lokalizacja: sport,motoryzacja
ja mam kolego ten sam problem ,dzieje mi się to raz na jakiś czas , jak się bardzo zagrzeje to są podobne objawy i mechanik mi powiedział żeby odłączyć czujnik temperatury jak się zacznie to dziać i jak ci auto po odłączeniu czujnika odpali to znaczy że czujnik jest do wymiany ;)


Na górę
 Tytuł:
Post: 20-07-2015, 12:51 
Offline

Rejestracja: 14-06-2015, 16:13
Posty: 10
Witam, nie było mnie bo byłem na urlopie, u mnie prawdopodobnie przyczyną był czujnik położenia wałka rozrządu, został mi czujnik położenia wału korbowego jak by ktoś chciał to mogę po kosztach oddać.


Na górę
 Tytuł:
Post: 20-07-2015, 12:54 
Offline

Rejestracja: 18-07-2015, 16:39
Posty: 13
Miałem podobny problem jak miałem Golfa i okazało się że to był czujnik halla, ale nie wiem czy takie coś występuję w twoim aucie.
Pozdrawiam
M.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]