Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 25-04-2024, 12:25

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 23-04-2015, 07:43 
Offline

Rejestracja: 23-04-2015, 07:12
Posty: 10
Witam,

Wczoraj stałem się posiadaczem Grand Vitary 2002, 2.0 hdi + automat. Mam na początek kilka pytań:

1. Czy jakaś dobra dusza mogłaby udostępnić lub przesłać instrukcję użytkownika, i lub, serwisową w języku polskim lub angielskim? Do swojej dostałem po niemiecku niestety :(

2. Wskaźnik paliwa - jak w tym modelu wskazuje, w miarę dobrze czy są jakieś rozjazdy? Czy jest na desce kontrolka rezerwy czy tylko wskaznik?

3. Wskaźnik temperatury - w trasie wskazowka wychylila sie mniej wiecej do 1/3 calego zakresu, w tym modelu powinna stac pionowo na nagrzanym silniku czy tak jak mam?

4. Wydaje mi sie ze mam troche spore cisnienie w zbiorniczku wyrównawczym, po nocy jak odkrecilem korek to trochę wywalil plynu. Moze to tylko uszkodzony korek? Nie powinno sie cisnienie wyrownac przez ten krotki wezyk co wystaje z boku i jest otwarty? Poziom plynu po zrobieniu wczoraj niecalych 200km sie nie zmienil.

5. Cieknie mi trochę maglownica, polecicie jakis ogarniety warsztat do tego w Szczecinie?

6. Gdzie polecacie serwisowac w Szczecinie takie auto? Wyczytalem na forum ze aso suzuki slabe jest.

7. Skrzynia automatyczna chodzi bezproblemowo, powinienem wymieniać w niej olej razem z reszta standardowych plynow po zakupie?

Na razie to tyle. Dziękuję serdecznie za pomoc.


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-05-2015, 21:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06-04-2011, 15:00
Posty: 436
Lokalizacja: podkarpacie
2. można dojeżdzać do samego czerwonego ale lepiej nie ryzykować , rezerwy kontrolki nie ma.
3. tak pokazuje na 1/3 wzkażnika ja nawet wymieniałem termostat i nic nie dało ( są o wyższej temp. ale nie zakładałem).
4. nie powinno wywalić chyba że za dużo masz nalane???
5. maglownica to standard wy tych modelach. luz też masz nie?
6. serwis hm , jak się coś psuję to się naprawia, przy starszym aucie chcąc serwisować trzeba by połowe wymieniać. to jest silnik peugeota także każdy poradzi.
7.dobrze byłoby wymienić bo nigdy nie wiadomo kiedy był naprawdę wymieniany. nie jest drogi 35zł/l


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-05-2015, 07:26 
Offline

Rejestracja: 23-04-2015, 07:12
Posty: 10
sewmustaf pisze:
4. nie powinno wywalić chyba że za dużo masz nalane???
5. maglownica to standard wy tych modelach. luz też masz nie?


Dzięki za odpowiedź.

ad 4. Płynu mam trochę ponad minimum, ale przestało już wywalać, prawdopodobnie korek był zastany na tej sprężynie, jak go odkręciłem i palcami rozruszałem to od tego czasu juz objawu nie ma.

ad 5. Dokładnie tak, na jednej stronie jest już lekki luz. Pewnie niecały 1000zł trzeba będzie włożyć w wymianę i regenerację?

Wiem że jest mało vitarek z automacie, z hdi, ale na razie najbardziej jestem rozczarowany spalaniem, przed zakupem czytałem o 7-7.5l w trasie a u mnie wychodzi między 9 a 10 (przy jezdzie 90-110km/h). Nie wiem czy ma znaczenie ze poprzedni właściciel założył opony 225/70 R16, fabrycznie powinny być o profilu 60.

Pozdrawiam.


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-05-2015, 19:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-12-2010, 19:35
Posty: 539
Lokalizacja: Nowy Sącz
Suzuki: SX4 1.6 120KM
maglownicy bym nie ruszał.... sprawdz drążki kierownicze i gałki....


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]