Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 25-04-2024, 00:17

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 22-04-2015, 06:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-01-2015, 20:19
Posty: 228
Lokalizacja: śląsk
Witam,

co może być przyczyną brzęczenia pod maską - wydaje mi się, ze od strony pasażera.
Coś jakby drga/rzęźi. Słychać to dopiero po przejechaniu około 10-15km a wiec coś się musi nagrzeć i najgłośniej jest miedzy 60-90km/h (obroty w granicach 2000-2200). Wydaje mi się, że to skrzynia (mam automat) - olej się rozgrzeje i słychać te dzwięki.
Wydaje mi się ze głośniej to słychać przyspieszając ale po puszczeniu gazu dźwięk jest nadal słyszalny. Na postoju przy wkręcaniu silnika w obroty nie słychać nic (rozrząd wymieniony).

Przebieg auta 60 000km , zrobiony tylko na krótkich odcinkach,
2,0 benzyna,
Olej w skrzyni nie wymieniany, biegi przerzucają się idelanie.
Rocznik 2007.

Miał ktoś coś podobnego?


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-06-2015, 20:56 
Offline

Rejestracja: 08-05-2015, 20:53
Posty: 7
Lokalizacja: B.P.
Uciu rozwiązałeś ten problem???
Mam coś podobnego w swojej GV. U mnie drgania są słyszalne przy prędkości 55-60km/h w zakresie obrotów 1600-1700. Dźwięki i drgania nie dochodzą jednak spod maski, są identyczne z odczuciem jazdy po malowanych na drodze krótkich, wypukłych linii, wyznaczających pas ruchu.Przy okazji wymiany olejów zleciłem przejrzenie pod tym kątem auta.Fachowcy z Suzuki stwierdzili ze wszystko jest ok-nie ma żadnych luzów i nic nie powinno drgać.
Może tak to ma być...
Mam pytanko do posiadaczy GV II 2.0 w automacie- może ktoś miał podobne objawy???


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-06-2015, 21:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-01-2015, 20:19
Posty: 228
Lokalizacja: śląsk
U mnie niestety dalej coś drga ;-/ Tzn jedną rzecz zrobię to za chwile drga coś innego. Za pierwszym razem była luźna kostka w desce rozdzielczej, Teraz słychać coś znowu, ale już z pod maski:-/ Ogólnie mój silnik - może tak ma być??? - powoduje duże drgania. Jak na przykład stoję na światłach i mam włożony tel do uchwytu na szybie to on cały drży. Podobnie obraz w lusterku/lusterko wsteczne. Na wolnych obrotach czasem też cały wydech drży. Myślałem, że mam za niskie wolne obroty ale ponoć jest wszystko ok.

Jutro jadę do innego mechanika by to posprawdzał - moze coś mu się uda znaleźć.

Sprawdź prosze czy masz dodatkowo coś takiego: na rozgrzanym aucie po przejechaniu kilku/kilkunastu km posłuchaj czy po wciśnięciu i puszczeniu gazu słyszysz jakiś odgłos. U mnie słychać delikatne uderzenie, tak jakby coś się rozłanczalo, uderzało w coś - tak jakby puszczał jakiś elektromagnes, Ważne by prędkość była ponad 40km/k. Wciskasz gaz, puszczasz i czy jest jakiś dźwięk uderzenia. Na zimnym aucie nic takiego nie słychać.

Takei coś mnie jeszcze niepokoi tym bardziej, że za miesiąc muszę zrobić autem 3-4kkm...

Dzięki


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 28 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]