Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-04-2024, 09:02

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Post: 28-03-2015, 08:19 
Offline

Rejestracja: 03-09-2013, 17:33
Posty: 33
Witam po sporej przerwie. Posiadam od nowości Suzuki GV z 2008r z wspaniałym motorem 1.9 DDIS....
Aktualnie przejechane 112tys km i problemów jako takich z nią nie było w zasadzie dwa... wymiana uszczelniacza od strony sprzęgła oraz wymiana czujnika położenia wału. Auto potrafiło przejechać 200km bez problemu a jak mu się odwidziało gasł po rozgrzaniu i tyle z jazdy. Diagnoza czujnik. Było to w tamtym roku i od wymiany przejechała może 5tys km.
Problem jest następujący i zauważyłem go jakiś czas po wymianie czujnika. Nie wiem czy problem był od wymiany czy jakiś czas później się pojawił bo to żoony auto a nic mi nie mówiła że coś nie tak.Mianowicie, rano zapalam auto bez najmnijeszych problemów czy to +10 czy -10. Temp.silnika praktycznie 1km jazdy jest idealna. Do pracy mam 25km i problem pojawia się po odstawieniu auta na 4-8h. Czasami muszę gdzieś podjechać po 4h czasami odpalam ją jak wracam do domu i tu jest zonk. Silnik kręci i auto nie zapala od tz.strzała tylko chwilkę kreci potelepie i chodzi OK. Przy okazji puszcza kłąb białego dymu. Ta zima była dosyć łagodna ale było kilka razy -10 tak po 16 i wtedy te zapalanie jest łatwiejsze i nie telepie nim tak. Im cieplej na zewnątrz tak jak np.wczoraj +15st musiałem dłużej kręcić no i sporo tego dymu.
DPF jest, 40% zapchany według ASO. Diagnostyka silnika nic nie wykazała. Check gaśnie.Nie ma problemu z mocą,wkręcaniem się czy innymi zjawiskami. Może ktoś miał podobny problem i wie od czego zacząć? jest to dosyć uciążliwe nie wiem jak będzie w dni ponad 20st. Przed wymianą czujnika nie zaobserwowałem takich wybryków.
Fajnie jakby ktoś z tym się spotkał...


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-03-2015, 08:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04-02-2012, 00:27
Posty: 145
Lokalizacja: Norwegia
Suzuki: GVII,Jimny
Prawdopodobnie zapowietrza sie uklad paliwowy sprawdź wszystkie złącza węży przy silniku wlacznie z filtrem.

_________________
GVII 2,0,Jimny1,3


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-03-2015, 19:57 
Offline

Rejestracja: 03-09-2013, 17:33
Posty: 33
Nie widać aby gdzieś coś ciekło. Biały dym wskazuje na wczesny zapłon. Wydaje mi się ale to tylko wydaje że przy zapowietrzaniu się, miałbym problemy z uruchomieniem nawet zimnego motoru. Podpompowanie pompką ręczną nic nie daje, dlatego nie biore pod uwagę tego. W yanmarze tylko że to zwykły diesel,jak nie podgrzeje świecy płomieniowej lub za słabo to zrobię to też z wydechu idzie biały dym. Czyli paliwo dostaje . Obstawiam coś z elektroniki silnika.Fajnie jakby ktoś jeszcze podpowiedź rzucił.


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-03-2015, 08:05 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3903
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
U mnie jest podobnie od zawsze w zasadzie. Dymu nie zaobserwowałem, ale opis nierównej pracy po podobnym czasie od wyłączenia jest wyjątkowo znajomy.

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-06-2015, 06:13 
Offline

Rejestracja: 03-09-2013, 17:33
Posty: 33
Witam! Panowie ratunku. Vitara po miesiącu bezruchu została odpalona wszystko fajnie książkowo. Po 25/30km ponownym zapaleniu i powrocie do domu w lusterku widać dym w kolorach tęczy. Od delikatnego niebieskiego po szary a na końcu czarny. Kontrolki od DPF i wtrysku nie zapalają się czyli teoretycznie oki. Auto zostało przegonione przez 2-3km na obr około 3tys i dymienie ustąpiło. Czasami na niedogrzanym silniku przy maks wciśniętym gazie puścił bąka czarnego ale zaraz ustępowało. Spokój z szarym dymem trwał 3dni czyli około 100km. Wczoraj przy rozpędzaniu z tyłu nic nie było widać. Vitara dymiła jak Rudy 102 na wojnie.
Problem z paleniem jak pisąłem nadal występuje chociaż jakby mniej. Przebieg jaki ma to 113tys km czy możliwe jest aby wtryski już kończyły swój żywot? Auto ma moc o ile to mocą można nazwać, zbiera się jak formuła Kubicy ogólnie nie ma zastrzeżeń do pracy silnika. Skąd te dymienie? Może ktoś zaobserwował u siebie takie coś? Bo nawet dziki ninja nie wie....


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-06-2015, 20:11 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3903
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
A Ty na 100% masz DPF i mówimy o GV II? Ja nie pamiętam aby moja kiedykolwiek zadymiła...

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-06-2015, 15:53 
Offline

Rejestracja: 03-09-2013, 17:33
Posty: 33
Mam na 100% DPF i mówimy o GV z 2008r:) Moja też nie dymiła do teraz więc na ciebie też kiedyś trafi:D Oby nie:)


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-06-2015, 08:30 
Offline

Rejestracja: 24-02-2011, 22:10
Posty: 167
Lokalizacja: Warszawa
Witam

Ktoś na forum opisywał awarie turbosprężarki , która przed "padnięciem" puszczała biały dym. Ktoś inny pisał o awarii uszczelki pod głowica i dostawaniu się płynu chłodzącego - tez dymiło.
Może warto sprawdzić inne opcje ?

pozdr


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-06-2015, 17:26 
Offline

Rejestracja: 03-09-2013, 17:33
Posty: 33
Więc tak:
od wymiany rozrządu czyli minęło już 40tys km stan płynu bez zmian.
jakby uszczelka siadała bądź siadła to zimny rozruch byłby utrudniony. Płynu nie ubywa.
Olej jest czysty,brak mazi więc woda w oleju odpada.
turbina nie wydaje niepokojących gwizdów puków czy odgłosów hipopotama. Jest sucha bez wycieków.
Stawiam na wtryski, zanim się zabiorę za to muszę poszukać fachowca od wtrysków bo w mojej okolicy są ale nie oddam im nawet ciągnika. GV puszczqa focha w kolorze szarym, jak szary ustepuje to pojawia się tylko przy mocnym wciśnięciu gazu kolor czarny.Kwestia rozruchu. Czasami zanim dojade do pracy muszę kilka razy zgasić auto i zapalić. I czasami jest szary dym po 2gim rozruchu czasami po 3cim czasami wcale dopiero na powrocie. A co sądzicie o sadzy w filtrze? Stan oleju jest OKI nie przybywa nie ubywa. Może to sadza zgromadzona w wydechu


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-06-2015, 07:23 
Offline

Rejestracja: 14-10-2013, 09:06
Posty: 119
Lokalizacja: Kwidzyn
Co do sprawdzenia wtrysków to możesz jechać nawet do "kowala". Ważne żeby miał komputer diagnostyczny. Sprawdź tzw. korektę wtrysku. Chodzi o to, jak bardzo komputer musi korygować każdy z wtryskiwaczy, żeby silnik palił równo na każdy gar. Zapisz sobie te 4 wartości. Jeżeli okaże się że korekty są duże (poczytaj w internecie kiedy uważa się że są za duże) i wtedy będziesz wiedział, czy musisz szukać speca od regeneracji wtryskiwaczy czy szukać innej przyczyny Twojego problemu.

Masz czysty olej? U mnie olej zaraz po wymianie przestaje być czysty (i tak mam w każdym diesel'u).


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-06-2015, 18:11 
Offline

Rejestracja: 03-09-2013, 17:33
Posty: 33
Czysty w sensie bez ropy czy płynu chłodniczego. Czarny też nie jest, jest taki ciemnoczekoladowy. Zobaczymy co z tryskami umówiłem się na poniedziałek.


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-08-2015, 15:51 
Offline

Rejestracja: 03-02-2013, 11:00
Posty: 15
Kolego jak jeszcze mssz ta suzuki grand vitara 1.9 ddis moglbys odpisac co z nia bylo wkoncu nie tak?.Moja ma bardzo podobne objawy.Dymi zwlaszcza rano na bialo szaro ...problemow z odpolaniem nie ma .Troszke moc jej slabnie czasemI te spaliny mocno smierdza.Chmury tez czarne puszcza przy mocnym wdepnieciu I to spore.Dodam ze moja grand vitara 1.9ddis ma wyciety dpf I przebieg 130000km


Na górę
Post: 04-01-2016, 11:20 
Offline

Rejestracja: 02-01-2016, 15:09
Posty: 5
Witam kolegę
mam prośbę o wskazówki rozwiązania problemu który opisywałeś z dymieniem mam te same objawy
proszę o możliwie szybką odpowiedź-Pozdrawiam


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]