Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 20-04-2024, 05:14

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 18-11-2014, 13:17 
Offline

Rejestracja: 07-02-2011, 10:12
Posty: 8
Witam.
GV II 2006 1,9 DDiS.
1. Czy takie objawy jak w temacie, wskazują świece czy może jeszcze coś innego. Pytam ponieważ do salonu mam 100 km i może obejdzie się bez diagnostyki w ASO.
2. Czy jeśli to świece, to czy w tym silniku często dochodzi do urwania świecy w trakcie wykręcania?
3. Prośba o polecenie konkretnego mechanika do tej naprawy w okolicach Przemyśla.

Pozdrawiam licząc na pomocne odpowiedzi :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-11-2014, 17:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2007, 21:03
Posty: 533
Lokalizacja: OTWOCK/WARSZAWA
Zobacz w Daltexie, może pomogą ( wymieniałem u nich silnik w Jimny )
508 320 250 lub 888 458 444
Warsztat jest w Przemyślu


Na górę
 Tytuł:
Post: 20-11-2014, 13:37 
Offline

Rejestracja: 14-10-2013, 09:06
Posty: 119
Lokalizacja: Kwidzyn
Kolego,

kup sobie najtańszy czytnik OBD2 z ELM327 i dowiesz się czemu wyskoczyła"piła".

Podłączasz go albo do laptopa (wersja z kabelkiem), albo w wersji blutooth np do smartfona.

Znając kod błędu można zastanawiać się nad przyczyną i rozwiązaniem.

To jest naprawdę podstawa. Ja nie wyobrażam sobie, żeby nie mieć chociażby podstawowego urządzenia diagnostycznego do swojego samochodu.


Na górę
 Tytuł:
Post: 02-12-2014, 19:29 
Offline

Rejestracja: 07-02-2011, 10:12
Posty: 8
krudnik78 pisze:
Kolego,

kup sobie najtańszy czytnik OBD2 z ELM327 i dowiesz się czemu wyskoczyła"piła".

Podłączasz go albo do laptopa (wersja z kabelkiem), albo w wersji blutooth np do smartfona.

Znając kod błędu można zastanawiać się nad przyczyną i rozwiązaniem.

To jest naprawdę podstawa. Ja nie wyobrażam sobie, żeby nie mieć chociażby podstawowego urządzenia diagnostycznego do swojego samochodu.


A ja sobie wyobrażam :) Przyjeżdżam do fachowca, on robi ja płacę i mam z głowy. Okazało się, że to świeca żarowa już wymienione i autko, pali jak należy.

Pozdrawiam.


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-12-2014, 11:58 
Offline

Rejestracja: 14-10-2013, 09:06
Posty: 119
Lokalizacja: Kwidzyn
Pewnie masz rację, każdy ma inny poziom satysfakcji ale też umiejętności. Ja teraz zainwestowałem w 7 calowy card dvd na androidzie 4.2. Mam wgrany program torque (sparowany z ELM327) i ewentualne błędy oraz inne parametry odczytuję na radyjku. Wcześniej łączyłem się laptopem.

Uważam, że jak się posiada SGV DDiS to trzeba się liczyć albo dużymi wydatkami albo zakasać rękawy i pewne proste tematy (takie jak wymiana świecy) rozwiązywać samemu. Do tego jednak potrzebna jest odpowiednia diagnostyka. Obydwie ścieżki prowadzą do rozwiązania problemu. Każdy musi zdecydować, którą podąży.

Błędnie założyłem, że jak ktoś się pyta na forum to nie oczekuje odpowiedzi typu: pojedź do mechanika, on odczyta błędy, a potem naprawi.


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-12-2014, 22:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2007, 21:03
Posty: 533
Lokalizacja: OTWOCK/WARSZAWA
krudnik78 pisze:
Pewnie masz rację, każdy ma inny poziom satysfakcji ale też umiejętności. Ja teraz zainwestowałem w 7 calowy card dvd na androidzie 4.2. Mam wgrany program torque (sparowany z ELM327) i ewentualne błędy oraz inne parametry odczytuję na radyjku. Wcześniej łączyłem się laptopem.

Uważam, że jak się posiada SGV DDiS to trzeba się liczyć albo dużymi wydatkami albo zakasać rękawy i pewne proste tematy (takie jak wymiana świecy) rozwiązywać samemu. Do tego jednak potrzebna jest odpowiednia diagnostyka. Obydwie ścieżki prowadzą do rozwiązania problemu. Każdy musi zdecydować, którą podąży.

Błędnie założyłem, że jak ktoś się pyta na forum to nie oczekuje odpowiedzi typu: pojedź do mechanika, on odczyta błędy, a potem naprawi.


Niestety te wszystkie ELM i temu podobne, to tylko namiastka oprogramowania i możliwości właściwej weryfikacji usterek. Często jest tak, że nie jesteś w stanie bez właściwego oprogramowania odszukać przyczyny tych błędów..........tutaj trzeba się ukłonić mechanikowi, który to oprogramowanie ma i potrafi to wykorzystać.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]