Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 26-04-2024, 00:05

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 01-03-2013, 10:20 
Offline

Rejestracja: 21-04-2012, 05:40
Posty: 395
Lokalizacja: WPI
nopain pisze:
A ja tam dzisiaj koło tej pandy zakopanej przejechałem swoją ropną gv2. Dwa razy pyknąłem w błoto płytą albo rurami, nie wiem, ale pojechał bez problemu. Błoto i muldy były jak sztorm na Bałtyku, ale bez reduktora, na 1 poszło spokojnie. Przede mną pojechała Kuga, więc więcej wiary trzeba mieć ;)


Najciekawiej może być teraz wzdłuż torów przy przystanku PKP Warszawa Dawidy.
Przybliżone koordynaty wg Google Maps: 52.130748,20.991311
Raz błotna breja zalała mi maskę Suzy. Nie wiedziałem że błotna kałuża zakrywa kilkudziesięcio centymetrowej głębokości dołek ;) :P
W tych dołkach trafiają niespodzianki wrzucane przez miejscowych chłopów, dla "ochrony" pól. A to duży kamień, obok bloczek betonowy, raz widziałem korzenie sporego drzewa..
Inna "ochrona" to oranie rowów na metr głębokich na granicy oranki. Kolega widział Pajero, które nie mogło się z tego uwolnić.

Inne lżejsze miejsca to okolice Hołubcowej na tyłach bazy DHL .. 52.151871,20.998263

No i przy powyższych - totalny lajcik jakim codziennie jeżdżę do pracy: 52.097622,20.99328. Trzeba tylko uważać, na dołki 30..40 cm w koleinach porobionych przez ciągniki czy ciężarówki załadowane materiałmi budowlanymi. W kilku miejscach przybiłem tam nieprzyjemnie podwoziem

_________________
Pozdrawiam,
MarekC


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-03-2013, 10:51 
Offline

Rejestracja: 04-02-2008, 21:54
Posty: 81
Lokalizacja: Piaseczno
"wzdłuż torów przy przystanku PKP Warszawa Dawidy" - rok temu koleiny tam żłobione były przez ciężkie ciężarówki . Byłem też wczoraj z ciekawości na Poloneza :) zrobiłem w tył zwrot. Jaki sens jest pchać się w błotną breję z koleinami wyżłobionymi przez auta o większym niż mój prześwicie ? :) szorować kilkadziesiąt metrów całą szerokością podwozia po błocie? polecam objazd od strony Dawid w stronę Raszyna, potem w Na Skraju do Krakowskiej i w 17 Stycznia :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-03-2013, 13:40 
Offline

Rejestracja: 21-04-2012, 05:40
Posty: 395
Lokalizacja: WPI
Ja też zrobiłem w tył zwrot :-(

_________________
Pozdrawiam,

MarekC


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-03-2013, 08:41 
Offline

Rejestracja: 21-04-2012, 05:40
Posty: 395
Lokalizacja: WPI
Dzisiaj przejechałem. Ze2 obcierki podwozia zaliczone. Bez reduktora, ze zblokowanym dyfrem, na jedynce, czasem stop. Za mną jechał Hyundai Ix35, ale nie wiem czy przejechał. Zatrzymał się mniej więcej w miejscu gdzie przybiłem podwoziem.
Koleiny zacne - na oko nawet głębsze niż 30 cm. Ale są już objazdy przez krzaki..

czy kiedykolwiek ta nasza stolica doczeka się dróg w takiej ilości, by nie stać w godzinych korkach na Puławskiej ?? Mieli budowac trasę N-S, zatrzymali na węźle z S2 "Okęcie". dalej podobno jeszcze grunty nie wykupione..

_________________
Pozdrawiam,

MarekC


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-03-2013, 11:55 
Offline

Rejestracja: 31-05-2012, 11:50
Posty: 49
Lokalizacja: podkrakowska wioska
MarekC pisze:
Dzisiaj przejechałem. Ze2 obcierki podwozia zaliczone. Bez reduktora, ze zblokowanym dyfrem, na jedynce, czasem stop. Za mną jechał Hyundai Ix35, ale nie wiem czy przejechał. Zatrzymał się mniej więcej w miejscu gdzie przybiłem podwoziem.
Koleiny zacne - na oko nawet głębsze niż 30 cm. Ale są już objazdy przez krzaki..


Marek, znaczy sie, ze dzisiaj już spokojnie i na luzie :]
p. :]


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-03-2013, 12:01 
Offline

Rejestracja: 21-04-2012, 05:40
Posty: 395
Lokalizacja: WPI
Nie, z mocno zaciśniętymi "zwieraczami" :] :] :]
Było zamrożone (-2stC).
Masa "części samochodowych" tam lezy. Najczęściej jakieś plastiki z karoserii :|

_________________
Pozdrawiam,

MarekC


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-03-2013, 10:58 
Offline

Rejestracja: 04-02-2008, 21:54
Posty: 81
Lokalizacja: Piaseczno
Parafrazując znany dowcip:
mówi Vitara do Vitary : Poloneza czas zacząć :) :) :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-04-2013, 07:15 
Offline

Rejestracja: 21-04-2012, 05:40
Posty: 395
Lokalizacja: WPI
Na zdjęciu Suza po dzisiejszej przeprawie przez znany mi off-road. Coś ciężkiego musiało tam przejechać, plus woda i ta glinka na polach stworzyła istne bajoro błotno-koleinowe.

Udało się przeczołgać przez to na jedynce, reduktorze, przy smrodku sprzęgła.
Szyby i prawy kierunek czyszczone śniegiem, by cokolwiek było je widać.

Chyba jednak zafunduję sobie lift 3cm na podkładkach


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
Pozdrawiam,

MarekC


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-04-2013, 12:35 
Offline

Rejestracja: 20-02-2013, 18:35
Posty: 141
Jakie to podkładki, napisz coś więcej o nich, czy dedykowane itd


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-04-2013, 15:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-12-2012, 14:10
Posty: 99
Lokalizacja: Przyjaźń
Suzuki: Vitara Long 2.0TD
A szyba przednia nie podrapana?


Na górę
 Tytuł:
Post: 12-04-2013, 06:55 
Offline

Rejestracja: 21-04-2012, 05:40
Posty: 395
Lokalizacja: WPI
Przejechałem 3 razy po cięższym terenie (błotko, miękko) tak, że wydobywałem się na jedynce, reduktorze. Oprócz wydatków na myjni, chyba szykują się kolejny raz jakieś z podwoziem, bo na nierównym znowu postukuje.

Tak się zestanawiam, czy Suzuki wstawiło w GVII reduktor tak dla szpanu/mody ?
Skoro po kilku cięższych przjazdach coś się psuje ??

Ja rozumiem, że nie mam liftu, osłon, że 2 razy źle pojechałem, bo reduktor włączyłem dopiero w błotku, gdy mocy zabrakło. Że musiałem się odklejać, co generuje duże siły.
Ale jesli ta konstrukcja to taki delikates, to może lepiej gdyby nie było reduktora, samochód utknał, ale nie ulegał tak częstym uszkodzeniom.

Nie wiem czy nie wrócić do zwykłego kompakta i wyjeżdżać do roboty nawet te 30 min wcześniej, ale nie zastanawiać się jaka nowa przygotda z GVII mnie czeka ..

_________________
Pozdrawiam,

MarekC


Na górę
 Tytuł:
Post: 12-04-2013, 06:58 
Offline

Rejestracja: 21-04-2012, 05:40
Posty: 395
Lokalizacja: WPI
BARTEK W. pisze:
Jakie to podkładki, napisz coś więcej o nich, czy dedykowane itd


JarekCh na KSP zakładał takie w GVII w Autotraperze pod Łodzią. Jemu się sprawdzają.
Lift o jakieś 3,5 cm - by nie przekroczyć fabrycznego zakresu samopoziomowania świateł.

Kontakt z szefem serwisu Suzuki - wtedy podobbno dobrze zwymiarowali podkładki, by móc instalowac w kolejnych autach. Ale czy robią - nie dzwoniłem jeszcze.

_________________
Pozdrawiam,

MarekC


Na górę
 Tytuł:
Post: 06-11-2014, 07:52 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Wg AutoŚwiata to drugie ;)
http://4x4.auto-swiat.pl/uzywane-suzuki ... v-ow/cfkdp


Na górę
 Tytuł:
Post: 06-11-2014, 10:26 
Offline

Rejestracja: 21-04-2012, 05:40
Posty: 395
Lokalizacja: WPI
W tym artykule można się nauczyć jak pisać dużo i bez konkretów. Pewnie to tekst sponsorowany przez SMP.

_________________
Pozdrawiam,

MarekC


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-11-2014, 20:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-11-2013, 17:09
Posty: 38
Lokalizacja: Szwajcaria
Inny watek przystosowania GV do terenu to dla mnie sprawa lakieru. W mojej rysuje sie od najmniejszej galazki. Proponowano mi niedawno pokrycie lakieru preparatem opartym na nanotechnologi ktory tworzy twarda i hydrofobiczna powloke. Istnieje kilku producentow i daja gwarancje na 2-5 lat zabezpieczenia. Niestety, z tego co wyczytalem, wydaje mi sie ze glowna zaleta tych preparatow jest zabezpieczenie przed brudem. Czy ktorys z forowiczow cos takiego stosowal ?
A moze pokryc samochod folia ? Mam taki dojazd do ulubionej plazy nad rzeczka ktory w miare uplywu lata coraz bardziej zarasta. Az w koncu, pod grozba zdarcia calego lakieru, zmuszony jestem zostawiac auto i isc na piechote ! Do cholery ! Samoshod terenowy powinien moc wjechac w krzaki ! Nie ?

_________________
GV II V6 3.2
Pozdrowienia !


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-11-2014, 20:18 
Offline

Rejestracja: 20-02-2013, 18:35
Posty: 141
To albo szkoda, albo nie szkoda ;) Każdy lakier się po tzw krzaczkach porysuje, no chyba że są to liście. a fakt że lakier w gvII jest delikatnie mówiąc średni. U mnie uszczelki w tylnych drzwiach przetarła lakier w kilku miejscach do podkładu


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-11-2014, 18:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11-01-2011, 22:58
Posty: 301
Lokalizacja: Kielce
Ysio pisze:
... Niestety, z tego co wyczytalem, wydaje mi sie ze glowna zaleta tych preparatow jest zabezpieczenie przed brudem...

Dokładnie. Nie zabezpieczą przed porysowaniem.

Ysio pisze:
A moze pokryc samochod folia ?

Folia bardzo fajnie wygląda, jak jest nowa. Starzeje się szybciej od lakieru a jak się już uszkodzi to jest koszmar. Tylko proszę nie pisać, że zależy od foli i jakości położenia tej foli....Bo nie uwierzę, że taką opinię napisał właściciel samochodu pokrytego folią a jedynie ktoś kto obkleja samochody :) No chyba, że samochód jest cały czas w garażu i używamy go w niedzielę do kościoła to folia zda egzamin.


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-04-2015, 09:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06-04-2011, 15:00
Posty: 436
Lokalizacja: podkarpacie
Ja mam pytanie , podepne się tu bo szukam podkładek do gv2 pod sprężyny , nigdzie nie mogę znaleźć, podpowiedzcie coś, a przód to ewentualnie można uspawac coś.


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-04-2015, 09:54 
Offline

Rejestracja: 22-01-2015, 22:21
Posty: 92
Podpinam kilka linków które pokazują że bliżej jej do terenówki niż bulwarówki ;)
Najważniejsze to przejazdy z uniesionymi kołami, wiadomo że "ala" terenówki i bulwarówki przy tym wysiadają a Vitarka jedzie jak czołg :]
I to mnie właśnie do niej przekonało dlatego jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem 8)
Miłego oglądania

https://www.youtube.com/watch?v=2UEDOb8hyls
https://www.youtube.com/watch?v=LmIrc43bRIg
https://www.youtube.com/watch?v=QoU_bJgJOLI
https://www.youtube.com/watch?v=1l9ABJu0mtg
https://www.youtube.com/watch?v=fPrmqfRcIKY
https://www.youtube.com/watch?v=74WI53OOcAs
https://www.youtube.com/watch?v=Ecdlu0QXYkg
https://www.youtube.com/watch?v=daJH_WoHpeo
https://www.youtube.com/watch?v=WmW6SXrh8Zg


Na górę
 Tytuł:
Post: 13-04-2015, 10:30 
Offline

Rejestracja: 21-04-2012, 05:40
Posty: 395
Lokalizacja: WPI
Mnie linki nie potrzebne, bo na codzień mam i asfalt i off-road (z niezłymi wykrzyżami).
radzi sobie dobrze, ale zawias z przodu to za bardzo delikates, jak na auto z tak sprawnym napędem.

_________________
Pozdrawiam,

MarekC


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]