Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-04-2024, 22:43

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Błąd P 400
Post: 01-09-2014, 11:28 
Offline

Rejestracja: 22-07-2011, 19:19
Posty: 207
Zapalił się check błąd P 400, zaślepiłem EGR czy ten symbol odpowiada za egr?


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-10-2014, 21:45 
Offline

Rejestracja: 26-04-2012, 09:05
Posty: 13
Lokalizacja: Polska
zadając takie pytanie chociaż podałbys silnik model rok :?:


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-10-2014, 14:26 
Offline

Rejestracja: 22-07-2011, 19:19
Posty: 207
grand vitara 2.0 16v 2003r , już po sprawie lepiej nie zaslepiac bo wyswietla błąd.W poprzedniej vitarce z takim samym silnikiem po zaslepieniu nic się nie działo, ale tu chyba komp inny wyczysciłem i podłączyłem jak było i jest ok.


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-10-2014, 18:42 
Offline

Rejestracja: 15-02-2009, 17:17
Posty: 65
Lokalizacja: LJA
Witam
Nie chcę zakładać nowego tematu odnośnie EGR. Ostatnimi czasy moją GV z 2001roku, silnik HDI, przełączyło w tryb awaryjny i nie chce wrócić do stanu normalnego. Świeci się ciągle kontrolka silnika, ale jak podłącze pod Elma to nie pokazuje żadnych błędów tylko w jednym programie wyświetla się że jest jakiś problem z recyrkulacją spalin EGR. Na wszelki wypadek wyczyściłem układ paliwowy bo z nim mam ciągle problem i od niego mi często silnik zapala się, ale nic nie pomogło. Jak były problemy z regulatorem ciśnienia to po ponownym uruchomieniu silnika tryb awaryjny znikał, a tu nic. Jeszcze na dodatek jest taki zamulony że nie idzie pod górkę ruszyć i na wolnych obrotach trzęsie silnikiem i całym samochodem. Do tego EGRu jeszcze nigdy nie zaglądałem, ale chyba nie ma wyjścia i trzeba rozkręcić, tylko jak widzę te śruby na kolektorze, a raczej przypominający ich kształt to sądzę, że bez urywania się nie obędzie.
Czy któryś z kolegów rozbierał to w silniku RHZ, czy dużo z tym roboty i czy można to zaślepić ewentualnie jakoś


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-10-2014, 08:15 
Offline

Rejestracja: 22-07-2011, 19:19
Posty: 207
ja zaslepiłem ale w benzyniaku i błąd wyswietlało,po zresetowaniu przez odpięcie aku nie było nic i znów wyswietlało i cos dziwnego, jak się błąd pojawił to autko szybciej jechało odczułem to na trasie było dużo mocniejsze.w ASO stwierdzili że auto chodzi wtedy na maksymalnych nastawieniach czy jak tam.W każdym bądz razie odkreciłem wyjełem zaslepkę, egr na noc do ropy wyczysciłem i hula aż miło żadnych błędów nie ma


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]