Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 29-03-2024, 12:17

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: 25-08-2014, 10:15 
Offline

Rejestracja: 14-10-2013, 09:06
Posty: 119
Lokalizacja: Kwidzyn
Witam,
Niespodziewanie moje auto przestało odpalać (choć rozrusznik kręci). Najpierw zapalają się wszystkie kontrolki i po kolei gasną (standardowa procedura po włączeniu zapłonu). Po chwili zapala się ESP, a dodatkowo po chwili zaczynają mrugać wszystkie kontrolki od napędów i auto nie odpala (rozrusznik kręci). Po kilku próbach w końcu nie zapala się ESP i kontrolki napędów. Wtedy auto odpala normalnie. O co to chodzi?

Sprawdziłem, że w czasie tych objawów nie można połączyć się interface'm ze sterownikiem komputera (brak komunikacji CAN). Odpiąłem trzy wtyczki od komputera i włączyłem zapłon. Efekt tren sam, czyli po chwili zapala się ESP i mrugają kontrolki od napędów. Wg mnie jest to problem ze sterownikiem (komputerem). Na youtube, ktoś nawet zamieścił filmik ilustrujący ten problem, więc mój przypadek nie jest odosobniony. Czy ktoś rozwiązał ten problem inaczej, jak tylko poprzez wymianę sterownika ECM?


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-08-2014, 18:45 
Offline

Rejestracja: 03-10-2010, 09:33
Posty: 14
Witam
Miałem ten sam objaw ale w wersji rozbudowanej, tzn. silnik nie odpalał wcale. Powód - przetarta wiązka przy silniku - laweta, serwis 350 zł nowa wiązka - podobno błąd konstrukcyjny w tych modelach (wersja serwisu). Sprawdź wiązki w komorze silnika, może znajdziesz sam chociaż będzie to trudne. Powodzenia.


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-08-2014, 13:27 
Offline

Rejestracja: 14-10-2013, 09:06
Posty: 119
Lokalizacja: Kwidzyn
Wielkie dzięki za tę informację. To sprawia, że uwagę należy skupić w zupełnie innym kierunku. Może to nie ma nic wspólnego z ECM. Auto mam u mechanika. On ze swojej strony spróbuje podmienić ECM z innej vitary i jeżeli dalej będzie to samo, to potwierdzi, że problem jest poza ECM. Mam nadzieję, że wkrótce dam znać, co było przyczyną.


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-09-2014, 10:01 
Offline

Rejestracja: 14-10-2013, 09:06
Posty: 119
Lokalizacja: Kwidzyn
Auto cały czas u mechanika. Jednak okazało się, że mój komputer po przełożeniu do drugiej SGV nie dał żadnych oznak życia. Miałem nadzieję, że to tylko przewody. Najprawdopodobniej skończy się na wymianie komputera, ale z tym też będzie problem, bo stary komp w ogóle się nie komunikuje i będzie ciężko z niego odczytać dane potrzebne nowemu sterownikowi. Będę informował co dalej.


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-09-2014, 19:51 
Offline

Rejestracja: 14-10-2013, 09:06
Posty: 119
Lokalizacja: Kwidzyn
Link do filmiku z objawami:
https://www.youtube.com/watch?v=8svavw4lST0

Auto już 3 tygodnie u mechanika i problem nie rozwiązany. Ustaliliśmy jedynie to, że "uwalony" jest sterownik, inaczej komputer ECM. Próby przelutowania komponentów i poprawienia ścieżek się nie powiodły. Zamówiony został "nowy" sterownik. Dam znać o kosztach po odebraniu auta.


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-10-2014, 17:06 
Offline

Rejestracja: 14-10-2013, 09:06
Posty: 119
Lokalizacja: Kwidzyn
W końcu temacik zakończony wymianą komputera. Firma, która to robiła zgrała wszystkie informacje z uszkodzonego sterownika. Wymiana odbyła się na zasadzie plug&play. Nic nie trzeba było dodatkowo programować. Obydwa kluczyki działają, DPF (który mam usunięty) też nie zgłasza problemów. Wg mnie wszystko gra. Całkowity koszt tej operacji 1000PLN netto/brutto.


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-10-2014, 12:32 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
A jaka była przyczyna?


Na górę
 Tytuł:
Post: 06-10-2014, 08:57 
Offline

Rejestracja: 14-10-2013, 09:06
Posty: 119
Lokalizacja: Kwidzyn
Przyczyna? Najogólniej rzecz ujmując: uszkodzona elektronika komputera. Jeździsz sobie jak gdyby nigdy nic i nagle auto po postoju nie chce odpalić. Porównałbym to do uszkodzeń kart graficznych w laptopach, czyli jakiś komponent przestaje kontaktować (czasami za którymś razem auto zapali). Elektronik bawił się z moim sterownikiem ok. trzy tygodnie, nawet udało mu się auto odpalić, ale nie był w stanie zlokalizować mikropęknięcia na płytce (przelutowywał różne komponenty). Stwierdziłem, żeby dał sobie spokój bo tak naprawa jest mało wiarygodna (tym bardziej, że już wcześniej były problemy z chipsetem, który sterował przepustnicą) i zamówiliśmy działający komputer. Mój sterownik, z którym były problemy był made in Hungary 0281012657 z datą 060908.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]