Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-04-2024, 09:33

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 15-08-2014, 15:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-11-2013, 17:09
Posty: 38
Lokalizacja: Szwajcaria
Witam ! Po niedawnych wizytach kun w mojej GV kupilem elektroniczny odstraszacz. Chcialbym go sam zainstalowac. W instrukcji polecaja podlaczenie masy do "terminalu 15" ktory "wedlug norm europejskich znajduje sie i jest oznaczony we wtyczce do podlaczenia radia". Czy oznacza to ze musze przeciagnac kabel do kabiny, wymontowac radjo i grzebac we wtyczce ? Jak tak to ktoredy przeciagnac kabel z pod maski do kabiny ? (Zaznaczam ze silnik V6 jest szczelnie wpasowany i niewiele widac po otwarciu maski !) Czy nie moge znalezc zrodla tego terminalu pod maska ? W tym wypadku gdzie ? Jak go rozpoznac ?

_________________
GV II V6 3.2
Pozdrowienia !


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-08-2014, 08:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11-01-2011, 22:58
Posty: 301
Lokalizacja: Kielce
Ja też miałem wizytę kuny pod maską :( Zżarła mi przewody od instalacji LPG. Ale spsikałem wszystko Motipem przeciw kunom i spokój. A co do podłączenia to nie rozumiem po co ciągnąć się kablami do wtyczki aby mieć masę? Sam napisałeś "polecają". Ja bym podpiął masę jak najbliżej urządzenia aby nie plątać się z kablami.


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-08-2014, 16:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-11-2013, 17:09
Posty: 38
Lokalizacja: Szwajcaria
"Moja" kuna zalatwila mi, prawdopodobnie - bo sprawa jest w trakcie rozpoznania, klimatyzacje. Woda cieknie do kabiny. Co do kabla to chodzi o to zeby urzadzenie dzialalo tylko jak samochod stoi wylaczony. W przeciwnym razie moze dojsc do zaklucen w elektronice auta... a tego wolalbym uniknac templates/subSilver/images/ranks/icon/icon8.gif) Podobno srodki chemiczne sa skuteczne tylko na jakis czas, pozniej kuna moze wrocic.

_________________
GV II V6 3.2
Pozdrowienia !


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-08-2014, 18:45 
Offline

Rejestracja: 29-11-2012, 18:09
Posty: 356
Ysio, to albo zatkała Ci wylot wężyka ze skraplacza albo, oskarżasz ją o typową przypadłość GV II choć to nie jej wina.


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-08-2014, 10:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-11-2013, 17:09
Posty: 38
Lokalizacja: Szwajcaria
Gajowy, co to za przypadlosc ? Wezyk jest OK, sprawdzany i przedmuchiwany 2 razy. Teraz czekam na wizyte w ASO. Maja zdemontowac cala deske rozdzielcza ! Wolalbym tego uniknac wiec jezeli wiesz cos bardziej szczegolowo to chetnie biore !
A odstraszacz tak czy inaczej zamontuje bo mialem szkody juz kilka razy w roznych samochodach: Moje pierwsze pytanie z tego watka jest wiec nadal aktualne...

_________________
GV II V6 3.2
Pozdrowienia !


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-08-2014, 07:11 
Offline

Rejestracja: 29-11-2012, 18:09
Posty: 356
Chodziło mi o przypadłość zatkanego wężyka odprowadzającego skroploną wodę na zewnątrz. No ale jeśli wężyk jest szczelny, to przecież kuna nie weszła Ci do auta i nie przegryzła czegoś w kabinie, bo skraplacz znajduje się właśnie w kabinie.


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-08-2014, 12:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-11-2013, 17:09
Posty: 38
Lokalizacja: Szwajcaria
Moze to i wezyk... Znaczylo by to ze po przedmuchaniu zapycha sie z powrotem bo w skraplaczu sa jakies swinstwa. Z kad te swinstwa ? Teoretycznie woda powinna w nim byc czysciutka po destylacji. Jezeli to przypadlosc GV II to jak temu zaradzic na przyszlosc ? Smochod mam z konca 2010 i nie chcialbym zeby za nowe 3 1/2 roku problem powrocil. Czy mozna np. zalozyc grubszy wezyk ? Moze jakis filtr ? Czy ktos przerabial ten temat ?
Wracajac do odstraszacza to juz jest w drodze od sprzedawcy. Z tego co zrozumialem na innym forum chodzi o to zeby zamontowac mase do terminalu 15 ktory normalnie jest minusowy a wlacza sie, tzn. przechodzi na plus, tylko kiedy samochod jedzie. Wtedy dwa plusy sie neutralizuja i powoduje to wylaczenie urzadzenia. Tylko gdzie ten terminal jest ?

_________________
GV II V6 3.2
Pozdrowienia !


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]