Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 16-04-2024, 17:14

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
Post: 07-03-2012, 19:00 
Offline

Rejestracja: 06-11-2011, 01:01
Posty: 14
Lokalizacja: Warszawa
Stałem ostatnio przed dylematem "gdzie i jak zamocować antenę CB ina stałe". Pomysłów było wiele a jak się okazało jest w Suzuki miejsce wręcz do tego stworzone :)
Żaden kabelek nie krząta sie po dachu, wszystko jest w relingu :) Jakby ktoś był zainteresowany instrukcja jak to zrobić, chętnie pomogę :)

Obrazek


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-03-2012, 21:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01-03-2012, 20:42
Posty: 391
Lokalizacja: Hajnówka
Bardzo ciekawy pomysł, mógłbyś podać wiecej szczegółów montażu i więcej zdjeć oraz zdjęcie całego auta z wiekszej odległości tak żeby można było zobaczyć jak antena prezentuje się na Vitarze


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-03-2012, 08:14 
Offline

Rejestracja: 06-11-2011, 01:01
Posty: 14
Lokalizacja: Warszawa
Zdjęty reling (5 śrób i 2 zatrzaski maskownic na końcach):
Obrazek

Obrazek

Następnie potrzebujemy podkładke (38mm średnicy):
Obrazek

Jeszcze prostokątna blaszka od spodu:
Obrazek

i montujemy:
Obrazek

Z daleka wygląda to mniej więcej tak:
Obrazek


Oczywiście musimy wtedy zrezygnować z jednej śruby mocującej reling.
Należy także kupić odpowiednią podstawkę do anteny a śrubkę skręcającą całość przerobić tak aby dało się to wszystko skręcić przez otwór po śrubie mocującej reling do dachu. Ja dołożyłem jeszcze dodatkową masę, jakby co ;)


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-03-2012, 09:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-01-2010, 12:54
Posty: 265
Lokalizacja: Polska
Bardzo ciekawy pomysł. Szkoda, że nie pomyślałem o czymś takim zanim założyłem uchwyt. Nie było problemu z wystrojeniem anteny? Jak długą dałeś?


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-03-2012, 20:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01-03-2012, 20:42
Posty: 391
Lokalizacja: Hajnówka
Spoko tylko dlaczego dałes antene z prawej strony?


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-03-2012, 20:47 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-08-2007, 19:54
Posty: 1138
Lokalizacja: 3-miasto
Mcgyver pisze:
Spoko tylko dlaczego dałes antene z prawej strony?

A gdyby dał z lewej, to byłoby lepiej? Jeżeli tak, to dlaczego? Czytając fora cb-radiowców wiadomo, że najlepszym miejscem montażu anteny jest środek dachu, ale w GV nie przebiega tędy reling, a DzejDzej nie chciał chyba wiercić otworu.


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-03-2012, 20:54 
Offline

Rejestracja: 06-11-2011, 01:01
Posty: 14
Lokalizacja: Warszawa
Anteny jeszcze nie stroiłem, ale i tak siła sygnału czy zasięg nie były tu priorytetem, chciałem mieć antenę która nie porysuje mi dachu, wszystkie magnesy jakie miałem rozrywały gumę i zostawiały rdzawy ślad na dachu. Mam taki objaw że słyszę w radiu rozpędzający się silnik podczas jazdy (jak są same szumy), nie wiem czy to problem anteny czy radia, lub gniazda zapalniczki? Antena ma naprawdę dobrą masę i bezpośrednio z relingu i dołożoną kabelkiem pod drugą śrubę mocującą reling.

Antena jest po prawej stronie bo tak łatwiej jest mi przeprowadzi kabel w środku. Nie jest jeszcze schowany pod tapicerką bo za zimno jest na trzaskanie plastików, po prawej mam fotelik więc jak na podłodze leży trochę kabla nie przeszkadza on pasażerowi. Jedyny minus to to że czasem można o jakąś gałązkę przy drodze zahaczyć.

Antena z tego co pamiętam to jakieś ~ 1,2 m


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-03-2012, 21:35 
Offline

Rejestracja: 21-09-2011, 18:58
Posty: 113
Lokalizacja: Płock-Mańkowo
DzejDzej pisze:
Anteny jeszcze nie stroiłem, ale i tak siła sygnału czy zasięg nie były tu priorytetem, chciałem mieć antenę która nie porysuje mi dachu, wszystkie magnesy jakie miałem rozrywały gumę i zostawiały rdzawy ślad na dachu. Mam taki objaw że słyszę w radiu rozpędzający się silnik podczas jazdy (jak są same szumy), nie wiem czy to problem anteny czy radia, lub gniazda zapalniczki? Antena ma naprawdę dobrą masę i bezpośrednio z relingu i dołożoną kabelkiem pod drugą śrubę mocującą reling.

Antena jest po prawej stronie bo tak łatwiej jest mi przeprowadzi kabel w środku. Nie jest jeszcze schowany pod tapicerką bo za zimno jest na trzaskanie plastików, po prawej mam fotelik więc jak na podłodze leży trochę kabla nie przeszkadza on pasażerowi. Jedyny minus to to że czasem można o jakąś gałązkę przy drodze zahaczyć.

Antena z tego co pamiętam to jakieś ~ 1,2 m


Nie jestem pewien czy dobrze zestroisz antenę. Zasada jest taka, że w paśmie 11m antena powinna być po środku, dobrze zmasowana z dachem, który staje się przeciwwagą.

Co do dźwięku słyszanego w radiu. Przypuszczam że to wina radia (jest bez dobrego filtra ANL). Spróbuj podłączyć radio bezpośrednio pod akumulator- nie raz pomaga. Polecam stare dobre UNIDENY/Presidenty/Stabo które posiadają płyty UNIDENA. (nie zbierają syfuz silnika i osprzętu)

Ja mam własnie Stabo XM 3400 i magnesówka Wilsona (dobrze dostrojona ) i na 1W chodzi bez większej różnicy od 4W.


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-03-2012, 23:08 
Offline

Rejestracja: 29-12-2010, 22:52
Posty: 85
Lokalizacja: Chorzów
Cytuj:
Nie jestem pewien czy dobrze zestroisz antenę. Zasada jest taka, że w paśmie 11m antena powinna być po środku, dobrze zmasowana z dachem, który staje się przeciwwagą.


Zestroi. W Mondeo miałem podobnie i radyjko hulało aż miło. To gdzie jest zamontowana antena ma raczej wpływ na zasięg. Gdy jest na środku "pole" ma kształt elipsy a jej najdłuższe krańce pokrywają się z osią pojazdu przód-tył. Jeżeli antena jest z prawej ta oś ulegnie przesunięciu w lewo. I analogicznie antena z tyłu pojazdu - zasięg większy do przodu. Nie wiem czy to przejrzyście opisałem. Informacje z oryginalnej instrukcji Presidenta.

Cytuj:
Mam taki objaw że słyszę w radiu rozpędzający się silnik podczas jazdy (jak są same szumy), nie wiem czy to problem anteny czy radia, lub gniazda zapalniczki?


U mnie dokładnie to samo (silnik benzynowy). Póki co kupiłem filtr przeciwzakłoceniowy ale jeszcze nie montowałem. Radio President Johnny II.


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-03-2012, 12:40 
Offline

Rejestracja: 21-09-2011, 18:58
Posty: 113
Lokalizacja: Płock-Mańkowo
Antena na środku dachu będzie promieniować we wszystkich kierunkach prawie równomiernie z lekkim wskazaniem na przód i tył, więc ze wszystkich stron będzie zbierała fale podobnie. Oczywiście dla nie-radiowca miejsce usytuowania nie jest najważniejsze, bo to co ma usłyszeć to i tak usłyszy. ;)

Ja jednak przede wszystkim skupił bym się nad dobry zestrojeniu. Pokazany montaż nie zawsze daje dobrą masę i zaczyna być problem z SWRem. Zły SWR może obniżyć zasięg a nawet uszkodzić radio.

Co do filtra, o którym pisze Daro_72, niestety na wiele się nie zda. Jak radio zbiera syf z instalacji może jedynie pomóc podłączenie radia bezpośrednio pod AKU.


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-03-2012, 13:29 
JA kupiłem CB lafayette venus - całość schowałem z przodu pod nogami pasażera. do tego mam antene sirio 3w1 - zamontowałem w miejsce starej anteny, ze strojeniem nie było kłopotu. polecam takie rozwiązanie.


Na górę
   
 Tytuł: antena cb
Post: 16-05-2013, 09:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26-01-2011, 21:23
Posty: 7
Lokalizacja: Wrocław
Witam!
Czy ktoś próbował zamontować antenę w taki sposób, (kolega który to zrobił nie odpowiada). Czy udało się zestroić, czy reling się nie odkształca, czy konieczna jest dodatkowa masa, jeśli tak to w jaki sposób - skutecznie? Chciałbym tak zamontować Sirio Turbo 2000. Zależy mi na opinii tych którzy tak mają, nie na rozważaniach teoretycznych...
Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 19-05-2013, 19:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01-03-2012, 20:42
Posty: 391
Lokalizacja: Hajnówka
Ja zrobiłem tak samo i jest super. Nic sie nie odkształca. Potrzebna jest jednak dodatkowa masa, ja podłączyłęm ją pod śrube relingu ktora dostała i wszystko śmiga. Polecam taki sposób montażu bardzoi ładnie pasuje do auta, jakby była tam zamontowana fabrycznie


Na górę
 Tytuł: cb
Post: 25-05-2013, 21:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26-01-2011, 21:23
Posty: 7
Lokalizacja: Wrocław
Moglbys zamiescic fotki? Sprawdzales swr? Sorki za polskie znaki.


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-05-2013, 18:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01-03-2012, 20:42
Posty: 391
Lokalizacja: Hajnówka
viewtopic.php?p=79136&highlight=#79136
Prosze bardzo tu są zdjęcia i opis


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-03-2014, 21:23 
Offline

Rejestracja: 14-10-2013, 09:06
Posty: 119
Lokalizacja: Kwidzyn
A ja u siebie zrobiłem tak:

https://www.youtube.com/watch?v=alcyt0RnoYw


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]