Strona Główna Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl
Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów i motocykli marki Suzuki.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zużyty pasek wspomagania/klimy
Autor Wiadomość
Szczupły

Wysłany: 24-10-2007, 07:28   Zużyty pasek wspomagania/klimy

Od jakiegos czasu zaczelo mi cos rzezic w silniku, dzwiek dobiegal tak jakby z walka rozrządu (w sumie pol roku temu przegrzalem silnik i sie niektore elementy przytopily wiec myslalem ze to np uszczelniacze walka). Po konsultacji ze znajomymi (w tym 2 mechanikow) a jeszcze wczesniej wizycie w ASO (kiedys jeszcze dzwieki byly ledwo slyszalne) znajomi potwierdzili moje podejrzenia ze to cos w rozrzadzie, a mechanik z ASO ze to pompa wody. Obejrzal silnik ojciec i zauwazyl ze mam strasznie zniszczony pasek ze wspomagania/klimy wiec go wymienilem i co sie okazalo - dzwieki zniknely a na twarzy zagoscila radosc ze to nie rozrząd :uznanie:

A pasek wygladal tak:

ps. niedlugo wrzuce faq jak go wymienic ;-)

spoono

Wysłany: 24-10-2007, 12:49   

:ok: znowu szacunek :poklon:

hubpla

Wysłany: 12-11-2007, 14:51   

Zbiegiem okoliczności i ja tam niedawno nosa wcisnąłem.Z tą różnicą że u mnie nie ma klimy.Na spotkaniu z Sinusem w Zgierzu też poruszyliśmy temat pasków.Podobnież zużywający się pasek ma pęknięcia na białych napisach z wierzchu.Czy to prawda?Drugie, to podczas jazdy latem przy wysokich temperaturach strasznie mi szumiał.Jak potraktowałem go wodą to cichł.

jasne
Gość
Wysłany: 12-11-2007, 15:07   

może coś z naciągiem nie tak ?
po nagrzaniu sie naciągnął i luźno chodził

ja chciałem podczas ostatniej wizyty u mechanika wymienić pasek klinowy, bo myślałem że po ponad 2 latach (tylko mojej jazdy) przydałoby sie.

ale dowiedziałem sie że nie trzeba, wymienia się go podobie a nawet rzadziej niż pasek rozrządu (ZTCP) no i że jest obecnie założony oryginalny Suzuki i jest w dobrym stanie jedynie troche go podciągneli.

oczywiście ucieszyłem sie bo zostało na :wino: x2

nakubenda
Gość
Wysłany: 12-11-2007, 19:06   Re: Zużyty pasek wspomagania/klimy

Szczupły napisał/a:
Obejrzal silnik ojciec i zauwazyl ze mam strasznie zniszczony pasek ze wspomagania/klimy wiec go wymienilem i co sie okazalo - dzwieki zniknely

Apropo paska, czy jest problem z kupnem tej części? Chodzi mi dokładnie o pasek klimy i wspomagania (pierwszy), bo widzę że u mnie siedzi oryginalny a ten co napędza alternator (drugi) to Gates. Także wnoszę że z pierwszym paskiem mógł być problem skoro ktoś wymienił tylko drugi. Wiecie czy Gates robi te paski??
Pozdrawiam>>>

Szczupły

Wysłany: 13-11-2007, 00:45   

Nie ma problemu, mozesz kupic zarowno oryginal jak i zamiennik. Zamiennik chyba 12zł, oryginal 16 (z tego co pamietam).

hubpla

Wysłany: 14-11-2007, 23:06   

To ja mam jeszcze małe pytanie.Czy warto kupować części z japan cars'u,czy to nie jest trochę jak TKZ w Tesco?

nakubenda
Gość
Wysłany: 15-11-2007, 00:16   

hubpla napisał/a:
To ja mam jeszcze małe pytanie.Czy warto kupować części z japan cars'u,czy to nie jest trochę jak TKZ w Tesco?

W którymś z postów pisałem o JC i tym co sprzedają. Aleee... jak jedziesz do nich i wiesz co chcesz kupić (np. pasek rozrządu Mitsuboshi) to myślę że warto do nich zaglądać. Gorzej jak nie wiesz po co jedziesz to wtedy mogą wcisnąć CI tanią tandetę, bo głównie to mają na stanie.

CO to za skrótowiec TKZ ;/ :?:

Sinus

Wysłany: 15-11-2007, 00:16   

Pasek wspomagania klimy mam firmy Good Year, nawet się zdziwiłem jak kupowałem. JC to dość tanie zamienniki co niestety idzie w parze z jakością. Cały temat sprowadza się do skróconej żywotności ich asortymentu, przy użytkowaniu tej różnicy na ogół wyraźnie nie widać.

Szczupły

Wysłany: 15-11-2007, 10:10   

TKZ - Tesco Korzystny Zakup.

Ja pasek kupilem wlasnie z JC bo akurat nie bylo innego w sklepie. Ale faktycznie czesci maja marnej jakosci - kiedys kupilem pompe wody z JC i chodzila na dziendobry gorzej niz stara oryginalna ktora lekko puszczala wode. Nawet w ASO mnie zrypali mechanicy ze wywalilem oryginalna i wstawilem z JC.

hubpla

Wysłany: 15-11-2007, 11:18   

Dzięki.To już jestem doinformowany.Ogólnie to jak na zakupach,kiedy chcemy coś kupić taniego to kosztem jakości.Chyba że to jakąś uczciwa promocja. :idea:

Odpowiedz do tematu