Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 14:31

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: czujniki TMPS
Post: 29-09-2022, 18:15 
Offline

Rejestracja: 29-09-2022, 17:29
Posty: 3
Suzuki: S4-SCROS
Mam problem z czujnikami w S-Crosie. Kupiłem dodatkowy komplet opon i czujniki do nich no i po pół roku zaczął się problem. Walczę z tym już rok. Myślę że jest jakiś sposób by pokonać ten problem bo nie uśmiecha mi się ciągła jazda do serwisu. Do rzeczy. Otóż na początku było ok, zmieniłem opony z zimowych na letnie (druga para z nowymi czujnikami). Miałem obawy bo trochę poczytałem na ten temat, ale jest ok. Jakby się wczytały. Po pół około roku zaczęły się schody. Nagle zapaliła się kontrolka TPMS. Regulacja ciśnienia, przestawienie opcji comfort na economy i odwrotnie, dopompowanie opon ponad normę, raz pomaga raz nie. Jak kontrolka zgaśnie to ni stąd ni zowąt ponownie się pobudza. Wizyta w serwisie też na długo nie pomogła. Po kilku miesiącach ponownie się pobudziła i już tak jeżdżę kilka tygodni. Wchodzę do samochodu, odpalam i od razu kontrolka. Na wyświetlaczu lewy przód kreska, pozostałe "0". Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów wpadają wartości. Wszystkie prawidłowe ale wszystko dalej miga. Raz się nawet pokłóciłem w serwisie. Musi być jakieś rozwiązanie, bo nie wyobrażam sobie co jakiś czas jeżdzić do serwisu 50 km. Skończyły mi się już pomysły więc może ktoś ma rozwiązanie. z góry dziękuję. Jendrek


Na górę
Post: 29-09-2022, 19:02 
Offline

Rejestracja: 16-07-2019, 20:38
Posty: 138
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: S-Cross 1.0
Problem jest obydwoma kompletami czujników?


Na górę
Post: 30-09-2022, 12:28 
Offline

Rejestracja: 21-09-2021, 10:51
Posty: 237
Suzuki: S-Cross
W trybie comfort wystarczy dobić ciśnienia ponad 2.3 bara we wszystkich kołach.
A to, że po odpaleniu pokazuje 0 to normalne - trzeba parę metrów najpierw przejechać zanim obudzą się czujniki i 'złapią' ciśnienie.


Na górę
Post: 30-09-2022, 15:10 
Offline

Rejestracja: 29-09-2022, 17:29
Posty: 3
Suzuki: S4-SCROS
Jak zmienię opony na zimówki to się okaże. Co do wartości pokazywanych po odpaleniu to się zgadza. Natomiast zastanawiam się czy to normalne, że lewy przód wyświetla kreskę a na pozostałych 0. wg mnie to jest przyczyna pobudzania się od razu alarmu. Zastanawia mnie tylko dlaczego po przejechaniu kilku metrów wskakują wszędzie wartości i są prawidłowe a pobudzony alarm dalej wisi. Wg instrukcji po postoju na wyłączonym zapłonie 20minut jeśli wartości są ok to po ponownym uruchomieniu zapłonu nie powinny się wyświetlać błędy. W moim przypadku tak nie jest. Nawet po przestaniu całej nocy rano tylko po włączeniu zapłonu od razu się pobudza.


Na górę
Post: 30-09-2022, 17:53 
Offline

Rejestracja: 21-09-2021, 10:51
Posty: 237
Suzuki: S-Cross
U mnie też po odpaleniu potrafi jakiś czujnik - wskazywać i alarmu nie budzi.

Jakie wartości pokazuje po przejechaniu tych 200-300 metrów?


Na górę
Post: 02-10-2022, 15:04 
Offline

Rejestracja: 29-09-2022, 17:29
Posty: 3
Suzuki: S4-SCROS
2,3 ale podpompowałem do 2,5 i tak samo bez zmian


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]