Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 20:37

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ] 
Autor Wiadomość
Post: 28-05-2019, 17:07 
Offline

Rejestracja: 18-01-2019, 07:46
Posty: 1
Lokalizacja: Ełk
Suzuki: baleno
Witam,
czy ktoś korzysta z przedłużenia gwarancji w Suzuki(SERVICE CARE 3+2 - PRZEDŁUŻONA GWARANCJA)-UBEZPIECZENIE KOSZTÓW NAPRAW.
Jakie macie opinie na ten temat? Czy ta oferta jest korzystna?

Pozdrawiam


Na górę
Post: 29-05-2019, 09:15 
Offline

Rejestracja: 03-02-2018, 12:05
Posty: 65
Lokalizacja: Radom
Suzuki: Baleno
Podpinam się, jakie koszta przedłużenia gwarancji i czy się faktycznie opłaca?

_________________
Baleno 1.2 DualJet Premium Plus


Na górę
Post: 09-08-2019, 12:49 
Offline

Rejestracja: 27-07-2019, 20:53
Posty: 174
Można wykupić ale nie późnej niż do pół roku po zakupie nowego auta. +2 lata limit 150 000kkm za 1421zł a +2 lata 1569zł bez limitu kilometrów. Wystarczy wujka google zapytać...

_________________
Baleno 1.2 (2019) premium plus
Czerwone są najszybsze... :))


Na górę
Post: 13-08-2019, 14:25 
Offline

Rejestracja: 27-07-2017, 09:07
Posty: 73
Suzuki: Baleno 90KM
Xyloos pisze:
Można wykupić ale nie późnej niż do pół roku po zakupie nowego auta. +2 lata limit 150 000kkm za 1421zł a +2 lata 1569zł bez limitu kilometrów. Wystarczy wujka google zapytać...


"Ja wiem ale czego uczysz..." ( to z chłopaków do wzięcia ) :D
A tak na poważnie to się kolego mylisz. Możesz w każdej chwili wykupić dodatkowe ubezpieczenie nawet do : "Zakup ubezpieczenia w okresie od 24 miesiąca do 32 miesiąca od rozpoczęcia gwarancji producenta" Tylko że stawki są wtedy bardzo wysokie. Im wcześniej wykupisz tym mniej zapłacisz. Jeśli do pół roku od kupna to zapłacisz 1569 zł, a jeśli zdecydujesz się dopiero po 24 miesiącach od zakupu to będzie koszt 2444. Oczywiście mówimy tutaj o dodatkowych dwóch latach. Bo można tez tylko na rok dodatkowo i koszty adekwatnie są niższe.


Na górę
Post: 13-08-2019, 15:41 
Offline

Rejestracja: 27-07-2017, 09:07
Posty: 73
Suzuki: Baleno 90KM
Podtrzymując wątek czy ktoś z was zastanawiał się co obejmuje gwarancja? Może warto sobie przeczytać ? Ja czytałem. Jest tyle wyłączeń w okresie gwarancji, że dla mnie była szkoda kasy na przedłużenie. Na pewno opłacalne to jest ale dla firm bo sobie i tak wszystko wrzucą w koszta. Jakiekolwiek ASO nigdy nie było skłonne do napraw nawet jeśli to wynikało w czasie podstawowej gwarancji. A wręcz przeciwnie, najczęściej trzeba było się z nimi użerać aby z nimi wygrać albo i nie , czego dowodem są tu posty użytkowników. A zdarza się że wciska się klientowi, że coś uległo z winy użytkownika aby zdjąć odpowiedzialność.


Na górę
Post: 29-09-2019, 12:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2019, 08:05
Posty: 64
Lokalizacja: Łódź
Suzuki: Baleno Elegance 1.2
Kupiłem auto w sierpniu tego roku i po miesiącu przedłużyłem gwarancję do 5 lat z ograniczeniem kilometrów. Oczywiście zapoznałem się z gwarancją i jej mnogą, to fakt, ilością wyłączeń, ale nie ma co się oszukiwać, to nie jest praktyka stosowana tylko i wyłącznie przez Suzuki... Niemniej jeśli macie do czynienia ze profesjonalnym ASO, to myślę, że nie powinno być problemu z jakiegokolwiek problemami z udowadnianiem wad fabrycznych. Zawsze pozostaje jeszcze Suzuki Motor Poland, która według mnie, a jeżdżę od kilku lat służbowo Suzuki i problemy "większe" zostawały rozwiązywane, więc krótko mówiąc, sprawuje się bardzo wzorowo. Podejrzewam, że to wynika z prostego faktu, mając na uwadze, że przy mnogości marek i programów lojalnościowych czyt. zawsze można przejść do konkurencji, każda sprawa przechodząca SMP jest rozpatrywana na rzecz klienta. Chyba że ktoś ewidentnie o samochód nie dba...


Na górę
Post: 07-01-2020, 18:58 
Offline

Rejestracja: 12-06-2019, 12:06
Posty: 13
Jak to jest z tą ceną przez pierwsze 6 miesięcy od zarejestrowania? Jak kupowałam, to informowano mnie w rozmowie, że od daty rejestracji (8.07.2019) mam 6 miesięcy na podjęcie decyzji o zakupie przedłużenia gwarancji (ubezpieczenia kosztów napraw) na kolejne 24 miesiące po gwarancji podstawowej z limitem przebiegu 150000 km za cenę 1421 zł. Teraz natomiast dostałam w Salonie informację, że mimo że 6 miesięcy jeszcze nie upłynęło, to cena zmieniła się (aktualna to chyba 1549 zł). Czuję się wprowadzona w błąd, bo przy zakupie informacja w rozmowie była przedstawiana tak, jakby te 1421 zł miało być ceną gwarantowaną przez te 6 miesięcy niezależnie od momentu, w którym decyzję o zakupie podejmę (tj. czy w pierwszym czy w szóstym miesiącu od rejestracji miała być cena 1421 zł), a teraz nikt "nie pamięta" rozmowy i jeśli chcę kupić to do jutra za 1549 zł a potem jeszcze drożej... Czy ktoś był w podobnej sytuacji?


Na górę
Post: 08-01-2020, 08:28 
Offline

Rejestracja: 27-07-2017, 09:07
Posty: 73
Suzuki: Baleno 90KM
Nysia pisze:
Jak to jest z tą ceną przez pierwsze 6 miesięcy od zarejestrowania? Jak kupowałam, to informowano mnie w rozmowie, że od daty rejestracji (8.07.2019) ma zł. m 6 miesięcy na podjęcie decyzji o zakupie przedłużenia gwarancji (ubezpieczenia kosztów napraw) na kolejne 24 miesiące po gwarancji podstawowej z limitem przebiegu 150000 km za cenę 1421 zł. Teraz natomiast dostałam w Salonie informację, że mimo że 6 miesięcy jeszcze nie upłynęło, to cena zmieniła się (aktualna to chyba 1549 zł). Czuję się wprowadzona w błąd, bo przy zakupie informacja w rozmowie była przedstawiana tak, jakby te 1421 zł miało być ceną gwarantowaną przez te 6 miesięcy niezależnie od momentu, w którym decyzję o zakupie podejmę (tj. czy w pierwszym czy w szóstym miesiącu od rejestracji miała być cena 1421 zł), a teraz nikt "nie pamięta" rozmowy i jeśli chcę kupić to do jutra za 1549 zł a potem jeszcze drożej... Czy ktoś był w podobnej sytuacji?


Jak najbardziej masz rację. Wcześniej była to kwota 1421 zł. Tylko, że w międzyczasie zmieniły się stawki i teraz obowiązuje kwota 1549 zł. Wygląda na to, że serwis w/g Ciebie powinien zagwarantować taką kwotę przez 6 miesięcy po Twoim zakupie. Tak to nie działa. :D Po prostu miałaś pecha że stawki się zmieniły.


Na górę
Post: 08-01-2020, 11:34 
Offline

Rejestracja: 12-06-2019, 12:06
Posty: 13
krzysztof4000 pisze:
Nysia pisze:
Jak to jest z tą ceną przez pierwsze 6 miesięcy od zarejestrowania? Jak kupowałam, to informowano mnie w rozmowie, że od daty rejestracji (8.07.2019) ma zł. m 6 miesięcy na podjęcie decyzji o zakupie przedłużenia gwarancji (ubezpieczenia kosztów napraw) na kolejne 24 miesiące po gwarancji podstawowej z limitem przebiegu 150000 km za cenę 1421 zł. Teraz natomiast dostałam w Salonie informację, że mimo że 6 miesięcy jeszcze nie upłynęło, to cena zmieniła się (aktualna to chyba 1549 zł). Czuję się wprowadzona w błąd, bo przy zakupie informacja w rozmowie była przedstawiana tak, jakby te 1421 zł miało być ceną gwarantowaną przez te 6 miesięcy niezależnie od momentu, w którym decyzję o zakupie podejmę (tj. czy w pierwszym czy w szóstym miesiącu od rejestracji miała być cena 1421 zł), a teraz nikt "nie pamięta" rozmowy i jeśli chcę kupić to do jutra za 1549 zł a potem jeszcze drożej... Czy ktoś był w podobnej sytuacji?


Jak najbardziej masz rację. Wcześniej była to kwota 1421 zł. Tylko, że w międzyczasie zmieniły się stawki i teraz obowiązuje kwota 1549 zł. Wygląda na to, że serwis w/g Ciebie powinien zagwarantować taką kwotę przez 6 miesięcy po Twoim zakupie. Tak to nie działa. :D Po prostu miałaś pecha że stawki się zmieniły.

To nie według mnie "bo sobie tak wymyśliłam". Już od wczoraj wiem, że to tak nie działa, ale gdy na etapie kupna pytałam to mi w salonie mówiono, że właśnie tak to działa. Czuję się wprowadzona w błąd...


Na górę
Post: 08-01-2020, 13:47 
Offline

Rejestracja: 27-07-2017, 09:07
Posty: 73
Suzuki: Baleno 90KM
Rozumiem Cię doskonale, ale sprzedający zapewne też przedstawi swoje argumenty, że nie może zamrażać cen części, kosztów napraw itd. Tak jak pisałem kilka postów wcześniej, może nie warto ubezpieczać się dodatkowo po upływie gwarancji? Bo nawet jeśli się ubezpieczysz dodatkowo to i tak w razie czego serwis będzie szukał przyczyny leżącej z Twojej winy. Miałem wielokrotnie do czynienia z serwisami i zawsze na początek próbują wcisnąć ciemnotę że : "ten typ tak ma, wydaje się panu, zła technika jazdy , nie podlega gwarancji, trzeba czytać książkę gwarancyjną , to wina kierowcy itd itd." Odpuść może sobie i odłóż tę kasę w razie czego na naprawę. Mam kolegę który w ogóle po zakupie nowego auta jeździ tylko raz do serwisu a następne przeglądy robi w innych warsztatach.


Na górę
Post: 08-01-2020, 16:28 
Offline

Rejestracja: 12-06-2019, 12:06
Posty: 13
krzysztof4000 pisze:
ale sprzedający zapewne też przedstawi swoje argumenty, że nie może zamrażać cen części, kosztów napraw itd.

Co z tego? Co z tego, że teraz mi tak powiedział, skoro pół roku temu mówił co innego? Jeżeli nie mógł zagwarantować tej ceny, to nie powinien był informować, że będzie mógł. Nie powinien był mówić, że bez względu na to czy się zdecyduję od razu czy po 1, 2, 3, 4, 5 miesiącach do 6 miesięcy taka a nie inna cena będzie. To była jak się teraz okazuje nieprawda. Nie może zagwarantować, to niech tego nie obiecuje - czy tak wiele wymagam? Wystarczyło wtedy powiedzieć, że ta cena to na tamten moment cena dla posiadaczy samochodów nie starszych niż pół roku, a jaka będzie za 5 miesięcy nie wiadomo, może taka sama a może nie, nie wiadomo. To by była prawdziwa informacja, ale nie taką wtedy dostałam w rozmowie, więc zostałam wprowadzona w błąd.


Na górę
Post: 08-01-2020, 23:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2018, 20:59
Posty: 110
Lokalizacja: Katowice
Suzuki: Baleno
Nysia pisze:
To by była prawdziwa informacja, ale nie taką wtedy dostałam w rozmowie, więc zostałam wprowadzona w błąd.

Zgadza się (napisz do Centrali Suzuki w PL).


Na górę
Post: 09-01-2020, 16:05 
Offline

Rejestracja: 02-07-2011, 16:37
Posty: 123
pewnie bardziej im chodziło że w okresie pół roku od zakupu obowiązuje cena promocyjna. Ja dodatkowej gw bym nie kupił, to jest 1,5tysia plus drugie tyle za dwa kolejne przeglądy w ASO..... razem 3tys... nie ma bata w okresie do 150tys/5 lat nie zrobisz napraw za taką kwote....


Na górę
Post: 09-01-2020, 16:27 
Offline

Rejestracja: 12-06-2019, 12:06
Posty: 13
covax2 pisze:
pewnie bardziej im chodziło że w okresie pół roku od zakupu obowiązuje cena promocyjna.

To mogli do takiej informacji się ograniczyć, a zapewniali że zwlekając z decyzją niczym nie ryzykuję bo przez pierwsze 6 miesięcy taka cena stała obowiązuje. Żeby było śmieszniej to teraz jak im powiedziałam że mi mówili że taka cena miała być zagwarantowana to stwierdzili że no tak, ale jednak się zmieniła, ale w ogóle to mogę nie kupować tego ubezpieczenia bo z doświadczenia wiedzą, że Suzuki się nie psuje :lol:


Na górę
Post: 12-01-2020, 02:15 
Offline

Rejestracja: 02-07-2011, 16:37
Posty: 123
no i dobrze Ci mówią :) nie ma sensu dokładać w sumie około 3 tys do nowego samochodu :) mamy w rodzinie juz kilka suzuki, najstarsze ma 6 lat, jedyne co trzeba było do niego zainwestować to klocki hamulcowe i akumulator, a tego gwarancja Ci nie obejmie :)


Na górę
Post: 13-01-2020, 12:24 
Offline

Rejestracja: 12-06-2019, 12:06
Posty: 13
covax2 pisze:
no i dobrze Ci mówią :) nie ma sensu dokładać w sumie około 3 tys do nowego samochodu :) mamy w rodzinie juz kilka suzuki, najstarsze ma 6 lat, jedyne co trzeba było do niego zainwestować to klocki hamulcowe i akumulator, a tego gwarancja Ci nie obejmie :)

Cieszę się, że Wasze się nie zepsuły, jednak z innych postów różnych ludzi np. na tym forum wynika, że jednak czasami i w Suzuki coś się zepsuje ;) . Nieważne -wyżaliłam się, że mnie wprowadzono w błąd (może ktoś to przeczyta odpowiednio wcześnie i przy podejmowaniu decyzji czy i ewentualnie kiedy kupować ubezpieczenie będzie lepiej uświadomiony niż ja), ja zrezygnowałam z przedłużania gwarancji.


Na górę
Post: 01-02-2020, 20:09 
Offline

Rejestracja: 27-07-2019, 20:53
Posty: 174
Nie chcę nikogo denerwować ale w styczniu za +2 lata przedłużenia GW z limitem 150kkm zapłaciłem 1421zł.

_________________
Baleno 1.2 (2019) premium plus
Czerwone są najszybsze... :))


Na górę
Post: 03-02-2020, 18:37 
Offline

Rejestracja: 02-07-2011, 16:37
Posty: 123
Nysia dobrze zrobiłaś :) Bo to co się psuje tow 2 lata wychodzi albo wcale :) a znając życie to co by Ci się zepsuło po gwarancji podstawowej nie obejmowałaby gwarancja przedłużona ;)


Na górę
Post: 06-02-2020, 15:54 
Offline

Rejestracja: 27-07-2019, 20:53
Posty: 174
W Oplu miałem rozszerzoną GW do 5 lat i całe szczęście. Przejechałem nim prawie 140kkm. Gdyby nie ta przedłużoną GW to naprawy kosztowały by mnie ponad 10 tyś oczywiście w cenach ASO.

_________________
Baleno 1.2 (2019) premium plus
Czerwone są najszybsze... :))


Na górę
Post: 19-02-2020, 20:20 
Offline

Rejestracja: 02-07-2011, 16:37
Posty: 123
mamy ople w firmie.... g..o jakich mało.... chodzi mi o astry....


Na górę
Post: 14-10-2020, 23:07 
Offline

Rejestracja: 22-11-2008, 21:02
Posty: 38
adamu pisze:
Witam,
czy ktoś korzysta z przedłużenia gwarancji w Suzuki(SERVICE CARE 3+2 - PRZEDŁUŻONA GWARANCJA)-UBEZPIECZENIE KOSZTÓW NAPRAW.
Jakie macie opinie na ten temat? Czy ta oferta jest korzystna?

Pozdrawiam

Kupiłem z nowym samochodem. Na razie jestem mniej więcej na zero - wymieniali chłodnicę klimatyzacji. Ale
jeszcze rok przede mną. Wymiana na oryginalne części bez żadnych problemów.
Wcześniej w golfie też miałem przedłużoną gwarancję i też się opłacało - turbina w 4 roku strzeliła.


Na górę
Post: 17-10-2020, 11:37 
Offline

Rejestracja: 02-07-2011, 16:37
Posty: 123
ssbb pisze:
adamu pisze:
Witam,
czy ktoś korzysta z przedłużenia gwarancji w Suzuki(SERVICE CARE 3+2 - PRZEDŁUŻONA GWARANCJA)-UBEZPIECZENIE KOSZTÓW NAPRAW.
Jakie macie opinie na ten temat? Czy ta oferta jest korzystna?

Pozdrawiam

Kupiłem z nowym samochodem. Na razie jestem mniej więcej na zero - wymieniali chłodnicę klimatyzacji. Ale
jeszcze rok przede mną. Wymiana na oryginalne części bez żadnych problemów.
Wcześniej w golfie też miałem przedłużoną gwarancję i też się opłacało - turbina w 4 roku strzeliła.


Chłodnice klimy wymieniają nawet po gwarancji bo suzuki wie o problemie, więc nie jesteś na zero :D


Na górę
Post: 16-06-2021, 22:15 
Offline

Rejestracja: 22-11-2008, 21:02
Posty: 38
covax2 pisze:
ssbb pisze:
adamu pisze:
Witam,
czy ktoś korzysta z przedłużenia gwarancji w Suzuki(SERVICE CARE 3+2 - PRZEDŁUŻONA GWARANCJA)-UBEZPIECZENIE KOSZTÓW NAPRAW.
Jakie macie opinie na ten temat? Czy ta oferta jest korzystna?

Pozdrawiam

Kupiłem z nowym samochodem. Na razie jestem mniej więcej na zero - wymieniali chłodnicę klimatyzacji. Ale
jeszcze rok przede mną. Wymiana na oryginalne części bez żadnych problemów.
Wcześniej w golfie też miałem przedłużoną gwarancję i też się opłacało - turbina w 4 roku strzeliła.


Chłodnice klimy wymieniają nawet po gwarancji bo suzuki wie o problemie, więc nie jesteś na zero :D

Poczytaj forum . Czasami wymieniają po długiej korespondencji. I to pod warunkiem, że gwarancja niedawno minęła.
Gdyby wymieniali wszystkim wadliwą serię, to by to była akcja serwisowa.
Podobny problem jest z łożyskiem sprzęgła. Ja mam mały przebieg i się trzyma. Gwarancja się kończy. Jak
padnie po gwarancji to prześlę Ci fakturę z bezpłatnej wymiany do zapłaty.


Na górę
Post: 10-11-2021, 00:09 
Offline

Rejestracja: 02-07-2011, 16:37
Posty: 123
mały przebieg to znaczy ile masz ? Bo ja powoli dobijam do 60k :) i mi się zdaje że przebieg mam niewielki... ale ze wszystkiego co wypisane na forum mi doskwierała właśnie tylko chłodnica klimy oraz świszczące nawiewy :)


Na górę
Post: 14-05-2022, 23:43 
Offline

Rejestracja: 22-11-2008, 21:02
Posty: 38
Ostatni rok przedłużenia gwarancji Baleno serwisowanego w Gdańsku. No i sytuacja z gwarancją całkowicie się zmieniła.
Przebieg 26000km, samochód garażowany. Przy tak niskim przebiegu zaczyna ciec olej ze skrzyni przy półośce. Okazuje się, że według serwisu przedłużona gwarancja tego nie obejmuje. W takim razie chce zobaczyć odpowiedź od firmy, która tej gwarancji udzieliła, żeby się odwołać. Z serwisu nie dostałem ani odpowiedzi od firmy, ani informacji w jakiej firmie była wykupiona gwarancja. Teraz to się zastanawiam, czy nie zapłaciłem w Gdańsku za przedłużoną gwarancję, której tak naprawdę w ogóle nie było. Pominę fakt o jakości produkcji Suzuki - jak w serwisowanym samochodzie może ciec olej ze skrzyni po 26kkm. Czyli jest to moje trzecie i ostatnie Suzuki. Teraz muszę znaleźć jakiś serwis, który mi tę osłonę wymieni. Może ktoś zna jakiś sensowny serwis w okolicy.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]