Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 14:54

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 05-01-2020, 17:40 
Offline

Rejestracja: 28-10-2019, 01:14
Posty: 2
Suzuki: Baleno III
Witam wszystkich używaczy Suzuki :))

Zacząłem użytkowanie Baleno jakieś dwa miesiące temu (rocznik 2016) i właściwie od samego początku pojawiały się czasem sytuacje, że samochód przy próbie odpalenia (odpalanie na przycisk) cyknął tylko przekaźnikiem i brak reakcji rozrusznika, a przy drugiej, sporadycznie trzeciej próbie odpala na dotyk. Ostatnio nawet miałem wrażenie, że problem ustąpił ale po nowym roku autko postało około dwie doby (nie żeby wcześniej nie miał takich lub dłuższych postoi) i o 5:30 rano przed drogą do pracy cyknąłem przyciskiem może z 5 razy i zrezygnowałem przesiadając się do innego auta. Nie pamiętam dokładnie jaka była temperatura ale pewnie jakiś tam mały minusik (max -4). Z autem nie było robione nic kolejną dobę i w sobotę o godz. 14 wsiadłem i odpaliłem bez zająknięcia za pierwszym razem.

Może ktoś potrafi podpowiedzieć czy to wina akumulatora, rozrusznika, ja coś źle robię albo jakieś inne cuda?


Na górę
Post: 05-01-2020, 22:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2018, 20:59
Posty: 110
Lokalizacja: Katowice
Suzuki: Baleno
Podładuj akumulator i napisz czy pomogło.


Na górę
Post: 06-01-2020, 22:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2007, 19:23
Posty: 959
Lokalizacja: Górny Śląsk
Proponuję od sprawdzenia baterii w pilocie,następnie kontrola akumulatora. Może zachodzą jakieś przeszkody w kontakcie pilota z autem.


Na górę
Post: 07-01-2020, 06:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-06-2016, 19:38
Posty: 198
Lokalizacja: Bytom
Suzuki: Baleno III
Przy pedale sprzęgła jest taki cypideusz odpowiedzialny za uruchamianie zapłonu , czasem się coś tam poluzuje lub zużyje i wystarczy go przełożyć odwrotnie i będzie dobrze. Wystarczy podjechać do serwisu. Auto po prostu nie widzi że wciskasz sprzęgło aby odpalić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

_________________
Obrazek

Baleno 1.2 Dual Jet Elegance :milosc:


Na górę
Post: 08-01-2020, 19:49 
Offline

Rejestracja: 28-10-2019, 01:14
Posty: 2
Suzuki: Baleno III
Przez ostatnie dwa dni sytuacja zdarzyła się dwukrotnie. Na szczęście w obu przypadkach za drugim razem odpalił. Nie stało się tak rano przy temp. -5. Zrobiłem w tych dniach kilka pomiarów napięcia akumulatora i było ok. Tak więc podsumowywując, prawdopodobnie to nie wina akumulatora.

Dziękuję za podpowiedzi :] . O baterii w kluczyku znalazłem też coś na forum innej marki. Wygląda na to, że problem jest banalny i z czasem go dokładniej wyśledzę.


Na górę
Post: 08-01-2020, 21:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-06-2016, 19:38
Posty: 198
Lokalizacja: Bytom
Suzuki: Baleno III
Kluczyk jeżeli ma słaba baterie , to wyslwietla komunikat na komputerze, to na pewno wina tego dingsa przy sprzęgle


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

_________________
Obrazek

Baleno 1.2 Dual Jet Elegance :milosc:


Na górę
Post: 09-01-2020, 09:34 
Offline

Rejestracja: 21-08-2018, 20:14
Posty: 260
Z tym byłbym ostrożny :). Przy uszkodzonym czujniku, też powinien wyświetlić się komunikat przy próbie uruchomienia - że trzeba wcisnąć sprzęgło. Warto też na to zwrócić uwagę.

Sprawdziłbym na początek, czy klemy na pewno dobrze są dokręcone. Potem mechanik pewnie sprawdziłby, czy kabel rozrusznika jest dobrze dokręcony...


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]