Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 15:39

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2031 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 162 63 64 65 6682 Następna
Autor Wiadomość
Post: 05-11-2019, 19:56 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
17cm wiekszy rozstaw osi, i wszystko w temacie.


Na górę
Post: 06-11-2019, 21:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-01-2011, 14:46
Posty: 707
Avalanche pisze:
Robiłem plastidipem kilka rzeczy, w tym np. alufelgi.
Jeżeli dobrze się przygotuje podłoże i pryśnie trzy warstwy, to wytrzyma. Oczywiście nie w razie zarysowania czymś ostrym (jak kluczem przez małpoluda zmieniającego koła w serwisie :komandos: ).

W przypadku plastiku trzeba nie tylko odtłuścić, ale i wcześniej zmatowić. Grill ze względu na te "zęby" to dużo dłubania, ale jak ktoś ma czas i chęci - można 8)


Robiłeś plastidipem tez znaczek S na grillu i klapie?


Na górę
Post: 07-11-2019, 09:21 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Emblematów nie, ale w SX4 ludzie robili na amerykańskim forum i było OK.

Drobny papier ścierny, taki żeby nie zrobić rys, wyczyścić, odtłuścić i rozpylać z ok. 15-20 cm delikatnie cienkimi warstwami. Odczekać z 15 minut pomiędzy każdą.
I będzie git. ;)


Na górę
Post: 07-11-2019, 14:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-01-2011, 14:46
Posty: 707
Dzisiaj tak patrzyłem i trzeba by równiez zrobić na czarno napisy na klapie Suzuki i Vitara,zeby to idealnie pasowało.


Na górę
Post: 10-11-2019, 21:57 
Offline

Rejestracja: 29-12-2015, 17:41
Posty: 691
Bandit1 pisze:
Dzisiaj tak patrzyłem i trzeba by równiez zrobić na czarno napisy na klapie Suzuki i Vitara,zeby to idealnie pasowało.


Mówisz o wypukłych znaczkach z napisami?

Z tego co wiem, niech ktoś mnie poprawi, one są przyklejane. Zastanawiam się, czy ktoś nie próbował ich odkleić i na ich miejsce przykleić innej wersji. Pewnie da się znaleźć w necie jakieś fajne, np. coś bardzo na szybko znalezione z ali: https://www.aliexpress.com/item/3291569 ... b201603_55

Jedynie pytanie, czy odklejenie będzie bez problemu? Np. czy nie zerwie się przy okazji lakier lub nie zostaną nieestetyczne ślady?

Przy okazji czy ktoś probował zrywać boczne listwy plastikowe lub np. folie na progach?


Na górę
Post: 10-11-2019, 22:01 
Offline

Rejestracja: 29-12-2015, 17:41
Posty: 691
wydech pisze:
Trochę tak ale to kolega wcześniej porównuje Vitarę do Korando, co nie zmienia faktu, że sieci serwisowej nie ma i jak porównasz nawet XLV z Vitarą to Vitara np 1,4 t AT Allgrip jest tańsza od XLV z podobnym wyposażeniem


W ogóle bym nie wchodził w niszowe marki. Jedno ASO na 200 km które pewnie robi co chce. Problem z serwisowaniem w niezależnych warsztatach, bo nie znają, a nawet jak sobie poradzą to słaba dostępność części. I jak za parę lat będziesz próbował sprzedać, to będzie droga przez mękę. Z tych dwóch zdecydowanie Vitara.


Na górę
Post: 11-11-2019, 08:12 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
To dlaczego Ssangyong jest tak popularny, jako auto używane ? Części są do wszystkich aut dostępne, czasami moze być drożej, bo sprowadzisz np z Holandii.


Na górę
Post: 11-11-2019, 16:51 
Offline

Rejestracja: 06-08-2019, 08:42
Posty: 190
Suzuki: Vitara 1,4 AT Allgri
MS pisze:
To dlaczego Ssangyong jest tak popularny, jako auto używane ? Części są do wszystkich aut dostępne, czasami może być drożej, bo sprowadzisz np z Holandii.


a gdzie jest tak popularny jako auto używane? Może w Holandi? o znalazłem okazje https://www.otomoto.pl/oferta/ssangyong ... 9b62b43a3d

_________________
VITARA 1,4 AT ALLGRIP
GSF 600 BANDIT


Na górę
Post: 11-11-2019, 17:12 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Dwa w cenie jednego - czy trzeba coś dodawać? :D
https://www.otomoto.pl/oferta/ssangyong ... 16367539ea


Na górę
Post: 11-11-2019, 21:48 
Offline

Rejestracja: 06-08-2019, 08:42
Posty: 190
Suzuki: Vitara 1,4 AT Allgri
Avalanche pisze:
Dwa w cenie jednego - czy trzeba coś dodawać? :D
https://www.otomoto.pl/oferta/ssangyong ... 16367539ea


Dawno temu widziałem ten model na żywo, uroda to on nie powala.

_________________
VITARA 1,4 AT ALLGRIP
GSF 600 BANDIT


Na górę
Post: 11-11-2019, 23:20 
Offline

Rejestracja: 30-01-2017, 20:55
Posty: 110
Lokalizacja: Katowice
Wracając do tematu przewodniego, po 3 latach znów robię dokładny przegląd salonów - tylko tym razem już zdecydowanie zawężony. Realnie chcę się zamknąć w 100 tysiącach, a w tej kwocie Suzuki nie mi nic ciekawego do zaoferowania (jak dla mnie). Od razu zaznaczam, że Vitara zostaje w rodzinie i nie zamierzam jej sprzedawać ale aktualnie przymierzam się do segmentu C. Maje konserwatywne poglądy niewiele się zmieniły, więc wciąż preferuję auta bez turbin. Realnie przetestowałem nowego ASXa, KIA Sportage (miałem ją od 16.00 do 9.00 dnia następnego do testów), Tucsona,Cr-V, Kadjara (w ramach oferty 365 dni, miałem go na 24 godziny), RAV4 grupa VAG i PSA była odrzucona na starcie - auta z turbinkami były tylko odnośnikiem do tego co mnie naprawdę interesuje. Dynamika Vitary mi wystarcza bo nigdy nie byłem fanem ryzykownych manewrów na drodze (więc mogę spokojnie poczekać). Cel podstawowy auta to jak największy komfort podczas jazdy i maksymalnie dobre wyposażenie auta w tej cenie (materiały premium jak skóra czy elektryka w fotelach mile widziane). Warunek konieczny - światła LED jako podstawowe źródło światła (to już doceniłem testując po nocy Kia Sportage). Wnioski pewnie nie będą zaskoczeniem:
- RAV4 w wersji Comfort po przecenie 110 tysięcy i jak na mój gust fotele z przodu średnio wygodne, totalny minus za dziwnie wysoko umiejscowiony fotel pasażera (bez regulacji wysokości oczywiście) - nie byłem w stanie się wygodnie na nim wyprostować bo głowa wchodziła w dach, natomiast za kierownicą fotel musiałem dać do minimum wysokości by normalnie siedzieć (nie lubię jeździć na półleżąc więc mam pozycję bardziej wyprostowaną - sam mam 190 wzrostu). Tylna kanapa bardzo przestronna i wygodna. Samo auto prowadzi się przyjemnie i przewidywalnie tak jak lubię w wolnossących jednostkach.
- ASX 2020 w topowej wersji wygląda fajnie, jednak ma zauważalnie mniejszą kabinę a fotele nie miały nawet regulacji lędźwiowej. Auto wciąż nie jest dobrze wyciszone - gdzieś na poziomie Vitary, tylko silnik aż tak nie hałasuje.
- Tucson 1.6 GDI Style - tutaj bez zaskoczenia auto ładnie się prezentuje z zewnątrz i w środku (środek to już według mniej wyraźnie słabiej niż KIA), jednak to poczucie przestrzeni w kabinie jest bardzo pozytywne. Mega wygodna tylna kanapa. Auto prowadziło się całkowicie normalnie - jak dla mnie dynamika zadowalająca, choć o to się najbardziej obawiałem (jednak dane mi było jechać nim tylko 20 minut bo na więcej w salonie się nie zgodzili).
- Sportage w wersji L z pakietem Business Line Plus 1.6 GDI - tutaj doznałem małego szoku jak to auto jest doposażone - siedząc w środku mamy siedzenia w pełnej skórze i elektryce, dedykowany system audio JBL z subwooferem. To samo poczucie przestrzeni w kabinie (jak w Tucsonie), fotele grzane z przodu i tyłu plus kierownica. Autem jeździłem około 300 km po nocy po Śląsku i po prostu byłem w szoku jak świecą światła LED w tym samochodzie (w dodatku mają pięciostopniową regulację, co najważniejsze dla mnie, ręczną a nie automatyczną). To co uderza podczas jazdy to dobre wyciszenie (tutaj Vitary nawet nie ma porównywać). Jedyny realny minus to przekładnia 6 biegowa o krótkich przełożeniach - w Vitarze 5 bieg 3000 obrotów = 120 km/h, Kia na 6 biegu ma jakieś 3200 obrotów przy 120 km/h - to powoduje większe zużycie benzyny przy wyższych prędkościach. Zaskoczyłem się także realnym spalaniem - miałem auto zatankowane pod korek i oddawałem też zatankowane pod korek, po przejechaniu prawie 300 km średnia 7.5 litra - aż tak niskiego spalanie się nie spodziewałem bo to auto sporych rozmiarów. Realnie to mój zdecydowany faworyt do zakupu.
- Tak jak wspomniałem miałem też na 24 godziny Kadjara w wersji Intense 1.3 turbo 160 koni mechanicznych. Auto bez jakiś wyraźnych wad, jednak mnie kilka rzeczy się nie spodobało - bagażnik z tymi dziwnymi przegrodami jako podłogą, których nie umiałem obniżyć aby powiększyć objętość. Tylna kanapa o rozmiar mniejsza niż w Tucsonie i Kia, z przodu fotele są oddzielone niby szerokim podłokietnikiem ale z drugiej strony fotel kierowcy jest tak blisko drzwi, że po prostu mój łokieć miał zaledwie z 1cm luzu, co bardzo mnie irytowało (nawet Vitara ma lepiej fotel umieszczony) - oczywiście możne to wynikać z faktu że jestem trochę szerszy niż przeciętny Kowalski (co przekłada się na fakt, że 99% społeczeństwa nie zauważy tej niedogodności). To co także bardzo negatywnie odebrałem to MEGA smród plastików (w innych markach tego nie było - nawet nowych w salonie, natomiast w Renault w każdym aucie w salonie śmierdziało plastikiem). Jazda samochodem przyjemna, światła LED także bardzo fajne świecą, ale jednak bardziej do mnie przemawiają te z KIA. Dynamika oczywiście sporo lepsza niż w wolnossących silnikach, ale jest też haczyk - turbo żyje - turbo pije :] , więc wyszło mi spalanie prawie 9 litrów (ale mam świadomość, że przy spokojnej jeździe będzie w granicach 7). Środek auta jakościowo robi dobre wrażenie, gdyby nie ten smród plastiku, fotele są dobre z fajną regulacją - tylko ta lędźwiowa jakaś taka upośledzona jak w Qashqaiu). Auto także jest słabiej wyciszone niż KIA. To auto specjalnie sobie zamówiłem do testów by mieć świadomość, jak się jeździ silnikiem turbo i czy ja tego potrzebuję (czy też turbina tak mnie będzie rajcować, że zmienię swój stosunek do niej).
Reasumując - turbina może i fajna ale dla mnie zbędna i zdecydowanie bardziej zależy mi na komfortowym pokonywaniu kilometrów w dobrze wyciszonym i wyposażonym samochodzie. Dlatego też, KIA mnie naprawdę urzekła i myślę że w ciągu najbliższych miesięcy ją zamówię.
Polecam sobie zamówić Kadjara na 24 godziny - wszystko za darmo (oczywiście oprócz benzyny) - jak dla mnie jest to mega trafiona oferta Renault - bo nie ma nic lepszego dla potencjalnego klienta niż spokojny test bez pośpiechu. Tutaj też wielkie ukłon od jednego z salonów KIA, gdzie udostępniono mi auto do testów, co w ostateczności rozwiało moje wątpliwości co do silnika 1.6 GDI.
Przepraszam na długi tekst ale to i tak w skrócie :P .

_________________
Vitara 1.6 2WD MT Premium


Na górę
Post: 12-11-2019, 16:09 
Offline

Rejestracja: 24-05-2018, 08:22
Posty: 232
Kia w wersji Business-Line to chyba jedna z najkorzystniejszych opcji ceny do wyposażenia
przed 3 laty kupiliśmy Picanto w tejże wersji - za równe 40 000 miał m.in. podgrzewane fotele i kierownicę ,klimę automatyczną,felgi aluminiowe z oponami niskoprofilowanyymi ,lakier metalic etc
konkurencja w klasie ,raz że nie posiadała niektórych opcji to cena oscylowała w granicach 55 000


Na górę
Post: 12-11-2019, 19:40 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Kia Picanto i pakiet Business.
Można? Można :D

Teraz odpowiednik kosztuje ok. 60 tys.


Na górę
Post: 12-11-2019, 20:27 
Offline

Rejestracja: 24-05-2018, 08:22
Posty: 232
jakby ktoś nie wierzył , że Picanto może być biznes :D
https://www.testauto.pl/testy/nowe/test-kia-picanto/


Na górę
Post: 13-11-2019, 20:59 
Offline

Rejestracja: 30-01-2017, 20:55
Posty: 110
Lokalizacja: Katowice
Ciekawostka z rozmów przy omawianiu oferty: aut dostępnych w Polsce na palcu - 0 (kolor, wyposażenie), aut do produkcji na 2019 - 4 na całą Polskę w oczekiwanej konfiguracji. Teraz powiedź sprzedawcy, że chcesz dodatkowych rabatów a jak nie to idę szukać dalej, kiedy On wie, że jeżeli mi choć trochę zależy to sam poproszę o szybką rezerwację :P (co wbrew pozorom nie jest takie proste, jak chcesz załapać się na wyprzedaż 2019 - KIA ma swój system i nawet ma on sens).

_________________
Vitara 1.6 2WD MT Premium


Na górę
Post: 14-11-2019, 15:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-01-2011, 14:46
Posty: 707
ken-wawa pisze:
Bandit1 pisze:
Dzisiaj tak patrzyłem i trzeba by równiez zrobić na czarno napisy na klapie Suzuki i Vitara,zeby to idealnie pasowało.


Mówisz o wypukłych znaczkach z napisami?

Z tego co wiem, niech ktoś mnie poprawi, one są przyklejane. Zastanawiam się, czy ktoś nie próbował ich odkleić i na ich miejsce przykleić innej wersji. Pewnie da się znaleźć w necie jakieś fajne, np. coś bardzo na szybko znalezione z ali: https://www.aliexpress.com/item/3291569 ... b201603_55

Jedynie pytanie, czy odklejenie będzie bez problemu? Np. czy nie zerwie się przy okazji lakier lub nie zostaną nieestetyczne ślady?

Tak , mam na mysli te znaczki chromowane z napisem vitara i suzuki po obu stronach klapy. Dobry pomysł masz, sprawdze na ali czy są takie czarne.


Na górę
Post: 14-11-2019, 16:00 
Offline

Rejestracja: 23-10-2019, 13:52
Posty: 463
Suzuki: Vitara 1.0 2WD 6AT
Już sprawdzałem i nie ma. Nawet zapytałem jednego majfrenda który sprzedaje srebrne , ale nie oferuje czarnych. A z chęcią bym zmienił. Wiec jak która je ma lub wie skąd wziąć to będę wdzięczny. Jeszcze przydałby się „S” na klapę i na grill tez czarny.


Na górę
Post: 14-11-2019, 16:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-01-2011, 14:46
Posty: 707
Owszem jak zmienić to komplet, S na grilu i klapie oraz wspomniane dwa napisy.


Na górę
Post: 14-11-2019, 19:18 
Offline

Rejestracja: 23-10-2019, 13:52
Posty: 463
Suzuki: Vitara 1.0 2WD 6AT
Bandit1 pisze:
Owszem jak zmienić to komplet, S na grilu i klapie oraz wspomniane dwa napisy.

Tylko gdzie ten komplet nabyć ????


Na górę
Post: 14-11-2019, 23:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-01-2011, 14:46
Posty: 707
Może się pojawią na ali, trzeba obserwować ;).


Na górę
Post: 14-11-2019, 23:16 
Offline

Rejestracja: 23-10-2019, 13:52
Posty: 463
Suzuki: Vitara 1.0 2WD 6AT
Poprosiłem majfrenda żeby dał znać w wiadomości prywatnej jak wyprodukuje :).
W grillu emblemat „S” jest demontowalny, a na klapie? Klejony czy jak na grillu?
Brakuje mi tych emblematów czarnych bo cały przód, boczki mam zamówione w czerni na oryginalnych akcesoriach, tylko „oznaczeń” czarnych brakuje i relingow. Ale relingi to chciałbym w satynowej czerni a takich pewnie nie dostanę :(


Na górę
Post: 15-11-2019, 13:36 
Offline

Rejestracja: 23-10-2019, 13:52
Posty: 463
Suzuki: Vitara 1.0 2WD 6AT
Na Wish można sporo znaleść rzeczy. Może będą tez emblematy. Pogrzebie :)


Na górę
Post: 03-12-2019, 17:43 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Tak wracając do tematu: Co myślicie o nowym Mitsu ASX? Osobiście nie miałem jeszcze okazji przetestować. Ale ten silnik 2.0 jest zachęcający i zamierzam przy okazji zweryfikować pozytywne oceny z YT.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 03-12-2019, 17:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-06-2012, 20:19
Posty: 1503
Suzuki: TM3 LR Highland
Chyba najstarsza konstrukcja na rynku wśród SUV...jechałem jako pasażer i szczerze to te 2.0 kompletnie nie robi wrażenia na drodze. Ja bym raczej nie kupił.

_________________
Ex Vitara Premium 1.0T FWD 2019
Ex Vitara S 1.4T FWD 2018
Ex Swift Comfort 1.2 94 KM 2015
Ex Splash Comfort 1.2 86 KM LPG 2009


Na górę
Post: 03-12-2019, 18:34 
Offline

Rejestracja: 30-01-2017, 20:55
Posty: 110
Lokalizacja: Katowice
ASX z zewnątrz prezentuje się świetnie (jak na mój gust) ale środek jest słaby (już bardziej podoba mi się w środku Vitara czy S-Cross, nie mówiąc o Sportage w wersji M). Silnik jest do spokojnej jazdy, ma bardzo długie przełożenia (nawet dłuższe od Vitary 1.6). Nie wiem czego oczekujesz od takiego typu aut, ale w cenie 80-90 tysięcy oprócz sprawdzonego silnika i fajnych świateł drogowych to nie ma wiele do zaoferowania (szczególnie złe wrażenie zrobiły na mnie tylna kanapa (jakoś tak ciasnawo i bez nawiewów klimatyzacji, gniazd usb czy 12V) i podłoga bagażnika zdobiona z jakiejś dykty (tutaj aż się dopytywałem, czy to nie żart że takie coś tam jest włożone (Outlander i ExclipseCross mają normalną (solidną) podłogę jak Vitara). Tapicerka też zdecydowanie nie w moim guście, choć jakościowo podobna do tej z Vitary. Osobiście ASXa oglądałem i jeździłem zaraz po wizycie w salonie Kia i testowaniu Sportage 1.6 GDI, różnica pomiędzy tymi autami (komfort jazdy, wyciszenie i ogólne odczucia kierowcy z przyjemności podróżowania tymi autami, była tak duża na korzyść Sportage, że nawet się dziwię że ktoś może w tej samej cenie wybierać ASXa (to moje subiektywne odczucia).

_________________
Vitara 1.6 2WD MT Premium


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2031 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 162 63 64 65 6682 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]