Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 18:15

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 19-09-2019, 19:07 
Offline

Rejestracja: 19-09-2019, 09:46
Posty: 12
Suzuki: Swift V 1.2
Witam

Właśnie kupiłem :) Swifta 2015 bez dziennych świateł LED tylko taką srebrną zaślepka. Czy ktoś się orientuje czy te wersje miały zmierzchówkę i ewentualnie jak wygląda sprawa podłączenia takich LED do instalacji ?

Z góry dziękuję !!!


Na górę
Post: 19-09-2019, 19:20 
Offline

Rejestracja: 02-06-2017, 07:49
Posty: 73
Włącznika zmierzchowego chyba nie było w tym samochodzie.

Oryginalne światła dzienne podłączone są do instalacji poprzez dwa małe złącza, które znajdują się na belkach dolnych w komorze silnika i świecą się dopiero po uruchomieniu silnika gasną po włączeniu świateł.


Na górę
Post: 19-09-2019, 19:25 
Offline

Rejestracja: 21-08-2018, 20:14
Posty: 260
Musisz także wymienić te czarne wnęki w zderzaku, na które montuje się oryginalne światła dzienne - są zupełnie inne zaczepy w przypadku zaślepki.


Na górę
Post: 23-09-2019, 08:01 
Offline

Rejestracja: 19-09-2019, 09:46
Posty: 12
Suzuki: Swift V 1.2
No właśnie szukam na Ali i chyba znalazłem co trzeb Cała zaślepka z światłami led
https://pl.aliexpress.com/item/32812583 ... 4018e3f-25
Oczywiście żeby nie było tak łatwo już w serwisie przy kupnie zrobili tak że światła główne włączają się po uruchomieniu silnika i nie można ich wyłączyć. Jest to tak zrobione że aby włączyć długie to i tak muszę przekręcić włącznik na światła mijania i wtedy popchnąć dźwignie.
Będe musiał najpierw rozpracować co tam zmienili żeby móc włączyć dzienne bez głównych.
Jest gdzieś na forum schemat elektryki swifta 2015... to chyaba mk7 jest :)


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 23-09-2019, 08:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1569
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Generalnie tzw. "światła szwedzkie" włączane są przez komputer. Rzadziej przez dodatkową płytkę, choć chyba w swifcie III była właśnie płytka - nie mam pewności.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 24-09-2019, 20:29 
Offline

Rejestracja: 19-09-2019, 09:46
Posty: 12
Suzuki: Swift V 1.2
Znalazłem moduł który załącza główne światła po uruchomieniu silnika. Znajduje się za radiem i chyba oryginalnie służy do tego celu. wygląda na to że będę musiał go użyć do świateł led ale jak ..... to jeszcze nie wiem bo brak schematu. Może ktoś ma albo coś wie na ten temat ?


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 02-12-2019, 08:00 
Offline

Rejestracja: 19-09-2019, 09:46
Posty: 12
Suzuki: Swift V 1.2
Dobra to mi już działają te światła dzienne. Trochę to zeszło nie jest idealnie ale mogę się podzielić jak to zrobiłem.
A więc co jest potrzebne.

- Aparat zmierzchowy kupiłem na allegro do samodzielnego montażu chyba z 18pln
- dwa przekaźniki samochodowe plus ich podstawy 20/30 A 12V - to akurat miałem
- światła dzienne na Aliexpres nie pamiętam ale jakieś grosze z 200pln myślę
- parę szybko-złączek zaciskanych na kabel i może z dwa Vago 3 wejściowe plus z 4 metry kabla dwu żyłowego

Światła DRL zapalają się po przekręceniu stacyjki i świecą w dzień - pozycje się nie świecą. Po zmierzchu zapalają się światła mijania i wszystkie pozycje czyli przód i tył.
I tu właśnie nie jest to idealnie bo bym chciał żeby dzienne zapalały się dopiero przy włączonym silniku ale nie mogłem znaleźć odpowiedniego zasilania bo to z modułu komfortu się nie nadaje bo od razu przysiada gdy da się obciążenie.

Na zdjęciach modułu komfortu widać dwa przekaźniki. Oba aktywują się przy włączonym silniku zapalając światła mijania i pozycje. Zaznaczone przewody są wyjściami na światła więc w ich obwód włączyłem styki dodatkowych przekaźników sterowanych zmierzchówką. Tak wiec po załączeniu silnika moduł komfortu chce zapalić świata ale dodatkowe przekaźniki to blokują póki nie zostaną wysterowane modułem zmierzchowym. Moduł zmierzchowy i same światła dzienne zasilane są z obwodu zasilania radia czyli działają po przekręceniu kluczyka.

I jeszcze jedna sprawa. Dzienne powinny gasnąć wraz z zapaleniem się świateł mijania. To akurat jest bardzo proste gdyż światła dzienne przychodzą z 3ma przewodami plus minus i własnie plus z świateł mijania który gdy się pojawi wyłącza światła dzienne. Ja go świadomie nie podłączyłem bo chce się nacieszyć światłami dziennym :).


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 02-02-2020, 14:08 
Offline

Rejestracja: 19-09-2019, 09:46
Posty: 12
Suzuki: Swift V 1.2
efekt finalny :)


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 02-02-2020, 14:08 
Offline

Rejestracja: 19-09-2019, 09:46
Posty: 12
Suzuki: Swift V 1.2
efekt finalny :)


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]