Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 17:12

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: 23-07-2019, 19:18 
Offline

Rejestracja: 16-07-2019, 18:41
Posty: 10
Suzuki: sx4 120km
Mam pytanie bo nie znalazłem wcześniej odpowiedzi, chodzi o układ kierowniczy mam wrażenie że jest zbyt hmm precyzyjny? nie wiem jak to dokładnie nazwać ale działa jakoś dziwnie moim zdaniem to może kwestia przyzwyczajenia?
Autko reaguje na każdy najmniejszy ruch kierownicy przez co sprawia wrażenie jakby prowadził się niepewnie( takie mam odczucie) szczególnie czuć to przy większych prędkościach, miałem sytuację gdzie przy większej prędkości przez to wpadłem w takie MYSZKOWANIE umiejętnie jakoś udało mi się wyprowadzić auto z tego po 2-ch delikatnych ruchach kierownicą ale sytuacja była dość niebezpieczna.
Jeździłem różnymi autami i nigdzie takiego czegoś nie było, tu wygląda to tak jakby za bardzo czuła była ta kierownica, czuć każdy delikatny ruch kierownicy.
Jak to jest u Was? może u mnie jest coś za bardzo skręcone? może da się to jakoś przestawić? żeby nie był aż tak czuły.


Na górę
Post: 23-07-2019, 19:33 
Offline

Rejestracja: 12-08-2016, 05:48
Posty: 165
Lokalizacja: Stalowa Wola
Suzuki: GVII, SX4, Wagon
Miałem podobnie. Do sprawdzenia geometria wszystkich kół z dużym naciskiem na zbieżność, po ustawieniu zbieżności całkiem inne auto.

_________________
Pozdrawiam! Marek
GV II 1.9 DDiS ; SX4 1,6 M16 ; Wagon M13A


Na górę
Post: 23-07-2019, 20:06 
Offline

Rejestracja: 16-07-2019, 18:41
Posty: 10
Suzuki: sx4 120km
@zydon dziękuję za wskazówkę jutro postaram się znaleźć jakiś zakład który sprawdzi i ustawi geometrię. Odpiszę w tym wątku jak poszło sprawdzenie oraz jak się ewentualnie auto zachowuje po ustawieniach, będzie to odpowiedź dla tych którzy też będą mieć podobny problem a nie znajdują podobnych tematów.


Na górę
Post: 23-07-2019, 22:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-12-2016, 18:49
Posty: 403
Lokalizacja: śląsk
Suzuki: 1,6 benzyna 4x4
Witam, podejmowałem ten temat około rok temu, auto miało tendencję do "myszkowania" szczególnie w koleinach a na wprost po równej drodze jechało dobrze.
Okazało się że oba koła przednie są identycznie źle zbieżne do wewnątrz i taka dziwna była reakcja samochodu.
Po regulacji zbieżności jest dobrze do nadal :D
Dodam że na tylnej osi nic się nie reguluje.

_________________
sedici 4x4 1,6 benzyna 120 kucyków


Na górę
Post: 24-07-2019, 08:00 
Offline

Rejestracja: 16-07-2019, 18:41
Posty: 10
Suzuki: sx4 120km
@zydon @sedik Jestem już po geometrii TYŁ-OK, PRZÓD-byla do poprawy zbieżność LEWA -0.13 PRAWA -0,03 SUMARYCZNA -0,16 Ustawienia zostały skorygowane.
Już podczas powrotu czuć różnice, późnym popołudniem będę jechał autostrada to wtedy zobaczę bo to bardziej było czuć przy większych prędkościach, ale wydaje mi się że już będzie OK.


Na górę
Post: 25-07-2019, 17:58 
Offline

Rejestracja: 16-07-2019, 18:41
Posty: 10
Suzuki: sx4 120km
Testowałem dzisiaj auto po korekcie i powiem że jest dużo lepiej, nie jest perfekcyjnie (jak w poprzednich moich autach) ale jest OK. Auto już nie jest takie jak opisywałem choć przy dużych prędkościach dalej czuć taki dziwny dyskomfort, może takie ma wspomaganie dziwne czy coś i to kwestia przyzwyczajenia, tak czy siak teraz jest w porządku i korekta pomogła.


Na górę
Post: 03-03-2020, 19:17 
Offline

Rejestracja: 16-02-2020, 18:42
Posty: 9
sedik pisze:
Witam, podejmowałem ten temat około rok temu, auto miało tendencję do "myszkowania" szczególnie w koleinach a na wprost po równej drodze jechało dobrze.
Okazało się że oba koła przednie są identycznie źle zbieżne do wewnątrz i taka dziwna była reakcja samochodu.
Po regulacji zbieżności jest dobrze do nadal :D
Dodam że na tylnej osi nic się nie reguluje.


Właśnie odebrałem swoje ssx4 po wymianie amortyzatorów przednich.Jest ok.Troszkę lepiej się kieruje. Tył nie do regulacji ale do ewentualnych zamian zawieszenia tylnego. Nie jest źle . Regulacji tyłu nie ma.


Na górę
Post: 02-09-2021, 14:03 
Offline

Rejestracja: 01-08-2021, 11:54
Posty: 27
Suzuki: Sx4
Witam,
szanowni koledzy kierowcy wybaczcie to co napiszę ale bardzo zdziwiło mnie określenie "zbyt precyzyjny układ kierowniczy" może jestem specyficznym kierowcą ale uważam że im układ kierowniczy w aucie jest precyzyjniejszy tym lepiej i patrząc na problem od tej strony niema czegoś takiego jak zbyt precyzyjny układ kierowniczy, ale mogą się mylić, jeśli ktoś ma argumenty przeciwstawne niech napisze, chętnie przeczytam.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]