Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 13:07

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Post: 14-05-2019, 18:28 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Uchwyty magnetyczne mają jedną zasadniczą wadę. Mianowicie, ta blacha z tyłu telefonu uniemożliwia korzystanie z ładowarek indukcyjnych.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 14-05-2019, 22:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-01-2011, 14:46
Posty: 707
Na magnes wygodniej niż rozsuwać wiec miałem taki uchwyt na próbę. Podstawa się odklejała, nie utrzymywała ciężaru zwykłęgo smartfona. Nie polecam.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 15-05-2019, 05:24 
Offline

Rejestracja: 02-06-2017, 07:49
Posty: 73
To może taki uchwyt dla tych, co posiadają napęd CD.
Banalnie prosty i szybki montaż.
Bardzo dobrze trzyma telefon po prosu wstawiamy a jego ciężar zaciska boczne uchwyty.
Idealne miejsce montażowe w wielu autach odpowiednia wysokość i nie przeszkadza w prowadzeniu.


Osobiście jestem bardzo zadowolony z tego uchwytu i jego jakości wykonania.


Obrazek
https://pl.aliexpress.com/item/Baseus-G ... 5c0fgKunuJ


Na górę
Post: 15-05-2019, 05:48 
Offline

Rejestracja: 16-05-2016, 11:39
Posty: 63
Od 2 lat używam iOttie iTap. Magnes trzyma solidnie, a telefon do lekkich nie należy (Mate 9), podstawa raz przyczepiona trzyma jak przyspawana, nigdy się nie odczepiła.
Obrazek

_________________
Vitara 1.6 Premium 2WD


Na górę
Post: 15-05-2019, 10:55 
Offline

Rejestracja: 18-09-2018, 10:45
Posty: 114
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
shrack65 pisze:
To może taki uchwyt dla tych, co posiadają napęd CD.
Banalnie prosty i szybki montaż.
Bardzo dobrze trzyma telefon po prosu wstawiamy a jego ciężar zaciska boczne uchwyty.
Idealne miejsce montażowe w wielu autach odpowiednia wysokość i nie przeszkadza w prowadzeniu.


Osobiście jestem bardzo zadowolony z tego uchwytu i jego jakości wykonania.


Obrazek
https://pl.aliexpress.com/item/Baseus-G ... 5c0fgKunuJ


Miałem uchwyt na podobnie działającej zasadzie - tzn. zębatka w środku. Dość szybko ząbki przestały działać (wyrobiły się, bo to tani plastik) - lewe skrzydełko nie przesuwało sie jak prawe, telefonu nie trzymało jak należy. Po każdorazowym przeskoczeniu ząbków skrzydełka nie przesuwały się symetrycznie - trzeba było ustrojstwo rozkręcać, żeby zmontować z powrotem jak należy. Po bodaj 2 czy 3 razach odpuściłem sobie...


Na górę
Post: 15-05-2019, 10:58 
Offline

Rejestracja: 18-09-2018, 10:45
Posty: 114
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
Wszelkie montowane uchwyty do kratek mają tę wadę, że w zimie zwykle włączony jest gorący nadmuch, co ewidentnie skraca żywot baterii - może nawet spuchnąć w czasie jazdy. Trzeba zatem zamykać takie kratki które dmuchają na telefon. Zatem w aucie skazani jesteśmy na połowę kratek wentylacyjnych.
W lecie jest ok., bo telefon jest chłodzony jak klima jest włączona.


Na górę
Post: 15-05-2019, 11:02 
Offline

Rejestracja: 18-09-2018, 10:45
Posty: 114
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
Rozsądny wydaje się taki uchwyt:
https://pl.aliexpress.com/item/Deska-ro ... 5c0fcBYA4l

Kupiłem taki - trzyma telefon bardzo mocno, ale nie nadaje się do mojej deski rozdzielczej ("daszek" jest zbyt trójkątny i słabo trzyma). Kolejna uwaga - jak ktoś ma duży telefon i lubi nisko siedzieć to może mu dużo szyby zasłaniać. Ale to do indywidualnej decyzji... (Ps. nie mam jeszcze Vitary - przymierzam się poważnie).


Na górę
Post: 16-05-2019, 04:54 
Offline

Rejestracja: 02-06-2017, 07:49
Posty: 73
@tentom w tym uchwycie taki problem nie występuje porządne ramiona wykonane z aluminium w miejscu trzymania pokryte miękkim tworzywem.
Reszta to tworzywo ABS uchwyt w miejsce CD także pokryty miękkim tworzywem.
Montaż uchwytu nie wymaga żadnego klejenia, więc po jego demontażu nie ma najmniejszych śladów, co dla wielu osób jest dość istotną sprawą.


Na górę
Post: 17-05-2019, 09:31 
Offline

Rejestracja: 18-09-2018, 10:45
Posty: 114
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
shrack65 pisze:
@tentom w tym uchwycie taki problem nie występuje porządne ramiona wykonane z aluminium w miejscu trzymania pokryte miękkim tworzywem.
Reszta to tworzywo ABS uchwyt w miejsce CD także pokryty miękkim tworzywem.
Montaż uchwytu nie wymaga żadnego klejenia, więc po jego demontażu nie ma najmniejszych śladów, co dla wielu osób jest dość istotną sprawą.


Jeśli tak, to nie ma problemu :-)
Generalnie ważny jest materiał wykonania zębatki i koła zębatego, a nie samych ramion.
Ps. Kupiłem kiedyś "markową" kosiarkę z napędem. Popracowała kilkadziesiąt godzin i napęd wysiadł - jedno koło zębate było plastikowe - chyba celowo. Współpracowało z metalowym - to musiało się zepsuć. Koszt wymiany przekładni - ok. 700 zł :-) Tak to się teraz robi...


Na górę
Post: 17-05-2019, 16:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-01-2011, 14:46
Posty: 707
Ten uchwyt na deske miejsce samo w sobie ok, coś jak head up :D. Uchwyt nie odcisnie się na desce po jakimś czasie? Zniszczenie to za dużo powiedziane, ale oznaczenie miejsca.


Na górę
Post: 20-05-2019, 15:21 
Offline

Rejestracja: 18-09-2018, 10:45
Posty: 114
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
Obrazek

Ja mam taki uchwyt - jest zmontowany z dwóch (ramię i sam uchwyt).
Mam duży telefon - 6,4", waży ok. 280 g razem z etui. Zwykłe uchwyty na telefony były za małe, a te do tabletów - za duże :-)
Zalety - bardzo dobrze trzyma telefon i nie muszę go wyjmować z etui. Gdy włożę telefon to lekko opiera się o deskę rozdzielczą, więc ciężar jest nieco przytrzymywany.
Próbowałem toto zamontować na wprost oczu, ale telefon jest za duży i za dużo zasłania.
Ps. Te dwa uchwyty, co to zmontowałem jeden, są z Aliexpress i kosztowały grosze.


Na górę
Post: 02-07-2019, 13:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-01-2011, 14:46
Posty: 707
Przegladajac net trafilem na uchwyt dedykowany , a przekrecajac odpowiednio klapkę można od dołu chłodzić telefon.

Załącznik:
i-brodit-ab-proclip-do-suzuki-vitara-15-16-805111.jpg







Natomiast klapka na środku obok zegara pewnie uniemożliwi montaż takiego uchwytu https://allegro.pl/oferta/uchwyt-do-aut ... 7662650436


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 02-07-2019, 15:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1569
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Ja jeżdżę od kilku lat (choć nie w Vitarze) z uchwytem iOttie. Ma bardzo mocne mocowanie, długi regulowany wysięgnik, a co najważniejsze - zakładanie i zdejmowanie jedną ręką. Wystarczy oprzeć telefon o uchwyt i sam się zatrzaskuje. Po wciśnięciu przycisków po dwu stronach następuje odblokowanie, a palce automatycznie łapią telefon (od spodu jest blokada, aby nie spadł). Powinien się bez problemu zamontować na szybie przedniej. Ja mam wersję, którą można też montować na desce (specjalna podkładka żelowa), ale to się słabiej sprawdza, przynajmniej u mnie.
Tu trochę zdjęć: https://techaeris.com/2018/03/29/iottie ... ield-mount
Jest też wersja indukcyjna, ale droga.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 03-07-2019, 04:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-03-2015, 13:42
Posty: 922
Suzuki: Vitara xLed Sun
Bandit1 pisze:
Przegladajac net trafilem na uchwyt dedykowany , a przekrecajac odpowiednio klapkę można od dołu chłodzić telefon.

Załącznik:
i-brodit-ab-proclip-do-suzuki-vitara-15-16-805111.jpg



Proclipów brodita używam w kilku samochodach, na zdjęciu jest sama podstawa, do niej przykręca się uchwyt dedykowany do konkretnego modelu (albo dowolny inny, byle śruby się dało dopasować). Ja mam przykręconą przejściówkę z zatrzaskiem umożliwiającą beznarzędziowe przekładanie uchwytów między samochodami kiedy np. zamieniam się z żoną lub córką.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]