Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 21:55

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Post: 10-02-2019, 11:16 
Offline

Rejestracja: 09-02-2019, 14:53
Posty: 3
Jeszcze raz witam. Nigdy nie miałem Suzuki, ale zawsze ciepło patrzyłem na Grand Vitarę. W zeszłym roku byłem zainteresowany Subaru XV, ale silnik 2.0 156 KM zniknął z oferty i pozostał tylko 1.6 114 KM. Subaru to też był wydatek minimum 115 tyś zł. za wersję 2.0.
Zwracam się do szanownych forumowiczów z pytaniem, jakie przewagi ma Waszym zdaniem Vitara premium 1.4 awd automat 140 KM, nad Koną comfort 1.6 t-gdi awd automat 177 KM. Ceny aut są takie same 95 tyś zł, a zeszłoroczne modele to około 90 tyś. Proszę o wszystkie uwagi, począwszy od tego która marka jest Waszym zdaniem lepsza, mniej awaryjna, po zagadnienia techniczne jak i wrażenia z jazdy.
Dziękuję :)


Na górę
Post: 10-02-2019, 12:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-06-2012, 20:19
Posty: 1504
Suzuki: TM3 LR Highland
Mieliśmy podobny dylemat i finalnie stanęło na Vitarze.
Była po prostu kolosalnie tańsza (Vitara wersja 2WD). No i zużycie ok. 1,5l mniejsze w mieście.

Za to Kona była wyraźnie szybsza i cichsza. No i wnętrze w sumie ładniejsze - znacznie bardziej nowoczesne.

_________________
Ex Vitara Premium 1.0T FWD 2019
Ex Vitara S 1.4T FWD 2018
Ex Swift Comfort 1.2 94 KM 2015
Ex Splash Comfort 1.2 86 KM LPG 2009


Na górę
Post: 10-02-2019, 13:51 
Offline

Rejestracja: 30-06-2018, 19:52
Posty: 38
Lokalizacja: Szczecin
Oba też testowałem przed zakupem. Mankamentem Kony jest bardzo wysokie spalanie. Poniżej 9-10 litrów w mieście nie udało mi się zejść. "Design" w Konie na pewno nowocześniejszy, wnętrze inne, myślę, że w gatunkowo podobnych materiałów. Cenowo Kona chyba jest droższa, jeśli spalanie i cena nie jest kryterium, to po jeździe próbnej sam zdecydujesz, które auto Ci lepiej leży. Na pewno warto zrobić rundkę po mieście i trasie szybkiego ruchu...


Na górę
Post: 10-02-2019, 13:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2007, 19:23
Posty: 959
Lokalizacja: Górny Śląsk
Na plus dla Vitary to przestronność w kabinie, lepsza widoczność, mniejsze spalanie, choroby wieku dziecięcego ma za sobą, strona finansowa korzystniejsza, jednak w temacie gwarancji jest na minus. W rankingach awaryjności Suzuki ma dobre notowania , spostrzeganie marki sprecyzowałbym do konkretnego modelu choć i tu może się zdarzyć "egzemplarz" znacznie odbiegający od opinii użytkowników i ekspertów. Kona jest za świeża na rynku aby dokonać rzetelnego porównania z Vitarą pomijając opinie publikowane powiedzmy w ramach marketingu zainteresowanej marki.


Na górę
Post: 11-02-2019, 14:01 
Offline

Rejestracja: 09-02-2019, 14:53
Posty: 3
Dzięki za odpowiedzi. A jak wygląda serwis Suzuki, jesteście zadowoleni z obsługi?


Na górę
Post: 11-02-2019, 15:33 
Offline

Rejestracja: 22-05-2017, 21:34
Posty: 332
Suzuki: Vitara
Nie jeździłem Koną więc się nie wypowiem co do jazdy, ale wizualnie jak ją widzę to mam ból... oczu.
Wygląda jak sedan obcięty na wysokości pasa przedniego z dospawaną górą od suwa. Te szare plastiki na zderzakach i nadkolach podkreślają tylko to wrażenie niespójności między dołem i górą karoserii.

A serwis Suzuki?
Serwisuję w Warszawie w serwisie bez salonu sprzedaży. Umawiasz godzinę, dostarczasz samochód, w międzyczasie ogarniesz szybkie zakupy albo obiad i samochód już czeka.
A że nic się nie psuje (45kkm mam dopiero zrobione) to jak formalność. Nie robiłem kontroli "w trakcie" serwisu, ale gdy zdawałem samochód to widziałem z góry przez szybę stanowiska serwisowe i samochody w trakcie przeglądu/naprawy. Jak na razie nie mam powodów do narzekania, a przypadku Hyundaia (miało to miejsce kilka lat temu, sytuacja mogła się zmienić) kilka poważnych wpadek serwisowych na poziomie ASO i gwaranta było.


Na górę
Post: 11-02-2019, 16:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-01-2011, 14:46
Posty: 707
Zadowolenie zależy od konkretnego serwisu. Jedni są profesjonalistami, a inni partaczami.


Na górę
Post: 11-02-2019, 18:15 
Offline

Rejestracja: 04-12-2016, 19:12
Posty: 261
Lokalizacja: małopolska
Suzuki: Vitara 1.6 4WD
TomekNN pisze:
Dzięki za odpowiedzi. A jak wygląda serwis Suzuki, jesteście zadowoleni z obsługi?
Ja serwisuję w MMcars w Katowicach. Jestem *bardzo* zadowolony.
Z drugiej strony jeśli występują w Suzuki usterki, to najczęściej to tak drobne duperele, że ciężko stwierdzić co by było przy prawdziwych kłopotach ;)

No ale jak już powiedziano: Wszystko (niestety) zależy od konkretnego ASO.

_________________
Vitara 1.6 Premium 4WD


Na górę
Post: 11-02-2019, 19:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2007, 19:23
Posty: 959
Lokalizacja: Górny Śląsk
Bandit1 dobrze mówi, popieram :piwo:


Na górę
Post: 11-02-2019, 21:49 
Offline

Rejestracja: 29-03-2018, 19:49
Posty: 222
Lokalizacja: Bydgoszcz
Suzuki: Vitara, obecnie Jeep
serwis Yama Osielsko (Bydgoszcz), pełnia zadowolenia jak do tej pory, sprawnie, szybko, podejście do człowieka przyjazne, zatem mogę wystawić tylko pozytywną rekomendację, w kwietniu przegląd zobaczymy czy nadal trzymają poziom;) Kona hmm też się nad nią zastanawiałem równo rok temu, pojechałem na jazdę próbną, przypadek sprawił, że zaparkowałem auto (Mitsu Lancer) obok Kony do jazdy testowej, popatrzyłem i... odjechałem, bez podjęcia jazdy próbnej... w internetach auto wydawało się dużo bardziej masywne niż w realnym świecie, wizualnie jak zabawkowe autko.. dla mnie typowo kobieca mydelniczka (oczywiście subiektywne podejście)


Na górę
Post: 02-03-2019, 21:54 
Offline

Rejestracja: 18-09-2018, 10:45
Posty: 114
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
Mam ten sam problem. Moim zdaniem - Kona jest droższa o ok. 10 tys. zł w bogatym wyposażeniu (ja chcę 4x4 + automat). Żeby w Konie mieć choćby podgrzewane fotele (nie wyobrażam sobie inaczej) trzeba wybrać wersję Style - to już 103 tys.
Kolejna sprawa - Kona ma skrzynię DSG, w Vitarze jest hydrauliczna. Ostatnio zaczynają sie pojawiać artykuły, że skrzynie DSG jednak mogą być awaryjne. Kona więcej pali. Vitar jeździ więcej, sądzę, że łatwiej o poradę i części. Nie wiem, czy to zaleta czy wada - w Konie nie ma kontroli nad napędem 4x4 - jest automatyczny. W Vitarze - można ustawiać na śnieg lub sport. Polecam szczegółową porównywarkę na stronie samar.pl albo autocentrum.pl. Jeśli bym się nie decydował na 4x4 to dla mnie dobrą opcją byłby Citroen C3 aircross w najwyższej wersji.


Na górę
Post: 03-03-2019, 08:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-03-2015, 13:42
Posty: 922
Suzuki: Vitara xLed Sun
baart77 pisze:
zaparkowałem auto (Mitsu Lancer) obok Kony do jazdy testowej, popatrzyłem i... odjechałem


Po Lancerze ciężko coś kupić. Ja już byłem prawie umówiony na mazdę 6 jak po testowej wsiadłem do swojego, ruszyłem i po pierwszym zakręcie stwierdziłem, że bez sensu kupować nową mazdę jak siedmioletni Lancer jeździ bez porównania lepiej...


Na górę
Post: 03-03-2019, 11:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1361
Suzuki: Vitara S 4WD AT
tentom pisze:
w Konie nie ma kontroli nad napędem 4x4 - jest automatyczny
Ma funkcję LOCK.

_________________
Vitara S 1.4 Boosterjet 4WD AT
Swift Sport 1.4 Boosterjet


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]