Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 20:07

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 954 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 128 29 30 31 3239 Następna
Autor Wiadomość
Post: 19-10-2018, 17:24 
Offline

Rejestracja: 18-04-2015, 17:02
Posty: 890
Michal_R pisze:
Witam serdecznie,
Jestem nowym posiadaczem Vitary S. Kupiłem auto kilka miesięcy temu i zastanawiam się czy ktoś z Was jeździł w zimie na oryginalnych felgach aluminiowych 17"? Macie jakieś doświadczenia?
Dali mi też przy zakupie opony zimowe do tych felg więc dlaczegoby nie...
Dzięki za odpowiedź.

Jeżdżę 3,5 roku na fabrycznych alusach i przekładam gumy u wulkanizatora. Nic się nie dzieje.


Na górę
Post: 20-10-2018, 12:02 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Profesjonalista nie uszkodzi felgi ani opony przy wymianie. Jednak w PL jest problem z pozyskaniem takich pracowników i często zatrudniani są przypadkowi ludzie, którzy nie mają doświadczenia. Czego dowodem jest uszkodzenie moich felg (Z resztą w ASO). Pomijam kwestię, że na wyważenie i i optymalizację musiałem pojechać sam, bo odniosłem wrażenie, że ciężarki przyklejał dzieciak z przedszkola (tak żeby ładnie wyglądało, a nie żeby wyważyć koło).

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 20-10-2018, 13:51 
Offline

Rejestracja: 03-03-2018, 14:58
Posty: 368
macioo pisze:
Pomijam kwestię, że na wyważenie i i optymalizację musiałem pojechać sam, bo odniosłem wrażenie, że ciężarki przyklejał dzieciak z przedszkola (tak żeby ładnie wyglądało, a nie żeby wyważyć koło).


Haha, miałem dokładnie to samo!
Panowie w serwisie oponiarskim chwycili się za głowę, jak zobaczyli, ile w ASO ponaklejali ciężarków na felgi :]

_________________
Vicia Premium 1.6 Allgrip


Na górę
Post: 20-10-2018, 13:59 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
U mnie sobie zdjęcia porobili, bo jeden pasek ciężarków był naklejony na drugi. A na autostradzie samochód rzucało prawie z pasa na pas :]
Dodam, że opony, to nie była jakaś chińszczyzna, tylko Dunlop Winter Sport, półka raczej powyżej budżetowej.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 20-10-2018, 17:28 
Offline

Rejestracja: 24-05-2018, 08:22
Posty: 232
macioo pisze:
U mnie sobie zdjęcia porobili, bo jeden pasek ciężarków był naklejony na drugi. A na autostradzie samochód rzucało prawie z pasa na pas :]
Dodam, że opony, to nie była jakaś chińszczyzna, tylko Dunlop Winter Sport, półka raczej powyżej budżetowej.


dobra chińszczyzna jeśli chodzi o opony to jest mniej więcej poziom technologiczny i wykonawczy europejski ( coś pomiędzy klasą ekonomiczną a premium) sprzed 3-4 lat -czyli nie jest tak źle


Na górę
Post: 20-10-2018, 21:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11-10-2018, 14:16
Posty: 17
Suzuki: Vitara 1,4T 2018
Panowie, mam mały dylemat. Kupując swoje autko dostałem gratis komplet zimowych opon. Nawet o niego nie walczyłem, sprzedawca z własnej niewymuszonej inicjatywy zaproponował. Problem w tym, że są to Kormorany Snopro B2. Ciężko jest mi znaleźć info o tych oponach, opinie są raczej negatywne, generalnie o Kormoranach nic dobrego na forach nie piszą. Czy ktoś może miał okazję używać?
Nie wiem czy zakładać czy kupić komplet świeżych opon jakiegoś sprawdzonego producenta :roll:

_________________
Vitara II po lifcie, 1.4T, FWD, czerwona :D


Na górę
Post: 20-10-2018, 22:37 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Sprzedać z psie pieniądze zawsze zdołasz. Jak cię nie kosztowały, to załóż i sam sprawdź jak dają radę osobiście. Może akurat przy twoim stylu jazdy dadzą radę. W necie często są opinie negatywne, bo "jak jechałem 160km/h po śniegu, to słabo trzymały i źle hamowały" ;)

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 21-10-2018, 21:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11-10-2018, 14:16
Posty: 17
Suzuki: Vitara 1,4T 2018
No tak powiem, że myślę dokładnie toż samo - jak już są i to za darmo, to czemu nie przekonać się samemu ile warte są przeczytane opinie? Ja staram się w zimie nie pokładać za wielkiej wiary w systemach/oponach - i jeżdżę po prostu wolniej. Zobaczymy jak się będą sprawować ;)

_________________
Vitara II po lifcie, 1.4T, FWD, czerwona :D


Na górę
Post: 24-10-2018, 07:51 
Offline

Rejestracja: 19-04-2018, 08:15
Posty: 14
[quote="d_woj"]Witam wszystkich,
Postanowiłem założyć ten wątek aby podyskutować na temat zimowego ogumienia w naszej Suzi.
Wiem, że najłatwiejszym rozwiązaniem jest zakup gotowego zestawu (felga, opona, czujnik i kołpak) w salonie.
Nie przemawia jednak za mną rodzaj ogumienia, które dają.
Dlatego szukam alternatywy.
Wiem, że na forum w rożnych miejscach była rozmowa na ten temat ale ciężko to wszystko ogarnąć więc chciałbym abyście tutaj pisali na temat kół na zimę.

I tak na starcie mam pytania:
-Jakie felgi i opony (rozmiar) są montowane "fabrycznie" w Vitarze (jaki oferuja w salonie) ?
-Jaki numer seryjny,kod posiada czujnik cisnienia?
-Ile u Was w salonie zawołali za komplet kół?
-Czy ktoś już montował opony we własnym zakresie?
-Czy ktoś programował już drugi zestaw czujników?


Zdecydowałem się na wersję dla mnie optymalną budżetowo zapewniającą posiadanie dwóch kompletów kół. Zaraz po zakupie auta zakupiłem odpowiadające mi alu felgi 1400 zł, pozostawiając stalówki do opon zimowych. Kupiłem Dębic aFrigo2 - 249 zł/szt. + TPMS Shrader2 - 580 zł + montarz i programowanie, razem 830 zł. Miało być rozsądnie cenowo. Teraz mam problem, którego warsztat montujący czujniki, przedstawiciel Shrader ani ASO Suzuki nie potrafią rozwiązać. Po zaprogramowaniu czujniki skomunikowały się z kompem i wyświetliły dane. Po przejechaniu 5 km zaczęły się problemy. Co kilka km na wyświetlaczu pokazuje się alarm totalny nie pokazujący problemu ze wskazanym kołem, kołami. Alarm gaśnie samoczynnie a następnie pojawia się po kilku, kilkunastu km. W chwili przełączenia z pozycji comfort na pozostałe dwie opcje ciśnieniowe alarm włącza się i prawidłowo wskazuje za wysokie lub za niskie ciśnienie wskazując odpowiednie koła. Shrader twierdzi,że czujniki są ok, sugeruje zakup oryginałów, byłem pytałem w ASO - 356 zł/szt !! Chcąc mieć pewność działania i złożenia odpowiedzialności za prawidłowe działanie systemy należało by zlecić usługę z zakupem w ASO czyli 4 x 356zł + montaż - 180 zł Można też zakupić w necie rzekomo oryginalne czujniki i wrócić do warsztatu, który jak na razie nie poradził sobie z problemem a co będzie gdy oryginały też będą generowały błedy, dowiem się , że to nie my to wina pana czujników.
Czy ktoś ma diagnozę problemu?


Na górę
Post: 24-10-2018, 10:14 
Offline

Rejestracja: 31-08-2018, 13:03
Posty: 34
Suzuki: Vitara II 1.4 AT 4wd
Mam pytanie do kolegów jeżdżących na oponach w większym rozmiarze niż przewiduje homologacja (np 215/60/17).
Czy byliście na takich oponach w serwisie Suzuki? Zastanawiam się czy będą się czepiali/odnotują, że tracę gwarancję na jakieś elementy(radar/ESP etc).

_________________
Vitara S 1.4 AT allgrip


Na górę
Post: 24-10-2018, 18:32 
Offline

Rejestracja: 03-10-2017, 11:52
Posty: 306
Ja kupiłem opony zimowe z felgami stalowymi bez czujników i na zimę zakładam te koła. Jeżdżę oczywiście ze świecącym
się ekranikiem. Po zimie zakładam koła fabryczne z oponami letnimi i ekranik wraca po kilku kilometrach do właściwego.
Widzę jednak, że Koledzy mają różne przeboje z innymi zakupami.


Na górę
Post: 24-10-2018, 19:08 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Piotras pisze:
Mam pytanie do kolegów jeżdżących na oponach w większym rozmiarze niż przewiduje homologacja (np 215/60/17).
Czy byliście na takich oponach w serwisie Suzuki? Zastanawiam się czy będą się czepiali/odnotują, że tracę gwarancję na jakieś elementy(radar/ESP etc).

Pewnie przy normalnym przeglądzie mogą olać temat ale zgłoś tylko jakąś usterkę związaną z zawieszeniem, układem kierowniczym czy prowadzeniem, to już na 100% "znajdą przyczynę" i podstawę do odmowy uznania roszczenia.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 26-10-2018, 19:05 
Offline

Rejestracja: 15-02-2018, 10:32
Posty: 140
Gdzie w Opolskim lub na Dolnym Śląsku mogę dorwać kompetentnych, profesjonalnych, sprawdzonych gumiarzy, którzy wymienią opony na zimowe na fabrychnych felgach i z fabrycznymi czujnikami TMPS?

Cena nie gra dużej roli, może to być 100zł i może to być 200zł za wymianę, byle by usługę zrobili profesjonalnie.

Znacie sieć zakładów lub jeden dobry zakład, który wie co robi?

_________________
Vitara 1.6 2WD MT Premium


Na górę
Post: 26-10-2018, 19:22 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
ASO?


Na górę
Post: 26-10-2018, 21:33 
Offline

Rejestracja: 15-02-2018, 10:32
Posty: 140
MS pisze:
ASO?

W tym wątku dużo osób napisało, że ASO spaprało sprawę, dlatego pytam.

_________________
Vitara 1.6 2WD MT Premium


Na górę
Post: 27-10-2018, 01:23 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Moje ASO jest fajne pod wieloma względami ale kół montować nie potrafią!

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 27-10-2018, 07:24 
Offline

Rejestracja: 15-02-2018, 10:32
Posty: 140
No i pytanie kolejne. Co sądzicie o BFGoodrich G-Force Winter 2 215/55 R17 98 H XL? Ktoś ma? Jak wypadają w porównaniu do Nokianów?

W teście ADAC wypadły z nieco lepszą notą ze zwzględu na to, że mniej hałasują, chociaż nokiany także uchodzą za dość ciche, są też nieco tańsze bo za 420zł.

_________________
Vitara 1.6 2WD MT Premium


Na górę
Post: 27-10-2018, 11:42 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Nokiany zimowe miałem i faktycznie były bardzo ciche. Goodrich zimowych nie miałem ale za to mam letnie i są bardzo komfortowe, bardzo dobrze trzymają w zakrętach ale generują większe spalanie (coś za coś, lepsza przyczepność, to większe opory toczenia). Ogólnie zapewne jedne jak i drugie zimówki będą dobre i przy normalnej jeździe różnice będą na tyle nieznaczne, że ich nie zauważysz. Ja bym chyba brał Nokiany, bo byłem z nich zadowolony.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 27-10-2018, 13:16 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1570
Suzuki: Vitara
Wrd 4 są głośne, 3 były ciche

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 27-10-2018, 18:19 
Offline

Rejestracja: 24-05-2018, 08:22
Posty: 232
ja zaś po zakupie w marcu b.r. nowej Vitary po raz pierwszy zachowałem się jak "janusz" i nie żałuję swej decyzji
konkretnie...
całe swoje życie samochodziarza używałem opon klasy premium zimowych i letnich ,jeździłem nimi maks 3 lata bez względu na zużycie i przebieg po czym wymiana na nowe ( przy zakupie starannie sprawdzałem datę produkcji)
Vitarę kupiłem w połowie marca , a jako że mieszkam w terenie podgórskim i tu zima trwa troszeczkę dłużej opony zimowe trzeba było nabyć
za radą mojego znajomego ( nie janusza :D ) który w swoim 3 letnim Porsche Cayenne od 2 lat używa opon zimowych jak poniżej i jest z nich (oczywiście poprawka na rozmiar) postanowiłem je zakupić
jakie opony ......otóż chińskie PowerTrack Snow Star 17 po około 240 pln za szt.
ponieważ tak się złożyło ,że spadło u mnie jeszcze dość dużo śniegu miałem je okazję przetestować w kopnym śniegu ,na błocie pośniegowym ,deszczu ( w warunkach górek,serpentyn,leśnych dró) ,a także na suchej autostradzie .... powiem krótko dają radę ( co dla mnie najważniejsze dają radę w śniegu )
zużycie u znajomego po 2 sezonach nie odbiega od średniej
WNIOSKI:przyzwoite opony za więcej niż przyzwoite pieniądze
letnie oponki to jednak nadal będą PREMIUM
napęd AllGrip
ps.dzisiaj właśnie byłem w salonie po odbiór i montaż felg Misti do tychże zimówek


Na górę
Post: 27-10-2018, 20:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-03-2015, 13:42
Posty: 922
Suzuki: Vitara xLed Sun
ciekawski pisze:
Porsche Cayenne


Niedawno widziałem takiego na letnich Uniroyal - każdego szkoda, nie dość że samochód paskudny to i opony do bani.


Na górę
Post: 27-10-2018, 21:38 
Offline

Rejestracja: 24-05-2018, 08:22
Posty: 232
piomic pisze:
ciekawski pisze:
Porsche Cayenne


Niedawno widziałem takiego na letnich Uniroyal - każdego szkoda, nie dość że samochód paskudny to i opony do bani.


zapomniałeś dodać ,że nie chciałbyś go nawet za darmo.....
opony zaś tak jak pisałem dają radę - skoro nie widać większej różnicy to po co przepłacać
zawsze je można po roku wyrzucić i kupić nowe


Na górę
Post: 27-10-2018, 21:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-03-2015, 13:42
Posty: 922
Suzuki: Vitara xLed Sun
No masz rację - nie chciałbym. Nie potrzebuję takiego samochodu ani ze względu na jego własności użytkowe, ani do przedłużania czegokolwiek. Poza tym chyba by mi się w garażu nie zmieścił.


Na górę
Post: 28-10-2018, 20:31 
Offline

Rejestracja: 24-05-2018, 08:22
Posty: 232
piomic pisze:
No masz rację - nie chciałbym. Nie potrzebuję takiego samochodu ani ze względu na jego własności użytkowe, ani do przedłużania czegokolwiek. Poza tym chyba by mi się w garażu nie zmieścił.


zdobyłem się na trud przejrzenia Twoich postów z tego forum i stwierdzam, że ich ilość ( pominę jakość) świadczy o potrzebie przedłużenia czegoś :]


Na górę
Post: 28-10-2018, 21:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2007, 19:23
Posty: 959
Lokalizacja: Górny Śląsk
ciekawski pisze:
opony zaś tak jak pisałem dają radę - skoro nie widać większej różnicy to po co przepłacać
zawsze je można po roku wyrzucić i kupić nowe


Ty większej różnicy nie widzisz , ja stawiam na inne marki bo widzę lepszą jakość. Dużo zależy od sposobu użytkowania i oczekiwań kierowcy. Opcja "zawsze je można po roku wyrzucić i kupić nowe" jakoś nie pasuje do "po co przepłacać".


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 954 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 128 29 30 31 3239 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]