Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 15:08

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 13-05-2018, 16:46 
Offline

Rejestracja: 30-07-2017, 13:15
Posty: 9
Cześć, mam chyba problem z chłodzeniem w moim Sx4. Otóż po przejechaniu kilkunastu kilometrów na postoju np na światłach, przy włączonym silniku zaczaja się i działają jak szalone wentylatory chlodnicy. Podczas jazdy ich nie słyszę. Temperatura jest wtedy na poziomie 90. Płyn chłodniczy w normie. Jakieś pomysły co to może być?


Na górę
Post: 13-05-2018, 18:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-08-2008, 19:39
Posty: 1132
Wszystko jest w porzadku, martwic nalezaloby sie gdyby wentylator sie nie zalaczal.

Podczas jazdy nie ma z reguly powodu aby sie zalaczal, bo chlodnice oplywa powietrze
w ilosci zazwyczaj wystarczajacej do utrzymania temperatury na wymaganym poziomie.

Po zatrzymaniu tego oplywu brakuje i temperaura cieczy clodzacej zaczyna szybko wzrastac,
na co reaguje wylacznik termiczny wentylatora i zalacza sam wentylator, wymuszajac przeplyw powietrza
przez radiator chlodnicy, do momentu az czujnik temperatury stwierdzi ze jej poziom jest prawidlowy.

Przy dluzszych zatrzymaniach, albo jezdzie z niewielka predkoscia, np. w korku, taka sytuacja moze sie
powtarzac w sposob cykliczny.

_________________
****** Pozdrawiam! ******
Obrazek


Na górę
Post: 14-05-2018, 19:31 
Offline

Rejestracja: 30-07-2017, 13:15
Posty: 9
Dziękuję za odpowiedź. Ale mam następującą wątpliwość: otóż sprawdziłem działalnie wentylatorów w innych autach ( VW Golf, Passat itp.) i okazało się, iż wentylatorów tych nie słychać na postoju, podczas gyd u mnie działają bardzo intensywnie. Co Wy na to?


Na górę
Post: 14-05-2018, 21:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-08-2008, 19:39
Posty: 1132
Cytuj:
... sprawdziłem działalnie wentylatorów w innych autach ( VW Golf, Passat itp.) i okazało się, iż wentylatorów tych nie słychać na postoju, podczas gyd u mnie działają bardzo intensywnie. Co Wy na to?

Sprawdzano wielokrotnie emisje spalin silnikow tego (cytowanego wyzej) producenta i okazalo sie, iz sa "wzorowo czyste" na postoju,
podczas gdy inne "kopcily ponad norme". Co Ty na to? :)

A tak na powaznie... szukasz chyba dziury w calym. Wentylator jest glosny, to fakt, ale SX4 nie jest cichym autem,
silnik, opony i inne "szmery" sa wewnatrz rowniez lepiej slyszalne niz w szeregu innych marek.

Wygluszenie nadwozia SX4 jest niestety dosyc "symboliczne"... taka juz uroda tego samochodu.

W starszym samochodzie wentylator bedzie zalaczal sie rowniez czesciej niz w nowym, bo sprawnosc chlodnicy z czasem maleje,
z uwagi na osady zarowno wewnatrz jak i na powierzchni zewnetrznej.

Problemy zaczynaja sie jednak dopiero wtedy gdy nastaje cisza, a z biegiem czasu pada niemal kazdy wylacznik termiczny wentylatora...

_________________
****** Pozdrawiam! ******
Obrazek


Na górę
Post: 14-05-2018, 22:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2007, 19:23
Posty: 959
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kiedyś, co prawda nie Suzuki ale inna marka co właściwie nie ma znaczenia, wentylator załączał się po przejechaniu ok. 4km. Wymieniłem czujnik temperatury i problem zniknął. Może tędy droga :?:


Na górę
Post: 15-05-2018, 17:10 
Offline

Rejestracja: 22-02-2017, 08:01
Posty: 45
Lokalizacja: Sochaczew
Suzuki: SX4 4X4
Witam - mam identycznie - po przejechaniu paru kilometrów, gdy temperatura osiągnie około 90-95 stopni zatrzymuje się przed bramą i wentylator się załącza i po chwili wyłącza się - i znów się włącza - uważam że jest to prawidłowy i zdrowy objaw - nie szukał bym czegoś nienormalnego - silnik benzynowy w SX4 1,6 szybko się nagrzewa taki ma układ chłodzenia i porównywanie go z innymi autami nie ma sensu - ma na to wpływ wiele zmiennych, takich jak termostat - wielkość chłodnicy - układ kanałów w bloku silnika - itp.
Cieszmy się że działa :]

_________________
Pozdrawiam Danowand


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]