Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 11:15

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: System audio
Post: 31-03-2018, 22:37 
Offline

Rejestracja: 31-03-2018, 22:34
Posty: 3
Suzuki: -
Jak to jest z dźwiękiem w tym modelu? Czytałem gdzieś wypowiedź, że wrażenia są nieziemskie, zwłaszcza w wersjach Premium (tymi z odtwarzaczem CD), a w Elegance słabiej. Inna sprawa, czy przy szybkiej jeździe (powiedzmy 140) hałas środowiskowy nie jest zbyt uciążliwy by wciąż czerpać przyjemność z odsłuchu?

Macie doświadczenia z innymi samochodami podobnej klasy i ceny? Szukam czegoś dla siebie i ten aspekt jest dla mnie istotny, ale trudno znaleźć jakieś informacje (recenzje praktycznie nigdy nic na ten temat nie mówią).


Na górę
Post: 01-04-2018, 14:31 
Przy 140 to w aucie jest zbyt głośno aby delektować się muzyką, Baleno jest wyciszone słabo (to TYLKO moja opinia).


Na górę
   
Post: 01-04-2018, 14:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-06-2012, 20:19
Posty: 1503
Suzuki: TM3 LR Highland
Gra tak jak w innych autach tej klasy czyli przecietnie/słabo.
Ani gorzej ani lepiej.

Jak chcesz lepiej, to musisz wygłuszyć drzwi, wymienic głośniki, zamontowac sub i wzmacniacz - normalna robota car-audio.

_________________
Ex Vitara Premium 1.0T FWD 2019
Ex Vitara S 1.4T FWD 2018
Ex Swift Comfort 1.2 94 KM 2015
Ex Splash Comfort 1.2 86 KM LPG 2009


Na górę
Post: 01-04-2018, 21:40 
Offline

Rejestracja: 17-12-2016, 13:57
Posty: 253
Lokalizacja: Sadowie
Suzuki: Baleno
Jak dla mnie audio gra dobrze!

_________________
Hellboy :takjest:


Na górę
Post: 06-04-2018, 20:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04-11-2017, 00:03
Posty: 88
Lokalizacja: Zduńska Wola
Suzuki: Beleno III
Wg mnie jest ok. Może nawet lepiej niż w Kangoo.

_________________
____________________________________
Baleno 2017 Premium+ 1.2 DualJet


Na górę
Post: 07-04-2018, 14:42 
Offline

Rejestracja: 21-03-2018, 15:18
Posty: 82
Suzuki: Baleno '18
Zarówno w elegance jak i premium (plus) jest 6 głośników. 4 w drzwiach i dwa wysokotonowe w słupkach przednich... Więc czemu w elegance miałoby grać gorzej - nie wiem. To auto budżetowe, tanie, tanio produkowane. Głośniki to na pewno nie jest high-end. Dla mnie gra to bardzo dobrze (6 głośników w premium czy elegance - i tu i tu słuchałem). Jakieś tam "basiki" są, reszta też ok, wyraźnie, czysto....
Jak ktoś jest audiofilem (albo za takiego się uważa) - to wtedy pewnie "to w ogóle nie gra"... Tak samo jak jest grono ludzi "90KM? to w ogóle nie jedzie!"... A sami śmigają autami po 120-140KM... (ja jeżdżę 230KM 380Nm momentu - mogę im powiedzieć, że te ich "nie jeżdżą" ;P i dla mnie baleno jeździ całkiem żwawo jak na to, do czego zostało zaprojektowane!).
Wszystko kwestia czego oczekujesz... Jak super dźwięku niczym w sali odsłuchowej... Wybierz inne auto + sensowny warsztat car audio. Jak przyspieszeń poniżej 10s "do setki" - wybierz inne auto... etc.

Baleno to auto segmentu B - czyli auto "do miasta". Małe, zwinne, ma dużą przestrzeń bagażową (przewaga nad większością konkurentów)... To nie ma być demonem prędkości, nie jest to auto na codzienne trasy autostradami czy też auto dla audiofila... Nie ta klasa, nie te pieniądze...

_________________
Baleron Premium+ 1.2
Obrazek


Na górę
Post: 07-04-2018, 19:19 
Offline

Rejestracja: 09-09-2016, 11:35
Posty: 237
Suzuki: baleno
ojjjjj dobrze napisane i tu się zgadzam


Na górę
Post: 07-04-2018, 19:54 
Pewnie że tak jest, wiadomo, tyle że kolega się pytał jak jest w Premium+ oraz Elegance przy 140, a nie jak jest w porównaniu do Mercedesa, BMW czy Volvo.


Na górę
   
Post: 08-04-2018, 09:25 
Offline

Rejestracja: 09-09-2016, 11:35
Posty: 237
Suzuki: baleno
A jak ma być ? przy tej prędkości poziom hałasu wzrasta nie jakość drastycznie czy dokuczliwie ale odczuwalnie, radio trzeba podkręcić głośniej bo to nie będą doznania audiofilskie.
uważam, że próg przyzwoitości to 120km/h jak dla mnie.
Premium + 1.2 (2016)


Na górę
Post: 08-04-2018, 19:42 
Kurcze, on nie pyta czy jest głośniej przy 140 niż 120 bo to jasne. Pytał czy przy 140 będzie się "delektował" muzyką i odpowiedź brzmi nie, auto tej klasy przy 140 jest już głośne w środku i tyle.


Na górę
   
Post: 08-04-2018, 21:30 
Offline

Rejestracja: 17-12-2016, 13:57
Posty: 253
Lokalizacja: Sadowie
Suzuki: Baleno
misioooo pisze:
Zarówno w elegance jak i premium (plus) jest 6 głośników. 4 w drzwiach i dwa wysokotonowe w słupkach przednich... Więc czemu w elegance miałoby grać gorzej - nie wiem. To auto budżetowe, tanie, tanio produkowane. Głośniki to na pewno nie jest high-end. Dla mnie gra to bardzo dobrze (6 głośników w premium czy elegance - i tu i tu słuchałem). Jakieś tam "basiki" są, reszta też ok, wyraźnie, czysto....

Jak ktoś jest audiofilem (albo za takiego się uważa) - to wtedy pewnie "to w ogóle nie gra"... Tak samo jak jest grono ludzi "90KM? to w ogóle nie jedzie!"... A sami śmigają autami po 120-140KM... (ja jeżdżę 230KM 380Nm momentu - mogę im powiedzieć, że te ich "nie jeżdżą" ;P i dla mnie baleno jeździ całkiem żwawo jak na to, do czego zostało zaprojektowane!).
Wszystko kwestia czego oczekujesz... Jak super dźwięku niczym w sali odsłuchowej... Wybierz inne auto + sensowny warsztat car audio. Jak przyspieszeń poniżej 10s "do setki" - wybierz inne auto... etc.

Baleno to auto segmentu B - czyli auto "do miasta". Małe, zwinne, ma dużą przestrzeń bagażową (przewaga nad większością konkurentów)... To nie ma być demonem prędkości, nie jest to auto na codzienne trasy autostradami czy też auto dla audiofila... Nie ta klasa, nie te pieniądze...

Misio inny jest odtwarzacz w premium i plus niż elegance!

_________________
Hellboy :takjest:


Na górę
Post: 09-04-2018, 23:37 
Offline

Rejestracja: 09-09-2016, 11:35
Posty: 237
Suzuki: baleno
k_radek pisze:
Kurcze, on nie pyta czy jest głośniej przy 140 niż 120 bo to jasne. Pytał czy przy 140 będzie się "delektował" muzyką i odpowiedź brzmi nie, auto tej klasy przy 140 jest już głośne w środku i tyle.

tak dla jasności, napisałem jasno moje odczucia, proszę czytać ze zrozumieniem :zakrecony:


Na górę
Post: 10-04-2018, 07:46 
Offline

Rejestracja: 22-03-2011, 20:21
Posty: 222
Lokalizacja: Białystok
Suzuki: Swift
misioooo pisze:
Zarówno ...........
Wszystko kwestia czego oczekujesz... Jak super dźwięku niczym w sali odsłuchowej... Wybierz inne auto + sensowny warsztat car audio. Jak przyspieszeń poniżej 10s "do setki" - wybierz inne auto... etc.
Baleno to auto segmentu B - czyli auto "do miasta". Małe, zwinne, ma dużą przestrzeń bagażową (przewaga nad większością konkurentów)... To nie ma być demonem prędkości, nie jest to auto na codzienne trasy autostradami czy też auto dla audiofila... Nie ta klasa, nie te pieniądze...

Może będę już nudny, ale po raz kolejny na tym forum proszę o nienadużywanie słowa audiofil w kontekście car audio, bo to świadczy o braku zrozumienia istoty tego terminu przez piszącego. Każdy kto ma pojęcie o fizyce i podstawach elektroakustyki na poziomie szkoły średniej nie będzie pisał bajek o super doznaniach akustycznych w samochodzie - w samochodach nie ma miejsca na audiofilizm. W aucie to można na przyzwoitym poziomie relaksująco posłuchać muzyki, wiadomości, jako tła i "umilacza" podróży, ale nie delektować się muzyką w całym jej spektrum jak na prawdziwego melomana przystało :). Kto pasjonuje się audio i jest melomanem, tylko uśmiechem :) może skwitować wypowiedzi kolegi jak wyżej. Owszem, jak ktoś bardzo chce może powalczyć o lepszy komfort słuchania w aucie i tylko tyle.


Na górę
Post: 11-04-2018, 17:13 
Offline

Rejestracja: 31-03-2018, 22:34
Posty: 3
Suzuki: -
Dzięki za odpowiedzi. Doprecyzuję, że wcale nie jestem audiofilem (pomijając już dokładną definicję tego sformułowania) i nie mam wygórowanych oczekiwań, wiadomo że to nie będzie sala koncertowa. Wystarczy mi, jeśli dźwięk jest przyjemny dla ucha i wnętrze w miarę ciche (tu też z zastrzeżeniem, że w miarę: wiadomo że ciszy idealnej to można spodziewać się w domu na wsi a nie na autostradzie).

Chociaż te głosy o tym, że przy 140 jest już bardzo głośno są nieco niepokojące.


Na górę
Post: 12-04-2018, 17:08 
Offline

Rejestracja: 17-12-2016, 13:57
Posty: 253
Lokalizacja: Sadowie
Suzuki: Baleno
Wcale nie jest głośno!

_________________
Hellboy :takjest:


Na górę
Post: 13-04-2018, 07:53 
Offline

Rejestracja: 09-09-2016, 11:35
Posty: 237
Suzuki: baleno
140 jest ok, przy 180 trochę silnik słychać, komfortowo 120


Na górę
Post: 13-04-2018, 09:08 
Offline

Rejestracja: 21-03-2018, 15:18
Posty: 82
Suzuki: Baleno '18
Z innej beczki... Kto kupuje auto segmentu B (miejskie) do jazdy częstszej niż od święta do święta z prędkościami autostradowymi?
No i parę lat temu do Bułgarii śmigało się maluchem :) W 5 osób!

_________________
Baleron Premium+ 1.2
Obrazek


Na górę
Post: 15-04-2018, 12:54 
Offline

Rejestracja: 31-03-2018, 22:34
Posty: 3
Suzuki: -
No ja autostradami jeżdżę od święta do święta, ale to wciąż parę godzin w jedną stronę (czyli jeszcze razy dwa) kilka razy w roku, trochę się zbiera.


Na górę
Post: 20-04-2018, 21:25 
Offline

Rejestracja: 13-09-2017, 14:08
Posty: 247
Suzuki: baleno
Uważam, że brzmienie systemu audio jest jedno z lepszych w tej klasie- muzykalne, z naprawdę niezłą jakością wysokich tonów, niezłą przestrzenią i generalnie małymi podbarwieniami. Zwraca też uwagę nieźle kontrolowany bas, bez uciążliwych rezonansów.

Uważam, że w wersji elegance jest gorzej- dźwięk jest bardziej płaski, mniej dynamiczny i przestrzenny- kwestia chyba innej jednostki mocy.
Jeśli chodzi o ogólne wyciszenie, to jest bardzo przyzwoicie w tej klasie- szczególnie do prędkości 110 km/h. Powyżej trochę gorzej i dużo zależy, czy na zewnątrz wieje wiatr- bez wiatru stosunkowo cicho, nawet przy prędkości 150 km/h.

_________________
Suzuki Swift III
Suzuki Swift V
Suzuki Baleno 1.2 Premium Plus
Suzuki Baleno 1.0 Elegance
Suzuki Vitara 1.4 129 hp mild hybrid Premium 2WD


Na górę
Post: 14-05-2018, 12:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
A ja Balerona miałem i śmigałem dzień w dzień do roboty i spowrotem w sumie 130 km.
Audio w tyma aucie jest OK ale nic poza tym. Nie wiem czy dobre porównanie ale miałem przed Baleronem Astre 3 i tam dźwięk to była miazga, piekny miękki bas i głębia brzmienia. Słuchałem tam muzyki symfonicznej i czułem się jak w filharmonii :P Serio była petarda.
Jak przesiadłem się do Baleno to pierwsza reakcja była w stylu: "No jest spoko, czysto ale basu mało..."
Do basu się przyzwyczaiłem, było go wystarczająco...dopóki jechało się do 120 km/h. Powyżej tej prędkości bas nie dawał rady po podniesieniu głośności żeby zagłuszyć hałas podmuchów powietrza.
I żeby nie było, w Baleno na prawdę jest jak na tę klasę auta bardzo cicho w środku nawet powyżej 150 km/h!!!
Inna sprawa taka, że przy tej prędkości na prawdę trzeba uważać bo wyprzedzanie tira może skończyć się dachowaniem jeśli nie będziemy czujni i nie skontrujemy odbicia w bok od podmuchu powietrza :D


Na górę
Post: 06-08-2018, 18:15 
Offline

Rejestracja: 13-09-2017, 14:08
Posty: 247
Suzuki: baleno
Witam,

mam do sprzedania stację multimedialną BOSH, fabrycznie nową, wyciągniętą z nowego Baleno.
Zastąpiłem ją stacją Kenwood, ponieważ zależało mi na odtwarzaczu płyt cd.

Według serwisu można nią zastąpić każdy klasyczny system audio w Baleno, Vitarze, Swifcie i SX4 S-CROSS.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany, to zapraszam do negocjacji.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
Suzuki Swift III
Suzuki Swift V
Suzuki Baleno 1.2 Premium Plus
Suzuki Baleno 1.0 Elegance
Suzuki Vitara 1.4 129 hp mild hybrid Premium 2WD


Na górę
Post: 07-08-2018, 13:18 
Offline

Rejestracja: 03-02-2018, 12:05
Posty: 65
Lokalizacja: Radom
Suzuki: Baleno
Ja właśnie się zastanawiam nad kupnem audio Kenwooda bo muszę mieć napęd na płyty... Ktoś kupił i podmieniał?

_________________
Baleno 1.2 DualJet Premium Plus


Na górę
Post: 07-08-2018, 21:43 
Offline

Rejestracja: 13-09-2017, 14:08
Posty: 247
Suzuki: baleno
Tak, kupiłem i generalnie polecam, choć dźwięk w wersji Premium Plus jest porównywalny a w kilku kwestiach nawet lepszy od Kenwooda.
Nie rozumiem tylko, przecież w Plusie masz odtwarzacz :o

Ja zmieniłem, ponieważ stacja Bosha nie ma możliwości odtwarzania płyt, poza tym dźwięk jest tragiczny.

Bronią się głośniki- uważam, że Suzuki wpakowało naprawdę niezły sprzęt, jak na ten pułap cenowy.

_________________
Suzuki Swift III
Suzuki Swift V
Suzuki Baleno 1.2 Premium Plus
Suzuki Baleno 1.0 Elegance
Suzuki Vitara 1.4 129 hp mild hybrid Premium 2WD


Na górę
Post: 08-08-2018, 11:44 
Offline

Rejestracja: 03-02-2018, 12:05
Posty: 65
Lokalizacja: Radom
Suzuki: Baleno
Chce zmienić bo na stronie Suzuki jest Stacja Kenwood + kamera cofania+ okablowanie itd za 1700 zł. Zwyczajnie chcę podmienić to zwykle radio z Premium+ na stacje multimedialną.

_________________
Baleno 1.2 DualJet Premium Plus


Na górę
Post: 08-08-2018, 21:45 
Offline

Rejestracja: 13-09-2017, 14:08
Posty: 247
Suzuki: baleno
No jeśli tak, to ok. Pisałeś tylko od odtwarzaniu płyt cd.
Mnie to kosztowało ok. 2000zł, za podstawowy model kenwood'a. Warto go dobrze ustawić- uważam, że najwięcej, szczególnie w stereofonii robi wprowadzenie odległości do poszczególnych głośników,tak aby droga fal do głowy była taka sama.

Znaczenie spore ma też ustawienie basów, czyli nachylenia charakterystyki, częstotliwości podziału itd.
Jest tam sporo bardzo fajnych funkcji.

_________________
Suzuki Swift III
Suzuki Swift V
Suzuki Baleno 1.2 Premium Plus
Suzuki Baleno 1.0 Elegance
Suzuki Vitara 1.4 129 hp mild hybrid Premium 2WD


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]