Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 20:06

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7 Następna
Autor Wiadomość
Post: 07-04-2018, 22:07 
Offline

Rejestracja: 29-12-2015, 17:41
Posty: 691
Swoją drogą podając kwoty ubezpieczenia, podawajcie też gdzie kupiliście agent/strona www/dealer itd. oraz przysługujące zniżki. Bardzo ciężko porównywać ubezpieczenie młodego kierowcy z bonusem 0% i doświadczonego z rabatem 70% (chyba jest jedno czy dwa towarzystawa, które mają tabele rabatową do 70%).


Na górę
Post: 08-04-2018, 10:43 
Offline

Rejestracja: 23-08-2015, 19:57
Posty: 221
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: Vitara Premium 2WD
ken-wawa pisze:
Kupowałeś ubezpieczenie od dealera Suzuki czy u agenta PZU? Bo u mnie punkt 7 to sposób użytkowania pojazdu.

Jak dawno temu?

U agenta PZU 9 marca br. ( ubezpieczam u niego od 20 lat z małymi przerwami).

I tak:

pkt.1. Okres ubezpieczenia ..
2. Ubezpieczający Janusz......
3. Ubezpieczony pojazd KR.....
4. Właściciel pojazdu ...Janusz ....
5.Zakres ubezpieczenia PZU Auto, PZU auto OC, PZU auto AC, PZU pomoc w drodze , PZU auto NNW i tu podane sa między innymi kwoty
6. Sposób wykorzystania samochodu ...standardowy
7. Dodatkowe informacje o pojeździe : Wyposażenie pojazdu, data pierwszej rejestracji , kierownica po stronie lewej,
typ pojazdu , kolor, pochodzenie pojazdu :Od dealera w Polsce lub za granicą , itd.
8. Zniżki i zwyżki
9. Składka łączna
10. Numer rachunku bankowego do zapłaty składki
11.Oświadczenia
12. Postanowienia dodatkowe
13. Postanowienia dodatkowe lub odmienne
podpis


Uf ... mogłem zrobić zdjęcie i nie byłoby tyle pisania.

_________________
Vitara 1.6 Premium 2WD


Na górę
Post: 08-04-2018, 13:28 
Offline

Rejestracja: 29-12-2015, 17:41
Posty: 691
To w przypadku ubezpieczenia od dealera jest przesuniecie o jeden punkt, znaczy to co ty masz w siodmym, ja mam w osmym. Byc moze dlatego, ze wczesniej jest informacja o utrzymaniu stalej wartosci pojazdu w czasie ubezpieczenia (to z tego co sie orientuje plus w poronwnaiu z opcja od agenta). Ponadto jak mi tlumaczyl dealer, oni uzywaja jakiegos innego systemu do wystawiania tych polis niz agencji PZU.

Puscilem pismo do PZU, ciekawe co odpowiedza.


Na górę
Post: 08-04-2018, 16:36 
Offline

Rejestracja: 23-08-2015, 19:57
Posty: 221
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: Vitara Premium 2WD
W punkcie 5 mam wycenioną stałą wartość samochodu , pełną ochronę zniżek .

_________________
Vitara 1.6 Premium 2WD


Na górę
Post: 10-04-2018, 07:00 
Offline

Rejestracja: 19-01-2018, 08:40
Posty: 32
Suzuki: Swift
Nie mam jakiegoś szczególnego przyzwyczajenia do konkretnej ubezpieczalni. Zwłaszcza jeżeli chodzi o OC. Idę tam gdzie mają taniej, lepsze warunki. Czasami warto zastosować fortel, czyli wykupić pakiet ubezpieczeń w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym. Pakiet, a więc nie tylko ubezpieczenie samochodu, ale np ubezpieczenie mieszkania itd. W takim pakiecie jest taniej. Generalnie można to jeszcze tutaj sobie sprawdzić: https://wygodnie.pl/


Na górę
Post: 19-07-2018, 16:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06-07-2017, 20:10
Posty: 124
Suzuki: Vitara 1.6 2wd
Dostałem propozycję w salonie kontynuacji ubezpieczenia u 3 ubezpieczycieli. Różnica 400 zł pomiędzy najtańszym i najdroższym. Możecie doradzić czy sugerować się tylko ceną?
Warta- pakiet dealerski
Nasz Pakiet obejmuje:
OC
Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej kierowcy.
Ochrona zniżek po jednej szkodzie OC do 5 tys. zł przy wznowieniu niniejszej umowy
AC
Dobrowolne ubezpieczenie autocasco. Jest gwarancją odszkodowania w przypadku kradzieży auta. Przyda się również, gdy sam uszkodzisz swoje auto lub nie uda się ustalić sprawcy szkody.
Co wyróżnia pakiet na rynku:
- Ubezpieczenie „All risks” - ubezpieczenie od wszelkich ryzyk
- stałą sumę ubezpieczenia w każdym rocznym okresie
- brak udziału własnego i redukcji sumy ubezpieczenia przy szkodzie, brak franszyz
- bezgotówkowa likwidacja szkód i naprawa w autoryzowanych serwisach Forda
- brak potrąceń wynikających z OWU (np. za przekroczenie przepisów, brak badań technicznych)
- możliwość ubezpieczenia dodatkowo zamontowanego wyposażenia samochodu
- Ochrona zniżek po jednej szkodzie
Car Assistance
Program całodobowej bezpłatnej pomocy drogowej.
Gwarantuje natychmiastową reakcję, niezależnie od tego gdzie zdarzy się wypadek, w kraju oraz zagranicą oraz wsparcie w przypadku nagłej awarii auta.
Car Assistance obejmuje :
- samochód zastępczy do 10 dni przy wypadku, do 5 dni przy awarii
- unikalne rozszerzenie zakresu assistance o zdarzenia, które z reguły nie są objęte bezpłatną pomocą
(np. zamarznięcie paliwa, wjazd w zaspę lub inne błędy pilotażu bez uszkodzeń pojazdu, niektóre
uszkodzenia obniżające komfort - pomimo możliwości kontynuowania jazdy)
- holowanie lub naprawa na miejscu zdarzenia uszkodzonego pojazdu
- powrót do miejsca zamieszkania kierowcy lub kontynuacja podróży
- zakwaterowanie w hotelu dla osób ubezpieczonych
- zorganizowanie parkingu
NNW
Ubezpieczeniem NNW objęci są pasażerowie oraz kierowca pojazdu. Suma ubezpieczenia wynosi 10000 zł.
Zielona Karta
Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w podróżach poza granicami Polski (płatna dodatkowo 30 zł)
1.833,00zł

PZU S.A.
Nasz Pakiet obejmuje:
OC
Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej kierowcy.
Zielona Karta
Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w podróżach poza granicami Polski.
AC
Dobrowolne ubezpieczenie autocasco. Jest gwarancją odszkodowania w przypadku kradzieży auta. Przyda się również , gdy sam uszkodzisz swoje auto lub nie uda się ustalić sprawcy szkody.
Co wyróżnia nasz pakiet na rynku:
- pojazd zastępczy przy każdej szkodzie z tytułu AC na okres do 7 dni
- brak udziału własnego i redukcji sumy ubezpieczenia przy szkodzie
- bezgotówkowa likwidacja szkód i naprawa w autoryzowanych serwisach tylko przy użyciu
nowych, oryginalnych części zamiennych
- możliwość ubezpieczenia dodatkowo zamontowanego wyposażenia samochodu
- niezmienna suma ubezpieczenia przez 12 miesięcy do 5 roku eksploatacji pojazdu
- Suma ubezpieczenia w przypadku pojazdów fabrycznie nowych stanowi wartość zakupu pojazdu(
Auto Pomoc (Super <20 km od miejsca zamieszkania )
Program całodobowej bezpłatnej pomocy drogowej.
Gwarantuje natychmiastową reakcję , jeśli wypadek zdarzy się daleko od domu oraz wsparcie w przypadku nagłej awarii auta.
Auto Pomoc obejmuje:
- holowanie uszkodzonego pojazdu bez dodatkowych kosztów
- powrót do miejsca zamieszkania kierowcy lub kontynuację podróży
- nocleg w hotelu dla osób ubezpieczonych
- transport poszkodowanego w kolizji do szpitala lub do domu
- domową wizytę lekarską po wypadku
- pomoc w przypadku awarii akumulatora, oświetlenia pojazdu, pasów bezpieczeństwa,
uszkodzenia lub zatrzaśnięcia kluczyków wewnątrz auta
- zwiększona odległość holowania w przypadku PR od miejsca zatrzymania pojazdu do docelowego
miejsca holowania
- zwiększona odległość holowania w przypadku wypadku ubezpieczeniowego, na odległość do
1.000 km, liczoną od miejsca zatrzymania pojazdu do docelowego miejsca holowania (na terytorium państw Europy)
2.272,00zł

PAKIET DEALERSKI ALLIANZ-PROGRAM SUZUKI
Nasz Pakiet obejmuje:
OC
Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej kierowcy.
AC
Dobrowolne ubezpieczenie autocasco. Jest gwarancją odszkodowania w przypadku kradzieży auta. Przyda się również, gdy sam uszkodzisz swoje auto lub nie uda się ustalić sprawcy szkody.
Co wyróżnia pakiet na rynku:
- pojazd zastępczy do 9 dni w przypadku kolizji, wypadku lub kradzieży
- niezmienna suma ubezpieczenia przez 12 miesięcy od daty pierwszej rejestracji dla pojazdów
fabrycznie nowych
- brak minimalnej wysokości szkody
- brak udziału własnego i redukcji sumy ubezpieczenia przy szkodzie w przypadku dokonywania
naprawy w autoryzowanych serwisach Suzuki
- bezgotówkowa likwidacja szkód i naprawa w autoryzowanych serwisach Suzuki tylko przy użyciu
nowych, oryginalnych części zamiennych
- możliwość ubezpieczenia dodatkowo zamontowanego wyposażenia samochodu
Car Assistance
Program całodobowej bezpłatnej pomocy drogowej.
Gwarantuje natychmiastową reakcję, niezależnie od tego gdzie zdarzy się wypadek , w kraju oraz zagranicą oraz wsparcie w przypadku nagłej awarii auta.
Car Assistance obejmuje:
- samochód zastępczy w przypadku awarii – 5 dni (2 razy w roku); wypadek i kradzież 9 dni
- holowanie uszkodzonego pojazdu do 650 kilometrów w kraju,
- powrót do miejsca zamieszkania kierowcy lub kontynuacja podróży
- nocleg w hotelu dla osób ubezpieczonych
- transport poszkodowanego w kolizji do szpitala lub do domu
- domową wizytę lekarską po wypadku
- pomoc w przypadku awarii akumulatora, oświetlenia pojazdu, autoalarmu oraz braku paliwa w trasie
- pomoc w przypadku awarii ogumienia, wycieraczek, pasów bezpieczeństwa, uszkodzenia lub
zatrzaśnięcia kluczyków wewnątrz auta- w trasie i miejscu zamieszkania
NNW
Ubezpieczeniem NNW objęci są pasażerowie oraz kierowca pojazdu. Suma ubezpieczenia wynosi 10.000 zł na każdego z w/w osób.
INFORMACJA PRAWNA
W przypadku sprzedaży pojazdu, kolizji, podróży w kraju i zagranicą i w innych sytuacjach wskazanych w OWU istnieje możliwość konsultacji telefonicznej z prawnikiem, który udzieli informacji prawnej oraz prześle niezbędne wzory dokumentów.
Zielona Karta
Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w podróżach poza granicami Polski. (płatne dodatkowo 19.00zł.
2.285,00zł

_________________
Suzuki Vitara 1.6 2WD Premium


Na górę
Post: 19-07-2018, 21:48 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1570
Suzuki: Vitara
Pzu problemy z pokryciem kosztów, odmowy, przeciąganie, Allianz bardzo dobrze wypłaca brak problemów, warta brak doświadczenia

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 19-07-2018, 22:22 
Offline

Rejestracja: 18-04-2015, 17:02
Posty: 890
Ja w PZU wręcz przeciwnie - zero problemów :]


Na górę
Post: 20-07-2018, 11:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-01-2017, 17:33
Posty: 193
Lokalizacja: Gdańsk
Suzuki: Vitara; GSF 1250SA
To mi się podoba:
Warta - pakiet dealerski"
"bezgotówkowa likwidacja szkód i naprawa w autoryzowanych serwisach Forda"

_________________
Suzuki Vitara Comfort
Suzuki GSF 1250 SA


Na górę
Post: 20-07-2018, 16:00 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
akir pisze:
Pzu problemy z pokryciem kosztów, odmowy, przeciąganie, Allianz bardzo dobrze wypłaca brak problemów, warta brak doświadczenia

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Dwie naprawy (jedna z OC druga AC) obie bezgotówkowo w ASO i zero problemów z PZU. To chyba jest kwestia konkretnego likwidatora na danym obszarze i jego stosunków z ASO. W YAMA w Osielsku wszystko bez większych problemów. Jedyne co, to nie zgodzili się na kupno pary opon (jedna była rozwalona , a druga 50% zużycia) ale z takim werdyktem się liczyłem.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 01-08-2018, 18:46 
Offline

Rejestracja: 29-12-2015, 17:41
Posty: 691
Ja na szczęście nie mam własnych doświadczen, ale z tego co słyszę wśród znajomych, też wolałbym PZU niż Allianz. I kontakt z PZU dużo lepszy na infolinii, gdy o coś pytam, niż w Allianz, gdzie mam wrażenie nikt nic nie wie.


Na górę
Post: 01-08-2018, 20:23 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1570
Suzuki: Vitara
Chyba na odwrót wolisz xD w razie uszkodzenia ;]. Allianz to przyjemność w likwidowaniu i wypłacie odszkodowania. Nie masz doświadczenia więc wybierz dobrze. Pzu to ja nie chcę już nawet mieć ubezpieczenia zdrowotnego wykupionego...

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 03-08-2018, 22:40 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Dodam jeszcze , że assistance w PZU zadziałało perfekcyjnie. W ciągu 20 minut była laweta z zastępczym autem na pace. Samochód zawieźli do wskazanego ASO 100km dalej, bez mojej obecności. Byłem bardzo zdenerwowany ale konsultantka powoli sama wszystkie informacje wydobyła ode mnie i pomogła się uspokoić. Byłem baaardzo pozytywnie zaskoczony obsługą!

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 14-08-2018, 14:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-08-2017, 06:09
Posty: 151
Lokalizacja: Gliwice
Suzuki: Vitara '17
Dziś byłem w ASO przedłużyć ubezpieczenie w Allianz'ie i zaproponowano mi ostatecznie 2100pln (o 200pln więcej niż przy zakupie auta), porównywalne warunki u zewnętrznej ajencji, w Warcie 1670pln, Hdi 1550pln (nieco gorsze). Ostatecznie wybrałem Warte komfort, z lepszymi warunkami, ochrona zniżek, z prawie najwyższym asistancem za 1830pln. Żenada, bo jak kobiecie mówię że mam taniej, to nagle dało się coś ponegocjować ale i tak na nic to się zdało. Mad Mobil Gliwice


Na górę
Post: 15-08-2018, 07:35 
Offline

Rejestracja: 07-02-2017, 19:30
Posty: 163
Suzuki: Vitara S AllGrip MT
OC, NWW
AC:
-Stała suma Ubezpieczenia przez 12 miesięcy w razie szkody
całkowitej lub kradzieży pojazdu
-Zniesiony udział własny w szkodzie
-Wariant Serwisowy rozliczania szkody (oryginalne części)
-Brak konsumpcji sumy Ubezpieczenia po szkodzie (nie trzeba do
ubezpieczać pojazdu po szkodzie)
-Brak amortyzacji części
-Ochrona zniżki z AC przy 1 szkodzie zgłoszonej w roku
Ubezpieczenia i przy 1 szkodzie zagłoszonej z OC wypłaconej do
5.000,00 zł
-Ochrona zniżki na szyby (tu dopłata 69zł)

Assistance:
-Wariant ze zniesionym limitem kilometrów tj. pomoc
drogowa spod domu
-Naprawa samochodu na trasie lub jeżeli to niemożliwe
holowanie:
ASSISTANCE PREMIUM:
-Suma Ubezpieczenia na świadczenia próby usprawnienia na
miejscu zdarzenia oraz holowanie pojazdu w Polsce: BEZLIMITU
a zagranicą: 500 EUR
-Samochód zastępczy w razie szkody do 15 dób lub na cały
czas naprawy przy wykorzystaniu pojazdu zastępczego
dealera współpracującego z WARTĄ
-w przypadku awarii samochód zastępczy do 5 dób
-Pomoc drogowa na terenie całej Polski i Europy

wszystko z szybami 2800 zł od wartości brutto 80500 zł.
WARTA. Oferta z salonu.

Miałem też oferte z Santandera w Allizanz (3300) i PZU (ponad 5k). U brokerów wszystko w okolicy 5k... Dramat


Na górę
Post: 22-08-2018, 17:40 
Offline

Rejestracja: 29-12-2015, 17:41
Posty: 691
Ponawiam prośbę, podając kwoty podawajcie też gdzie kupiliście agent/strona www/dealer itd. oraz przysługujące zniżki. Bardzo ciężko porównywać ubezpieczenie młodego kierowcy z bonusem 0% i doświadczonego z rabatem 70% (chyba jest jedno czy dwa towarzystawa, które mają tabele rabatową do 70%).


Na górę
Post: 11-12-2018, 15:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-01-2011, 14:46
Posty: 707
Co taka cisza w temacie :] ? Kończy mi się ubezpieczenie zawarte w salonie i sprawdzam oferty na II rok.
PZU przy zakupie auta, 2300zł. Dla porównania na II rok u agenta PZU ( bo tym k ... z salonu nawet niech chce się oddzwonić) przy tych samych warunkach OC, AC, NNW, wariant serwisowy, bez udziału własnego i bez amortyzacji, zniżki 60 %, 3300zł.


Na górę
Post: 11-12-2018, 16:40 
Offline

Rejestracja: 03-10-2017, 11:52
Posty: 306
To dziwna sprawa. Ja po rocznym ubezpieczeniu nabytym przy kupnie samochodu, aktualnie ubezpieczyłem Vitarę w PZU /OC, AC NW/
za ok. 1900 zł /jednorazowa opłata/. Oczywiście bez wygórowanych opcji i zniżkach 60 %.


Na górę
Post: 11-12-2018, 17:04 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
Warta, u mnie najtaniej


Na górę
Post: 11-12-2018, 21:06 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1570
Suzuki: Vitara
To ja już zaczynam się bać aż co mi wylicza po dwóch latach i jednej zgłoszonej szkodzie.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 11-12-2018, 21:40 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Opłaca się wykupić ochronę zniżek. kilkadziesiąt złotych, a głowa spokojna w razie pecha.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 28-12-2018, 09:19 
Offline

Rejestracja: 22-02-2018, 12:27
Posty: 26
Suzuki: Swift
A ja nie jestem jakimś ortodoksą ubezpieczeniowym jeżeli chodzi o OC. Zwłaszcza, że te wszystkie kwoty gwarantowane i zasadę uruchamiania środków z OC reguluje tak naprawdę ustawa o OC, która nota bene została całkiem niedawno zaktualizowana (zostały podwyższone w niej kwoty gwarantowane).
Zasadę mam taką - idę tam, gdzie jest taniej (OC).
Bieżące koszta można weryfikować, sprawdzać w porównywarkach typu Superpolisa: https://superpolisa.pl/


Na górę
Post: 28-12-2018, 15:10 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Przy samym OC możesz iść gdzie taniej, bo to nie ty się bujasz z dziadującym TU. Przy AC, idzie się tam gdzie lepiej obsługują. Aczkolwiek ochrona zniżek może się przdać w obu przypadkach.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 30-12-2018, 21:08 
Offline

Rejestracja: 29-12-2015, 17:41
Posty: 691
Bandit1 pisze:
PZU przy zakupie auta, 2300zł. Dla porównania na II rok u agenta PZU ( bo tym k ... z salonu nawet niech chce się oddzwonić) przy tych samych warunkach OC, AC, NNW, wariant serwisowy, bez udziału własnego i bez amortyzacji, zniżki 60 %, 3300zł.


O ile się nic nie zmieniło "fabryczne" ubezpieczanie w PZU w drugim i trzecim roku to 3.2% wartości samochodu.

Co do jakości obsługi w salonach i oddzwaniania, to rzeczywiście Suzuki powinien jeszcze trochę popracować. Mam podobne wrażenia. Może akurat nie w kwestii ubezpieczeń, ale już serwisu tak.


Na górę
Post: 02-02-2019, 16:20 
Offline

Rejestracja: 15-02-2018, 10:32
Posty: 140
Ubezpieczenie u mnie na drugi rok. Pakiet dealerski OC/AC w "Allianz Program Suzuki Insurance": 2590zł.

To samo co u komtur83 jak wyżej w jego poście tylko dodatkowo:

- Car Assistance Wariant Exclusive (planuję dalekie zagraniczne wojaże, to może się przyda)
- Ubezpieczenie Szyb

Wartoś auta po roku 60500zł (spadek wartości o 6500zł bo była 67000zł i za tyle kupowałem).

Za opcję bez assistance exclusive i ubezpieczenia szyb otrzymałem taką samą jak kolega wyżej ofertę, czyli 2285zł. Czy każdy za 2WD Premium dostaje taką samą cenę? :)

_________________
Vitara 1.6 2WD MT Premium


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]