Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 20:15

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ] 
Autor Wiadomość
Post: 20-01-2017, 23:45 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Mam mały problem z którymś z dwóch środkowych czujników z przodu. Mianowicie co jakiś czas "widzi duchy" :)) Stoję sobie na światłach (auto poprzedzające 3-4m ode mnie) i czujnik kilka razy na krótko pokazuje "przeszkoda" na jedną kreskę, rzadziej na trzy kreski (nigdy na dwie). W czasie jazdy tylko z małą prędkością. Poza tym działa normalnie, tzn. pokazuje zbliżanie się do przeszkody. Tylko jeden raz na krótko pojawił się komunikat na żółto "service sensor". W zeszłym roku miałem czujnik jeden z tych przednich wymieniany ale wtedy ekran świecił cały czas na żółto.
Chyba mam pecha, bo wtedy mnie przekonywano w ASO, że to musi być coś z instalacją, "te czujniki się nie psują", a wygląda, że chyba kolejny raz się popsuł u mnie. No chyba, ze to faktycznie coś z jakąś wtyczką...
W związku z tym mam zapytanie do szanownego grona: czy może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie? Wolałbym nie tracić pół dnia na wyprawę do ASO, żeby wtyczkę poprawić. A z kolei w ciemno, też nie chce mi się rozkręcać osłon i zderzaka, żeby sprawdzać. :niewiem:

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 21-01-2017, 08:46 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
bród, woda, lód - potrafią nas zmylić, poczekaj do wiosny


Na górę
Post: 21-01-2017, 12:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-02-2015, 14:18
Posty: 172
Suzuki: S-Cross 1.6 AllGrip
U mnie takie zachowanie czujników zdarzyło się kilka razy, jak pokonywałem dłuższą trasę w trudnych warunkach - takich, gdzie tablica rejestracyjna pokrywała się warstwą kilku milimetrów błota pośniegowego. Wtedy to wyświetla się 'wezwanie do serwisu'. Ale wystarczy przetrzeć czujniki z grubsza i dalej jest dobrze. Tak więc myślę, że u @macioo jednak coś jest nie tak. Jeśli auto nadal jest na gwarancji, to bym nie odpuszczał w dążeniu do naprawienia.


Na górę
Post: 21-01-2017, 12:59 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Oblepionymi lodem-śniegiem czujniki już przerabiałem. Wtedy zazwyczaj pojawia się komunikat "clean sensor". Oczyszczenie i nawet osuszenie ciepłym powietrzem, były pierwszymi czynnościami jakie zrobiłem po dojechaniu do garażu. i byłem przekonany, że będzie OK ale nie jest. Najbardziej mnie wkurza, że to nie jest non stop. Pojadę do ASO 100km i okaże się, że "o co panu chodzi? wszystko jest prawidłowo?" Tak miałem z podgrzewaniem siedzenia aż przestało grzać raz na zawsze.
Nie przeszkadza to zbytnio w eksploatacji poza złym samopoczuciem, że nie wszystko jest OK, jak lubię. Poczekam jeszcze chyba z tym ASO trochę ale nie mogę za długo bo w czerwcu konczy się gwarancja.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 04-11-2017, 15:28 
Offline

Rejestracja: 04-11-2017, 15:09
Posty: 3
Lokalizacja: Ustrzyki Dolne
Suzuki: sx4 s-cross
Witam Szanownych posiadaczy s-crossa. Do napisania tekstu zmotywowała mnie awaria przednich czujników parkowania. W czasie jazdy kilkakrotnie włączał się sygnał przeszkody przed samochodem której rzeczywiście nie było, wyświetlała się również grafika przeszkody na desce rozdzielczej. Dodam, że czujniki były czyste, niemniej padał deszcz. Przypadek wydarzył się po raz pierwszy. Zadzwoniłem dziś do serwisu Suzuki w Rzeszowie (Świlcza) i po opisaniu sprawy serwisant poinformował mnie, że zamontowane w moim samochodzie przez serwis Suzuki czujniki to oryginalna część akcesoryjna (nie fabryczna) i w związku z tym tak te czujniki działają. Poinstruował mnie abym w czasie jazdy czujniki wyłączał, a włączał je w chwili kiedy zamierzam zaparkować samochód. Wobec powyższego mam pytanie do kolegów (i koleżanek) czy mieliście Państwo podobne przypadki i z jaką reakcją spotkaliście się w serwisie. Dla mnie wyjaśnienia serwisanta są kuriozalne. Pozdrawiam wszystkich serdecznie!


Na górę
Post: 04-11-2017, 15:53 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Bujda na resorach! Czujnik nie może pokazywać przeszkody jęzeli jej nie ma. Obojętne, czy to część fabryczna, czy akcesoryjna, czy tani szit z Aliexpresa. Ja miałem czujniki zamontowane fabrycznie (nie dokładane przez dilera). Wymieniane były obydwa "na wprost" (te koło tablicy rejestracyjnej). Za pierwszym razem miałem żółty komunikat na tablicy o uszkodzeniu (Jest ślad w komputerze), a za drugim, tak jak u ciebie, tylko duchy widział. W ASO oczywiście było OK ale raz trafiłem, ze u nich też tak się zrobiło i zamówili drugi.
Istotny jest sposób montażu. Mnie ten nowy zainstalowali odwrócony o 180* i "patrzył" tak jakby nieco w dół i przy dohamowywaniu glebę odczytywał jako przeszkodę. W ASO rozkładali ręce, "bo to niemożliwe żeby się ten nowy zepsuł" ale doszedłem sam i sam zainstalowałem poprawnie.
Nie daj się wkręcić w jakieś włączanie przy parkowaniu. Nie taka jest idea czujników parkowania, żeby za każdym razem pamiętać o włączaniu, wyłączaniu czujników. Jak auto na gwarancji, to niech wymieniają. Jeżeli był rozbierany zderzak, to może ktoś je odwrotnie zainstalował. Zauważ, że w gniazdach osadzone są z lekkim pochyleniem.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 04-11-2017, 16:53 
Offline

Rejestracja: 04-11-2017, 15:09
Posty: 3
Lokalizacja: Ustrzyki Dolne
Suzuki: sx4 s-cross
Dziękuję koledze za szybką odpowiedź. Niestety potwierdza się stare doświadczenie. Przed kupnem samochodu pracownicy mało w d... nie wejdą, po kupnie auta szukają każdej wymówki, aby uniknąć naprawy lub wymiany części. Pozdrawiam.


Na górę
Post: 04-11-2017, 18:57 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Po wymianie drugiego czujnika, stwierdzili, że coś mi się przywidziało, że może jakaś trawa... itp. No to im nagrałem na drodze 100m od ASO telefonem... Chcąc nie chcąc, teorie o przywidzeniach i trawie musieli skreślić :D Fakt, że niewiele mi to pomogło, bo i tak nie wiedzieli o co kaman. Odwrócony czujnik zauważyłem siedząc w garażu i przypadkiem rzuciło mi się w oczy, ze czujniki są różnie osadzone. Aaaa... zapomniałem... wcześniej pytałem w ASO, czy przypadkiem to nie kwestia montażu, to we trzech na mnie naskoczyli, że "nie ma takiej możliwości". :sciana:

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 22-03-2018, 08:15 
Offline

Rejestracja: 30-11-2015, 19:09
Posty: 221
Ja mam teraz zabawę z czujnikami cofania z tyłu...prawie 3 zimy przejeździłem na tych, które mi zamontowali, gdy odbierałem auto z salonu i nie było ŻADNEGO problemu, żeby piszczał wtedy kiedy nie trzeba, albo, żeby w ogóle nie zadziałały. Po kolizji założono mi teraz nowe i się zaczęło...rano zawsze piszczą ciągłym sygnałem od samego włączenia wstecznego, zwykle po południu jest lepiej i wtedy działają. Podejrzewam, że mrozy mają z tym coś wspólnego. Dzwoniłem do ASO to oczywiście według nich wina śniegu, błota itd...tak jakby przez wcześniejsze zimy tego nie było...Spróbuję tam podjechać jeszcze w tym tygodniu (póki są mrozy), może akurat coś się uda z tym zrobić. Mam nadzieję, że to jakaś pierdółka związana z montażem (typu odwrócony czujnik itp.) i uporają się z tym raz a dobrze.

_________________
Suzuki SX4 S-Cross Comfort


Na górę
Post: 22-03-2018, 11:39 
Offline

Rejestracja: 31-05-2007, 12:42
Posty: 107
Lokalizacja: Toruń
macioo pisze:
Mam mały problem z którymś z dwóch środkowych czujników z przodu. Mianowicie co jakiś czas "widzi duchy" :)) Stoję sobie na światłach (auto poprzedzające 3-4m ode mnie) i czujnik kilka razy na krótko pokazuje "przeszkoda" na jedną kreskę, rzadziej na trzy kreski (nigdy na dwie). W czasie jazdy tylko z małą prędkością. Poza tym działa normalnie, tzn. pokazuje zbliżanie się do przeszkody.
...
W związku z tym mam zapytanie do szanownego grona: czy może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie? Wolałbym nie tracić pół dnia na wyprawę do ASO, żeby wtyczkę poprawić. A z kolei w ciemno, też nie chce mi się rozkręcać osłon i zderzaka, żeby sprawdzać. :niewiem:

Też tak mam w Capturze z fabrycznymi sensorami z przodu.
Też tylko jeśli przed mną jest jakieś auto na skrzyżowaniu i powoli dojeżdżam albo nawet po zatrzymaniu.
I też za pierwszym czy drugim razem myślałem, że to brud albo jakiś defekt.
Zdarza się to bardzo sporadycznie, raz na kilkanaście dni, więc zacząłem czujniej spoglądać i chyba mam teorię - chyba jest to tylko wtedy, gdy auto przede mną ma czujniki parkowania z tyłu.
Prawdopodobnie emitowane przez jego czujniki sygnały są odbierane przez nasze czujniki i pojawia się "fałszywy" alarm.

_________________
Jacek

była Vitara 2.0 V6 Long
jest SX4 1.6 4WD
miał być S-Cross 1.4 4WD, ale nie ma i chyba nie będzie, bo jest Captur 1.2 Tce


Na górę
Post: 22-03-2018, 17:13 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Trochę nieteges ta twoja teoria chyba, bo tylne czujniki są aktywne, w momencie włączenia wstecznego biegu.
U mnie (też fabryczne czujniki) najpierw czujnik był rzeczywiście uszkodzony, co potwierdzał system komunikatem na desce i zapisem błędu w pamięci. Zdarzał się to sporadycznie raz na dzień, albo raz na kilka dni. Po wymianie skończyły się komunikaty ale pojawiły wspomniane "duchy". Teraz (odpukuję w niemalowane i spluwam, przez lewe ramię ;) ) jest wszystko OK. Tylko jak pada ciężki lepiący śnieg czasem pojawi się komunikat "przeczyść czujniki" ale to normalne.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 23-03-2018, 09:45 
Offline

Rejestracja: 31-05-2007, 12:42
Posty: 107
Lokalizacja: Toruń
macioo pisze:
Trochę nieteges ta twoja teoria chyba, bo tylne czujniki są aktywne, w momencie włączenia wstecznego biegu.


No, niekoniecznie - IMHO tylne czujniki są chyba aktywne:
a) po włączeniu wstecznego
b) zawsze jak i przednie są aktywne - jeśli auto jest wyposażone fabrycznie również w przednie czujniki?

Czyli "duchy" mogłyby się objawiać tylko przy staniu za samochodem, który ma czujniki z przodu i tyłu
Za takim, który ma tylko tylne (załączane wstecznym biegiem) - i których na ulicach jest zdecydowanie więcej "duchy" nie grasują :-)

Sądzę tak, bo jak wjeżdżam przodem do garażu to pikanie czujników i wyświetlacz stref pokazują mi zagrożenia z tyłu i boków auta przy przejeżdżaniu przez bramę.
Nie testowałem, ale to łatwo sprawdzić, tylko potrzeba druga osobę.

_________________
Jacek

była Vitara 2.0 V6 Long
jest SX4 1.6 4WD
miał być S-Cross 1.4 4WD, ale nie ma i chyba nie będzie, bo jest Captur 1.2 Tce


Na górę
Post: 23-03-2018, 17:37 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Jeśli chodzi o fabryczne czujniki w S-cross to:
a) tylne są aktywne tylko przy włączeniu "wstecznego" (po wjeździe do garażu piszczą i pokazują przeszkodę, jak daję "luz" , to milkną)
b) w czasie cofania działają również przednie-boczne (też milkną po właczeniu "luzu")
c) przednie czołowe, są aktywne do jakiejś prędkości (niestety nie wiem do jak dużej)

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 24-03-2018, 13:12 
Offline

Rejestracja: 31-05-2007, 12:42
Posty: 107
Lokalizacja: Toruń
macioo pisze:
Jeśli chodzi o fabryczne czujniki w S-cross to:
a) tylne są aktywne tylko przy włączeniu "wstecznego" (po wjeździe do garażu piszczą i pokazują przeszkodę, jak daję "luz" , to milkną)
b) w czasie cofania działają również przednie-boczne (też milkną po właczeniu "luzu")
c) przednie czołowe, są aktywne do jakiejś prędkości (niestety nie wiem do jak dużej)


Wg manuali tak to jest na pewno w Kadjarze, więc w Capturze chyba też, bo to dużo wspólnych elementów jest:
a) tylne są również aktywne przy jeżdzie do przodu i 5 sekund na postoju:
Cytuj:
The system detects obstacles to the front, the rear and the sides of the vehicle.
The parking distance control system is only activated when the vehicle is driven at a speed below approximately 6 mph (10 km/h).
...
Depending on the direction of the wheels, the system determines the trajectory of the vehicle and notifies the driver of any risk or otherwise of a collision with an obstacle to the side of the vehicle.
...
The system deactivates:
- when the vehicle speed is above approximately 6 mph (10 km/h);
- depending on the model, when the vehicle is stationary for more than approximately 5 seconds and an obstacle is detected (such as when in a traffic jam, etc.);
- when the vehicle is in neutral for manual gearboxes, or in position N or P for automatic gearboxes.

W instrukcji e-guide od Kadjara jest uwaga:
Cytuj:
When the vehicle is being driven at a speed below approximately 6 mph (10 km/h), certain noises (motorcycle, lorry, pneumatic drill, etc.) may trigger the beeping sound of the parking distance control.

No i filmik z działaniem systemu przy jeździe do przodu
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... AevhhaV6Sk

_________________
Jacek

była Vitara 2.0 V6 Long
jest SX4 1.6 4WD
miał być S-Cross 1.4 4WD, ale nie ma i chyba nie będzie, bo jest Captur 1.2 Tce


Na górę
Post: 24-03-2018, 14:56 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Zakładając, że tak jest (że tylne są aktywne), to pozostaje kwestia: czy możliwe jest, żeby przednie czujniki Suzuki odczytywały sygnał poprzedzającego samochodu. Zakładając, że czujniki w Vitarze są takie same jak w S-cross, to muszę zaznaczyć, że przez blisko 87kkm nie zaobserwowałem nigdy takiego zjawiska. Pomijając wspomnianą usterkę i wadliwy montaż nowego czujnika, system pracuje idealnie.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 28-03-2018, 12:46 
Offline

Rejestracja: 31-05-2007, 12:42
Posty: 107
Lokalizacja: Toruń
macioo pisze:
Zakładając, że tak jest (że tylne są aktywne)

No, więc sprawdziłem i w Capturze tylne nie są aktywne przy jeździe w przód, w Vitarze pewnie też nie, ale w innych autach moga być - IMHO np. wszystkich z "Park Assist".
macioo pisze:
to pozostaje kwestia: czy możliwe jest, żeby przednie czujniki Suzuki odczytywały sygnał poprzedzającego samochodu. Zakładając, że czujniki w Vitarze są takie same jak w S-cross, to muszę zaznaczyć, że przez blisko 87kkm nie zaobserwowałem nigdy takiego zjawiska. Pomijając wspomnianą usterkę i wadliwy montaż nowego czujnika, system pracuje idealnie.

No, np. ja wcześniej nigdy nie miałem auta z fabrycznymi czujnikami przednimi i/lub kamerą cofania, a teraz mam. Znam też kilka osób, które mają od niedawna auto z systemem typu "Park Assist", co na dziś nie jest jeszcze powszechne, ale występuje już nie tylko w reklamach producentów aut. Te przejechane 87 kkm to czas,w którym trochę się mogło na ulicach w tej kwestii zmienić, co nie zmienia faktu, że dla mnie chyba jednak najbardziej prawdopodobne zjawisko to - powtórzę za instrukcją Kadjara:
Cytuj:
When the vehicle is being driven at a speed below approximately 6 mph (10 km/h), certain noises (motorcycle, lorry, pneumatic drill, etc.) may trigger the beeping sound of the parking distance control.

_________________
Jacek

była Vitara 2.0 V6 Long
jest SX4 1.6 4WD
miał być S-Cross 1.4 4WD, ale nie ma i chyba nie będzie, bo jest Captur 1.2 Tce


Na górę
Post: 28-03-2018, 19:35 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
No przez 3,5 roku, to aż tyle się nie zmieniło w kwestii czujników parkowania ;)

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 11-06-2019, 20:42 
Offline

Rejestracja: 30-01-2014, 09:35
Posty: 50
Lokalizacja: Nowy Sącz
Czy wymieniał ktoś czujnik parkowania prawy przód? Mój dokonał żywota a w serwisie krzyczą 449 zł plus wymiana. Chyba tak mi nie zależy na prawym przodzie bo reszta działa jak trzeba. Będe szukał coś na własną ręke Denso 61M0038450.

Wysłane z mojego SM-T110 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 12-06-2019, 18:56 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
A nie masz komunikatu pomarańczowego, żeby serwisować czujnik?

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 12-06-2019, 21:49 
Offline

Rejestracja: 30-01-2014, 09:35
Posty: 50
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wyświetlał się takowy więc podjechałem do ASO i orzekli że do wymiany.

Wysłane z mojego SM-T110 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 12-06-2019, 21:49 
Offline

Rejestracja: 30-01-2014, 09:35
Posty: 50
Lokalizacja: Nowy Sącz
?


Na górę
Post: 13-06-2019, 17:09 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Ta cena to jakiś koszmar! Za jeden czujnik można kupić dwa komplety dobrej firmy! Sprawdź na Allegro i popytaj handlarzy częściami czy nie mają używki.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 01-12-2019, 02:42 
Offline

Rejestracja: 30-01-2014, 09:35
Posty: 50
Lokalizacja: Nowy Sącz
Sie wie, macioo

Wysłane z mojego SM-T110 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 18-05-2022, 09:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-02-2016, 17:04
Posty: 332
Lokalizacja: Skoczów
Suzuki: S-Cross & CX7
Znalezliscie jakies zamienniki ? Mi praktycznie w odstepie tygodnia padly trzy przednie, jeden z lewej i dwa z przodu. Srednio mi sie widzi 500 zeta za czujnik dawac :P

_________________
S-Cross GLX 1.6 DDiS Allgrip


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]