Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 19:34

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: 23-10-2017, 18:04 
Offline

Rejestracja: 23-10-2017, 17:52
Posty: 5
Suzuki: Baleno
Witam, wszystkich.
Jestem szczęśliwym posiadaczem baleno od kilku dni w wersji elegance. Dołożyłem do wersji przednie i tylne czujniki parkowania oraz czujnik deszczu.
Jedno to jestem mocno zawiedziony tym, ze jest to wszystko montowane " jak u zenka w stodole". Dokładnie chodzi mi o to, ze np czujnik deszczu jest przyklejony do szyby z wystającym kablem wchodzącym w podsufitkę i wcale nie wygląda jak by to byl montaż serwisowy. Podobnie jest z czujnikami parkowania, ale tu jest moje podstawowe pytanie do bardziej doświadczonych, jak powinny działać czujniki " serwisowo montowane"?? Na chwile obecna, w trakcie jady przednie czujniki piszczą praktycznie przy każdym zakręcie, czy jade 50km/h czy 100 nie ma to znaczenia. W ciagu godzinnej trasy, jest to kilkadziesiąt razy. Juz sie dowiedziałem, ze nie powinno byc az tak, ale serwis mnie poformował, ze może to sie zdażać, bo czujniki sa właczone na stałe. I teraz ptanie, czy tak jest, czy może jest to zły montaż?? Ja jestem przyzwyczajony w innych autach, o wiele starszych, ze orginalne czujniki, poprostu wyłączają sie przy prędkości 20km/h. POwiem szczderze, ze więcej oczekiwałem po akcesoriach za prawie 2tyś złotych, zwłaszcza ze czujniki do kupienia w motoryzacyjnym za 300zl, mają opcje podpięcia pod obd2 i wyłączają sie przy 20km/h


Na górę
Post: 23-10-2017, 18:21 
W moim zdarza się sporadycznie ze przednie zadziałają, zwróć uwagę czy to różne czujniki czy zawsze ten sam, ja miałem wymieniany czujnik. Też mnie załamało że działają przez cały czas, proste przyoszczędzili i za prawie 2 tysiące sprzedają coś co jest warte pewnie z 200zł.

viewtopic.php?f=86&t=13544&start=150


Ostatnio zmieniony 23-10-2017, 18:35 przez k_radek, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
   
Post: 23-10-2017, 18:29 
Offline

Rejestracja: 23-10-2017, 17:52
Posty: 5
Suzuki: Baleno
Skąd mam wiedzieć, który czujnik reaguje, jak poprostu pikają, nie ma zadnej sygnalizacji, która strona. Generalnie jak jade 20 minut, to nie ma opcji zeby kilka razy nie zapikało. Oczywiście zgłoszę do serwisu, za 2 tyg jade na przegląd na 1tyś km, wtedy chce zeby to zrobili, ale nie zmienia to drugiej części problemu, ze działają niezależnie od prędkości. Boje się co będzie w deszczu, nawet jak prawidłowo beda działać, w ulewie będę jechać jak na koncercie jar michele jar,a


Na górę
Post: 23-10-2017, 18:39 
Masz chyba taki wyświetlacz jak u mnie (to coś nad lusterkiem - viewtopic.php?f=86&t=13544&start=150)


Na górę
   
Post: 23-10-2017, 18:51 
Offline

Rejestracja: 23-10-2017, 17:52
Posty: 5
Suzuki: Baleno
Nie, niestety nie mam żadnego lcd, jest tylko sygnał ćwiekowy. ehh, czeka mnie chyba batalia z tymi czujnikami, widze ze serwis zakłada co chce, bez zadnej normalizacji


Na górę
Post: 23-10-2017, 19:42 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1570
Suzuki: Vitara
Duee pisze:
Nie, niestety nie mam żadnego lcd, jest tylko sygnał ćwiekowy. ehh, czeka mnie chyba batalia z tymi czujnikami, widze ze serwis zakłada co chce, bez zadnej normalizacji
Czujnik deszczu tak wygląda jeśli to nie jest seryjny zakup. Musi być inna szyba zintegrowana z czujnikiem, jeśli domowiles to później to taka partyzantka. Czujniki to też jakieś budżetowe z biedronki

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 23-10-2017, 19:58 
Offline

Rejestracja: 26-08-2016, 15:42
Posty: 122
Witam,
tu wyrwany z kontekstu post kolegi k_radka z dnia 01.07.2016 "to jest ... kpina, dałem 60k za auto z czujnikami parkowania przód/tył i teraz jak będę wjeżdżał do garażu to mam włączać czujniki i potem je wyłączać????????????
Przebolałem że Suzuki traktuje nas jak kraj do sprzedawania badziewia, trudno, w innych krajach czujnik parkowania jest zintegrowany z wyświetlaczem pomiędzy zegarami. W Polsce dokładają zewnętrzny wyświetlacz, trudno, jakoś to przeżyję (zdjęcie nr 2), ale .... mać co to ma być. To może niech wyłączą na stałe i każą wychodzić z auta i sprawdzać ile jeszcze moge podjechać.

Mam czujniki i to ma działać automatycznie, dlatego je zamówiłem i zapłaciłem kilkaset złotych (nie pamiętam już ile dokładnie kosztowały przednie, ale za przód/tył zapłaciłem coś koło 2k) aby nie myśleć o tym czy mam 1,5m do ściany czy 5cm. Jak wjadę w ścianę bo zapomnę ich włączyć to zwrócą mi za naprawę??? " Koniec cytatu.
Przeczytałem i
zrezygnowałem z założenia czujników parkowania przód, tył
- 2000 zł, pytam się za co?
- technologia montażu przez fachowców z Suzuki - iście indyjska
- i tu hit sezonu, automat sterowany elementem stykowym /wł-wył/ ręcznie
Zrezygnowałem też dlatego, że Baleno to nie sedan, posiada krótki przód, tył hatchbacka w zasadzie tylną szybę należy uznać za
koniec pojazdu, jednym słowem ocena odległości do przeszkody /przód, tył/ nie jest trudna.

A tu jeszcze wisienka na torcie, czyli post kolegi Duee którego serdecznie pozdrawiam.

Baleno Premium 8/2016


Na górę
Post: 23-10-2017, 20:25 
Duee pisze:
Nie, niestety nie mam żadnego lcd, jest tylko sygnał ćwiekowy. ehh, czeka mnie chyba batalia z tymi czujnikami, widze ze serwis zakłada co chce, bez zadnej normalizacji


Ja bym pisał do SMP.


Na górę
   
Post: 23-10-2017, 20:36 
Offline

Rejestracja: 23-10-2017, 17:52
Posty: 5
Suzuki: Baleno
Właśnie napisałem. Przede wszystkim, chce widzieć czy jest jakaś normalizacja/wytyczne producenta. Po drugie zapytałem jak to ma działać. Bo dla mnie jest to chore i nie spodziewałem się ze czujniki ze sklepu za 300 zł robią przysłowiowa laske, a czujniki z aso wyglądają i działają jak z biedronki za 50zl płacąc za nie 2tys


Na górę
Post: 23-10-2017, 20:40 
Offline

Rejestracja: 23-10-2017, 17:52
Posty: 5
Suzuki: Baleno
akir pisze:
Duee pisze:
Nie, niestety nie mam żadnego lcd, jest tylko sygnał ćwiekowy. ehh, czeka mnie chyba batalia z tymi czujnikami, widze ze serwis zakłada co chce, bez zadnej normalizacji
Czujnik deszczu tak wygląda jeśli to nie jest seryjny zakup. Musi być inna szyba zintegrowana z czujnikiem, jeśli domowiles to później to taka partyzantka. Czujniki to też jakieś budżetowe z biedronki

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Nie zamówiłem później, zażyczyłem sobie czujnik deszczu przy konfigurowaniu auta, a dokładnie skonfigurowałem na stronie, wydrukowałem co chce i przyszedłem do dealera z wydrukiem konfiguracji. A szczerze mówiąc jak to będzie wyglądać to nie pytałem, nie przyszło mi do głowy ze aso muszę wypytywać czuć żupnik będzie wyglądał jak fabryczny czy jak kapsel przyklejony do szyby.


Na górę
Post: 24-10-2017, 05:11 
Offline

Rejestracja: 09-09-2016, 11:35
Posty: 237
Suzuki: baleno
fakt jest taki, że czujniki montują jakie chcą.
Przed zakupem orientowałem się dość dokładnie jak to wygląda technicznie i tu każdy salon ma odrębną koncepcję montażu.
W jednym z salonów zaproponowali mi z wyświetlaczem LCD wielkości paczki papierosów i zapytałem się gdzie to ma być montowane w kabinie ?
Uzyskałem odpowiedź w stylu: gdzie Pan chce.
Montaże nie są przemyślane, to wolna amerykanka.
Między innymi z tego też powodu wybrałem inny salon Suzuki oddalony o 300km.
Zamontowałem tylko czujnik z tyłu + alarm oryginalny SUZUKI. Sprzedawca był kompetentny i dobrze zorientowany.
Duee myślę, że salon w którym zamówiłeś autko nie był szczery do końca.
Podejrzewam, że sprzedali auto z placu typu standard i osprzęt dodatkowy zamontowali w ASO.
Porozmawiaj w Suzuki jak to wygląda w takim przypadku.
Czy to tajemnica, który salon był tak kreatywny ?


------------------------------
Baleno 1.2 2016 Premium +


Na górę
Post: 24-10-2017, 05:56 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1570
Suzuki: Vitara
Skasowali jak z katalogu na częściach budżet

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 24-10-2017, 19:39 
Offline

Rejestracja: 04-07-2016, 21:21
Posty: 28
Suzuki: S-Cross Premium
Ja dokładałem czujniki przód+tył i alarm przed zakupem, ale byłem świadomy, jak to będzie wyglądało, bo do S-Crossa dokładałem ten sam zestaw (tyle że czujniki tylko z tyłu) - mi zainstalowali wyświetlacz LCD nad lusterkiem, który dodatkowo odtwarza komunikaty głosowe z informacją jaka jest odległość do przeszkody. Działają w porządku, czasem tylko w trakcie mocniejszego deszczu są "nadpobudliwe", ale nie pikają na zasadzie "koncertu J.M. Jarre'a" :)


Na górę
Post: 15-11-2017, 23:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04-11-2017, 00:03
Posty: 88
Lokalizacja: Zduńska Wola
Suzuki: Beleno III
Czy może ktoś zamieścić fotkę swoich tylnych czujników? Montowalem je już w Polonezie, później w Kangoo I i później Kangoo II. Teraz chce je wpiąć do mojej Suzi a nie wiem czy jest jakieś specjalne miejsce na te czujniki. W Renówkach było. A i nas?

_________________
____________________________________
Baleno 2017 Premium+ 1.2 DualJet


Na górę
Post: 17-11-2017, 16:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-09-2017, 15:39
Posty: 49
Lokalizacja: Łódź i okolice
Suzuki: Baleno P+ 1,2 -2017
Obrazek
Obrazek

_________________
pozdrawiam Tux :)
Baleno III P++ 1.2 DualJet
Obrazek


Na górę
Post: 17-11-2017, 22:29 
Tu masz instrukcję z tych czujników co montowali w moim Baleno.
Jak chcesz wyższej rozdzielczości lub całą książkę to daj znać na PW to zrobię skan i wyślę.

Załącznik:
1111.jpg


Załącznik:
22222.jpg


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
   
Post: 23-11-2017, 10:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04-11-2017, 00:03
Posty: 88
Lokalizacja: Zduńska Wola
Suzuki: Beleno III
Tux, k_radek - dzięki wielkie. To wystarczy. Teraz muszę sie zebrać w sobie i zamontować.

_________________
____________________________________
Baleno 2017 Premium+ 1.2 DualJet


Na górę
Post: 21-08-2018, 15:08 
Offline

Rejestracja: 08-08-2018, 16:29
Posty: 5
Lokalizacja: Sosnowiec
Suzuki: BALENO PROEMIUM +
Czy ktoś w ostatnim czasie montował czujniki tył z lcd i ma fotki jak to wygląda? W salonie mówili, że montują lcd nad lusterkiem albo gdzieś z boku. Co ten lcd w ogóle wyświetla?


Na górę
Post: 26-08-2018, 11:27 
Offline

Rejestracja: 15-06-2018, 03:57
Posty: 8
Lokalizacja: Rybnik
Suzuki: Baleno
U mnie tak to wygląda. Na wyświetlaczu pokazuje odległość, 0.1 to około 10cm, czyli jak jest na zdjęciu 0.4 to powinno być do najbliższej przeszkody 40cm, gdy wyświetli się "P" mam jeszcze ok 20cm miejsca.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 28-08-2018, 06:43 
Offline

Rejestracja: 14-11-2017, 09:13
Posty: 22
Lokalizacja: Kraków
A tak wygląda to u mnie:


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 04-09-2018, 11:30 
Offline

Rejestracja: 03-02-2018, 12:05
Posty: 65
Lokalizacja: Radom
Suzuki: Baleno
Wojownyk samo dokupiłeś ten zestaw czujników parkowania z tym wyświetlaczem? Czy to fabryczna opcja?

_________________
Baleno 1.2 DualJet Premium Plus


Na górę
Post: 04-09-2018, 12:51 
Offline

Rejestracja: 17-12-2016, 13:57
Posty: 253
Lokalizacja: Sadowie
Suzuki: Baleno
https://youtu.be/aZQJ5sVZo1k

_________________
Hellboy :takjest:


Na górę
Post: 04-09-2018, 21:56 
Offline

Rejestracja: 14-11-2017, 09:13
Posty: 22
Lokalizacja: Kraków
Ruten89 pisze:
Wojownyk samo dokupiłeś ten zestaw czujników parkowania z tym wyświetlaczem? Czy to fabryczna opcja?

Dokupiłem przed odbiorem auta u dealera. Nie wiem czy zawsze montują ten model.


Na górę
Post: 05-09-2018, 14:24 
Offline

Rejestracja: 15-06-2018, 03:57
Posty: 8
Lokalizacja: Rybnik
Suzuki: Baleno
Ja również miałem montowane u dilera, więc jak widać różne modele zakładają.


Na górę
Post: 10-09-2018, 22:14 
Offline

Rejestracja: 07-09-2018, 19:55
Posty: 3
Suzuki: Baleno
Właśnie odebrałam samochód z czujnikami parkowania zakładanymi u dilera - i byłam pewna, że będą pomalowane pod kolor samochodu. Takie były w katalogu akcesoriów dodatkowych ;) Nie dopytałam o to przed montażem, bo przyjęłam za pewnik że je malują - tak jak malują w Toyocie czy we Fiacie ( to akurat sprawdziłam). Sprzedawca gdy o tym powiedziałam, zdziwił się i wyraził obawę, że po malowaniu mogłyby nie działać prawidłowo. I powiedział, że nie malują. Wy też dostaliście czarne?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]